Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

W czasopismie NEXT pojawił się test monitów LCD 22" do 1400zł oto wyniki:

1. HP Pavilion W2207

2. LG Flatron L226WN

3. iiyama ProLite E2201W-B

4. Benq FP222W H

5. Ag Neovo H-W22

6. Asus MW221U

 

Mam tego LG Flatron L226WA-WN i jestem jak narazie bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że nie ma Samsunga chociażby 226bw

 

ja chyba pozostanę pomiędzy samsungiem 226bw a hp w2207... na szczęście mam jeszcze 1 miesiąc na zakup więc zobacze jak ceny będę spadać :)

Edytowane przez kaczala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ofercie Asusa zaczną pojawiać się nowe modele VW222S (260 Euro w Niemczech) oraz VW222U (300 Euro w Niemczech). Ten drugi ma DVI-D. Zaprezentowali też 19" VW198S z rozdzielczością 1680x1050.

 

U nas pojawił się model z D-Sub na allegro od 919zł do 999zł czyli tak jak w Niemczech.

Edytowane przez EmillB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa Iiyama B2403W. Można się zdziwić czytając ten test:

 

http://www.behardware.com/articles/680-1/l...msung-245t.html

 

 

 

P.S. BeHardware prorokuje koniec ery 22" monitorów. Uzasadnienie - prawie wszystkie rodzaje matryc są już w 24'' LCD, a TN-y sprawiają że 24" LCD- ki są tanie.

 

Pozdrówy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez szukalem 22 dla siebie zeby zastąpić moja 19 na PVA i jednak nie kupilem 22 LCD,zrobilem poród do przeszlości i zakupilem 22 ale CRT w idealnym stanie,i niema co sie kłucić CRT to CRT a LCD to LCD drugie ma wiecej wad niz zalet.

http://cgi.ebay.com/NEC-MultiSync-FP2141SB...1QQcmdZViewItem

zanim kupilem pojechalem obejzalem i nawet sie niezastanawiając wyplacilem,niebo a ziemi w jakośći obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile lat trzeba będzie obalać mit o powalającej różnicy w jakości obrazu w grach przy natywnej w porównaniu do mniejszych rozdziałek ...

kiedys tak bylo i ciagnie sie ta opinia ;) dobrze ze juz nieaktualne :). Mam stary monitor LCD 15 calowy i tam przeskalowanie obrazu to horror :) eh i ten monitor w swoim czasie kosztowal 4500 zl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile lat trzeba będzie obalać mit o powalającej różnicy w jakości obrazu w grach przy natywnej w porównaniu do mniejszych rozdziałek ...

Sczerze to zbyt dużej różnicy po przeskalowaniu obrazu nie ma , niektórzy nawet wogóle nie uswiadzczą gorszej jakości. Ja tam gram w takiej rozdziałce jak mi gra na to pozwala, ale niektórzy maja manię natywnej rozdzielczości, powiem szczerze że ja też to miałem dopóki nie ujrzałem tego na własne oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanie? Sensowna panorama 24" na TN z DVI kosztuje od 1800 w gore. Czyli mniej wiecej 2 razy wiecej niz tanie 22" z DVI.

 

Skoro piszesz o DVI, to znaczy, że nie przeczytałeś tego testu. A skoro tak, to przyzwoitość wymagałaby byś zmilczał. Oczywiście tylko do czasu, aż go przeczytasz.

 

Aby zachęcić Cię do lektury spytam, ile znasz monitorów skalibrowanych przez producenta ??

 

P.S. Jeszcze nie tak dawno temu pewien 22" Samsung kosztował 2200 zł. A ta Iiama jest monitorem który dopiero wchodzi na rynek. IMO cena jak na debiut jest wręcz świetna.

 

Pozdrówy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michaelius

 

Nieco złośliwie mógłbym napisać, że masz świadomość z zeszłej epoki, i upierasz się żeby tak pozostało :o) A Świat idzie na przód i nie czeka na spóźnialskich.

