Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

a kiedy zaczna robic 22" na S-IPS ?

18 listopada

Dlaczego max sa 20", bo mnie to ciekawi.

Ponieważ.

Chetnie bym kupil 22" ale nie na TN.

Każdy by tak chciał.

 

Wybacz moją ironie ale zadajesz pytania jak dziecko w wielu 3-6 lat :) Pytaj producenta o takie rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jak dziecko ?

Na S-IPS jest do 20" (w cenie do 2000zl) niewiem czy sa wieksze i drozsze, ale skoro dalo sie zrobic takiego NECa 20WGX2 to czemu nie ma tego samego 22". Tzn jest ale na TN. Produkcja za droga ? Bariera technologiczna ?

 

Z innej baki

CZY KTOS moglby zapodac fote np. pulpitu albo obrazu z gry jednoczesnie na 20" i 22" ? Chodzi mi o to jaka jest roznica w wielkosci sceny, nie monitora, przy tej samej rozdzielczosci. To samo miejsce na 20 i 22". Bo 22" ma wiekszy pixel i nie wiem jak to bedzie wygladac :)

Nie widac tych pixeli bardziej na 22" Bo na tym NECu jest bardzo ostro, wrecz za ostro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na S-IPS jest do 20" (w cenie do 2000zl) niewiem czy sa wieksze i drozsze, ale skoro dalo sie zrobic takiego NECa 20WGX2 to czemu nie ma tego samego 22". Tzn jest ale na TN. Produkcja za droga ? Bariera technologiczna ?

-są matryce 20" SIPS a mimo to istnieją ~2 - 3 monitory na tych matrycach

-są matryce 19" SIPS a mimo to jeden nędzny nec 1970NX (w akceptowalnej cenie)

-są matryce 21" SPVA a mimo to 2 marne monitory samsung 215TW i gateway 2185

 

ponadto co miesiąc wychodzą nowe/odświeżone modele monitorów na TN a te które wymieniłem wyżej nie były zmieniane od bardzo dawna

 

Dlaczego tak sie dzieje? główny powód wg mnie: CENA - monitor na 22" SIPS kosztował by z 2200zł - a za połowę tej ceny mozna kupić 22" na TN...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak sie dzieje? główny powód wg mnie: CENA - monitor na 22" SIPS kosztował by z 2200zł - a za połowę tej ceny mozna kupić 22" na TN...

A już pomijam fakt że w tej cenie (o 100 więcej: 2300) mamy 24" S-PVA HP LP2465. Widzę że na rynku monitorów nie dzieje się najlepiej. Na modelu Samsung 226 BW mamy średni lag 1,6 ms a na nowszym 226 CW jest średnio ... 38,1 - to dopiero regresja. Często teraz widzę że wychodzą też wolniejsze modele od starszych (np. ten wspomniany 226CW). Jestem ciekaw kiedy ta "magia" LCD pryśnie. Coraz bardziej dochodzę do wniosku że monitory (LCD) to się zaczynają od EIZO na S-PVA. taki Samsung 226BW wyświetla 262 tys kolorów a po korekcji RGB przez OSD zapewne pojawiają się kolejne zubożenia palety, o kątach nie wspominam ... nikomu nie potrzebny super obraz przy patrzeniu z 175 st. ... ale kiedy patrzę idealnie na wprost na takiego Samsunga 226 i widze jak góra jest ciemniejsza od dołu to śmiać mi się chce. Mam nadzieję że OLED będzie tanie i dobre bo LCD w wydaniu TN 6 bit i 8 bit precyzja przeliczania koloru to trup technologiczny. S-IPS z 8 bit LUT też jest śmiechu warte - ja nie wymagam cudów a jedynie tego co od dawna oferuje CRT + dokładność położenia pikseli znaną z LCD. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej dochodzę do wniosku że monitory (LCD) to się zaczynają od EIZO na S-PVA.

piszesz jakby ten eizo 2031 za 2400zł nie miał wad (IL, smuzenia itp) a jedynym wyznacznikiem jakości monitora to perfekcyjne gradienty :)

 

porównanie CENOWE: 20" EIZO SPVA 2400zł vs 20" HP TN 1000:1 800zł - zgadnij który monitor jest częściej wybierany a wnioski producenci już wyciągnęli czego rezultatem jest cała nowa linia LCD na TN takich firm ja NEC czy EIZO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz jakby ten eizo 2031 za 2400zł nie miał wad (IL, smuzenia itp) a jedynym wyznacznikiem jakości monitora to perfekcyjne gradienty :)

