Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

i wlasnie

LG Electronics (LG), czołowy producent paneli LCD, ogłosił, że prawie wszystkie jego monitory wyprodukowane po 1 września 2007 r. będą mieć współczynnik kontrastu 5000:1. Jest to najwyższy kontrast stosowany obecnie w monitorach. Za tak wysokie parametry odpowiada autorska technologia LG o nazwie DFC – Digital Fine Contrast. Monitory LG z najwyższym na świecie kontrastem zostały zaprezentowane na targach IFA w Berlinie.

L227WT jest juz w sklepach niemieckich:

http://www.heise.de/preisvergleich/a285183.html

 

 

a największy kontrast to ma samsung 2232GW+ 10000:1 ktory tez pojawi się lada miesiąc w PL

http://www.pcpop.com/doc/0/230/230852.shtml

 

jednym zdaniem: wojna na numerki trwa ;)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

     Ciekawe, czy zastosowanie w/w nowatorskiej technologii LG nie spowoduje zwiększenie IL'a.

     LG L227WT nawet ciekawie wygląda. Design OK, choć szkoda, iż nie jest wyposażony w ramkę koloru srebrnego lub jedynie jej wewnętrzną część, albo (tego jeszcze nie widziałem w żadnym monitorze) stonowane przejście między zewnątrzną częścią ramki (czarną) a wewnętrzną częścią ramki (srebrną) - taka tęcza... :-). Nie wiadomo, czy cena będzie zaletą, czy jego wadą, ale już wiadomo, że zauważalnym mankamentem jest typ matrycy: TN. Jest jednak co do tego pewien pozytywny znak zapytanie. Nie wiadomo, jaką jakością dysponować będzie wspomniana matryca. Może się okazać, że zbliżona jest do matryc S-IPS, S-PVA, itd. Oby tak właśnie było.

 

Pozdrawiam

..::GofNet::..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy zastosowanie w/w nowatorskiej technologii LG nie spowoduje zwiększenie IL'a.

LG L227WT nawet ciekawie wygląda. Design OK, choć szkoda, iż nie jest wyposażony w ramkę koloru srebrnego lub jedynie jej wewnętrzną część, albo (tego jeszcze nie widziałem w żadnym monitorze) stonowane przejście między zewnątrzną częścią ramki (czarną) a wewnętrzną częścią ramki (srebrną) - taka tęcza... :-). Nie wiadomo, czy cena będzie zaletą, czy jego wadą, ale już wiadomo, że zauważalnym mankamentem jest typ matrycy: TN. Jest jednak co do tego pewien pozytywny znak zapytanie. Nie wiadomo, jaką jakością dysponować będzie wspomniana matryca. Może się okazać, że zbliżona jest do matryc S-IPS, S-PVA, itd. Oby tak właśnie było.

 

Pozdrawiam

..::GofNet::..

żadna nowatorska technologia, ściemnili lampy jeszcze bardziej i teraz na minimalnej jasności jest 30cd a na max 300cd co daje 10krotne przebicie statycznego kontrastu z 1000:1 do 10000:1 DFC (samsung)

 

jedynie w L227 są nowe lampy CCFL 92%(100%) (odpowiednik samsunga 226CW) a cena LGka atrakcyjna bo o 50Euro taniej od S 226CW

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadna nowatorska technologia, ściemnili lampy jeszcze bardziej i teraz na minimalnej jasności jest 30cd a na max 300cd co daje 10krotne przebicie statycznego kontrastu z 1000:1 do 10000:1 DFC (samsung)

 

jedynie w L227 są nowe lampy CCFL 92%(100%) (odpowiednik samsunga 226CW) a cena LGka atrakcyjna bo o 50Euro taniej od S 226CW

pytanie kiedy ten L227wt bedzie dostepny u nas

 

w koncu zaklady sa w naszym kraju to troche dziadostwo ze predzej dostepne na zachodzie

