Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/item202674322_panoramicz...ssy_tanio_.html

 

Gdyby ktos chciał tanio samsunga 226bw. Sklep jest 50 metrów ode mnie :)

 

 

no ja sie zastanawiam czy nabrac z tej aukcji czy moze lepiej gatewaya 21 za 1300zl nowego to bedzie praktycznie niecale 100zl roznicy, wiec jak myslicie co lepsze do filmow,netu i gier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może jaką mają wersje A czy S?

Niestety nie :( Spytaj się właściciela sklepu przez gg, on często jest dostępny i odpowiada na pytania.

 

Kupiłem u niego parę rzeczy i naprawdę polecam ten sklep, gdybym miał kasę to bym kupił teraz ten monitorek, ale i z kasą kruch, a i przeprowadzam się domku dopiero za ponad pół roku, a dopiero tam by sie ten monitorek w moim pokoiku zmieścił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem tego Samsunga.... co do recki nt. grania z X360 będzie ale jeszcze nie teraz - brak czasu.

 

Niestety nie mam pojecia jak sprawdzic jaka to matryca... nie ma tego ani z tyłu ani w menu serwisowym ;)

Wie ktos cos ?

 

Jeszcze jedno... Co to jest ten Dynamic Contrast... ?! kolory jak na jarmarku... bezsens.... uzywa tego ktos czy moj monitor jest walniety....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiles na tej aukcji ?

 

Menu serwisowe w Samsungu 226BW

1. Adjust the brightness and contrast to 0

2. Press Menu

3. Press source (second on the right)for 5 seconds

You will see the "service function" menu. Focus on the "Panel info"

AU M220EW01 means from A

AM LCD220M1 means from S

4. aby wyjść z menu wyłączamy monitor.

 

nie chce mi sie wierzyc ze w menu nie pisze jaka matryca, ogolnie zadowolony z zakupu jak sie oglada filmy itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety teraz a tych Samsungach producent usuwa wszelkie dane o matrycy bo każdy chciał matryce "S" a z matrycą "A" zostawały na magazynach.

Dynamic Contrast to podwyższenie kontrastu aby kolory były bardziej rzeczywiste. Jak masz takie żywe kolory to chyba to na plus idzie.

 

No kur........ mać. Miałem kupić monitor na tej aukcji a tu wszystkie sprzedane. Najsmieszniejsze jest to że połowę Samsungów wykupił gościu z allegro co sam sprzedaje te monitory ale za 250zł drożej :angry:

Edytowane przez gruby33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość q55555

Witam!

Również chciałem zakupić Samsunga 226bw z matrycą "S" i po odwiedzeniu kilku sklepów potwierdziłem, to o czym można przeczytać na tym forum. Otóż wycofano się z oznaczeń na tylnym panelu tego monitorka a także w nowej dostawie nie odczytamy już modelu matrycy w meni serwisowym bo ją po prostu usunięto...

Wielka szkoda, że tak to Samsung rozegrał, bo to tylko oznacza, że faktycznie coś było nie tak z tymi matrycami... <_<

Cała ta sytuacja trochę mnie zraziła do tego modelu i jeżeli nie uda mi się go kupić z matrycą "S" / a na pewno będzie ciężko/, to poszukam czegoś z innej firmy...A może lepszym wyborem będzie: LG L226WA-WN 22''????

No cóż poszukam jeszcze, ale przy okazji proszę o ewentualne wskazanie, gdzie jeszcze można kupić Samsunga 226bw, ale tylko i wyłącznie z matrycą "S"...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także szukam tego monitorka z matrycą typu "S" i po przekopaniu się przez kilkanaście sklepów internetowych stwierdzam że znalezienie takiej właśnie matrycy graniczy z cudem.Albo są to matryce typu "A" , bądź też w większości przypadków brak jakichkolwiek danych o typie matrycy.Fachowość handlowców co niektórych sklepów pozostawia wiele do życzenia,np. "matryca II generacji i nie spotkałem się z oznaczeniami S,A,C" lub też fachowa odpowiedz na pytanie o typ matrycy - "zapraszam na stronę Samsunga" :mur: Nie mam zamiaru brać udziału w loterii o nazwie- kupię i ciekawe jaką matrycę dostanę i powoli zaczynam rozglądać się za innym monitorkiem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru brać udziału w loterii o nazwie- kupię i ciekawe jaką matrycę dostanę i powoli zaczynam rozglądać się za innym monitorkiem.

