Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o zdjęcie z linka czyli najlepsze zdjęcie z 50 zrobionych na tych modelach ( najmniejszy efekt negatywny ) to i tak widać że 206 jest szybszy. Na 205 są 2 cienie - jeden średni i kolejny b. słaby a na 206 jest jeden przebijający który głównie przeszkadza na przejściu biały-niebieski .... na "tyle samochodu" jest znacznie lepiej więc reasumując negatywny efekt smużenia w najlepszym przypadku dla obu modeli jest nieco mniejszy na modelu 206 BW.

Za to najgorsze zdjęcie na 206bw wygląda już paskudnie (na 205 jest równie paskudne ;) ) co świadczy tylko o tym że 206bw wcale nie jest lepszy ogólnie rzecz ujmując ;) wszystko pozostałe ma gorsze w najlepszym wypadku nie lepsze niż 205bw pomijając już te uchybienia konstrukcyjne o których wspominałem. W tym przypadku dopłacając do 206bw dopłaca się tylko za "nowość" która nic nie znaczy. Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to najgorsze zdjęcie na 206bw wygląda już paskudnie (na 205 jest równie paskudne ;) ) co świadczy tylko o tym że 206bw wcale nie jest lepszy ogólnie rzecz ujmując ;) wszystko pozostałe ma gorsze w najlepszym wypadku nie lepsze niż 205bw pomijając już te uchybienia konstrukcyjne o których wspominałem. W tym przypadku dopłacając do 206bw dopłaca się tylko za "nowość" która nic nie znaczy.

:mur:

Akurat na "najgorszym" ujęciu przewaga 206 BW rośnie nad 205 !

 

2 obrazy i 3-ci pomijalny dla 206 kontra 3 obrazy i czwarty pomijalny dla 205BW

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle

 

kwestia gustu, dla mnie design 226bw, 206bw to rówież atut tego monitora

Jedyne minusy to brak pochylenia do przodu (mam za niskie krzesło, dlatego musze kupić nowe :)) i czerń która nie jest idealnie czarna.

Oczywiście te minusy nie są dla mnie rażące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:

Akurat na "najgorszym" ujęciu przewaga 206 BW rośnie nad 205 !

 

2 obrazy i 3-ci pomijalny dla 206 kontra 3 obrazy i czwarty pomijalny dla 205BW

206BW jest ciut szybszy no to fakt, ale oprócz szybkości nie dosyć że nie oferuje nic więcej to przegrywa z 205BW funkcjonalnością i niektórymi parametrami jak np. wyświetlanymi kolorami. Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

226BW jest ciut szybszy no to fakt, ale oprócz szybkości nie dosyć że nie oferuje nic więcej to przegrywa z 205BW funkcjonalnością i niektórymi parametrami jak np. wyświetlanymi kolorami.

Nie ma pomiaru kolorów dla 205 bez kalibracji ale najprawdopodobniej nie przegrywa pod tym wzgl. 206 z 205

Jedyna różnica między tymi monitorami to prędkość gdzie 206 / 226 wygrywa z 205/225 - reszta to kwestia gustu i koniec tematu.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pomiaru kolorów dla 205 bez kalibracji ale najprawdopodobniej nie przegrywa pod tym wzgl. 206 z 205

Jedyna różnica między tymi monitorami to prędkość gdzie 206 / 226 wygrywa z 205/225 - reszta to kwestia gustu i koniec tematu.

Za to po kalibracji kolory są lepsze na 205bw :) czcionki też są ostrzejsze na 205bw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to po kalibracji kolory są lepsze na 205bw :) czcionki też są ostrzejsze na 205bw.

