Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

To ja zapytam jeszcze raz, cały topic zdominowany przez 226BW i chyba moja wypowiedź umknęła niezauważona ;)

 

Jak macie ustawione kolory/jasność/kontrast na Acerze 2216 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten LG nie wyglada źle, chociaż dział marketingu nieco zaszalał z parametrami. Czy to, że podał np. taki a nie inny kontrast oznacza też (oprocz bajeru marketingowca), że LG zastosowało inna (w sensie lepsza) matryce niż Acer i reszta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten LG nie wyglada źle, chociaż dział marketingu nieco zaszalał z parametrami. Czy to, że podał np. taki a nie inny kontrast oznacza też (oprocz bajeru marketingowca), że LG zastosowało inna (w sensie lepsza) matryce niż Acer i reszta?

matryce w LG i SAMUNGU to TN 1000:1 produkcji: AUO SAMUNG lub LG-Philips

Acer 22" i reszta z kontrastem 700:1 to matryce CMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matryce w LG i SAMUNGU to TN 1000:1 produkcji: AUO SAMUNG lub LG-Philips

 

To jakaś nowa firma powstała - AUO Samsung ? :-P

 

P.S.Najlepszą matrycę ma Samsung na matrycy Samsunga ( z literą "S" ), co było już w tym wątku udokumentowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynamy tracić wątek;) Więc zarzucę dyskusją.

 

Co ciekawe dostałem od kilku osób maila z pytaniami czym róźni się model SAMSUNGa 225BW od 226BW, różnice w cenie to +/- 200 zł między obydwoma modelami. Oprócz tego że 226BW ma dynamiczny kontrast, oraz mniejszy czas reakcji z 5ms na 2ms, osoby te pytają jakie są realne odczucia podczas pracy na tych monitorach. Czy jest sens inwestować w sprzęt nieco droższy, i jakie niesie to za sobą korzyści.

 

Napiszmy krótko za i przeciw co ma 226BW takiego czego nie ma 225BW, i czy 200 zł to suma którą warto wydać kupując nowszy model.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez ArekWolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek idę do wrocławskiego Vobisu, tam będzie monitorek Samsung 226BW tylko panowie za cholere się nie orientują o co chodzi z rewizjami 'S' i 'A' matryc, dlatego będe musiał sam to sprawdzić na miejscu.

W związku z tym pytanie dla tych co wiedzą jak to sprawdzić, jak to sprawdzić? Czy z tyłu na tabliczce pisze wyraźnie jakieś 'S'?

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mimo to nie wiedział gdzie ta naklejka jest ( w co wątpie ;) ) to podaje jeszcze jeden obrazek.

 

Dołączona grafika

 

@got3n

 

a tego Acer'a 24" to masz po znajomości czy znalazłeś gdzieś okazję ?

Edytowane przez GuC!o^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ostatnio maila do sklepu z monitorami z pytaniem kiedy pojawią się LG lub Smsungi 226 ...... i wiecie co mi odpisali :)

"Modele nie produkowane i dostepne jedynie w wyprzedazach powystawowych"

Nie wiem czy oni są jacyś potrzepani czy co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z S też. Loteria.

Dołączona grafika

 

Widze że cena poszła w góre. Jedynie dobra cena jest w apollo, za 1479.

 

PS

Menu serwisowe w Samsungu 226BW

1. Adjust the brightness and contrast to 0

2. Press Menu

3. Press source (second on the right)for 5 seconds

You will see the "service function" menu. Focus on the "Panel info"

AU M220EW01 means from A

AM LCD220M1 means from S

4. aby wyjść z menu wyłączamy monitor.

 

hardforum:

I got an S panel manufactured in Slovakia in February. Apparently the geographical location of the assembly plant guarantees nothing.

Oh, and it bleeds like hell, btw

Edytowane przez deserted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre monitory szybko tanieją, 1 października 2006 samsung 225BW kosztował 2500zł, minęło zaledwie 6 miesięcy mamy kwiecień i ten sam 225BW kosztuje 1250zł.