Niestety tak jest w przypadku innych firm, jedynie marki jak EIZO, NEC nie spotkałem się z przypadkiem jakiejś zamiany matrycy.

Firmy ktore stosują zamienne matryce to LG, SAMUNG, PHILIPS, Dell!, Fujitsu, HP itd

 

Roznice między matrycami A C S w 226 to PRYSZCZ w porównaniu do przypadków takich jak LG 1930 203WT gdzie zamiast SIPS montowano TN, albo monitor HP 2065 gdzie zamiennie są matryce SIPS vs MVA

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

od 3 tygodni jestem szczesliwym posiadaczem asusa MW221U, przesiadlem sie z siemens 19" wide i jestem mile zaskoczony, duzo lepsza jakosc obrazu na nowym monitorze, wiecej ustawien, profile wyswietlania obrazu, swietna jakosc wykonania, estetyka no i 22" to jest to czego mi brakowalo do konfortowego ogladania filmow i grania. Oto kilka zdjec jak to wyglada w praniu : http://bekala.fotosik.pl/albumy/212108.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

od 3 tygodni jestem szczesliwym posiadaczem asusa MW221U, przesiadlem sie z siemens 19" wide i jestem mile zaskoczony, duzo lepsza jakosc obrazu na nowym monitorze, wiecej ustawien, profile wyswietlania obrazu, swietna jakosc wykonania, estetyka no i 22" to jest to czego mi brakowalo do konfortowego ogladania filmow i grania. Oto kilka zdjec jak to wyglada w praniu : http://bekala.fotosik.pl/albumy/212108.html

podoba mi się zdjęcie nr 10: brakuje tylko podpisu "Idealny monitor do gier" :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra krotka pilka bo czas najwyzszy kupic monitor, jaka panoramke 22cale do ok 1200zl polecacie, bede ogladal filmy,gral siedzial na necie itd desing tez ma znaczenie marginalne ale zawsze :) moje propozycje to:

 

 

-acer 2216wsd

-ASUS 22'' MW221U (zwazywszy na wypowiedz wyzej, gdyz wczesniej myslalem ze to szajs)

-Samsung 22'' 225BW

-HYUNDAI N220WA (lub WD)

-PHILIPS 22 LCD 220WS8FS

-MAG 22" LCD BP2119W

-iiyama 22" E2200WS (design mi sie niepodoba wiec odpada)

-BENQ 22" FP222WH (lub WA)

-XEROX LCD 22" XM7-22W

 

 

który z tych polecacie i dlaczego warto dołozyc wzgledem najtanszego acera ?? czy moze miedzy tymi jest taka przepasc a samsungiem 226bw ze warto teraz dolozyc do niego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

     Przecież są ku temu przeznaczone chusteczki. Poza tym bardziej sugeruję czyścić chusteczką higieniczną, niźli ręcznikiem jednorazowym, gdyż ten ostatni jest zbyt twardy i może szybko i skutecznie porysować powierzchnię matrycy wykonanej z tworzywa sztucznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

potrzebuje buidzetowej 22ojki do netu, biurowych aplikacji, czasami obrobki grafiki, sporo filmow, czasem gier... do 1000pln

do wyboru mam

Belinea 2225 S1 W

Belinea 22W AL

Acer AL2216Wsd.

moze jakas alternatywa w tych pieniadzach ?

 

p.s. jak sie ma sprawa z tym acerem, jest on godny polecenia, z prespektywy dluzszego czasu uzywania? jak ma sie sprawa gwarancji bad pixeli, belinea ma chyba lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od jakiegos czasu nosze sie z zamiarem kupna nowego monitoru, bylby to wlasnie 22" badz wiecej. Krotkie zapytanie: jaki z obecnie dostepnych na naszym rynku polecalibyscie i dlaczego (cena nie gra roli). Z gory dziekuje za pomoc, bo mnogosc tego sprzetu jest ogromna i ciezko jest mi sie w tym wszystkim polapac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis ogladalem acera 2216wsd i samsunga 226bw obok siebie i stwierdzam ze obraz na samsungu jest zywszy i o wiele ciekawszy, a czern to czern czego w przypadku acera nie mozna powiedziec, teraz tylko pytanie czy warto dokladac ok 350zl do samsunga wiedziac ze to tylko TN, bo prawdopodobnie przesiadajac sie z 17crt, ktorego bym nie wybra bede zadowolony i sie przyzwyczaje :) co o tym myslicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...