Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Jakaś pomyłka z tym v w siriusie :)

 

NEC wprowadza od połowy sierpnia model 22" TN 1000:1 DVI HDCP - 225WXM

http://www.nec-display-solutions.co.uk/cor...en,docId=287960

http://detail.zol.com.cn/112/111807/pic.shtml

 

 

IIYAMA wprowadza nowe modele E2201W i E2202W ale nie wiem jaka roznica vs E2200 (prawdopodobnie 2201 bez głośników)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem monitora. Może Wy mi pomożecie? Bardzo bym prosił :]

Otóż mam do wydania ok. 1500zł i nie wiem jaki monitor LCD kupić. Co gorsza nie wiem nawet ile cali :/ Monitorka będę używał do wszystkiego. Gry,filmy,www oraz chcę dokupić zewnętrzny tuner aby używać go jako TV. Znalazłem taniego Asusa (Kliknij) Co o nim sądzicie? Lepiej kupić jakiś monitor na lepszej matrycy ale mniejszy czy na gorszej np. TFT ale taki 22" ? Co byście mi polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryce S-IPS , ASV , S-PVA , A-MVA, P-MVA , TN to TFT.

 

ps. ja bym wybrał jakość a nie wielkość czyli coś na S-IPS 20" 16:10 np. Dell 2007WFP ( minimum rev 03 ) , NEC WGX2 PRO

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi Ci o kolory czy o smużenie?

A jest coś tańszego od tych dwóch paneli?

Może coś z 19" ?

Bo np. ASUS 22" Wide MW221U nie wchodzi w gre ?

P-MVA średnio wypada jeśli chodzi o smużenie i kolory , S-IPS wypada bardzo dobrze i ma nie za duże opóźnienia , TN ma najgorszą dokładność obrazu i jest tak szybki jak S-IPS ale ma dodatkowo pomijalne opóźnienie ( mówię o najlepszych i najnowszych przedstawicielach ~20" ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Asus jest na TN ? Tzn. ze obraz nie jest ostry?

Czyli w tej cenie tylko te dwa modele co podałeś? Nie ma nic tańszego? Może być mniejszy. Podaj po prostu ciekawe oferty.

Asus 22" jest na TN

 

To nie znaczy że obraz nie jest ostry

 

Jest jeszcze Philips 200WP7ES ( A-MVA ) za 1380 PLN ale on znacznie odstaje od tych na S-IPS ... ale jakościowo i tak jest lepszy od TN pod wzgl. uniwersalnym ... do gier ... hmmm

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kyle

Rozjaśniłeś mi troche w głowie bo juz nie wiedziałem o co chodzi :) Czyli Dell lub Nec? Jest między nimi jakaś różnica? Dell'ek jest trochę tańszy. Szkoda tylko, że nie mają wbudowanych głośniczków bo chciałem używać też jako TV :) Ale najwyżej podłącze pod tuner jakieś pierdziawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie obu jest raczej tak samo świetne z tego co mi wiadomo. Elektronika w nec jest porównywalna z dell choć wersje wcześniejsze dell trochę odstają z powodu bandingu ( który po ustawieniu RGB można wyeliminować - od rev 03 , przy 02 może ). W dell we wcześniejszych wersjach było też mruganie niektórych barw ... ale w 03 tego już nie powinno być. 02 to ryzykowny zakup, 03 mało ryzykowny a 04 pewny - tak bm to mniej więcej określił

 

ps. przy Dell trzeba uważać by się nie wpakować w S-PVA

 

ps2. trzeba by to przerzucić do tematu o modelach 20" <_< - chyba zaraz swoje posty wykasuję ( te w 100% odnośnie 20" )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś z taką matrycą (S-IPS/AS-IPS) z NEC'a lub DELL'a w przedziale 22"?

 

Pozdrawiam

..::GofNet::..

nie ma 22" innych niz TN!!

 

______

przy okazji: zarejestrowałem się na YT :) i wgrałem filmik z grania w UT2004 na iiyamie 22" vs CRT

 

i filmik kogos z tego forum: CS na LG 22"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przymierzam sie do kupna 22 calowej panoramy. poki co moi faworyci to:

samsung 223BW

philips 220WS

ktory lepszy? zalezy mi glownie na dobrym odwzorowaniu barw i kontrascie, katy i czas reakcji nie maja zbyt duzego znaczenia, istotna jest tez dla mnie gwarancja - czy ktoras z firm dajemozliwosc reklamacji sprzetu w przypadku zauwazenia bad pixela?

 

P.S.

sklanialbym sie jednak ku philipsowi gdyz ma jasna obudowe.

Edytowane przez Gessle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy modela ASUSA 22" PG221:

 

specyfikacja:

 

* 22" (wide) viewable area

* 1680x1050 native resolution

* 2ms response time (grey-to-grey)

* 350cd/m² brightness

* 2000:1 contrast ratio (Asus Smart Contrast Ratio)

* DVI (with HDCP), VGA, Component, S-Video, Composite inputs

* Tilt (20° to -5°), swivel (+60° to -60°)

* Viewing angle: 170° vertical, 160° horizontal

* Built in 1.3m pixel webcam, speakers and subwoofer

 

 

Dołączona grafika

 

test:

http://www.bit-tech.net/hardware/2007/07/0...in_widescreen/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i piękny ale cena jak na ASUS też będzie odpowiednia ... i głośniki takie też sądzę że dla wielu niepotrzebne.

z ceną tego nowego asusa jest ciekawie, niemieckie wyszukiwarki podają cenę od 251Euro!! czyli taniej niz obecnie sprzedawany u nas asus 221U (1150zł) ......

