Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

LG Flatron M228WA - chyba go u Nas nie było ? Czy on się czymś różni od L226 ?

 

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=6&ma1=36&ma2=36&mo2=170&p2=1708&ph=1

widać ze tylko tym

speakers 50 Watt

TV-Tuner

SCART connector

Composite connector

Component connector

remote control

 

za to cena bedzie kosmiczna jak za 2 w 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zachwalacie samsunga 226bw

w Krakowie w Bicie pojawił się model 228zw stówkę droższy. Jeszcze w limitowanej wersji.

Rozumiem ze to wyzszy model i wart jest zwrocenia uwagi???

 

nie zamieszczam linka bo nie wiem czy wolno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zachwalacie samsunga 226bw

w Krakowie w Bicie pojawił się model 228zw stówkę droższy. Jeszcze w limitowanej wersji.

Rozumiem ze to wyzszy model i wart jest zwrocenia uwagi???

 

nie zamieszczam linka bo nie wiem czy wolno.

Pierwsze słysze o czymś takim... nawet na stronie samsunga nic nie wspominają. Chyba jakaś pomyłka na stronie sklepowej. Daj linka.

 

Znalazłem za to informacje o nowym modelu 2280hd

http://www.samsung.com/common/microsite/ex...s2007_it02.html

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie , mam pytanie czy ktoś z Was podłączał 226BW pod :n:-kę ?? kurcze nie wiem czy to chodzi, bo kiedyś sparwdzałem u kumpla przed rejestracją i ekran powitalny był, ale teraz po podłączeniu do aktualnie działającej nie ma nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słysze o czymś takim... nawet na stronie samsunga nic nie wspominają. Chyba jakaś pomyłka na stronie sklepowej. Daj linka

 

był i nima

jak poszedłem do bita to mi gosc powiedział ze spuznił sie pan a tak wogle to była wczoraj wojna o niego.Ale bedą sie starac z dystrybutorem o sćiągniecie ich znowu nba sklep.

dałem zdjecie jakie było na ich stronie,

a i z tego co pamietam to czas od szarosci do szarosci 1 ms no kontrast lepszy i zdaje sie ze rozdziałka 1900x... ale głowy nie daje (lepszy od parametrow podawanych dla 226bw) i kosztował 1666pln (diabelska cena heh)

ja nie wytrzymałem i wziąłem 225bw :D post-142333-1177182069_thumb.jpg

A PROŚBA LITERKA C NA NAKLEJCE 225BW kto robi te matryce i jak sie mają do innych?

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG Flatron M228WA - chyba go u Nas nie było ? Czy on się czymś różni od L226 ?

 

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=6&ma1=36&ma2=36&mo2=170&p2=1708&ph=1

 

na przykład różni się tym że ma HDMI :) i to mnie cieszy :D

Edytowane przez Rooooobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CMO pewnie

Właśnie literka C ,a w menu serwisowym nie ma oznaczenia jaka to matryca?

Wcześniej pisalem o tym na poprzedniej stronie ale nikt nie udzielil info? tez jestem tego ciekaw?

 

CMO pewnie

Właśnie literka C ,a w menu serwisowym nie ma oznaczenia jaka to matryca?

Wcześniej pisalem o tym na poprzedniej stronie ale nikt nie udzielil info? tez jestem tego ciekaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem wszystkie papiery i tylko naklejka na pudełku "majdin slovakia"

natomiast gdzie robia te matryce to dalej nie wiem no moze to cmo

no i jak to sie ma do innych producentów tych matryc?

pracuje juz 10 h u mnie i minusy to na czarnym delikatnie dół świeci jasniej jak sie pa3sz z góry natomiast efekt znika na wprost

ale to trzeba siedziec NA WPROST nieduze odchyły zabujam sie na krzesle i ciemniej (dół) jasniej(góra)delikatnie na białym po bokach zółtawy ale znowu jak sie przesune w str boku to ta żółć znika.nie stwierdzam na razie wypalonych pixli wząłem go z prazentacji nie chciałem z pudełka .chodził juz troche na sklepie i brak pixli wypalonych.

jeszcze jedno CZY JEST MOŻLIWOŚĆ SPR. ILE CHODZI OD POCZąTKU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem wszystkie papiery i tylko naklejka na pudełku "majdin slovakia"

natomiast gdzie robia te matryce to dalej nie wiem no moze to cmo

no i jak to sie ma do innych producentów tych matryc?

pracuje juz 10 h u mnie i minusy to na czarnym delikatnie dół świeci jasniej jak sie pa3sz z góry natomiast efekt znika na wprost

ale to trzeba siedziec NA WPROST nieduze odchyły zabujam sie na krzesle i ciemniej (dół) jasniej(góra)delikatnie na białym po bokach zółtawy ale znowu jak sie przesune w str boku to ta żółć znika.nie stwierdzam na razie wypalonych pixli wząłem go z prazentacji nie chciałem z pudełka .chodził juz troche na sklepie i brak pixli wypalonych.

jeszcze jedno CZY JEST MOŻLIWOŚĆ SPR. ILE CHODZI OD POCZąTKU ?