 

Podam Ci jeden, i to nie najbardziej wymowny przykład. Dotychczas monitory na matrycach TN były krytykowane - i słusznie - za beznadziejną czerń, gorszą niż na innych matrycach, choć i na tych innych nie jest ona dobra. W Tym teście podano wyniki pomiaru czerni 8 monitorów, z czego dwa są na matrycach TN. Pierwsze i trzecie miejsce przypadło właśnie TN-om.

 

Depth of black (cd/m²) with a white of 200 cd/m²

 

TN 5 ms : Samsung SyncMaster 245B – 0,22

 

MVA 8 ms : ViewSonic VX2435wm – 0,24

 

TN 3 ms : Iiyama Prolite B2403WS - 0,27

 

MVA 8 ms : LG L245WP-BN - 0,27

 

PVA 6 ms : Dell 2407WFP - 0,29

 

PVA 6 ms : Samsung SyncMaster 245T - 0,29

 

PVA ? 6 ms : BenQ FP241VW - 0,32

 

PVA 6 ms : Acer AL2416W - 0,42

 

Jeszcze bardziej wymowne wnioski płyną z analizy jakości koloru. Nagle okazuje się, że TN doganiają, a nawet przeganiają inne matryce. Niekwestionowanym faworytem całego testu jest Iiama. Wręcz w zachwyt wprawił recenzentów fakt, że jest ona kalibrowana w fabryce. Czego skutki możemy oglądać w teście. Nie wiem czy wiesz ile kosztuje kalibracja sprzętowa monitora ? Podpowiem: kilka tysięcy zł. A Ty mi mówisz, że jakiś tam HP - nie podajesz modelu, i co to ma byc za info ?? - jest tylko droższy o kilka stów. Ten twój "wyjazd" z tym HP - za chwilę się okaże, że nawet nie jest na S-IPS - wskazuje, że wogle nie załapałeś, co autorzy testu chcieli przekazać czytelnikom. No, ale jak mogłeś załapać skoro go nie czytałeś ? Pozostaje pytanie, po jakiego "grzyba" się wypowiadasz skoro nie wiesz o czym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat okaze sie ,ze jest na S-PVA bo mi sie pomylilo ;) Ale sugerujesz , ze nie czytalem tekstu i sie nie znam a samemu nawet nie slyszales o HP 2465 o zadaniu sobie trudu wejscia i sprawdzenia na dowolnej wyszukiwarce jaki 24" HP z dostepnych w Polsce az dwoch modeli ma matryce inna niz TN nie wspominajac.

 

Rzeczywiscie pogratulowac znajomosci tematu.

 

Pozatym ja pisze o tanich 24" a ty wyjezdzasz z Iyama za ok. 1950 PLN. Jak dla mnie tanie to sa acer 2416WB czy nowy Benq w cenie 1400-1500 zeta bo tam mozna sie zastanawiac nad doplata tych 150-200 zeta w stosunky do np. samsunga 226bw.

 

Zreszta cala ta oslawiona konfiguracja na Iyamie tez jes nieco polowiczna bo mozna sporo lepiej:

 

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...p2=680&ph=5

 

a i sama iyama sporo zyskuje po kalibracji:

 

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...p2=680&ph=5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chęć na Samsunga 226CW. Gry w natywnej mi nie będą dobrze chodzić ale w 1280x800 chodzą dobrze. Monitor jak wiadomo ma 22 cale. Pytanie do osób posiadających takie monitory. Jak wyglądają gry na 22 puszczone w 1280x800? I innym topicu nie dostałem za wielu odp.

Co w ogóle sądzicie o Samsungu 226CW? Jest coś lepszego w 22? Zależy mi na hdcp.

Istnieje jakiś monitor, który potrafi sprzętowo wyświetlać poprawne aspect ratio? Jak podpinamy konsolę to obraz jest rozciągnięty. Może są taki które potrafią wyświetlić czarne pasy?

Sporo pytań sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile lat trzeba będzie obalać mit o powalającej różnicy w jakości obrazu w grach przy natywnej w porównaniu do mniejszych rozdziałek ...