 

chyba ze ten model jest produkowany gdzie indziej

 

a wlasnie

 

ostatnio patrzylem na L226WA oraz l226wtq oba sa produkowane w polsce

 

sam nie wiem jak odbierac jakosciowo produkty elektroniczne made in poland

 

ile ta fabryki dzialaja juz w polsce bo nie chialbym aby uczyli sie kosztem moich pieniedzy

najbardziej mnie martwia fabryki matryc ktore sa pewnie w poblizu montowni i szczerze mowiac wolalbym lgika made in korea

 

no i sklep nie dla idiotow

l226wtq-sn 1350zl - niemiecki skapiec 260 euro nawet liczac z przesylka to bedzie max 270euro

sirius 1115zl z dostawa gratis

 

pozatym samsung 22 sm226wa po 1400 w sklepach 1270 skapcu a 300 euro niemcy

 

 

a pytanie do specow

 

jak sie ma lg226wtq-sn do sm2226BW

 

w media mark wydawal sie miec troche lepsze kolorki samsung

 

no i lg jest sporo tanszy

 

w sumie mialem zamawiac lg226wtq ale chyba poczekam na 7wtq mam nadzieje ze w 2 tygodnie do nas zawita

 

 

edit:

 

20-calowy monitor L206WU będzie dostępny na całym świecie od października. 22-calowy L227WT LG wprowadzi na rynek w listopadzie. Ostateczne ceny monitorów nie zostały jeszcze ustalone.

 

 

http://www.lcd4you.pl/nowosci.php?news=30

 

 

czyli do listopada trzeba dac sobie na wstrzymanie

Edytowane przez ewerest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chęć na Samsunga 226CW. Gry w natywnej mi nie będą dobrze chodzić ale w 1280x800 chodzą dobrze. Monitor jak wiadomo ma 22 cale. Pytanie do osób posiadających takie monitory. Jak wyglądają gry na 22 puszczone w 1280x800? I innym topicu nie dostałem za wielu odp.

Co w ogóle sądzicie o Samsungu 226CW? Jest coś lepszego w 22? Zależy mi na hdcp.

Istnieje jakiś monitor, który potrafi sprzętowo wyświetlać poprawne aspect ratio? Jak podpinamy konsolę to obraz jest rozciągnięty. Może są taki które potrafią wyświetlić czarne pasy?

Sporo pytań sorry.

 

ja bym sobie darował ten model 226CW

http://www.lesnumeriques.com/article-312-2156-36.html

 

...

a co do samsunga totolotek 4 rozne matryce od roznych dostawcow s zdaje sie najlepsza. W obecnych modelach samsung nawet zlikwidowal opis na naklejce z tylu o rodzaju matrycy bo ludziska sobie latwo wybierali i niektore egzemplarze nie zchodzily a trzeba wlaczyc monitor sciemnic i szukac w konfigu numerka

Totolotek w kazdym razie lepiej brac lg...

 

 

piszesz o modelu 226BW a nie 226cw

 

 

 

 

pytanie kiedy ten L227wt bedzie dostepny u nas

 

w koncu zaklady sa w naszym kraju to troche dziadostwo ze predzej dostepne na zachodzie

 

chyba ze ten model jest produkowany gdzie indziej

 

a wlasnie

 

ostatnio patrzylem na L226WA oraz l226wtq oba sa produkowane w polsce

 

sam nie wiem jak odbierac jakosciowo produkty elektroniczne made in poland

 

Czy na pewno było napisane Made in Poland czy może Assembled in Poland (zmontowany w Polsce) tak jak model 225WT. Co do matryc to chyba sprowadzają je z Azji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa problemy z monitorem z samsung 226BW, niestety nie uzyskalem odpowiedzi w temacie o tym monitorze, ogolna cisza w tamtym temacie od dluzszego czasu

A wiec:

- co zrobić aby profil kolorystyczny podany w tym poście ładował się automatycznie przy uruchomieniu okienek? reczne wlaczanie tego profilu uruchamiajac kazdorazowo aplet jest meczace. dodanie profilu w sterownikach nV powoduje odwotny skutek, tj. kolory sa gorsze obraz strasznie jasny sie robi.

