Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

czeka mnie zakup monitora i chyba stanie na 22" lcd

mam kilka pytań - "tn nie do filmow" -> czemu ?

 

jakiś czas temu pamiętam że wszyscy polowali na iiyamy 2200,, gorsze od samsungów ? na pewno tańsze (cięzko mówić ile bo jest sporo modeli,, czym się różnią?)

ogólnie kwestia jest taka - czy jest coś porównywalnego do samsungów i tańszego ? zastosowania - praca/win 60% filmy 20%, gry 20%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"tn nie do filmow" -> czemu ?

bo włąśnie są problemy z kontami + ziarnistość szarośći czy jak to tam nazwac.Ale tragedii nie ma.Tanszego raczej bym nie szukał z 22" moze jest np benq222wa ale złacze tam jest analogowe co go dyskwalifikuje u 90% forumowiczów.Jak taniej to ja bym sie raczej koło 19" zakręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za to benq222wa dobrze wypadł w ostatnim teście chipa z tym słabym kontrastem dotego podali że jest na mva, normalnie śmiać mi się chciało

ale widać jak się gazeta zeszmaciła po przeprowadzce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie - czy któryś z monitorów 22" posiada PiP i/lub selekcję źródła ?

 

do rozważanych monitorów dochodzi jeszcze BenQ LCD FP222WH 22",, 1200zł, dvi w komplecie, hdmi

jedyna opinia (z poprzedniej strony) pool80, klik mówi o zbyt dużej jasności eh

 

jak na razie na placu boju

 

1.. iiyama e2200ws-b

+ dizajn + 0 bad pixeli +recka z fraza czy benchmarka, podobno da się uzyskać niezłe kolory

- cena 1400+kabel dvi

 

2.. benq 222wh

+ dizajn, brak głośnikow + cena ~1200 z kablem dvi

- kto wie ;) jakość ?

 

3. samsung 225/226

+jakość obrazu (jak dobrze rozumiem wysoka jak na 22" tn) +225 jest w promo z telefonem c300 (ponizej 1400zł, w tym 60zł za telefon) a akurat potrzeba mi prostego telefonu pod popa +obydwa mi się podobają ;)

- brak regulacji pochylenia w 226 - cena obydwu

nie wiem czy mają kebel dvi w komplecie ;]

 

we wszystkich brak fajnych bejerów z modeli 24" jak huby usb, czytniki kart, chyba i pip

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Happy e2200 user :) testuję od 10.30 rano i jak narazie jest nieźle. Troszke lampy widać (bardziej dolną) oraz kąty pionowe mogłyby być troszkę lepsze.

W komplecie BYŁ kabel DVI i dsub :) co mnie mocno zaskoczyło jako że misco.co.uk twierdzi, że nie sprzedaje z tym kablem :) Albo ktoś dorzucił w sklepie do paczki (brak śladów otwierania na pudełku przed otwarciem) albo Iiyama poprawiła gafę jaką był brak kabla DVI.

Odwzorowanie kolorów dość dobre, ale wymaga kalibracji. Lepiej patrzeć na monitor z powyżej punktu środka niż poniżej.

 

Przesiadłem się z Iiyamy VMpro 450 19" (max 2560x1536@72Hz) i stoi sobie grzecznie obok do porównania jakości. Jest nieźle i jak za tą cenę jestem zadowolony.

 

Foty - http://www.silent.dolsat.pl/iiyama (tak :) rozpakowywałem na łóżku :) )

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie dostałem dzisiaj w swoje łapska Acer AL2216WSD :)

Wybór taki, bo szukałem czegoś w miarę taniego (max 1000 zł) i żeby miało złącze DVI. Początkowo myślałem o 19", potem skupiłem sie na 20" a stanęło na 22".

Wrażenia bardzo pozytywne, zwłaszcza że do tej pory używałem CRT 15". Obraz bardzo ostry, kolorki w porządku. Cieszy dorzucany standardowo kabelek DVI i D-SUB, chociaż przez tego drugiego chyba tylko desperat by podłączał ;) Dodatkowo jeszcze kilka kabli zasilających z różnymi wtyczkami (po kiego grzyba to nie wiem??). Jak na razie testowany na 1 filmie oraz w NFS: MW - smużenia nie dostrzegłem.

Aha i jeszcze jeden pozytyw - wpatrywałem się przez 15 minut i nie dostrzegłem żadnego bad-pixela :D

 

Ale monitor ma oczywiście też wady.. Podstawowa to marne kąty, zwłaszcza w pion-e - praktycznie dobry obraz jest tylko w zasięgu +-15 stopni :/ W poziomie znacznie lepiej, kilka osób może swobodnie zasiąść do oglądania filmu.

Drugi duży minus to podświetlenie; widać lampy, szczególnie górną podczas oglądania po ciemku. Cóż, nie ma rzeczy idealnych.

Niemniej za kwotę 943 zł (razem z przesyłką) jest to bardzo udany zakup :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie wysoko masz ten monitor ustawiony, jak na takie małe kąty pionowe az za wysoko :)

mam bardzo wysokie siedzenie i lubię jak ręce luźno opierają się na oparciach fotela.