Problemiki ze wzrokiem? :D

No nie powiem że jest powalająca, ale znacząca i dla mnie i wielu innych nieakceptowalna.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. a samemu nawet nie slyszales o HP 2465 ....

 

Rzeczywiscie pogratulowac znajomosci tematu.

 

Wnioskowanie na poziomie przedszkolaka. Przecież gdybym nie słyszał, to nie powątpiewałbym, że jest na S-IPS.

 

Gdy piszę, że cena jest świetna, to mam na myśli, iż jest świetna w stosunku do tego co oferuje, a co jest wyczerpująco podane w teście tego monitora. Natomiast Ty podajesz przykłady cienkich monitorów ( np. BenQ który przy 24" ma tylko złącze D-Sub, przecież to kompromitacja), oczywiście żadnych testów, i to ma być jakiś argument ? To jest kolego wypowiedź nie na temat. Idź na złomowisko, tam znajdziesz coś jeszcze tańszego.

 

Zawsze mnie irytowało gdy media podawały informacje, że wielu Polaków nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Ty jednak dajesz mocne argumenty by zamiast się irytować, po prostu przyjąć ten smutny fakt do wiadomości. W Twojej wypowiedzi nie ma ani jednego zdania o głównej myśli testu. Żadnej refleksji nad jego zaskakującymi wynikami. Są tylko same próby czepiania się, na dodatek nieudane. A koniec wieńczy dzieło. Przytaczasz przykład 21-calowego monitora, za ponad 3000 zł, i mówisz: O jest coś leprzego ! :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób posiadających takie monitory.

(...)

Jest coś lepszego w 22? Zależy mi na hdcp.Istnieje jakiś monitor, który potrafi sprzętowo wyświetlać poprawne aspect ratio?

     Może ktoś odpowie, a nie będziecie się przekomarzać, jak przedszkolaki... Poza tym, jak dobrze pamiętam, to jest to temat o monitorach LCD 22" a nie 24", który jest tutaj:

- Panoramy 23" Lub 24" Full HD

     Tam się sprzeczajcie...

 

Pozdrawiam

..::GofNet::..

Edytowane przez GofNet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chęć na Samsunga 226CW. Gry w natywnej mi nie będą dobrze chodzić ale w 1280x800 chodzą dobrze. Monitor jak wiadomo ma 22 cale. Pytanie do osób posiadających takie monitory. Jak wyglądają gry na 22 puszczone w 1280x800? I innym topicu nie dostałem za wielu odp.

Co w ogóle sądzicie o Samsungu 226CW? Jest coś lepszego w 22? Zależy mi na hdcp.

Istnieje jakiś monitor, który potrafi sprzętowo wyświetlać poprawne aspect ratio? Jak podpinamy konsolę to obraz jest rozciągnięty. Może są taki które potrafią wyświetlić czarne pasy?

Sporo pytań sorry.

no nawet niezle to wyglada w media markt z reguly puszczaja w 1280x1024

 

a co do samsunga totolotek 4 rozne matryce od roznych dostawcow s zdaje sie najlepsza. W obecnych modelach samsung nawet zlikwidowal opis na naklejce z tylu o rodzaju matrycy bo ludziska sobie latwo wybierali i niektore egzemplarze nie zchodzily a trzeba wlaczyc monitor sciemnic i szukac w konfigu numerka

Totolotek w kazdym razie lepiej brac lg

 

i wlasnie

 

 

LG Electronics (LG), czołowy producent paneli LCD, ogłosił, że prawie wszystkie jego monitory wyprodukowane po 1 września 2007 r. będą mieć współczynnik kontrastu 5000:1. Jest to najwyższy kontrast stosowany obecnie w monitorach. Za tak wysokie parametry odpowiada autorska technologia LG o nazwie DFC – Digital Fine Contrast. Monitory LG z najwyższym na świecie kontrastem zostały zaprezentowane na targach IFA w Berlinie.

