Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

W drugim ,ktory mi odeslali tez po srodku sa 2 co najmniej wypalone sub/pixele a oni napisali ze czysty obraz to jakies kompletne nieporozumienie .

Niemożliwe żeby była taka rozbieżność w ocenie, moze to nie były subpiksle ? tylko cos innego? jakiś brud nad/pod matrycą ?

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko najpierw dzowiedz się dokladnie o warunki gwarancji u accera i z jaką normą iso dokładnie dają matryce bo nic Ci nie da interwencja rzecznika gdy sie okaże że 2 suby mieszczą się w normie (a napeno się mieszczą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos napisal ze niemozliwe 3 razy z rzedu a jednak mozliwe co do brudu

to zaden brud jest to moj 3 monitor lcd i umiem rozpoznawac sub/pixele

,co do gwarancji to standart kategoria 2 czyli mosi byc okolo 10 wg normy , jezeli wystepuje co najmniej jeden po srodku to wtedy jest wadliwy na 22 cale to okolo 10 lub 9 , po 3 uszkodzonym mam prawa dochodzic od producenta odszkdowania gotowkowego /zwrotu pieniedzy . Dlatego ze cala partia jest wadliwa beda teraz kluczyc , zwodzic itp . Prawdopodobnie pojawic sie ma juz nowy model i stare ida robione na szmelcu na Polska Ruska itp. ciekawe kto im kupi bo ja napewno nie a jeszcze im na forach dymu narobie szczegolnie w USA ,

, gdie sie szczyca sprzedarza 2 miejsce wsrod laptopow ,chcieli wojny beda ja mieli totalna na wyniszczenie .

Pozdrawiam posiadaczy acera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lolek162 : nie siej defetyzmu. Sam mam ten monitor i nie mam żadnego piksla. Parę osób na forum też go ma i nic nie pisali o jakichkolwiek badach.

 

Teoria spiskowa że wysyłają cała partie zepsutą do Polski jest co najmniej śmieszna.

Gdzie realizujesz tą gwarancję u Producenta czy u Sprzedawcy ?

 

Z tego co pamiętam w przypadku tego monitora norma ISO 2 wygląda następująco :

4 świecące lub nieświecące piksle,9 świecących lub nieświecących subpikseli, 4 świecące lub nieświecące piksle w bloku 5 x 5 pikseli.

Możesz zadzwonić na infolinię i zapytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów miał może styczność, albo jest w posiadaniu monitora DELL Dell E228WFP ?

W Twoim sigu jest link do "warunków bytowych" z monitorem wyświetlającym .... panią - co to za monitor i na jakiej matrycy ? - zmierzam do tego że jeśli to S-IPS lub ASV to nie będziesz zadowolony z jakości obrazu na 22" TN

 

... już widzę że to S-IPS ( byłem skłonny wreszcie przeczytać cały SGI ... SIG :P ) ... więc B-)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamientasz to moze moj post sprzed miesiaca tez mozesz zapamientac kiedy opisywalem uszkodenia w pierwszym monitorze .

Nie powoluj sie na innych pracownikow jak sam servisu acera .

Wytoczylem tej firmie jej pracownikom i ich rodzinom wojne totalna az polegna .

Pozdrawiam pracownikow acera z tego forum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img106.imagevenue.com/img.php?image...a_123_827lo.JPG

 

http://img130.imagevenue.com/view.php?imag...a_123_388lo.JPG

 

http://img156.imagevenue.com/img.php?image...a_123_514lo.JPG

 

 

Tutaj widoczny jest cynizm firmy acer i jej pracownikow , ktorzy w europie wschodniej produkuja towar gorszej jakosci i wysylaja buble . Piszac cynicznie "Prosimy przyjac nasze przeprosiny"

Prosze tutaj ludzi o nie pisanie komentarzy nieprawda , bzdura , nie przesadaj , jak wojna to wojna musza byc ofiary i tego bede sie domagal . Zapoznanie sie z powyzszymi ilustracjami ku przestrodze .

kolejne etapy dochodzenia prawdy bede prezentowal i udowodnie ze od 1989 roku nic sie nie zmienilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img106.imagevenue.com/img.php?image...a_123_827lo.JPG

 

http://img130.imagevenue.com/view.php?imag...a_123_388lo.JPG

 

http://img156.imagevenue.com/img.php?image...a_123_514lo.JPG

Tutaj widoczny jest cynizm firmy acer i jej pracownikow , ktorzy w europie wschodniej produkuja towar gorszej jakosci i wysylaja buble . Piszac cynicznie "Prosimy przyjac nasze przeprosiny"

Prosze tutaj ludzi o nie pisanie komentarzy nieprawda , bzdura , nie przesadaj , jak wojna to wojna musza byc ofiary i tego bede sie domagal . Zapoznanie sie z powyzszymi ilustracjami ku przestrodze .

kolejne etapy dochodzenia prawdy bede prezentowal i udowodnie ze od 1989 roku nic sie nie zmienilo.