środek wzroku mam na 3/4 wysokości monitora zamiast idealnie na środku, ale to dobrze, bo lepiej jest na niego patrzeć z góry, gdyż łatwo góra żółcieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jeszcze kilka kabli zasilających z różnymi wtyczkami (po kiego grzyba to nie wiem??).

Bo nie wszystkie kraje uzywaja tego samego standardu gniazdek co Polska ;)

Ale nie wiem moze po prostu bardziej oplaca im sie pakowac dodatkowy kabel do kazdego pudelka zamiast robic kilka ich rodzajow na rozne rynki. W moim 3 letnik AL732 tez byla masa wtyczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś poruszył to już w wątku - w dystrybucji dostępne są już monitory Acer AL2223W, kod producenta ET.L840B.041.

 

Kąty wskazują na użycie tej samej matrycy CMO którą ma brzydszy brat AL2216W natomiast w opisie "Internal SPS"

 

Cena 980 PLN netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie dostałem dzisiaj w swoje łapska Acer AL2216WSD :)

Wybór taki, bo szukałem czegoś w miarę taniego (max 1000 zł) i żeby miało złącze DVI. Początkowo myślałem o 19", potem skupiłem sie na 20" a stanęło na 22".

Wrażenia bardzo pozytywne, zwłaszcza że do tej pory używałem CRT 15". Obraz bardzo ostry, kolorki w porządku. Cieszy dorzucany standardowo kabelek DVI i D-SUB, chociaż przez tego drugiego chyba tylko desperat by podłączał ;) Dodatkowo jeszcze kilka kabli zasilających z różnymi wtyczkami (po kiego grzyba to nie wiem??). Jak na razie testowany na 1 filmie oraz w NFS: MW - smużenia nie dostrzegłem.

Aha i jeszcze jeden pozytyw - wpatrywałem się przez 15 minut i nie dostrzegłem żadnego bad-pixela :D

No w koncu ktos kupil monitor, na ktory i ja sie czaje ;) Mozesz napisac cos wiecej ? Najlepiej po jakims dluzszym potestowaniu. Czy nie pojawily sie bady itp. Najbardziej interesuje mnie szybkosc reakcji, jak to wyglada w jakichs szybszych tytulach jak np. Quake 3 ? Bo jak widzialem gdzies screny z Fify, to wygladalo to wrecz tragicznie. Bardzo prosze o jakas "chlodna" ocene, a nie ze "za cene 1000zl to obraz jest super hiper i nic nie sluzy" ;)

Z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za Belinea 112202, rzekomo na P-MVA? :huh:

O Eizo na S-IPS sie nei pytam, bo ten monitor pewnie kosztuje wiecej niz moje roczne dochody :lol2:

Ta Belinea jest na TN.

Ten Eizo CG221 najtaniej widziałem za 13798 ale do gier on się nie nadaje raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w koncu ktos kupil monitor, na ktory i ja sie czaje ;) Mozesz napisac cos wiecej ? Najlepiej po jakims dluzszym potestowaniu. Czy nie pojawily sie bady itp. Najbardziej interesuje mnie szybkosc reakcji, jak to wyglada w jakichs szybszych tytulach jak np. Quake 3 ? Bo jak widzialem gdzies screny z Fify, to wygladalo to wrecz tragicznie. Bardzo prosze o jakas "chlodna" ocene, a nie ze "za cene 1000zl to obraz jest super hiper i nic nie sluzy" ;)

Z gory dziekuje

Aż specjalnie wygrzebałem z szafy Q3 i zainstalowałem ;)

Czas reakcji imo bardzo dobry, nie ma żadnych smug a przynajmniej ja nie dostrzegam. Testowałem do tej pory w Quake'u, NFS: MW, Call of Duty 2 a ostatnio w Heroes V i w żadnej z gier nie dostrzegłem problemów z czasem reakcji. Zatem tutaj duży pozytyw.

Z kolorami na początku było dziwnie, takie jakieś mdłe i niewyraźne. Jednak po zabawie w kalibrację, zmianę gammy, jasności, kontrastu i RGB tak jakby ożyły trochę i już jest całkiem przyjemnie.

Subiektywne odczucie po przesiadce z 15" 1024x768 na 22" 1680x1050 to ogrom pulpitu, aż musiałem powiększyć wyświetlane czcionki i ikony oraz włączyć ClearType. Do oglądania filmów trzeba się odsunąć jakieś 2-3 metry od monitora bo inaczej widać pikselozę (DivX), aż mnie kusi żeby zassać jakiś film w HD i zobaczyć jak to wygląda.

W ciągu 5 dni użytkowania nie pojawił się żaden martwy ani świecący piksel /sub-piksel i mam nadzieję że już tak pozostanie :)

 

Dwie rażące wady produktu to kąty i podświetlenie matrycy.