- z jakiś miesiąc temu po problemach ze swoim PCetem przez moje łapy przewinęło się parę kompow (całe zamknięte budy), po podpięciu monitora zauważyłem ze z poziomu OSD nie mogę zmieniać nic poza jasnościa i kontrastu :? reszta funkcji jest zablokowana. ktoś miał podobny przypadek? co z tym zrobić bo troche to irytujace <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa problemy z monitorem z samsung 226BW, niestety nie uzyskalem odpowiedzi w temacie o tym monitorze, ogolna cisza w tamtym temacie od dluzszego czasu

A wiec:

- co zrobić aby profil kolorystyczny podany w tym poście ładował się automatycznie przy uruchomieniu okienek? reczne wlaczanie tego profilu uruchamiajac kazdorazowo aplet jest meczace. dodanie profilu w sterownikach nV powoduje odwotny skutek, tj. kolory sa gorsze obraz strasznie jasny sie robi.

- z jakiś miesiąc temu po problemach ze swoim PCetem przez moje łapy przewinęło się parę kompow (całe zamknięte budy), po podpięciu monitora zauważyłem ze z poziomu OSD nie mogę zmieniać nic poza jasnościa i kontrastu :? reszta funkcji jest zablokowana. ktoś miał podobny przypadek? co z tym zrobić bo troche to irytujace <_<

 

W prawdzie mam model 226CW ale pewnie u CIebie będzie to samo. Na CD od monitora masz programik Natural Color Pro i w nim masz opcje kolorów.

Wybierzesz sobie profil (podajesz plik), który Ci odpowiada, a programik ładuje się z windą i od razu masz profil jaki chcesz. U mnie działa na viscie 32bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze w sterownikach jest blokada OSD, jest tez myk z przytrzymaniem klawisza na monitorze i osd się blokuje/odblokowuje

hmm rozne kompy rozne stery i OSD zablokowane na wszystkich ? to chyba nie to ale sprawdze dokladnie. a ten myk z przyciskami - ktory przytrzymac ? przy wlaczonym OSD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra szybkie pytanie, która panorama obecnie najlepsza do 1300zł? Chyba, że opłaca się na coś poczekać, czekać mogę do końca listopada ;]

do końca listopada może będą już jakieś testy LG L227WT-PF, w Niemczech zaczynają pojawiać się w sklepach internetowych a cena do 400Euro

Edytowane przez EmillB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zamierzam kupić nowy monitor LCD. Mój poprzedni IBM P275 choć super 21 cali to jednak gabaryt (30 kg) troszkę straszy ;)

 

Mam do wydania 1000 zł i chce z nich wycisnąć jak najwięcej <_<

 

Monitor używam do gier, filmów i nowych seriali :wink: Karta grafiki to GF 8600 Palit Sonic+ więc nie powinno być problemów :)

 

Od dwóch dni szukam czegoś ciekawego i znalazłem te dwa

LCD 22" Acer AL2216Wsd Wide ET.E16WE.008

oraz

LG 21.6" LCD L222WS-SN

 

Pierwszy ma dość dobre oceny użytkowników i wejście DVI

Drugi to znowu lepszy kontrast ale choćby brak DVI co chyba można powiedzieć skreśla go ;)

 

Jako, że tutaj można znaleźć znawców jak i zwykłych zjadaczy chleba to proszę o pomoc i doradzenie :)

 

Oczywiście mogą być propozycje innych monitorów.