Walcz o swoje, pewnie. Prawo jest po Twojej stronie. Ale przestac tak dramatyzowac! To nie jest zadna wojna i nie wymaga zadnych ofiar... Ochlon troche, bo takimi demagogicznymi postami sam z siebie robisz pieniacza i prowokujesz takie komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo jezeli kogos nazywasz pieniaczem miej ku temu powod pewnie nie posiadasz tytulu psychologa ,ktory cie do tego upowaznia , nastepna sprawa logiczna jezeli czlowiek nie moze dojsc swego zgodnie z prawem to moze sie zdenerwowac no nie , a moze ci tak cos siadzie i beda ci realizowac gwarancje jak u Kawki nie wiem czy tak sie pisze w czechach nawet pasuje nikt nic nie wie jak w tych ich filmach kupa nieudacznikow i bublownikow .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img106.imagevenue.com/img.php?image...a_123_827lo.JPG

 

http://img130.imagevenue.com/view.php?imag...a_123_388lo.JPG

 

http://img156.imagevenue.com/img.php?image...a_123_514lo.JPG

Tutaj widoczny jest cynizm firmy acer i jej pracownikow , ktorzy w europie wschodniej produkuja towar gorszej jakosci i wysylaja buble . Piszac cynicznie "Prosimy przyjac nasze przeprosiny"

Prosze tutaj ludzi o nie pisanie komentarzy nieprawda , bzdura , nie przesadaj , jak wojna to wojna musza byc ofiary i tego bede sie domagal . Zapoznanie sie z powyzszymi ilustracjami ku przestrodze .

kolejne etapy dochodzenia prawdy bede prezentowal i udowodnie ze od 1989 roku nic sie nie zmienilo.

Tu nie jest nic widoczne.

Na przyszłosć - zdejmuj sweter przy wyciąganiu monitora z pudła i się odelektryzuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj mocherowy paniczku jak nie umiesz czytac to twoj problem , a ze pracujesz dla acera to juz wynika z tresi twoich komentarzy , zreszta bez sensu i nie na temat idz na studia zrob praktyki , apotem bedziesz komentowac , a jak nie to dalej zyj w swiecie reklam i wyobrazni .

 

a tak dla niezorientowanych to wylacz blokowanie plikow cookie to wtedy zobaczysz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lolek wrzuciłeś piękne fotki papierków reklamacyjnych to ja poproszę o fotki tych walniętych punktów.

Klikając na linki tez myślałem ze to fotki matrycy...

 

To co napisał PMP o naelektryzowaniu jest dla mnie bardziej prawdopodobne i to nie żart. Znam przypadki z siriusa gdzie odsyłano monitor na wymianę z rzekomo walniętymi pikslami. Serwis otwierał monitor a tam matryca czysta bez wad.

Okazało się ze to tylko przyblokowane piksle. Wyciągasz monitor z folii ktora jest naelektryzowana i to powoduje czasami blokowanie piksli. Polecam płyn antyelektrostatyczny do ekranów, uziemienie siebie i matrycy.

Jesli to nie pomoże to dopiero można mówić o na stałe uszkodzonych pikslach.

 

BTW elektryzacja - za moich czasów uczyli o tym w podstawówce :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj mocherowy paniczku jak nie umiesz czytac to twoj problem , a ze pracujesz dla acera to juz wynika z tresi twoich komentarzy , zreszta bez sensu i nie na temat idz na studia zrob praktyki , apotem bedziesz komentowac , a jak nie to dalej zyj w swiecie reklam i wyobrazni .

 

a tak dla niezorientowanych to wylacz blokowanie plikow cookie to wtedy zobaczysz .

Powiedzialem, zebys odpoczal i ochlonal? :evil: Za duzo sobie pozwalasz... krzykaczy na tym forum tolerowac nie bedziemy.