http://www.heise.de/preisvergleich/a270931.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ceną tego nowego asusa jest ciekawie, niemieckie wyszukiwarki podają cenę od 251Euro!! czyli taniej niz obecnie sprzedawany u nas asus 221U (1150zł) ......

http://www.heise.de/preisvergleich/a270931.html

No to nieźle - biorąc pod uwagę że mamy kamerę ... i nawet te nieszczęsne głośniki :wink:

 

ps. lekki OT : zastanawia mnie jedno - możemy kupić model 22" na najnowocześniejszej TN z dopalaczem , raczej drogawej firmy , z kamerką i głośnikami ( z subem ) w cenie ok 1000 PLN a 20" S-IPS to 1680 PLN :mur: Rozumiem że IPS jest droższy w produkcji ale taka różnica w cenie to chyba "lekkie" przegięcie nie ?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najświeższy test HP w2207:

http://www.anandtech.com/displays/showdoc.aspx?i=3054

 

interesująco wyglądają wyniki w tabelkach :)

 

 

dobra czern na HP 0.11cd (konkurencja na SPVA gorsze wyniki)

Dołączona grafika

 

swietny kontrast:

Dołączona grafika

 

ale defaultowe kolory do bani bez kalibracji

 

 

Pełny wybór najnowszych HPków w sklepie i na stronie HP

http://www.sklep.hp.com.pl/sklep/template_...s&ctid=2002

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poradzcie mi prosze co wybrac z 22 calowych panoramek do ok 1200 zl. Uzywac bede go do wszystkiego po trochu. Obecnie przesiaduje w Nemczech i niby mam mozliwosc kupna tu monitora. Chcialbym miec gware 0 bad pixela jesli bedzie to mozliwe. Ostatnio zobaczylem na forum propozycje Asusa - PG221. Sliczny. W Polsce go jeszcze nie ma a tu jak poszukac to moze i znajde. I ta cena ok 300 euro. Rewela. Tylko jak bedzie z gwara jesli cos sie w nim popsuje? Czy w PL jest mozliwosc naprawy jesli bedzie na gw? Z gory dzieki za odp. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku dni próbowałem na forum znaleźć odpowiedź na pytanie "który 22" kupić" ;) Obdzwoniłem masę sklepów aż w końcu w Vobisie mieli na stanie więcej niż jedną 22" - hp w2207 i samsung 226bw. Na miejscu okazało się że samsung ma oczywiście matrycę C, oba monitorki wyglądały bardzo podobnie, okiem laika niczym się nie różniły, a na korzyść hp w2207 dodatkowo przemówiły wrzucone parę postów wyżej słupeczki, ale chyba przede wszystkim rev. GTMV1.6 i to że stał na ekspozycji (czas pracy podawał 94godz) bez ani jednego bad pixela więc szansa na pojawienie się kolejnych po takim czasie chyba już jest znacznie mniejsza niż po kupnie nowiutkiego "pachnącego" świeżością, a potem okaże się że pixele wyskakują jak bombki na choince... Dlatego nawet wolałem przepłacić i dać te 1399zł ale mieć w miarę spokojny sen :D

Co do monitorka to długo po jego podłączeniu byłem przerażony jego wielkością i zastanawiałem się czy to aby na pewno był dobry pomysł żeby wymienić 17", ale po kilku godzinach pracy już nie mam takich obaw - wrażenia po prostu niesamowite :) Szyba jak dla mnie jest plusem - soczyste kolorki, wygląda po prostu pięknie - jak ktoś się zacznie zastanawiać nad odbiciem to pewnie że je zauważy, przed podłączeniem monitora widziałem się w nim jak w lustrze, ale podczas normalnego użytkowania na obicie nie zwraca się raczej uwagi. Mój stoi zaraz przy oknie i jest OK przy zasłoniętej rolecie, jak zacznę się nad tym zastanawiać tak jak teraz to zauważam, ale jak pracuje i koncentruje się na tym co mam zrobić to zupełnie na to nie zwraca się uwagi. Najbardziej dokucza nie tyle szyba co ramka monitora - czarna błyszcząca i to na niej właśnie wszystko obija się ale też na nią nie zwraca się po jakimś czasie uwagi :) Kolejnym "minusem" jeśli można to tak nazwać, jak dla mnie jest to że monitor daleko odstaje od ściany, na zdjęciach z boku widać o czym mówię. Poprzednio miałem 17" i stał zaraz przy ścianie, a teraz 22" i od ściany odsunięty jest dobre 15cm :/ Pewnie będę go próbował powiesić na ścianie ale to głównie aby jakiś kompromis z kobietą, i co najważniejsze - z teściową - uzyskać :D Strach się bać co będzie jak przyjedzie do nas i zobaczy ten monitor :mur: Co by tu jeszcze napisać, głośniki grają trochę jak z puszki po piwie :P Tzn jak ktoś jest przyzwyczajony do 5.1 z subwooferem to tak grają. Hub USB fajna sprawa, kabel DVI w komplecie. Generalnie za takie pieniądze to po prostu śmiech na sali, tym bardziej jak pomyślę o swoim pierwszym LCD, 17" firmy AOC, kupionym w 2001 roku za 3949zł z czasem reakcji coś około 50ms :mur: :mur:

 

I na koniec pytanie laika - czy można gdzieś znaleźć (o ile istnieją) jakieś ustawienia do monitorów, tzn. powiedzmy że ktoś ma specjalistyczny sprzęt, jakieś "pajączki" itp, skalibruje sobie tym monitor i w jakiś sposób zapisze te ustawienia tak abym ja mając taki sam monitor mógł sobie je wgrać? Jeśli tak to może jest jakaś strona na której można tego typu ustawienia znaleźć? Albo może chociaż ogólnie jakie proporcje powinny być jasność/kontrast? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...