Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xantype

19" panorama to taka przedluzona 17stka 4:3 - troche malo niestety :( 22" z kolei to przedluzone standardowe 19".

Mylisz sie, przedluzona 17-stka to 20 cali panorama, 19-calowa panorama to mniej o cal od 17-stki 4:3

 

proporcje sa tutaj dobrze przedstawione:

http://www.proline.pl/imgart/pixel_rozmiary_big.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sie, przedluzona 17-stka to 20 cali panorama, 19-calowa panorama to mniej o cal od 17-stki 4:3

No to jeszcze gorzej, na mniej niz 17" na stacjonarnym sie poprostu pracowac nie da, co innego laptop - tam IMHO 15,4" jest idealnym rozmiarem ekranu (14" to za malo w obu kierunkach, 15" to 4:3, a 17" i w gore to juz nie komputer mobilny). Kurde... a pamietam jaki szal na dzielni robilem swoja 14stka truecolor za czasow pierwszego PieCa :)

 

Jade za godzinke macac tego HP`ka jednak - wieczorem albo bede szczesliwym posiadaczem 22", prawie szczesliwym posiadaczem 22" albo sfrustrowanem zbieraczem do Samsunga 21" :)

 

Kyle: niestety to juz kolejne cyferki do ceny :( IMHO poki technologia nie pojdzie do przodu i martwe pixele nie stana sie kwestia przydarzajaca sie wybitnym pechowcom, a nie juz po wyjeciu z pudelka, pakowanie 2000 zlociszy w monitor (ktory ma cieszyc i dzialac kilka lat) to przesada. Nadal mam mieszane uczucia co do kupna LCD wogole - gdyby nie fakt, ze chyba nawet nie ma panoramicznych CRT`kow no i to, ze CRT > 19" powoduje ze wogole siedze z nosem w kineskopie i brak miejsca na kawe na biurku, to bym nigdy zadnego LCD do paly nie bral.

 

W obecnej sytuacji, 1000 zlociszy to prawie maksymalna kwota jaka moge postawic na LCD typu TN, do 1500 na PVA (obie kwoty netto, VAT sie odbierze od pyska kaczkom to tyle mnie zaboli ten zakup) dlatego tez albo HP albo tamten Samsung na PVA wchodza na chwile obecna w gre (chyba ze macie jeszcze jakies typy w podanych przedzialach cenowych).

Edytowane przez Virek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, właśnie przyszedł do mnie hp 2207 z komputronika, chętnie podzielę się wrażeniami, ale nie mogę dostać się do menu serwisowego wg. opisu zamieszczonego stronę wcześniej.

Może ktoś ma koncepcję jak to sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, właśnie przyszedł do mnie hp 2207 z komputronika, chętnie podzielę się wrażeniami, ale nie mogę dostać się do menu serwisowego wg. opisu zamieszczonego stronę wcześniej.

Może ktoś ma koncepcję jak to sprawdzić ?

Sprawdz rozne mozliwe kombinacje, czyżby ta nowa seria znowu coś przyblokowana z identyfikacją matrycy ...

 

-power off, menu, power on

-power off, menu + "+", power on

-power off, menu + "-", power on

 

itd z rożnymi przyciskami

 

Jaką masz datę produkcji(tył monitora) i podaj revision / wersję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już to menu: GMTV 1.6

 

Lm220WE1-TLB1 czyli matryca LG, data produkcji lipiec 2007

Wie ktoś jak to ustwić żeby było jak najlepiej z podświetleniem i kolorami ?

Edytowane przez angoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, postaram się zrobić kilka fotek.

Jak narazie jestem bardzo zadowolony, długo szukałem czegoś z szybą i taką możliwością regulacji stopki.