A masz profesjonalny kalibrator ? ;) O to że czcionki są IDENTYCZNIE ostre to mogę się założyć ( dla mnie łatwa kasa ). Jeszcze zapomniałem o opóźnieniu 206/226 mają je mniejsze niż 205/225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz profesjonalny kalibrator ? ;) O to że czcionki są IDENTYCZNIE ostre to mogę się założyć ( dla mnie łatwa kasa ). Jeszcze zapomniałem o opóźnieniu 206/226 mają je mniejsze niż 205/225

Nie mam ani kalibratora, a argumenty typu 'mogę się założyć' nie bardzo przemawiają do mnie ;) bardziej ufam testom znalezionym w internecie oraz opiniom. Zresztą ja już kończę temat 206 vs 205 bo troche narobiliśmy OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ani kalibratora, a argumenty typu 'mogę się założyć' nie bardzo przemawiają do mnie ;) bardziej ufam testom znalezionym w internecie oraz opiniom. Zresztą ja już kończę temat 206 vs 205 bo troche narobiliśmy OT.

No nie do końca OT - z tego powodu że 226 22" to praktycznie to samo co 206 20" i analogicznie z 225.

 

a wracając do wyniku po kalibracji - różnica między tymi monitorami jest pomijalna z powodu zastosowanej matrycy - po prostu odchylenie koloru jest większe na skutek zmian kąta obserwacji ... więc co z tego że pod idealnie prostym jest całkiem dobrze ... na obu monitorach - nie zapominajmy o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja przerwę Wasz dywagacje.

 

Potrzebuję monit dla gracza do 1500 zł.

Gra on głownie w Call of Duty 1, dlatego chciałbym się także dowiedzieć jak będzie wyglądała na gra na takim monitorze szególnie, że używane są niższe rozdzielczości (by uzyskać jak najwięcej fps) i nie posiadanie nowych typów rozdzielczości ( ze względu na "wiek" gry).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja przerwę Wasz dywagacje.

 

Potrzebuję monit dla gracza do 1500 zł.

Gra on głownie w Call of Duty 1, dlatego chciałbym się także dowiedzieć jak będzie wyglądała na gra na takim monitorze szególnie, że używane są niższe rozdzielczości (by uzyskać jak najwięcej fps) i nie posiadanie nowych typów rozdzielczości ( ze względu na "wiek" gry).

Z tego co pamiętam w Call Of Duty dało się włączyć 1680x1050

 

Nadal najlepszym wyborem jest Samsung 226 BW ( mi się wygląd nie podoba ale znowu tak źle nie jest ... a są tacy co przypadł im ten "design" do gustu ;)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

Zagadałbym do Ciebie na gg, ale moja lista znajomych odeszła razem z moim dyskiem.

 

Paramety tego monitorka nawet ładne.

Wygląda zewnętrzny nie ważny.

Kyle chodzi o niższą rozdziałkę, by szybciej rozwalać ziomków:)

 

Edit:

Dowiedziałem się.

Najniższa rozdziałaka dla panoram w COD to 1152x864, ale jeszcze bym musiał zobaczyć jak to wygląda.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno stanąłem przed dylematem który monit i wybrałem 225bw. W100% zadowolony .miałem mozliwosc porownania z benq 222wa przypaliłem sie na hdmi ale obraz na samsungu duzo lepszy podciągnąłem na benq było moze i podobnie ale jak wyszedł do windy to żażyło bielą nie do wytrzymania.Wiec SAMSUNG.

226 to ramka czarna za dodatkowe 300pln.podobno szybszy ale śmię w to wątpić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....Wiec SAMSUNG. 226 to ramka czarna za dodatkowe 300pln.podobno szybszy ale śmię w to wątpić..

 

Doprawdy nie wiem jak możesz takie teksty wypisywać. No chyba, że tylko piszesz w tym wątku, ale go nie czytasz. Nie ma co wątpić lub wierzyć - wystarczy sprawdzić.

 

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...2=1590&ph=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy nie wiem jak możesz takie teksty wypisywać. No chyba, że tylko piszesz w tym wątku, ale go nie czytasz. Nie ma co wątpić lub wierzyć - wystarczy sprawdzić.