 

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zamierzam kupić nowy monitor LCD. Mój poprzedni IBM P275 choć super 21 cali to jednak gabaryt (30 kg) troszkę straszy ;)

 

Mam do wydania 1000 zł i chce z nich wycisnąć jak najwięcej <_<

 

Monitor używam do gier, filmów i nowych seriali :wink: Karta grafiki to GF 8600 Palit Sonic+ więc nie powinno być problemów :)

 

Od dwóch dni szukam czegoś ciekawego i znalazłem te dwa

LCD 22" Acer AL2216Wsd Wide ET.E16WE.008

oraz

LG 21.6" LCD L222WS-SN

 

Pierwszy ma dość dobre oceny użytkowników i wejście DVI

Drugi to znowu lepszy kontrast ale choćby brak DVI co chyba można powiedzieć skreśla go ;)

 

Jako, że tutaj można znaleźć znawców jak i zwykłych zjadaczy chleba to proszę o pomoc i doradzenie :)

 

Oczywiście mogą być propozycje innych monitorów.

 

Pozdrawiam

Paweł

http://www.mediamarkt.pl/warszawa_al_krakowska/gazetka/

 

kupilem tego samsunga 223BW montowany w rumunii :) za 999zl z okazji 9 lecia

 

 

ano ruminia juz w uni a i za mniej robia niz na slowacji

 

czyli taniej niz w necie

 

lec do mm w twoim miescie jesli jeszcze sa zapasy

 

warto !!

 

ps. niech zyje rumunska mysl techniczna 4 cm wlos miedzy matryca a panelem ( skubanca musialem wyciagnac ostro)

ale matryca spoczko kolorki niezle

 

 

oznaczenie matrycy gh22ws takie samo jak w modelach 226BW

 

 

z trybu serwisowego mozna wyczytac takze

ver m - me22v0cfa-1001

checsum 82b6

 

z naklejki

color adapter unit gh22ws

num ls22mevsfv/edc

 

 

 

w sumie naprawde jest okazja ceny nizsze od skapca za dobry towar i na miejscu a nie przez jakis kurkierow

 

 

 

 

 

http://www.behardware.com/news/8900/our-re...h-samsungs.html

 

 

 

At the end of the month, they will first release a clone of the current 226BW, the 223BW, for less expensive but it won’t be as reactive. It will have a 5 ms panel, and theoretically no possibility of activating the overdrive to go to 2 ms. Its expected price is around 300 euros, compared to the recommended 370 of the 226BW. While we know that the latter is found for as low as 335 euros, this could mean some good things for those who might opt for this younger sibling. Samsung specifies that all production of the 223BW will be with Samsung panels

Edytowane przez akord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co możecie polecić do 1800pln? 226WA-WN musiał sie ode mnie wyprowadzić i teraz szukam czegoś innego. Zastosowanie? Uniwersalny, zarówno do netu jak i do gier (tu oczekuje niskiego poziomu laga) i do filmów w HD(no właśnie a może 24'' jak HD?). Proszę o jakieś konkrety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ok ;p

mam jeszcze tylko takie pytanie do posiadaczy panoram 22"

wielkosc ikon, literek:

crt 17" 1024:768

lcd 22" 1680:1050

 

jakby porownac czcionki, literki to jak to wyglada z ich rozmiarem ? ... fajnie jakby na tym lcdku nie byly mniejsze niz mam teraz ;)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD 15" ma 1024x768 i wielkosc plamki 0,297

CRT 17" ma widzialny obszar na poziomie kolo 16" wiec przy tej samej rozdzielczosci litery powinny byc wieksze

panorama 22" ma plamke 0.282 wiec beda mniejsze.

 

Jak chcesz czcionke zblizonej wielkosci z CRT to conajwyzej klasyczna lub panoramiczna 19" (albo 26" acera ;)) chociaz i tak beda mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co z tymi monitorami do 1,8k? Zapoda ktoś jakieś fajne modele?