Jakość wykonania i wyposażenie super, są wszystkie kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze, potrzebuję rady dziś lub jutro kupuję monitor lcd 22" mam upatrzone takie modele:

 

HP w2207

LG 226WTQ-SF lub WA-WN

Iiama E2200WS-B

 

Poradźcie który wybrać głównie do netu , filmów, rzadko gry (jedynie sieciówki więc mały Input lag obowiązkowy) najbardziej na kolorach mi zależy żeby nie były przepalone i dobrym podswietleniu (najlepiej jakby była regulacja mocy lamp)

 

Mam pytanie czy Lg WTQ-SF różni sie czymś od WA-WN oprócz koloru ramki i stopki oraz brakiem HDMI

 

Dziś łaziłem trochę po mieście byłem w 2 Vobisach :-P w jednym gościu ściemniał że nie może wypakować HPw2207 bo za duży jest i nie zmieści sie na wystawę :mur: na szczęście w drugim ekstra obsługa koleś wypakował nowiutki pachnący podłączył i bawiłem się chyba z 30 minut nim.

Wrażenia cud miód i orzeszki kolorki da sie ustawić żeby nie dawały po oczach szyba nie przeszkadza. Chyba go wezmę tylko nie wiem czy nie lepszym wyborem bedzie LG ale jego nie mogłem nigdzie znaleźć w żadnym sklepie. Iiama stoi w komputroniku też oglądałem i nawet niezłe kolory też mi się podoba ale HP lepiej. Sam juz niewiem który wybrać.

 

Aha jeszcze jedno pytanie warto kupować w sklepie internetowym HP czy jest to dystrybutor HP na Polskę? czy jest godny zaufania?

czy lepiej kopnąć się do Siriusa czy Komputronika?

 

Dzieki ,pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam drobny problem. Wyjechalem z kraju i musialem zostawic mojego ukochanego IBM P275 w domu. Musye teray cos kupic, a w pobliskim sklepie jest HP LP2207 i jestem na niego prawie zdecydowany, ale martwi mnie jedna kwestia. Moja grafika to ywykly gf8600gt. Watpie czy podola w rozdzielczosci 1680x1050. Spadek jakosci obrazu w 1440x900 i mniejszych bedyie bardzo odczuwalny? Jak myslicie, powinienem sie rozgladnac za czyms mniejszym, czy przesadzam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 22" skalowanie z rozdzielczości natywnej na inne (niższe) jest raczej dobre bardzo niewielkie spadki jakości obrazu (przynajmniej w tych lepszych modelach np w iiamie dobrze to wygląda) także chyba nie ma się czym martwić.

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wrocilem z Komputronika z HP`kiem w2207 i matryca itp tak jak angoo. Ogolne wrazenia: jest git, za ta kase warto go bylo chyba kupic. Nie jest to CRT, no ale cos za cos :)

 

- obracanie obrazu z poziomu MyDisplay (programik dorzucany do zestawu) nie dziala :( Sprobuje to jakos ruszyc, ale poki co zostaje ustawienie hotkey`a pod sterami nVidii. Angoo: a u ciebie jak? Dziala auto-pivot?

 

- glosniczki z monitora - mozna uznac ze ich tam nie ma bo graja cicho, slabo i wogole bez sensu

 

- przy normalnej pozycji ekranu sie to tak nie rzuca w oczy, ale po obroceniu go prawa (normalnie gorna) strona obrazu jest ciemniejsza

 

W kazdym razie jestem narazie zadowolony, zobaczymy co dalej (najwyzej sie go pusci na Allegro :) Zaraz jakas giere zarzuce i zobaczymy jak tam.

 

Sysak: tez mam 6800gt, no w nowsze produkcje to nie popykamy na maksie, ale zaraz sprawdze jak to wyglada na nizszych.

 

I takie male wtracenie (nie tekst reklamowy): polecam Komputronik w Bydgoszczy - obsluga cacy na maksa. Kolesie sciagneli monitor w 24h (co akurat wyczynem nie jest), podpieli go za wczasu (wiec jak przyszedlem to juz 4h mial na liczniku wiec nie bylo trzeba go rozgrzewac), zainstalowali na kompie oprogramowanie testowe (tez wczesniej - przyszedlem to bylo) i pozwolili mi sie bawic monitorem ile chcialem przed zakupem. W szoku bylem (szczegolnie, ze wczesniej w innym sklepie na pytanie czy moga mi tego HP`ka sciagnac, dostalem odpowiedz "ale tak do testowania to nie").