 

Technologia DFC sprawia, że wyświetlany obraz jest wyraźny, ostry i jaśniejszy. W DFC wyposażone będą wszystkie modele monitorów LG z wyjątkiem tych, wchodzących w skład linii M8W, L18, L19WS oraz Fantasy. Koreańska firma od dawna plasuje się w czołówce producentów monitorów o wysokich współczynnikach kontrastu – w przeszłości LG wprowadziło na rynek monitory o kontraście 1600:1, 2000:1 i 3000:1.

 

Technologia DFC 5000:1 kontroluje jasność wyświetlanego obrazu, dbając o to, by zawsze pozostawała na optymalnym poziomie. Filmy, sport czy programy telewizyjne widoczne z monitorów LG charakteryzują się tak dobrą jakością obrazu, jak te oglądane na najwyższej klasy telewizorach. Technologia DFC pozwala uzyskać tak doskonałą wizję, dzięki analizie zawartości wejścia i automatycznej zmianie ustawień monitora. Wyświetla on wówczas najlepszy cyfrowy obraz o optymalnym poziomie kontrastu.

 

Technologia DFC zapewnia ponadto mocniejszą, wyrazistą czerń i doskonałą separację ciemnych kolorów. Poprawia to ogólną jakość obrazu, a przy tym zmniejsza obciążenie wzroku.

 

LG wyposaża w technologię DFC nie tylko monitory będące obecnie w sprzedaży. Dodatkowo, producent wprowadza na rynek dwa zupełnie nowe monitory z technologią DFC 5000:1 i innymi innowacyjnymi rozwiązaniami.

 

Jednym z nich jest monitor LCD o oznaczeniu L206WU. Panel ten jest doskonałą propozycją dla tych użytkowników, którzy pragną wykorzystywać swój monitor na wiele różnych sposobów, nie chcąc przy tym (bądź nie mogąc) zainstalować dodatkowej karty graficznej. Dzięki złączu USB użytkownik może podłączyć do monitora LG aż 6 monitorów. Ponadto, ten wszechstronny panel wyposażony jest w złącze DVI-D i D-Sub. L206WU automatycznie wykrywa optymalne podłączenie i konfiguruje w odpowiedni sposób system operacyjny. Najnowsza propozycja od LG to także świetne rozwiązanie dla tych użytkowników, którzy marzą o większym monitorze w domu czy w biurze. Ten 20-calowy monitor panoramiczny wyposażono w najlepszy na rynku kontrast 5000:1 z ultraszybkim czasem reakcji matrycy 2ms posiada certyfikat zgodności z systemem Windows Vista.

 

Drugi z nowych monitorów - LG L227WT - to godna uwagi oferta dla entuzjastów gier 3D i grafików. Technologia Wide Color Gamut, w jaką wyposażony jest monitor, zapewnia stuprocentowe odwzorowanie spectrum koloru w systemie NTCS, tak by wyświetlany obraz był bardziej realistyczny i naturalny. Monitor ten posiada także autorską technologię LG o nazwie f-Engine. Jest to innowacyjny układ scalony doskonalący jakość kolorów, obrazu i pola widzenia. Kontrast 5000:1 oraz szybki czas reakcji 2ms sprawiają, że nawet najbardziej zaawansowana graficznie obraz pozostanie żywy i wyraźny, a efekt smużenia wyeliminowany.

 

Nowoczesne, minimalistyczne wzornictwo monitora L227WT sprawia, że doskonale wygląda on w każdym wnętrzu. Lśniące, czarne wykończenie nie rozprasza uwagi, a monitor zyskuje na elegancji i stylu. Podobnie jak monitor L206WU, L227WT posiada certyfikat zgodności z systemem Windows Vista.

 

20-calowy monitor L206WU będzie dostępny na całym świecie od października. 22-calowy L227WT LG wprowadzi na rynek w listopadzie. Ostateczne ceny monitorów nie zostały jeszcze ustalone.

 

 

 

 

ciekawe kiedy bedzie w dystrybucji ten 7wtq ma zachodzi juz go powoli widac a u nas

 

afryka :mur:

 

a kupujac np 6wtq 22 cale z produkcji september to mamy 5000:1

Edytowane przez ewerest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...