 

porównanie CENOWE: 20" EIZO SPVA 2400zł vs 20" HP TN 1000:1 800zł - zgadnij który monitor jest częściej wybierany a wnioski producenci już wyciągnęli czego rezultatem jest cała nowa linia LCD na TN takich firm ja NEC czy EIZO

EIZO (2031) ma te wszystkie wady (LAG[prawdopodobnie],smużenie) ale nie ma 200 tys. kolorów ( jak TN np. Samsunga po korekcji RGB ) tylko 16,777 mln, dodatkowo jak patrzysz na wprost to nie widać zmian w barwach, czas reakcji jak pokazał mi HP LP2465 jest wystarczający ( wątpię aby była tam wolniejsza S-PVA ) a LAG mam nadzieję że jest mniejszy ( :wink: ). Oczywiście różnica w cenie jest powalająca ... podobnie jak dokładność reprodukcji obrazu :lol: - to jest i tak mniej spektakularna różnica cenowa jak w audio ... jeden kupi 2.0 za 150 PLN a kto inny 2.0 o takich samych gabarytach za 4000 PLN ... Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra cwaniaki... <_< zaproponujcie mi z tych wszystkich beznadziejnych monitorów do ok 1200 jakis który bedzie stanowił najlepsze wyjscie? Utrudnie wam pomoc pisząc ze chcę panorame do grania w tej cenie. Nie piszcie, że nie ma zadnego dobrego monitora w tej cenie, bo to już wczesniej było, a napewno mozna wybrac cos godnego uwagi.

Edytowane przez wladziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra cwaniaki... <_< zaproponujcie mi z tych wszystkich beznadziejnych monitorów do ok 1200 jakis który bedzie stanowił najlepsze wyjscie? Utrudnie wam pomoc pisząc ze chcę panorame do grania w tej cenie. Nie piszcie, że nie ma zadnego dobrego monitora w tej cenie, bo to już wczesniej było, a napewno mozna wybrac cos godnego uwagi.

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...2=2104&ph=1

 

Iiyama z lewej

 

link do sklepu:

 

http://www.inttel.com.pl/iiyama-prolite-e2...ide-p-3244.html

 

-happy ? :rolleyes:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle, podales link z porównaniem do samsunga którego widzialem i był w miare, ale slaby kąt i kolory w porównaniu ze stojącym obok HP w2207 ( co o nim myslisz?)

A wracając do Iiyamy, to czy z tymi kolorami da sie cos zrobić? Bo wygladają na jakies przyciemnione w porównaniu do samsunga?

PS. Prawie happy, ale puki co to dzieki za opinie, zawsze to cos:)

Edytowane przez wladziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ten HP nie ma dopalacza przez co jest dosyć wolny :wink: Co do kolorów - to porównanie prędkości więc nie ustawiano monitorów/aparatu tak aby barwy były podobnie oddane więc na "ciemność" nie patrz bo nec wgx2 który też tam na zdjęciu porównania prędkości jest ciemny w rzeczywistości taki nie jest. Co do kątów - one są raczej po jednych pieniądzach prawie ... trzeba by porównać jeden obok drugiego aby mieć pewność że na tej Iiyama nie jest gorzej od HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd to z pospiechu, nie zdązyłem sobie odmienic na dopóki;)

A jak chodzi o monitor philips który podaliscie, to te 8 ms w nim bedzie smużyło w szybszych grach?

Co jeszcze myślicie o LG'kach np LG L226WTQ-SF lub Belinea LCD 20'' 102030W?

Edytowane przez wladziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak chodzi o monitor philips który podaliscie, to te 8 ms w nim bedzie smużyło w szybszych grach?

Kiedy testowałem tego Philips miałem g... Radeon 9700 więc nie renderował płynnie w 1680x1050 4xaa 16xaf w BF2 ale było w miarę ok ... ale wolniej niż na NEC WGX2 ( i tym samym jakimś TN "2 ms" ) którego sprawdzałem już na normalnej karcie Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy testowałem tego Philips miałem g... Radeon 9700 więc nie renderował płynnie w 1680x1050 4xaa 16xaf w BF2 ale było w miarę ok ... ale wolniej niż na NEC WGX2 którego sprawdzałem już na normalnej karcie ( i tym samym jakimś TN "2 ms" )

Wracając do tej Belinei ktora tez ma 8 ms, to oznacza ze tak samo jak w philipsie nieciekawie bedzie z grami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tej Belinei ktora tez ma 8 ms, to oznacza ze tak samo jak w philipsie nieciekawie bedzie z grami?