Edytowane przez Virek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki.Milo slyszec ze jest tak dobrze. Jutro biegne po hapeka do sklepu. (A moze 226bw? jest taki ladny... ;-) Choc z drugiej strony i tak nie wiem gdzie go dostac.) Jeszcze tylko podlacza mi neta 10mbit za ok. 70PLN miesiecznie (B-) ), dorwe klawiature y normalnym ukladem QWERTY i moge jakos funkcjonowac w tym kraju. :P

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto-pivotem jeszcze się nie bawiłem, zmieniałem tylko z poziomu sterownika.

Jak obrócisz go do pionu to normalne że będą lekkie zmiany jasności, po prostu kąty patrzenia są duże dla góry i dołu monitora.

Co do podświetlenia, nie jest tak źle, moim zdaniem nie odbiega bardzo od samsunga 223bw którego oglądałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto-pivotem jeszcze się nie bawiłem, zmieniałem tylko z poziomu sterownika.

A to wez sprawdz co? Tak ciekaw jestem czy ci pojdzie (w wielu reckach czytalem ze nie idzie poki co). I dopisz jaka karte i stery do niej masz.

 

Jak obrócisz go do pionu to normalne że będą lekkie zmiany jasności, po prostu kąty patrzenia są duże dla góry i dołu monitora.

Wiem, swoja droga dziwne ze nikt nie wpadl jeszcze na zrobienie jakiegos programiku pozwalajacego regulowac gradient jasnosci Tak, zeby np. gorne pixele swiecily ciut mocniej niz dolne - moze zniwelowaloby to choc troche ten efekt.

 

Co do podświetlenia, nie jest tak źle, moim zdaniem nie odbiega bardzo od samsunga 223bw którego oglądałem wcześniej.

Nie, zle nie jest - jak sie czlowiek na bialym ekranie przypatrzy to moze cos zauwazy, ogolnie nic strasznego moim zdaniem.

 

Wlasnie instaluje Splinter Cell`a 3, zobaczymy jak sie bedzie gralo w tej ciemnej (w 50% czarno-bialej) gierce.

 

[Add]

Po kilku testach:

Gra sie milo, widac roznice odcieni no ale tego sie spodziewalem. Smuzenia nie odnotowalem. Nie jest zle. Co do watpliwosci Sysaka: odpalilem Prey`a (silnik Doom`a 3) i tak:

- po pierwsze sam monitorek ma opcje skalowania, ktora ciut gryzie sie z ta ze sterow NVidii (tzn. stery sobie tam skaluja, a potem to monitor jeszcze ustawia) wiec najlepszym rozwiazaniem IMHO jest wylacznie tego w sterach i ustawienie na monitorze "Fill to Apect Ratio" (tak, jest z literowka :) w menu Image Control -> Custom scalling... Wtedy np. gierka w 1024x768 jest ustawiona na cala wysokosc ekranu i sa poprostu czarne paski po bokach. Przy wlaczonych ustawieniach NVidii obraz nie jest na cala wysokosc tylko wycentrowany

 

- musialem recznie zmienic config gry zeby odpalic ja w 1680x1050 (niestety wiele gier nadal nie ma tego ustawienia w standardzie) - gralo sie dobrze, nie wiem do jakich FPS jestes przyzwyczajony, ale nie zauwazylem jakiegos kosmicznego przycinania

 

- sprawdzilem tez 1440x900 (stopien nizej od natywnej) - obraz pozostal moim zdaniem praktycznie identyczny, a gra ciut zyskala na plynnosci. Pewnie jakis no-life znalazlby jakis spadek jakosci w teksturach czy cos, ale ja nie zwrocilem na to uwagi. Nie chce mi sie juz testowac 1280x800, ale mysle ze tez nie bedzie jakos bardzo zle, a na pewno nasze karty uciagna to bez problemu.

 

Mam 6800GT aktutalnie nie podkrecona (pewnie jak ja wykrece z powrotem na Ultre to wogole roznicy miedzy 1680x1050 i 1440x900 nie odczuje), do tego Celeron 2.8 (obecnie takze nie wykrecony bo przy tych temp. powietrza sie prawie palil na 3,4 :) i jakas dupna plyta. Jak widzisz moj komp szalu na bloku nie zrobi, a dalo rade pograc wiec sie nie przejmuj. Te 6800 wcale takie slabe nie sa, NVidia sie kapnela ze ciut zbyt mocna karte zrobili i potem ja "odswiezyli" na jakies GS czy cos.