Podświetlenie przeszkadza głównie przy oglądaniu filmów gdy na ekranie są czarne paski na dole i u góry, natomiast w grach, przeglądaniu www czy zdjęć jest w ogóle niewidoczne. Za to kąty pionowe zmuszają do siedzenia na wprost monitora i tego nie da się obejść... Kąty poziome są OK, wprawdzie nie jest to 170 stopni o jakich zapewnia producent, ale w zakresie 90-100 można spokojnie oglądać film.

 

... a nie ze "za cene 1000zl to obraz jest super hiper i nic nie sluzy"...

Widzisz , tutaj nie do końca chyba masz racje... Bo gdybym wydał 2500 zł na monitor z takimi kątami i widocznym podświetleniem to byłbym poważnie wk***ony ;) Natomiast w cenie ~1000zł jest jak najbardziej godny polecenia.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Podświetlenie przeszkadza głównie przy oglądaniu filmów gdy na ekranie są czarne paski na dole i u góry,"

 

 

Hmm no ale biorac pod uwage ze to panorama to zawsze mozna ustawic eby tych paskow nie bylo nie tracac nic z widzianego obszaru ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Podświetlenie przeszkadza głównie przy oglądaniu filmów gdy na ekranie są czarne paski na dole i u góry,"

Hmm no ale biorac pod uwage ze to panorama to zawsze mozna ustawic eby tych paskow nie bylo nie tracac nic z widzianego obszaru ;)

Niby jak skoro filmy mają proporcje 16:9 i 2,35:1 a monitor 16:10 ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

decyzja podjęta, w przyszłym tygodniu zamawiam lg L226WT-SF

 

przekonały mnie - dobra matryca, gwarancja na pixele taka jak w jajamie, ciekawy dizajn i niezłe kąty, głównie najważniejszy dl a mnie "od dołu" (foto od Rooooobi'ego)

 

zostaje jeszcze 2-3 dni na rozmyślenie się - jak macie jakieś przemyślenia odnośnie tego zakupu, konkretne wady tego monitora - czekam na info

 

cena lg to 1520zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ajt mój błąd :)

 

nie miałem pewności co do końcówki a i brak mi było właśnie informacji czym sie różnią,, napisałem i pytanie do lg ;]

 

zamówione,, jutro w domu i będzie recenzja,, nie vs coś tam, vs crt ;)

 

 

--------------

 

monitor już w domu, pierwsze wrażenie - nie jest taki duży ;)

 

dalej - kolory,, gamma w dół (chyba na 66), jasność w dół i jest fajnie,, oglądałem zdjęcia i wyglądają praktycznie jak na crt

 

filmy - urosły, o ile to sprawdzę jak się trochę ściemni ale coś mi się wydaje że jest nieźle

 

albo ja nie jestem obrazofilem albo jest dobrze,, satysfakcjonuje ;)

 

coś o czym warto wspomnieć - monitor ma PiP i selektor źródła na froncie,, użył bym słowa ktore zamieni się w "ciach"

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie pomiedzy:

- Asus MW221U (nie moge za bardzo nic znalezc nt. tego monitora)

- Iiyama 2200WS

- Viewsonic Q22wb black

 

Wszystkie sa w podobnej cenie i maja b. podobne parametry. Monitora poczukuje do codziennych zastosowan. Nic wyszukanego...

Co moglibyscie mi polecic z ww. wymienionych?

 

Z gory dzieki za odp.

Pozdrawiam

yellowww

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 22" LCD SM 226BW vs LG L226WA

 

ktory lepszy? Gram, ogladam filmy. Moze w przyszlosci kupie xboxa360.

 

Zalezy mi na przyzwoitych katach widzenia. tak by moc sie polozyc na lozku i ogladac film. Czy siedziec na kanapie ze znajomymi i grac w gierki na konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma te same wrażenia

226BW widziałem u brata może się podobać, jak dla mnie kwestia indywidualnych upodobań

HP ciekawie się prezentuje no ale cos za cos - jak dla mnie do dobrze naświetlonych pomieszczeń się nie nadaje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPRAWA PILNA <_<

 

niestety padł mi dzisiaj na amen mój CRT 19'' Lacie :mur: , z naprawą będe się bujał przez 2 tygodnie.

potrzebuję kupić dzisiaj LCD 22''. Jako że jestem z kraka to do wyboru mam parę sklepów komputerowych, MM i Saturna.

cały czas byłem zainteresowany Samsungiem 226, ale z tym monitorem to jakaś posucha jest, nigdzie go nie ma.

 

..... no i na chwilę obecną takie rzeczy mają na stanie: :?

 

BenQ 22" 222WH HDMI

Iiyama ProLite E2200WS-VB

GateWay FPD-2185W

 

 

muszę coś dzisiaj kupić bo robota czeka, a nie mogę sobie pozwolić na parę dni zwłoki.

proszę o rady i sugestie.

 

z góry dzięki za POMOC! :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukasz w jakis marketach a w najlepszym sklepie komputerowym w kraku jest na stanie i to w dobrej cenie 226bw (przynajmniej tak jest na stronie)

http://www.apollo.pl/store/30

to samo morele net 1520zł...

 

btw gdzie widziałeś tego gatewaya? bo ja bym brał go zamiast 226bw...

niestety apollo i morele sa nieczynne w sobote! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...