 

Co do Samsunga 226BW - co sie wyprawia z cena tego monitora? Wchodze na znak.pl, a tam 1773zl (jeszcze tydzien temu 15xx zl), w Komputroniku totalny brak towaru, w Proline to samo... Cala Polska kupuje Samsunga? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Samsunga 226BW - co sie wyprawia z cena tego monitora? Wchodze na znak.pl, a tam 1773zl (jeszcze tydzien temu 15xx zl), w Komputroniku totalny brak towaru, w Proline to samo... Cala Polska kupuje Samsunga? ;)

Ceny 226BW idą w górę pewnie dlatego że jest spore zainteresowanie tym monitorem a tak ciężko go zdobyć...

Apropo, dziś kupiłem ten monitor we wrocławskim Komputroniku (tam ciutke staniał 1599zł) oczywiście rewizja 'S'. Wielkość monitora na pewno mnie nie zaskoczyła, pewnie dlatego że użytkowałem crt 22'', kontrastem zaś już można by było się zachwycać.

Duży plus natomiast dla komputronika, dopiero w przyszłym tygodniu kazali przyjść podbić gwarancję, do tego czasu jakby pojawił się jakiś subpixel bez problemu mogę zwrócić monitorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke offtopowo ale trudno ;>

Czy odczuje roznice miedzy takim kabelkiem:

klyk , a droższymi?

W pudle do mojego panelu byl tylko kabel vga, warto kupywac dvi czy odpuscic?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke offtopowo ale trudno ;>

Czy odczuje roznice miedzy takim kabelkiem:

klyk , a droższymi?

W pudle do mojego panelu byl tylko kabel vga, warto kupywac dvi czy odpuscic?

Warto przejść na DVI ale radzę kupić lepszy kabelek ... na przyszłość może lepiej dual link ... tak na wszelki wypadek

ps. i pomyśleć że jeszcze nie tak dawno standardowy kabel DVI kosztował 100 PLN :lol:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto przejść na DVI ale radzę kupić lepszy kabelek ... na przyszłość może lepiej dual link ... tak na wszelki wypadek

ps. i pomyśleć że jeszcze nie tak dawno standardowy kabel DVI kosztował 100 PLN :lol:

Dzieki za odpowiedz. Dual link juz zamowiony.

BTW. Jak pomysle ile dałem jakis czas temu za swojego crt to dopiero mam lola ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Firma Samsung Electronics zapowiedziała wczoraj, że rozpocznie produkcję 24-calowych paneli LCD z podświetleniem LED, które będą oferowały jakość kolorów zbliżoną a nawet przewyższającą tą w telewizorach z najwyższej półki.

Nowy panel ma poziom nasycenia kolorów 111% (w standardzie NTSC, konwencjonalne monitory oferują wynik 72%) i, według Samsunga, zadowoli nawet konsumentów, którzy już zdążyli się przyzwyczaić do znakomitej jakości obrazu HD.

24-calowy ekran ma być idealny dla systemu Windows Vista, który był projektowany z myślą o 22-calowych wyświetlaczach. Dwa dodatkowe cale mają zapewnić pełną zgodność z full-HD.

Nowy monitor będzie też wyposażony w funkcję S-PVA (Super Patterned-ITO Vertical Alignment), która zapewnia kąt patrzenia nawet do 180 stopni przy kontraście ponad 1000:1. Obsługuje rozdzielczość WUXGA (1920 x 1200 pikseli), co odpowiada standardowi full HD."Cytat za CHIPem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Firma Samsung Electronics zapowiedziała wczoraj, że rozpocznie produkcję 24-calowych paneli LCD z podświetleniem LED, które będą oferowały jakość kolorów zbliżoną a nawet przewyższającą tą w telewizorach z najwyższej półki.

Nowy panel ma poziom nasycenia kolorów 111% (w standardzie NTSC, konwencjonalne monitory oferują wynik 72%) i, według Samsunga, zadowoli nawet konsumentów, którzy już zdążyli się przyzwyczaić do znakomitej jakości obrazu HD.

24-calowy ekran ma być idealny dla systemu Windows Vista, który był projektowany z myślą o 22-calowych wyświetlaczach. Dwa dodatkowe cale mają zapewnić pełną zgodność z full-HD.

Nowy monitor będzie też wyposażony w funkcję S-PVA (Super Patterned-ITO Vertical Alignment), która zapewnia kąt patrzenia nawet do 180 stopni przy kontraście ponad 1000:1. Obsługuje rozdzielczość WUXGA (1920 x 1200 pikseli), co odpowiada standardowi full HD."Cytat za CHIPem

Wiesz to właściwie temat o 22" ... a ponadto CHIP jest strasznie niekompetentnym ( już ) magazynem.