 

Ok, co do Splinter Cell`a to sie trojka nie zainstalowala, ale puscilem jedynke i oczywiscie niektore ciemne fragmenty obrazu zlewaly sie, ale zwykle w takich miejscach gdzie i tak jest zbyt ciemno zeby cokolwiek zobaczyc.

 

Jedyne co mi narazie w tym monitorku nie pasi to bug z tym auto-pivotem (oby poprawili niedlugo) i cos mi sie nadal wydaje, ze po lewej stronie np. bialy jest bardziej kremowy niz po prawej. Ale moze to byc wynikiem tego, ze mam za plecami lampe akurat bardziej po lewej. Sprawdze rano przy dziennym swietle jak to sie bedzie mialo (przy wylaczonym efekt jest jakby slabszy albo nie wystepuje - nie wiem bo juz od tego wpatrywania sie i niewyspania mnie oczy bola). Aha - czytalem gdzies, ze komus na ekranie czcionki wychodzily nieczytelne i kombinowal jak kon pod gore. Jak dla mnie czcionki sa ostre i czytelne. Myslalem, ze obowiazkowo wlacze ClearType`a, ale nadal mi sie nie podoba tak jak na CRT`ku (moze wersja z Visty by ladniej wygladala - nie wiem, mam 2K3 i nie zmieniam narazie).

 

No to tyle narazie z linii frontu :) Na chwile obecna stan zadowolenia: 7/10 - jesli by sie okazalo ze te roznice w odcieniach sa wynikiem oswietlenia to bedzie jakies 8/10 (10 nie bedzie bo to TN, co szczegolnie widac przy trybie portretowym), a jesli sie okaze ze wada monitora to bedzie 5/10 i proba wykorzystania gwarancji. Zobaczymy jutro :)

 

 

ps. aha - monitor jasny w cholere, swieci bardzo mocno. Obecnie mam skrecony do 50%, a chcialbym jeszcze troche w dol bo za mocno, tylko bedzie trzeba sie pobowac w ustawienia innych parametrow, bo przy kontrascie 100 jasnosc ponizej 50 jest zbyt niska (kolory blakna). Ale to zawsze mialem problemy z ustawieniem wlasciwej konfiguracji kolorkow na kazdym monitorze, wiec za to nie bedzie minusa :)

Edytowane przez Virek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Virek

 

Widziałem dziś ten monitorek w Saturnie i jesli dobrze kojarze to matryca jest pokryta jakąś powloką -wyostrza kontrast, ale odbijającą światło. Skutkowało to odbiciem całego sklepowego sufitu. Załadam że nie masz w domu całego sufitu pokrytego świtlówkami, więc mam pytanko jak z tymi odbłyskami w zwykłym pokoju.

 

I jeszce drugie pytanko co do karty. Też mam 6800gt i zastanawiam sie jak by to wyglądało w pełnej rozdzielczości pod windą - zwykle aplikacje biurowe, pulpit, przeglądarka itp. jakieś problemy przycięcia? Oczywiście nie chodzi mi o gry wiadomu tu trzeba poważnie zejśc z rozdzielczością.

 

 

Miałem też przyjemnosć obejrzeć Iiyama E2200WS w pełnej rozdzielczości oraz na mniejszych i wydaje mi się że pulpit Visty dość znacząco traci na tej redukcji rozdzielczości (to oczywiście moje subiektywne wrażenie). Obejrzałem soebie też test 3dMarka2006 na tej maszynce w bodajże 1280x800 i musze przyznać, że było naprawde ok. Niestety nie widziałem testu w rozdzielczości natywnej (a bardzo żałuje) więc nie ma porównania ile można stracić w grze.

 

 

Pozatym chciałbym się dowiedzieć czy spotkał się ktoś z jakimiś 22'' z inną matrycą niż TN (ponoć było kilka modeli)?