Jasne ze tak , wejdz w menu serwisowe w swoim 225bw i tam masz jak dlugo pracuje ile razy byl zalaczany praca lamp .

aby wejsc to kontrast daj na zero, jasnosc ustaw na zero i jak to zrobisz przycisnij na dluzej przycisk (ze strzalka) ten kolo auto.

dowiesz sie wszystkiego mozesz tez napisac co pisze przy panelu itp jesli cos pisze?

aby wyjsc z tego menu serwisowego wylacz moniotr i to wszystko ,po zalaczeniu masz normalnie wszystko jak bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerowa kartka bo? Tylko dlatego, ze 206BW i 226BW maja takie same profile kolorow (tyle zrozumialem z tlumaczenia na angielski by Babelfish)?

 

Ponizej tlumaczenie z Babelfisha:

Continuation of our series "which differences between the series S and A of the Samsung screens", which you could follow in time real on LesNumeriques or remote in the article of synthesis published on Hardware.fr. We thus drew a profile gauged for Samsung SyncMaster 226BW series A, thanks to Sp1r1t which lent his personal screen to us. The method supplements to exploit it is described here, it is enough to follow it to the letter. Since, several mails arrived to us asking whether we could propose a similar profile applicable to 206 BW A (20 inches thus). The answer is alas... not: we do not have this screen under the hand. However, several readers paid on the forum to have tested the profile suggested for the 226BW on their 206BW, successfully! It is not inevitably illogical. The colors by defect posted depend on a table of color, a file called LUTE (Look Up Table), established in the flagstones. It is indeed possible that LUTE is the same one for the series intended for 206BW A and 226BW A. News published on LesNumeriques.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze tak , wejdz w menu serwisowe w swoim 225bw i tam masz jak dlugo pracuje ile razy byl zalaczany praca lamp .

aby wejsc to kontrast daj na zero, jasnosc ustaw na zero i jak to zrobisz przycisnij na dluzej przycisk (ze strzalka) ten kolo auto.

dowiesz sie wszystkiego mozesz tez napisac co pisze przy panelu itp jesli cos pisze?

aby wyjsc z tego menu serwisowego wylacz moniotr i to wszystko ,po zalaczeniu masz normalnie wszystko jak bylo.

ok dzięki.Sprzedający oczywiście powiedział ze sie nieda.nie wiem co chciał ukryć...moze niedouczony.ale spoko 73ałersy.

a co tam pisze to: ver.h-dp22w9bda check sum fd11. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest tak samo napisane jak u mnie, moj ma juz okolo 300godzin pracy.co do ustawien to uzywam Magic Tune (nowszy niz na cd rom ) lepiej sciagnij sobie z sieci najnowsza wersje i zobacz jak bedzie ci sie widziec;) Ja na wieczor mam swoj profil zapisany a na dzien taki zblizony do internet, a gry czy film to tak jak jest w menu.

Jeszcze jedno posluchaj swoj monitor wieczorem gdy juz jest calkiem cicho czy czasem zasilacz nie burczy przy zmianie na niski kontrast, najlepiej zobacz w menu zwyklym przelec tryby text, do game i sluchaj czy nie burczy lub piszczy.moj pierwszy ktorego wymienilem wydawal dzwieki, a jak jest cisza i obraz super to tylko cieszyc sie ze trafilo sie na dobry model bo ja mialem problem z dwoma wczesniej i tak wymienialem az ten byl ok pod wzgledem posdwietlenia(male na dole ekranu), pixeli uszkodzonych wczesnieszym swiecil jeden bardzo mocno widac go bylo na tym ok moge powiedziec jak na razie,no i ten zasilacz w tym cisza ale w innych juz nie pamietam czy pierwszym czy drugim slyszalem glosno. Oczywiscie takie moje rady.Wszystkie te modele 225bw mialem mozliowsc wymiany w sklepie by dobrac taki najbardziej ok byly Made in Slovakia literka C ,a czym jest to C to ja juz nie wiem? 226bw sa A i S a tu? chyba tylko C i nie ma to wplywu na to jaki bedzie;) uda sie albo nie uda;) ale jestem ogolnie zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba dobrze trafiłem bo zasilacza nie słychac nic 0.na razie nie mam wypalonych pixli.ogólnie jestem bardzo zadowolony.