 

np. Nowy monitor będzie też wyposażony w funkcję S-PVA - :lol:

która zapewnia [s-PVA] kąt patrzenia nawet do 180 stopni przy kontraście ponad 1000:1 - :lol: ... jeśli kontrast będzie przy tych 179 st. na poziomie 10:1 to będzie dobrze .... a gdyby był 100:1 to był by cud ... nawet jeśli autor miał na myśli "kontrast ogólny" to chyba powinien się nauczyć poprawnie formułować zdania ... niedociągnięcia można zaakceptować w kogoś wypowiedzi na forum ale w komunikacie na pierwszej stronie ( głównej ) magazynu ????

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to właściwie temat o 22" ... a ponadto CHIP jest strasznie niekompetentnym ( już ) magazynem.....

 

To, że to jest temat o monitorach 22 calowych, to wiem. :-P Wiedza ta nie implikuje jednak tego, że mam zakładać sobie klapki na oczy, i patrzyć na temat wąsko, niczym koń dorożkarski na ulicę. Chociaż tą wielkością jestem obecnie najbardziej zainteresowany, to jednak trzeba na nią patrzeć w kontekście najbilższych jej wielkości. IMO nadmierny formalizm prowadzi do zafałszowań w odbiorze rzeczywistości. Co zaś do tej konkretnej informacji, to jest w niej bezpośrednie nawiązanie do wielkości 22".

 

II. To że CHIP wg. Ciebie, to już nie ten poziom, co kiedyś, ma powodować, ignorowanie ciekawej informacji ??? Jakaś wendetta ?

 

P.S. Przykład CHIP-a pokazuje, że przeprowadzka z Wrocławia do stolicy może nie wyjść firmie na zdrowie. Rany, znowu off topic :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

     Panowie... Schować fujarki... Obaj macie duże... :)

 

     Na Allegro na dzień dzisiejszy (tj. 15.04.2007r.) najtańsze są po 1.550zł + 25zł (koszt transportu).

     Na Świstak'u za prawie 1,7kzł.

     W Komputronik'u w centrali nie ma, ale rzekomo w Poznań Stary Browar jest jedna sztuka aaaaalbo bełt magazynowy.

     Na eBye'u nie ma :|.

     Aukcje24 zostały zlikwidowane :(.

 

Pozdrawiam

..::GofNet::..

Edytowane przez GofNet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Schować fujarki... Obaj macie duże... :)

 

Na Allegro na dzień dzisiejszy (tj. 15.04.2007r.) najtańsze są po 1.550zł + 25zł (koszt transportu).

Na Świstak'u za prawie 1,7kzł.

W Komputronik'u w centrali nie ma, ale rzekomo w Poznań Stary Browar jest jedna sztuka aaaaalbo bełt magazynowy.

Na eBye'u nie ma :|.

Aukcje24 zostały zlikwidowane :(.

 

Pozdrawiam

..::GofNet::..

witam i mam parę pytań odnośnie sm225bw

 

 

Na moim 225bw jest oznaczenie matrycy typu C ,jest wiele dyskusji na ten temat na hardforum lecz to tyko spekulacje...

Odnośnie monitora 225bw to moje wrażenia są pozytywne.Wymieniałem monitor 2 razy z powodu podświetlenia (biały przenikający przez środek ekranu pas na czarnym tle) oczywiście.Trafiły sie też sub pixele, obecny model który posiadam jest z literka C i podświetlenie ma bardzo dobre jedynie u góry i na dole lekko widać poza tym czarny jest czarny.Poprzedni model także był z literka C ale inaczej sie zachowywał--zasilacz piszczal przy wyższym kontraście .Po dwóch wymianach w sklepie( można powiedzieć doborach pod względem podświetlenia i zasilacza) trafiłem na cichy model i dobre podświetlenie. Wyprodukowane modele były na Słowacji ale przestrzegam ,ze trzeba trafić bo jest nieciekawie z tym podświetleniem.Co do matrycy to jaka matryca jest zastosowana w 225bw? tez wiele spekulacji jest na ten temat i odnośnie kolorów 16.7 lub 16.2 mnie na oko wydaje sie ze jest pełna gama kolorów, miałem poprzednio Belinea 10 20 35 Premium MVA i kolorki te same,przejścia w planszach testowych.(kąty oczywiście całkiem inne) Może ktoś wie jak rozpoznać jaka to matryca co oznacza litera C (tak jak w 226bw A i S)

dostałem się juz do menu servisowego w 225bw jest napisane tak m-dp22w9bda

interesuje mnie co ozna zmienic funkcjami Auto on/of i Pixel Shift on/off czy ktoś bawił sie tym?