 

[edit]

@Virek

zacząłem pisać jeszcze przed twoim editem, ale widze że mnie ubiegłeś:P

Edytowane przez R4dziK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w siriusie cena po staremu 1259 i stan dostępności OK

Ok zamówienie poszło wziąłem w2207v z Siriusa mam nadzieję że do soboty będzie. Jak przyjdzie to zrobie jakąś mini reckę ze zdjęciami, tylko jakie zdjęcia chcecie kąty, czerń, kolorki, i co jeszcze?

btw jaki jest dobry program do testowania lcd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, widze ze w Komputroniku podrozaly. To fuksa mialem, ze wczoraj wzielem :) W kazdym razie musze sie przyzwyczaic do tej matrycy, chociaz nie wiem czy sie uda - daje sobie tydzien, jak po tym czasie sie nie da, to monitor leci na Allegro i sie dostuka do tamtego Samsunga jednak. Z drugiej strony jest ciut lepiej niz myslalem - da sie ogladac z koja jednak (chociaz nie jest oczywiscie tak idealnie jak patrzac prosto. No zobaczymy czy jednak te TN`ki to dla mnie czy nie...

 

R4dziK: zadnego przycinania nie odnotowalem w normalnym ulozeniu ekranu, po obroceniu moze ciut gorzej sie przewijanie stron i rozwijanie menu zachowuje - ale o tym to juz czytalem wiele razy, ze NVRotate nie jest idealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak już od jakiegoś czasu czytam i czytam o tych monitorach i im więcej czytam tym trudniej dokonać wyboru.

Dla dziewczyny muszę jakąś 20" wybrać a dla siebie chce 22". Na początku Samsung 226BW, później wiadomości o 226CW, albo jeszcze 2232BW... Czytałem też o Lg 226 Wa-wn i ze niby wtq to to samo tylko bez hdmi a ceną się różnią sporo. Na koniec HP w2207 i o wszystkich się naczytałem i ... boli mnie głowa :lol:

 

Może podejść do tego trzeba inaczej:

Jeśli nawet wszystkie te monitory różnią się, to czy jest to tak mała różnica, że lepiej darować sobie szukanie "najlepszego" i wybrać któregokolwiek kierując się ceną, wyposażeniem ( pivot - HP ) albo gwarancją ( LG )?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly update do wczorajszego "testu":

 

- monitor nie chce sie ustawic w 1280x800 - przy wymuszeniu takiej rozdzialki wskakuje w 1280x960 co juz [gluteus maximus], a nie panorama jest. Troche szkoda, bo to znaczy ze w nowsze tytuly faktycznie bedzie ciezko grac na 6800gt w panoramie (ale da sie w 4:3).

 

- glosniki: sorki, ale nie zauwazylem ze mam w Windzie sciszony dzwiek do 25% i pospiesznie przekreslilem ten element monitora. Normalnie gram na trojdroznych altusach 120 z przodu i trojdroznych costam 60 z tylu wiec musze ostro sciszac (50% na wzmacniaczu + 25% na Windzie bo szyby wypieprzy), po podkreceniu glosnosci na maksa w Windzie i w samym monitorze dzwiek nie odbiega od standardowych glosniczkow dekstopowych za jakies 20-30 zlociszy. Da sie sluchac i grac ale szalu nie ma. Pierdza przy basach i pewnie przy ustawieniu 100% Win + 100% Monit dlugo nie pociagna

 

- ekran jest (CHYBA!) wrazliwy na oswietlenie zewnetrzne i zrodla magnetyczne. Nie jestem jeszcze tego pewien, wiec pisze CHYBA, ale wydaje mi sie, ze po odsunieciu kolumny efekt ciemniejszej lewej strony, o ktorym wczesniej pisalem jakby sie wyrownal. Dokladnie to bede wiedzial wieczorkiem jak sie sciemni (bo dodatkowo po prawej mam okno).

 

- monitor ma pod guzikiem + skrot do submenu presetow (Game, Movie itp.) - zauwazylem, ze po ustawieniu np. Game podskakuje kontrast mocno, co paskudnie wyglada w samym windowsie, ale poprawia widzialnosc w grach (mniej tej srebrzacej czerni). Kolorystycznie purysci zjechali ta funkcje z gory na dol na roznych forach, bo faktycznie przeklamuje sie kolor, ale jak dla mnie bomba.