I całe szczęście ze zmieniłem grafike na mocną.Wcześniej mogło by być nieciekawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsung 226bw i wyczajanie matryc S i A

 

A wiec kupilem w MM ten monitorek byl w promocji za 1499, mieli 5 sztuk

 

Niestety z tylu na naklejeczce jak byk A

 

Dołączona grafika

 

ale kolory mial nadwyraz ladne i podswietlenie nie nawalalo, eeeee pomyslalem ze jak mi sie podoba to nie ma co polowac na S.

Podlaczylem w domu i wszedlem do menu serwisowego (na hardforum jest przepis, tu pewnie tez) i troszke sie zdziwilembo:

AUM220EW01 to mialo byc A

a ja milem

AMLCD220M1 czyli S

Dołączona grafika

 

hmmmm czyli mam A czy S ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle wspomniał że nie warto kupować monitora bez DVI więc mam pytanie co sądzicie o tym monitorze podobno ma DVI - przynajmniej tak wynika z opisu i jest tani ?

 

ACER AL 2216 Wsd 1680x1050 700:1 300cd m2 5ms DVI

 

ewentualnie ktory jest lepszy te bez DVI

 

1. BENQ FP222Wa Wide 5ms

2. ACER AL2216Ws 22'' 5ms

 

czy ten ACER z DVI ?

Edytowane przez futureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica miedzy jakoscia obrazu po podlaczeniu przez dvi i dsub byla bardzo zauwazalna na wszystkich moniotrach, z ktorymi mialem do czynienia. Na Twoim miejscu nie bralbym za Chiny Ludowe monitora bez DVI.

 

Tu masz test tego Acera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica miedzy jakoscia obrazu po podlaczeniu przez dvi i dsub byla bardzo zauwazalna na wszystkich moniotrach, z ktorymi mialem do czynienia. Na Twoim miejscu nie bralbym za Chiny Ludowe monitora bez DVI.

Mam identyczne odczucia... Jesli nowy monitor, to koniecznie z DVI :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kilka dni temu LG L226WA. Po ciężkich poszukiwaniach nareszcie go mam.

Jestem bardzo zadowolony z zakupu (1525zł) WARTO, kąty widzenia są jak dla mnie wystarczające i zero jakiegoś rozmazywania się obrazu.

Bez problemowo podłączyłem kino domowe :) componentem bo tylko takie mam w dvd

Co do wymagań karty grafiki 7600GT to np: gra oblivion w rozdzielczości 1440x900 (bo takiej używam) śmiga bezproblemowo, a nie tak jak niektórzy pisali że muszę mieć minimum 8800

 

Kilka fotek monitora i rozkład wejść z tyłu ( fotograf ze mnie kiepski ale zawsze to coś :D )

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roooobi, małe pytanie.

 

Takie panoramy mają natywną 1680x1050. Ty ustawiłeś na mniejszą rozdzielczość. Czy straciłeś dużo na jakości? Bo nie wiem, czy jak kupie panoramę, to zeby grac w nowe gry bede musiał co rok kupować karte za ponad 1k zł <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z obsluga gier w takim monitorze LCD 22 cale ?

 

czy jeśli bede chcial grac w rozdzielczosci 800.... lub 1020..... to monitor bedzie sobie radzil bez problemu z takimi rozdzielczosciami ?

 

i czy obsluzy karte Gigabyte radron9600 ?

Monitory 22" rozdzielczosc 1440x900 obsługuja bardzo dobrze, w zasadzie nie ma roznicy w jakosci pomiedzy natywna - z innymi rozdzielczosciami juz nie ma tak dobrze, wiec na r9600 bedzie ci baaardzo ciezko pograc nawet w starsze gry. W koncu to juz wiekowa karta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, czemu nie?

 

Ja gralem u siebie w Diablo w 640x480 i wcale nie wygladalo tragicznie (oczywiscie, mam raptem 17", ale jesli nie uzywa sie rozciagania obrazu tylko gra z pasami po bokach, to rozdzielczosc na 17" i na 22" jest bardzo zblizona).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...