 

Pół roku i 50% taniej :) ...

... aż strach kupować wszelkie nowości hehehe...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, masz rację, tylko że ja kupiłem monitor bo miałem taką potrzebę, a nie że stary mi się znudził...

 

EDIT: posiadacze 226BW sprawdźcie w menu servisowym czy Wam się zgadza matryca z podaną na tabliczce, na hardforum jest przypadek że gość ma "A" a menu servisowe podaje że "S"

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem wczoraj 226BW w Vobisie w CH Targowek w Warszawie, mieli jedna sztuke, akurat na matrycy A, ale pomyslalem, co mi tam, wezme. Podlaczylem w sklepie zeby zobaczyc jak to z grubsza wyglada, ale przegapilem dziwna, szara plame na matrycy w polowie wysokosci pare centymetrow od lewej krawedzi obrazu - zauwazylem ja dopiero w domu. Dzwonie do nich, mowie co i jak, bezproblemowo zgodzili sie wymienic nastepnego dnia na sztuke z nowej dostawy. Pojechalem dzis do nich, sprawdzili czy plama aby na pewno jest i dali mi nowy monitor (plus dla Vobisa, o ktorym slyszalem rozne rzeczy, za brak jakichkolwiek problemow i pelna kulture przy wymianie). Jakie bylo moje zdziwienie, gdy zamiast modelu na matrycy A dostalem... S (potwierdzone przez menu serwisowe)! Roznica, jaka najbardziej rzuca sie w oczy, to podswietlenie na dole i gorze obrazu, w modelu A bylo duzo bardziej widoczne, niz w S, choc nie to, ze w S w ogole go nie ma. Poza tym wrazenia wydaja sie byc identyczne - bardzo ladne kolory - widoczne zwlaszcza przy ogladaniu zdjec z cyfrowej lustrzanki, brak zauwazalnego smuzenia w grach, ladne wyswietlanie filmow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam sm226bw po Wrocławiu i lipa, nigdzie go nie ma, ci więksi nie mają a ci mniejsi mówią że na zamówienie mogą sprowadzić pod warunkiem że kupie, w takie klocki to ja sie nie bawie.

Mają go tylko w vobisach wrocławskich jednak wszędzie na matrycy 'A'. Pewnie następna dostawa do komputronika (o ile będzie) będzie też na 'A' i już nie kupie tego monitorka :angry:

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie nie kupujcie monitrow Acer 2216wsd maja tylko na Polske wadliwe dwa razy wymienielem i wyslali z bad sub/pixelami w servisie nic nie moga pomoc prosze o adres do urzedu konsumenta i jakies ochrony prawnej . Pierwszy naliczylem z 10 bad sub badpixeli

2 od razu 7 a osoba sprawdzajaca ni znalazla nic . Brak kompetencji i w ogule ale nie daruje indywidualnie bede pozywal cywilnie .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

     Dlatego najlepiej kupować przez Internet. Ma się wtedy 10 dni na zwrot towaru nawet bez podania powodu. Warunek jest jeden: Towa musi być w stanie fabrycznym, czyli opakowanie nie uszkodzone, torebki całe, sterowniki nie rozpieczętowane, itd. Na szczęście nie trzeba tego wszystkie rozpakowywać, aby się dowiedzieć, czy są czy nie ma martwiaków...

 

Powodzenia

..::GofNet::..

Edytowane przez GofNet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupione bylo w tre.pl przez internet ale posiadal ok 10 wypalonych sub/pixeli na ekranie w tym 2 prawie po srodku drugi od razu naliczylem 6 i zawsze dolaczalem schemat z uszkodzeniami i opis dla slepcow z acera nie maja w Czecha dobrych kontrolerow i tyle zamawiaja chlam nie matryce i puszczaja w Polska . W drugim ,ktory mi odeslali tez po srodku sa 2 co najmniej wypalone sub/pixele a oni napisali ze czysty obraz to jakies kompletne nieporozumienie .

Moze ktos zna adres lub telefon i procedure w urzedzie ochrony praw konsumenta w Bialymstoku pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...