 

I to chyba narazie tyle :)

 

ps. sorki, jesli zasmiecam(y) topic off-topem o jednym monitorze, jak cos to prosilbym moderatora o wydzielenie postow poswieconych w2207 do osobnego watku

 

[add]

Tym razem info o Half-Life`ie 2 - gra bez problemow udostepnia 4 rozne tryby 16:10, z czego 3 (czwartego 1600x1000 nie testowalem) spokojnie obsluguje HP w2207. Co do samej gry - nie widze zbytnich roznic w jakosci obrazu pomiedzy 1440x900, a 1650x1080. Jakies pewnie sa, ale nie rzuca sie to kosmicznie w oczy. Tekstury sa oczywiscie ciut brzydsze niz na CRT. Co do samej grywalnosci na gf6800gt, na tym monitorze (w rozdzialce natywnej i nizszych panoramicznych) - coz, HL2 nigdy u mnie plynnie wybitnie nie chodzil, a to pewnie z powodow shitowego procesora (dla przypomnienia: Celeron 2.8). Przecietnie 20fps`ow :( Jednakze dobra (chyba) wiadomosc dla posiadaczy tej karty i lepszego procesora - nie odnotowalem znaczacej roznicy FPS`ow pomiedzy rozdzialka 1440x900, a 1650x1080, co moim zdaniem swiadczy o tym, ze karta wyrabia ale procesor nie (ergo: na lepszym procku da sie pograc pewnie spokojnie :)

 

Jako, ze roznica w podswietleniu nadal wystepuje (zaleznie od konfiguracji kolorow mniej lub bardziej), a i sam pivot ma zbyt duzy zakres ruchu (lepiej niz jakby mial za maly, ale w poziomie przy dosunieciu ekranu do oporu, roznica miedzy lewa, a prawa strona wynosi 1cm i ciut irytujace jest ustawianie ekranu na oko, zeby byl rowno), to jutro dam cyne jak wyglada obsluga klienta w HP i/lub Komputroniku.

 

 

[add2]

Po kontakcie z serwisem HP. Wiec tak, na poczatek mala informacja dla posiadaczy badz przyszlych posiadaczy jakiegokolwiek monitora z linii Pavilon (Pavulon ;): dzwoncie bezposrednio pod numer (22) 411-18-01 - na stronie tego telefonu nie znajdziecie, ale jest to bezposredni do serwisu tych wlasnie urzadzen. Oszczedzi wam to dzwonienia po 3 roznych innych numerach (ten podany na stronie nie ma zastosowania do tej serii i po naciskaniu kolejnych guziczkow (nie ma opcji "Back") i wysluchaniu komunikatu o nagrywaniu rozmow, konsultant kieruje na inny numer, gdzie kieruja na nastepny - wlasnie ten ktory podalem).

 

Mila obsluga, ale niestety malo o tych moniorach wiedza. Najpierw rozmawia sie z "pierwsza linia oporu", ktora po wysluchaniu problemu kieruje dalej, gdzie znowu powtarzamy swoja historie (a jak pan tam napomknal, to w razie czego skieruje mnie do dzialu serwisowego - z jakim dzialem w takim razie rozmawialem to nie wiem :). Tam pan studiowal menu monitora z kartki i wpadl na pomysl zeby "rozmagnesowac" matryce jakas funkcja, ale nie wiedzial jaka. Gdyby nie to forum, to bym nawet nie wiedzial ze takie cos jest, ale puscilem mu "Recall all settings..." z menu serwisowego (dla tych, ktorym nie chce sie szukac: wylaczyc monitor, przytrzymac MENU i - i tak wlaczyc go) i "Restore factory settings" z menu normalnego. Znowu mam nierowne oswietlenie w pokoju, wiec nie jestem pewien czy pomoglo, ale chyba troche tak. Kwestie krzywego pivota pan polecil reklamowac w Komputroniku bezposrednio, a jakby to nie pomoglo to dzwonic znowu do nich i beda kombinowac - za godzine do Komputronika zadzwonie i zdam dalsza relacje.

 

[add3]

Komputronik chyba ciut za wczesnie pochwalilem - stwierdzili, ze gwarancja podbita to wymienic sie nie da. Zobaczymy co w HP powiedza.