 

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...2=1590&ph=1

czytam czytam,moze o 1 zdanie za duzo napisałem,może dlatego ze lubi sie to co sie ma, a ma sie to na co kogo stac <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widział ktoś może Asusa MW221U w akcji ? Widać że ma dobre parametry, ładny jest i niedrogi. Do tego w testach wypada naprawdę dobrze.

Ten model ma najgorszą jakość reprodukcji kolorów ze wszystkich 22" ( nawet po kalibracji ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie żartuj :blink: a te wypisywane 16,7 mln kolorów ? ściema jaka ? :blink:

Wszystkie 22" ( poza tymi za kilkanaście tys. ) mają 262144 kolorów ... pozostałe kolory są symulowane za pomocą FRC lub ditheringu. Ale mając na myśli jakość reprodukcji nie miałem na myśli nawet ich ilości ale odchylenie dE. Pozostałe modele 22" też mają 262 tys kol. ale mają mniejsze odchylenie dzięki czemu kolory są bardziej zbliżone do zamierzonych. A paleta 16,7 mln jest paletą oczywiście symulowaną z tych 262 tys. ( dla praktycznie wszystkich monitorów TN - nie tylko 22" TN ) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie.Na podawanych parametrach mozna sie przejechac.osobiscie 225 porównywałem z neckiem 20" co miał byc duuzo wolniejszy słabszy.Okazało sie ze samsung dosłownie blado przy nim wyszedł. jesli chodzi o testy tez mozna sie sparzyć.Niektóre str. sa sponsorowane itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napaliłem się na ten monitorek, który ktoś podał parę stron wcześniej. HP W2207 22" ~1200zł

http://www.shopping.hp.com/webapp/shopping...&aoid=10071

 

Wiecie kiedy ma szanse pojawić się w EU ?

 

Ewentualnie mógłbym zabawić się w sprowadzenie z 6 szt. jako że kontakt z US jest dobry.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei cały czas czekam na tego Asusa MW221U. Sprawdze osobiście czy rzeczywiście odbiega kolorami od pozostałych. Podobno jutro wjeżdża do Action w cenie 859 netto ;) Słyszałem też że ma bardzo dobry kontrast i czerń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Również myślę nad LCD 20"-22",po wstępnym rekonesansie zwróciłem uwagę na 2 monitory, z tego co widzę akurat była o nich mowa, a mianowicie samsung 225 i 226 BW.

226BW ogólnie mi się spodobał, lecz zastanawiam się nad upierdliwością jego mankamentów tzn.braku regulacji wysokości oraz kąta nachylenia (?), wykończenie " glossy piano black", również budzi moje obawy, podobnie jak czarna ramka.

Stąd pytanie brzmi czy te braki w ergonomii są bardzo odczuwane ,czy można je przeżyć?Bo z tego co widzę 225BW jest pozbawiony tych wad i jest tańszy.

Za 226BW przemawia niewątpliwie świetny design, nowość(czyli panel ciut lepszy)-i to by było na tyle.

Biorę pod uwagę wersje 20" tych monitorów ,nie wiem jak przedstawia się róznica w jakości obrazu na tych monitorach, rozdzielczość mają identyczną stąd zastanawiam się czy obraz na 22" nie będzie pr przesadnie ziarnisty.

Co prawda oglądałem rózne LCD w sklepach, ale szczerze powiedziawszy jak pójdę do sklepu wolę mieć już wybrane modele.

Jeśli chodzi o zastosowanie -typowe :www/tekst 65%, filmy 30%,gry 5% .

Bo generalnie połyskliwa czerń =widoczny kurz,czarna ramka=gorzej dla oczu,brak regulacji wysokośći=hmm .