Hyundai 24 LCD W240D Wide DVI FullHD

Iiyama ProLite PLB2403WS-B1 24" 3ms Black

widzialem tylko te modele, nie sa w cenie 1,8 K pln

poza tym jest osobny temat o matrycach 24 cale tam sie pytaj, tutaj rozmawiamy o 22 calowcach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić monitor 22" bądź 20". Jest pewien problem, bo mam zintegrowaną karte graficzna, żadna rewelacja. A moje pytanie brzmi czy taka karta uciągnie monitor 20"/22"? Oczywiście bedzie mi ona słuzyła przez jakis czas, wiadome jest ze długo bym na takiej nie popracował. Ale czy do czasu kupna nowej karty bedzie wszystko OK, mozna bedzie obejrzeć film, pracować normalnie na Windowsie itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uciagnie bez problemu... zalezy jaka to karta zintegrowana, jelsi w miare nowsza nie masz co sie martwic... sprawdzalem duzo kart i tylko intel810 wypadal blado... no ale ten chipset to juz historia

Edytowane przez xantype

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.mediamarkt.pl/warszawa_al_krakowska/gazetka/

 

kupilem tego samsunga 223BW montowany w rumunii :) za 999zl z okazji 9 lecia

ano ruminia juz w uni a i za mniej robia niz na slowacji

 

czyli taniej niz w necie

 

lec do mm w twoim miescie jesli jeszcze sa zapasy

 

warto !!

szczerze to myślałem, że w MM będą mieć max kilka sztuk, więc nawet nie zachodziłem w głowę i nie planowałem kupna tego samsunga.

ale wczoraj byłem w nowo otwartym MM w Krakowie, a tam chyba jeszcze z 20 sztuk im zostało a po stoisku było widać, że raz tyle sprzedali :)

dziś kupiłem ostatecznie ten model, pisze made in slovakia, więc mam nadzieję, że włosa nie znajdę :)

jak na razie wszystko ładnie - internet i filmy - bardzo to ładnie wygląda :)

a na test gier jeszcze muszę poczekać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić monitor 22" bądź 20". Jest pewien problem, bo mam zintegrowaną karte graficzna, żadna rewelacja. A moje pytanie brzmi czy taka karta uciągnie monitor 20"/22"? Oczywiście bedzie mi ona słuzyła przez jakis czas, wiadome jest ze długo bym na takiej nie popracował. Ale czy do czasu kupna nowej karty bedzie wszystko OK, mozna bedzie obejrzeć film, pracować normalnie na Windowsie itp.?

u mnie nawet przez pewien czas HPw2207 chodził na 6 letnim GF2 Gts Pro w natywnej :mrgreen: i filmy i Winda bez problemu chodziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to myślałem, że w MM będą mieć max kilka sztuk, więc nawet nie zachodziłem w głowę i nie planowałem kupna tego samsunga.

ale wczoraj byłem w nowo otwartym MM w Krakowie, a tam chyba jeszcze z 20 sztuk im zostało a po stoisku było widać, że raz tyle sprzedali :)

dziś kupiłem ostatecznie ten model, pisze made in slovakia, więc mam nadzieję, że włosa nie znajdę :)

jak na razie wszystko ładnie - internet i filmy - bardzo to ładnie wygląda :)

a na test gier jeszcze muszę poczekać :)

a z wrzesnia czy sierpnia

 

slowacja rumunia kwestia losowa jaka partie dane miasto dostalo

 

w koncu tam tylko skladaja matryce i tak pewnia ciagna z chin samsungowskie

Edytowane przez akord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo się MM postarał, w innych sklepach można ten monitor kupić taniej, w normalnej ofercie, bez psełdo promocji sklep

Tak, ale to wina obniżki na monitory samsunga która nastąpiła pare dni temu, jak MM zaczynał sprzedawać po 999 to we wszystkich sklepach cena była >1100zł

 

dzisiaj 226BW kosztuje 1096zł

223BW 975zł

2232BW 1053zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...