 

[add4]

W HP powiedza dopiero w poniedzialek, bo jakis nowy serwis to wzial i nie wiedza jeszcze nic. Anyway na dzien dzisiejszy uwazam, ze monitor jest jak dla mnie do bani i jak tylko dojde do jakiegos porozumienia z HP (najlepiej wymiana, a jak nie to regulacja) to puszczam go na Allegro (jakby ktos chcial taniej o jakies 2 setki kupic w2207, to zapraszam na priv). Jednak TN`ki to nie dla mnie, wracam do CRT`kow. Fakt, ze HL2 na 22" wyglada zabojczo, praca w pionie jest super i wogole, ale to nie to co potrzebuje.

Edytowane przez Virek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Virek chyba miałeś jakiegoś pecha z tym egzemplarzem, u mnie nie występują (narazie) te kłopoty.

Trzeba niestety poracować trochę na ustawieniami monitora i dać sobie kilka dni na przyzwyczajenie się

do rozdzielczości i proporcji obrazu. Jeśli używałeś crt to potrzeba czasu na zmianę przyzwyczajeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angoo: a jak np. odpalisz w przegladarce pusta strone (about:blank) i dasz fullscreen (F11) i usiadziesz na wprost dokladnie, to nie masz wrazenia ze ktoras ze strona monitora jest "bardziej biala" niz inna? Albo np. jak ci sie laduje to forum, to pierwsze wskakuje to gradientowe tlo, znowu jak usiadziesz na wprost to czy nie masz wrazania, ze ktorys z gornych naroznikow jest ciemniejszy lekko niz przeciwny? Ja ciagle takie mam - wydaje mi sie, ze lewa strona monitora wyswietla bardziej kremowa biel niz druga. Oczywiscie rozumiem ze matryca TN daje rozne odcienie zaleznie od kata patrzenia, ale wydaje mi sie ze po pierwsze jesli patrzymy na wprost dokladnie to obraz po obu stronach powinien miec identyczny odcien (moze byc lekko rozny od odcienia po srodku, chociaz prawde mowiac za ta kase spodziewalbym sie, ze chociaz siedzac na wprost dostane jednolity odcien wszedzie). Druga sprawa: pivot masz prosty? Jak masz monit w poziomie i popchniesz za prawa krawedz do oporu to masz rowno kat prosty? U mnie odchyl wynosi okolo centymetra w poziomie, w pionowym ustawieniu ekran nie dojezdza do konca, roznica poziomu miedzy naroznikami wynosi 0,5 cm. Niby nic kosmicznego, ale no kurde to ma dzialac i byc proste. Trzecie: dziala ci auto-pivot? To akurat tak testowo pytam, bo jestem na 100% pewien, ze problem lezy w tym ze MyDisplay gryzie sie z Forceware - sam monitor na bank wylapuje event obrocenia ekranu, bo przestawia menu wewnetrzne odpowiednio, wiec czujka sprzetowa dziala tylko oprogramowanie pisal slepy programista-wannabe bez rak i z polowa mozgu.

 

Anyway monitor leci w pon. do HP (dzwonili dzis i juz kurier ugadany) i zobaczymy czy mi poprawia cokolwiek (sadze, ze pivot to kwestia regulacji kilku srubek, gorzej z matryca).

 

Mam cholernie mieszane uczucia co do tego monitora, z jednej strony podoba mi sie - gra sie wysmienicie (chociaz na fabrycznym ustawieniu "Gaming" ciut za duzy kontrast chyba jest i troche oczy bola, bo monitor strasznie mocno swieci), jest ladny i wogole. Z drugiej strony nie uwazam, zebym za 1300 zlociszy powinien znosic roznice w odcieniach (nawet jesli to jest odcien-dwa w te czy tamta) przy pracy na wprost monitora (z tym, ze obraz sie rozjasni/przyciemni pod katem wiekszym to rozumiem i bylem tego swiadomy kupujac wyswietlacz na tego typu matrycy). Obawiam sie jednak, ze serwis jesli wogole stwierdzi anomalie, o ktorej mowie, to uzna ze "miesci sie w granicach normy" (jak wszystko, norma co do martwych pikseli to poprostu oszustwo, zlodziejstwo i bandytyzm w bialy dzien) i [gluteus maximus], a coz mi to przeszkadza (spora czesc mojej pracy to siedzenie w edytorach z bialym tlem) szczegolnie, ze za ta kase i od tego producenta spodziewalbym sie wiekszego komfortu pracy. No, ale zobaczymy co na to wszystko serwis - dam cyne jak pudlo wroci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu jak usiadziesz na wprost to czy nie masz wrazania, ze ktorys z gornych naroznikow jest ciemniejszy lekko niz przeciwny? Ja ciagle takie mam - wydaje mi sie, ze lewa strona monitora wyswietla bardziej kremowa biel niz druga. Oczywiscie rozumiem ze matryca TN daje rozne