Ciekawy jestem czy można przełaczać w obu LCD-kach ręcznie DVI na D-Sub,może mi się to przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starałem się poczytać w necie na temat tego monitora, lecz niewiele znalazłem. Czy ktoś ma doświadczenie lub opinię na temat tego monitora ?

http://www.eclipsecomputers.com/product.as...ode=MOX-XM222WB

Xerox XM3-22WB

 

Zwrocilem sie jeszcze w strone IIyamy w2200ws-b i powaznie to rozwazam jako ze z przesylká kosztuje £230 (ok 1250zl). Czy jest ona lepsza od 226BW ? Czy ten samsung ma poprostu dopalacz do tych 2ms?

 

Prosze jeszcze ostatecznie o rade - czy Iiyama jest najlepszym wyborem sposrod ponizszych monitorow w rejonie £200

http://www.pixmania.co.uk/uk/uk/740/xx/0-2...BV00058956.html

 

 

EDIT - Kupiona Iiyama + kabelek DVI.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#BezbronnyPL

Regulowana wysokość? Absolutnie nie potrzebne (dla mnie). Miałeś kiedyś regulowaną wys. w crtku? Nawet jak ja bym miał to 100% bym jej nie użył. Tak samo z pivotem.

Jeśli masz niskie krzesło, z brakiem regulowanej wsokości, to brak pochylenia matrycy w przód może być dość dużym minusem (TNka oglądana od dołu ciemnieje). Dlatego musze kupić krzesło obrotowe z regulowaną wys. Co do czarnej ramki - dla mnie rewelacja - oczywiście kwestia gustu. Kusz oczywiście osiada, ale jest dołączona specjala szmatka do obudowy. Też miałem obawy że oczy będą się męczyć przy tej ramce ( bo się tyle tego naczytałem) ale nie mam takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#BezbronnyPL

Regulowana wysokość? Absolutnie nie potrzebne (dla mnie). Miałeś kiedyś regulowaną wys. w crtku? Nawet jak ja bym miał to 100% bym jej nie użył. Tak samo z pivotem.

Jeśli masz niskie krzesło, z brakiem regulowanej wsokości, to brak pochylenia matrycy w przód może być dość dużym minusem (TNka oglądana od dołu ciemnieje). Dlatego musze kupić krzesło obrotowe z regulowaną wys. Co do czarnej ramki - dla mnie rewelacja - oczywiście kwestia gustu. Kusz oczywiście osiada, ale jest dołączona specjala szmatka do obudowy. Też miałem obawy że oczy będą się męczyć przy tej ramce ( bo się tyle tego naczytałem) ale nie mam takich problemów.

O ile sam wygląd czarnej ramki to kwestia gustu, to IMO srebrna mniej rozprasza podczas pracy.

Brak regulowanej wysokości nie przeszkadza mi w 226bw, za to brak możliwości pochylenia do przodu już tak, zawsze zasypiam oglądając jakiś film na komuterze i wystarczy że głowa jest niżej niż dolna krawędź i już jest kiepsko, oczywiście mam rozwiązanie podkładam pilota pod tylną częśc podstawki aby monitor nachylił się do przodu, nie mniej jednak brakuje tego w możliwościach monitora :)

W pracy 225bw sprawdzi się tak samo dobrze jak 226bw, w grach 226bw ciut lepiej, a w filmach... TN to nie do filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

regulacje wysokości można sobie śmiało zrobić (jeśli bedzie aż tak przeszkadzal jej brak) dokupując uchwyt do biurka

co do czarnej ramki to mi osobiście przeszkadza to że w 226BW dokładniej widać że czern nie jest do końca czarna właśnie przez to że zaraz obok jest bardizej czarna ramka

widziałem tą małą niedogodność u brata, szczególnie widać to na stylu windowsowym z czarnym paskiem startu

ale samsung też robi wrażenie i ładnie się prezentuje (chociaż ma mniej efektowną podstawę)

jak dla mnie LG ma ma swój ascetyczny styl gdzie uwagę zwraca podstawa, w samsungu za to ładna jest ramka

Edytowane przez SBeNder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...