Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

To byłaby świetna wiadomość, gdyby nie narzucające się pytanie: Jak odróżnić Samsunga od "podróbek" Samsunga ??

na dzien dzisiejszy jest to nie mozliwe

 

samsung zlikwidowal wszelkie mozliwosci indetyfikacji zarowno z naklejki na monitorze jak i z menu serwisowego

 

ale jest model

 

sm223bw w ktorym sa wylacznie matryce samsunga. Tanszy i bez loterii matrycowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jest model

 

sm223bw w ktorym sa wylacznie matryce samsunga. Tanszy i bez loterii matrycowej

a skąd masz to info?

skoro

na dzien dzisiejszy jest to nie mozliwe

 

samsung zlikwidowal wszelkie mozliwosci indetyfikacji zarowno z naklejki na monitorze jak i z menu serwisowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu pojawia sie pytanie - jesli dostajesz monitor jestes zadowolony z obrazu i nie zauwazasz wad to co za roznica jaka matryca siedzi w srodku? :)

 

Skoro nikt nie krzyczy ,ze w 223 sa inne matryce to mozna zalozyc ze albo wszystkie sa bardzo zblizonej jakosci albo jest jeden rodzaj.

 

Ale oczywiscie pisze to z pozycji osoby ktora monitor kupuje tylko w sklepie stacjonarnym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszą, że czas reakcji jest 2,5 raza wolniejszy niż w 226BW

 

Pozdrówy

no i co z tego

 

mi dobrze bylo przy matrycy 25ms a 3bw ma 5ms to gorzej chyba nie bedzie

 

te marketingowe 2ms nie jest warte loterii matrycowej

 

a te 2.5 raza to fajnie wyglada populistycznie ale patrzac jakiego juz rzedu sa to wielkosci to naprawde miedzy 5 czy 2 jesli jakas w ogole roznica jest to dla kowalkiego jest to raczej malo istotna poza garstka oczofilow z ukierunkowaniem snobistyczno produktowym

 

Czy ktos wie jak i w jaki sposob, lub gdzie mozna sie dowiedziec kto robi matryce dla tego monitora - Hyundai 22 LCD N220WD Wide, gdzies kiedys wyczytalem ze Hitachi... ale znowu teraz nie moge znalezc i potwierdzic tej informacji w googlach

Dewoo electronics made in china oczywiscie

 

niestety nie jest to powod do dumy

Edytowane przez bolex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daewoo nie produkuje matryc LCD TFT, wiec napewno nie ta firma... co do wszelkich niemal matryc typu samsung, Nec itp to wszytskie one sa made in china, to nie ma znaczenia gdzie stoi fabryka, tylko chodzi o jakos produkcji

Edytowane przez xantype

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byłaby świetna wiadomość, gdyby nie narzucające się pytanie: Jak odróżnić Samsunga od "podróbek" Samsunga ??

nie przesadzaj, jedyne marki jakie nie stosują loterii matrycowych to chyba tylko eizo, niektóre nec :), reszta wsio pakują matryce jakie są pod ręką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsung sm223bw

hej, nie rozsmieszaj mnie :) akurat Ty trafiles na dobrego samsunga SM223BW a tak to jest ruletka... dosc czarne "tlo" potrafi miec Iiyama ProLite PLE2201W-B1 ale wogole w matrycach TN i to kiepsko podswietlonych 22 calowach - "czarna czern" to prawdziwe wyzwanie owczesnej technologii, czyli subiektywnie jest ale jej nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam HP w2207h

i pytanie

czy to normalne ze widze migotanie (wygląda to tak jak za niskie odświeżanie w CTR) i widac to glownie na szarym tle, na bialym albo czarnym jest to niezauważalne

czy ze mnia cos nie tak czy z monitorem

aha i podlaczony jest przez dsub, moze to przez analogowy sygnal ??+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam HP w2207h

i pytanie

czy to normalne ze widze migotanie (wygląda to tak jak za niskie odświeżanie w CTR) i widac to glownie na szarym tle, na bialym albo czarnym jest to niezauważalne

czy ze mnia cos nie tak czy z monitorem

aha i podlaczony jest przez dsub, moze to przez analogowy sygnal ??+

22" i dsub ?? kozak z Ciebie :P

podłącz przez DVI

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Sivy(R)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam HP w2207h

i pytanie

czy to normalne ze widze migotanie (wygląda to tak jak za niskie odświeżanie w CTR) i widac to glownie na szarym tle, na bialym albo czarnym jest to niezauważalne

czy ze mnia cos nie tak czy z monitorem

aha i podlaczony jest przez dsub, moze to przez analogowy sygnal ??+

Nie jest to normalne wina leży najprawdopodobniej w twojej karcie graficznej, choć nie wykluczone że monitor, sprawdź go na innej grafie.

Jeśli chodzi o połączenie D-Sub to nie jest jego wina ja miałem jakis czas podłączony na starym Gf 2 w natywnej i obraz był taki sam jak teraz przez DVI.

 

Więc wypowiedzi typu

22" i dsub ?? kozak z Ciebie :P

podłącz przez DVI

nie wnoszą nic do dyskusji

 

Nie polecam również przejściówek obraz może być gorszej jakości po podłączeniu przez nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to normalne wina leży najprawdopodobniej w twojej karcie graficznej, choć nie wykluczone że monitor, sprawdź go na innej grafie.

Jeśli chodzi o połączenie D-Sub to nie jest jego wina ja miałem jakis czas podłączony na starym Gf 2 w natywnej i obraz był taki sam jak teraz przez DVI.

 

Więc wypowiedzi typu

 

2" i dsub ?? kozak z Ciebie

podłącz przez DVI

nie wnoszą nic do dyskusji

 

To jest Twoje zdanie, z mojego doświadczenia wynika co innego, kabel d-sub jest bardzo podatny na zakłócenia, w końcu to sygnał analogowy i jak jest dużo kabli, słaba karta graficzna to takie rzeczy się dzieją właśnie.

Nie polecam również przejściówek obraz może być gorszej jakości po podłączeniu przez nią.

Poczytaj jaka jest różnica miedzy DVI a HDMI, w szczególności takie zdanie:

DVI-D - przesyła tylko dane cyfrowe, zapewnia najwyższą jakość obrazu ze wszystkich złącz typu DVI, jest w pełni kompatybilne z HDMI;

To nie jest przejściówka z analogowego na cyfrowy czy odwrotnie, poza tym po co się męczyć na takim monitorze z analogiem ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...