miałem podobnie na iiyamie 22", lewa strona ciut ale zauważalnie ciemniejsza, skończyło się na zmianie kolorystyki windows okien itp tak żebym tego nie zauważał :)

widac to na tej fotce

http://www.friend.netiro.pl/LCD/Iyyama1/images/dscf0050.jpg

lewa górna ćwiartka ekranu lekko ciemniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł do mnie mój w2207 (z Komputronika, matryca LG).

 

Moje spostrzeżenia:

 

- kiepskie kąty (TN) jednak widać, siedzę dość blisko monitora i boki/rogi są lekko ciemniejsze. Widać to na jasnym tle, w filmach/grach nie przeszkadza. Mówię o siedzeniu na wprost, bo pod kątem to wiadomo. Ale nie przeszkadza mi to jakoś specjalnie.

- podświetlenie na pewno dalekie od ideału, ale też nie jest źle - na czarnym tle widać trochę przebijającą ramkę (brzegi wyświetlacza). Bałem się, że będzie gorzej, a oglądając filmy w ogóle tego nie zauważam. Nie razi.

- o czerni z CRT można zapomnieć, jest szaro (na zjechanej jasności i kontraście). Nie mogę porównać z innymi LCD bo ten jest mój pierwszy. Z drugiej strony, na CRT też widziałem nie czerń a szarość (szczególnie na podbitej jasności w MagicBright).

- dziwnie wyglądają pogrubione czcionki z ClearType w domyślnym rozmiarze (np. nazwa na aktywnej zakładce w Firefoksie). Mają jakby fioletową poświatę.

- rozdzielczość 1280x800 mam, przynajmniej w Windows się ustawia bez problemu. Do gier wolę 1152x720, sprzęt mam ekonomiczny.

- kolory trudno mi oceniać, takich subtelności jak gradienty jeszcze nie oglądałem - ogólnie mało mnie to interesuje, bo grafiką się nie zajmuję. Obraz jest ostry, kolory żywe ale nie wydają mi się przesadzone, pod tym względem obraz super.

- bad pixeli nie stwierdziłem (tfu, tfu), za to już kilka razy się przyłapałem, że pomyliłem z nimi jakieś paprochy kurzu.

- rozmiar ekranu powala w porównaniu do 17 CRT. Ale już się przyzwyczajam i nie żałuję, że nie pokusiłem się o jakąś 20 na innej matrycy za większe pieniądze. Filmy ogląda się świetnie.

 

Odnośnie samego zakupu:

 

- szybko i sprawnie zrealizowane zamówienie. Co prawda złożyłem je we wtorek wieczorem, no ale wiadomo, w środę było święto. W czwartek zdążyli dołożyć na moją prośbę jedną rzecz do zamówienia, zapłaciłem, i jeszcze tego samego dnia wysłali - dzisiaj kurier przywiózł.

- Komputronik nie wypisał mi karty gwarancyjnej. Czego bym ostatnio nie kupił (przynajmniej jeśli chodzi o sprzęt ~komputerowy), w kilku różnych sklepach online, zawsze tak postępują. Dziwi mnie to trochę i lekko niepokoi.

 

Edit: Żadnego ciemniejszego obszaru u siebie nie zauważam.

Edit2: Przed chwilą sprawdziłem pivota - jest prosty. Za to bez sensu rozwiązane są gniazdka USB, mam tam podpięty kabelek od iRivera i jak obracam ekran to ciągnie go w górę. I wisi. :)

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...