Ta Belinea to Philips ale na starszej matrycy i z gorszą czernią i kontrastem.

 

... nieciekawie ? Jeszcze przed chwilą spoglądałeś na TN 5 ms który szybszy od Philips 8 ms raczej nie jest :D

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Belinea to Philips ale na starszej matrycy i z gorszą czernią i kontrastem.

 

... nieciekawie ? Jeszcze przed chwilą spoglądałeś na TN 5 ms który szybszy od Philips 8 ms raczej nie jest :D

Jeden bardzo aktywny forumowicz w kwestii monitorów którego nicku nie bede mowił, twierdzi że te 5 ms w Hp bedzie osiągało taką szybkosc jak 2 ms gtg w Samsungu, tzn różnice predkosci w tych monitorach będą nie wyczuwalne w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden bardzo aktywny forumowicz w kwestii monitorów którego nicku nie bede mowił, twierdzi że te 5 ms w Hp bedzie osiągało taką szybkosc jak 2 ms gtg w Samsungu, tzn różnice predkosci w tych monitorach będą nie wyczuwalne w praktyce.

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...p2=753&ph=1

 

... w takim razie między Philips A-MVA 8ms a HP TN 5ms też różnicy jego okiem nie będzie ... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden bardzo aktywny forumowicz w kwestii monitorów którego nicku nie bede mowił, twierdzi że te 5 ms w Hp bedzie osiągało taką szybkosc jak 2 ms gtg w Samsungu, tzn różnice predkosci w tych monitorach będą nie wyczuwalne w praktyce.

z fotek testowych samsunga 226CW wynika ze nie ma w nim dopalacza mimo ze opisywany jest jako 2ms GTG, czy tak poważna strona jak LESNUMERIQUES zrobiła błąd w czasie testów i nie włączyła w menu dopalacza ? nie wiem...

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...2=1755&ph=9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...p2=753&ph=1

 

... w takim razie między Philips A-MVA 8ms a HP TN 5ms też różnicy jego okiem nie będzie ... :wink:

Biorąc pod uwage to porównanie to chyba, tak?

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...p2=753&ph=1

Cytuje słowa jego, chociaz przyznaje, że mnie też to zdziwilo...

Rozmowa dotyczy hp 5ms i samsunga 2ms gtg:

"matryce to piątki... samsung przyłożyl jedynie jeszcze wyższe napięcie na kryształy i wyszła dwójka, różnica pomiędzy 5 a 2ms jest w praktyce niewyczuwalna."

Skoro tak technicznie opisał to chyba ma racje.

ps. Dlaczego do porównań bierzecie ACera, tez godny uwagi?

Edytowane przez wladziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sam zobaczyć - jeśli nie zobaczysz różnicy pomiędzy TN 5ms a TN 2ms(czyli to samo co wcześniej ale z "dopalaczem") to nie zobaczysz też pewnie różnicy między nimi a A-MVA/P-MVA z dopalaczem czyli 8ms

Niestety nie mam możliwosci sprawdzenia naocznie, wiec pozostają mi tylko wasze opinie i ewentualnie stronka, ktora niewiadomo czy wogole jest rzetelna..

Problem kupna monitora w dalszym ciągu aktualny.

Edytowane przez wladziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec pozostają mi tylko wasze opinie i ewentualnie stronka, ktora niewiadomo czy wogole jest rzetelna..

tu masz inną stronkę z realnymi pomiarami czasów reakcji:

http://www.fcenter.ru/online.shtml?article...nitors/21862#06

 

np zobacz samsung 225 - 5ms kontra 226 - 2ms - różnica w większości odcieni 2 -3x szybciej na korzyść 226BW

 

Samsung jest o tyle dobry do testowania ze ma funkcję wyłączania dopalacza i wtedy z takiego 2ms GTG robi się klasyczni 5ms BTB - jesli wówczas widzisz różnice to VA odpada...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz inną stronkę z realnymi pomiarami czasów reakcji:

http://www.fcenter.ru/online.shtml?article...nitors/21862#06

 

np zobacz samsung 225 - 5ms kontra 226 - 2ms - różnica w większości odcieni 2 -3x szybciej na korzyść 226BW

 

Samsung jest o tyle dobry do testowania ze ma funkcję wyłączania dopalacza i wtedy z takiego 2ms GTG robi się klasyczni 5ms BTB - jesli wówczas widzisz różnice to VA odpada...

Nie mam jak przetestować tego samsunga, ale czy wg Ciebie np bedzie widoczna róznica w samochodówkach/PES?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...