Mam prośbe bo zmieniłem menu serwisowym w opcji Panel z wartosci 0 na wartosc 214 i teraz chce powrocic do poprzediej wartosci ae nie moge sie cofac tylko do przody nabijajac wartosci w Panelu,moze jest funkcja reset i kombinacja dla ustawien serwisowych. Prosze o pomoc bo nie wiem dokąd dojde tymi numerkami moze po 1000 znowu bedzie wymarzone 0 :)

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Wild555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG Flatron M228WA - chyba go u Nas nie było ? Czy on się czymś różni od L226 ?

 

http://www.prad.de/en/guide/screen3694.html

 

 

 

A to widzieliście ? Spójrzcie dwie pozycje niżej na "litery".

 

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=6&ma1=36&ma2=36&mo2=170&p2=1708&ph=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i mam parę pytań odnośnie sm225bw

Na moim 225bw jest oznaczenie matrycy typu C ,jest wiele dyskusji na ten temat na hardforum lecz to tyko spekulacje...

Odnośnie monitora 225bw to moje wrażenia są pozytywne.Wymieniałem monitor 2 razy z powodu podświetlenia (biały przenikający przez środek ekranu pas na czarnym tle) oczywiście.Trafiły sie też sub pixele, obecny model który posiadam jest z literka C i podświetlenie ma bardzo dobre jedynie u góry i na dole lekko widać poza tym czarny jest czarny.Poprzedni model także był z literka C ale inaczej sie zachowywał--zasilacz piszczal przy wyższym kontraście .Po dwóch wymianach w sklepie( można powiedzieć doborach pod względem podświetlenia i zasilacza) trafiłem na cichy model i dobre podświetlenie. Wyprodukowane modele były na Słowacji ale przestrzegam ,ze trzeba trafić bo jest nieciekawie z tym podświetleniem.Co do matrycy to jaka matryca jest zastosowana w 225bw? tez wiele spekulacji jest na ten temat i odnośnie kolorów 16.7 lub 16.2 mnie na oko wydaje sie ze jest pełna gama kolorów, miałem poprzednio Belinea 10 20 35 Premium MVA i kolorki te same,przejścia w planszach testowych.(kąty oczywiście całkiem inne) Może ktoś wie jak rozpoznać jaka to matryca co oznacza litera C (tak jak w 226bw A i S)

dostałem się juz do menu servisowego w 225bw jest napisane tak m-dp22w9bda

interesuje mnie co ozna zmienic funkcjami Auto on/of i Pixel Shift on/off czy ktoś bawił sie tym?

Mam prośbe bo zmieniłem menu serwisowym w opcji Panel z wartosci 0 na wartosc 214 i teraz chce powrocic do poprzediej wartosci ae nie moge sie cofac tylko do przody nabijajac wartosci w Panelu,moze jest funkcja reset i kombinacja dla ustawien serwisowych. Prosze o pomoc bo nie wiem dokąd dojde tymi numerkami moze po 1000 znowu bedzie wymarzone 0 :)

Pozdrawiam

Więc trzymałem te przycisk Menu az do wartości 255 i wskoczyło zero, mysle ze to się zmienia przy wymianie nowe matrycy.

Jaak zrobic calkowity reset matrycy bo teraz monitor ma inne godziny wypracowane a panel zero godzin.

reset by sie przydal wsztko na zero bo teraz widac ze ktoś juz coś zmieniał..... menu serwisowe kusi powiem wam!

Teraz tylko myślę nad tym resetem by zresetować godziny Panel dopiero ma 3 cykle włączenia,monitor 223 godziny pracy.a lampy dolna i górna maja po 0 godzin pracy dopiero teraz będzie zliczać i tak teraz jest niemiarowo pewnie gwarancje straciłem;) Może ktoś wie jak dokonać resetu ale całości bo tak to zresetowały sie czasy pracy lamp i panelu ale główny czas pozostał Time ON, a time on = czas lamp (tak powinno być) a jest inaczej teraz;).Potrzebuje resetu dla menu serwisowego 225bw.proszę o pomoc

Edytowane przez Wild555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...