Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

To jest Twoje zdanie, z mojego doświadczenia wynika co innego, kabel d-sub jest bardzo podatny na zakłócenia, w końcu to sygnał analogowy i jak jest dużo kabli, słaba karta graficzna to takie rzeczy się dzieją właśnie.

Zgadza się to jest moje zdanie, ale poparte doświadczeniem na prawie identycznym monitorze a na pewno takim samym kablu D-Sub i bardzo starej k. graficznej, nigdy nie miałem problemu z analogowym przekazem obrazu (kable są ekranowane) na żadnym monitorze, więc wniosek nasuwa się jeden:bardzo słabe wyjście D-sub lub jego uszkodzenie na karcie kolegi rozdarte_gacie l

Poczytaj jaka jest różnica miedzy DVI a HDMI, w szczególności takie zdanie:

DVI-D - przesyła tylko dane cyfrowe, zapewnia najwyższą jakość obrazu ze wszystkich złącz typu DVI, jest w pełni kompatybilne z HDMI;

Czytałem już :wink:

To nie jest przejściówka z analogowego na cyfrowy czy odwrotnie, poza tym po co się męczyć na takim monitorze z analogiem ?

Tu mogę sie zgodzić bo na przejściówce DVI-Dsub obraz jest gorszej jakości dlatego mam złe zdanie o róznej maści przejsciówkach, z DVI-HDMI może byc inaczej <_< jednak nie uwierzę jesli sam tego nie sprawdzę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam Samsunga 22 SM 2232BW, mam go obecnie i stoi obok Gatewaya 2185W, obraz jest niemal identyczny jesli chodzi o odwzorowanie kolorow... oczywscie samsung ma gorsze kąty, ale w pojedynke siedzac na wprost tego sie nie zauwaz, samsung ma fantastyczny kontrast i prawie mi sie udalo uzyskac "czern", ten monitor po prostu rewelacja, widac technologia matryc TN poszla naprawde do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xantype

brightnes i kontrast masz na 50%?

mnie tez czerń powaliła na kolana (lepsza niz w SIP-S)

kontrast mam na 50% a jasnosc na 15% wiecej nie moge rozjasnic bo mi oczy wypala, a glownie pracuje po nocach, czern jest fantastyczna jak na TN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'xantype' a jak podswietlenie w tym monitorze, jest rownomierne?

W grach nie smuzy? Rozumiem ze ten samusng ma 2 ms?

ciekawostka - podswietlenie jest w koncu naprawde rownomierne, oczywiscie ze jeszcze dalekie do ideau, ale tyle co ja widzialem 22 calowych TN (najgorsze bylo w Asusie i Hiundaiu) to to jest najlepsze, drugim monitorem, ktory ma tak dobre podswietlenie jest LG 225WA, co do smuzenia w grach, coz ja nie gram... wiec sie nie wypowiem, ale media i inne dynamiczne rzeczy chodza idealnie, ten monitor ma tez wady, tzw. ghosty za myszka, lub szarymi paskami przesuwanymi w przegladarce netowej... ot chyba konsekwecja dopalaczy... ten sam problem widzialem na 22 calowych nowych LG 225 i 226 WA i WTQ

Edytowane przez xantype

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'xantype' a jak podswietlenie w tym monitorze, jest rownomierne?

W grach nie smuzy? Rozumiem ze ten samusng ma 2 ms?

testowane na :

Dołączona grafika

mam porównanie z matrycą SIP-S NEC-a

zero smuzenia (jak dla mnie) i czerń w grach typu FPP szczególnie rewelacyjna !!

z przejściami tonalnymi tez nie widzę dużej różnicy m-dzy NEC-iem (te 2ms to raczej chłyt martetindowy ;) )

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzyskac "czern", ten monitor po prostu rewelacja, widac technologia matryc TN poszla naprawde do przodu

i tak zaraz znajda sie krzykacze co beda mówic ze TN to gó....o :cry:,ja tez jestem zdania ze TN ciagle sie rozwija i widac tego pozytywne skutki Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xantype--> ale do hp w2207 nie masz porownania? bo ten ponoc zabija wszystkie TN pod wzgledem soczystosci kolorow ;) Pytam bo zamierzam na dniach kupic jakis 22" do 1300zł i bylem zdecydowany na HP ale teraz mi namieszales troche :) Wogole mozesz jakies fotki tego monitora zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HPek dla mnie odpada bo ma szybe, a ja nie akceptuje takich rozwiazan, to moze sprawdza sie w nocy ale w dzien dziala jak lustro... ja dziekuje... soczystosc kolorow na samsungu 2232 jest wprost przesoczysta i wcale nie dopalam je niczym, wylaczylem zbedne dopalacze, bo do zwyklej pracy nie sa potrzebne a obraz rewelacja, ... pracuje na dwoch monitach obok w pivocie stoi gateway 2185 i samsung swieci duzo wyrazniej... LG mi sie tez podobaja, ale wydaje mi sie ze samsung opisywany przeze mnie model je przewyzsza wykoaniem i matryca... coz chyba mijaja czasy kiedy TN byla ta gorsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HPek dla mnie odpada bo ma szybe, a ja nie akceptuje takich rozwiazan, to moze sprawdza sie w nocy ale w dzien dziala jak lustro... ja dziekuje... soczystosc kolorow na samsungu 2232 jest wprost przesoczysta i wcale nie dopalam je niczym, wylaczylem zbedne dopalacze, bo do zwyklej pracy nie sa potrzebne a obraz rewelacja, ... pracuje na dwoch monitach obok w pivocie stoi gateway 2185 i samsung swieci duzo wyrazniej... LG mi sie tez podobaja, ale wydaje mi sie ze samsung opisywany przeze mnie model je przewyzsza wykoaniem i matryca... coz chyba mijaja czasy kiedy TN byla ta gorsza...

zaraz,zaraz,chcesz powiedziec ze obraz w samsungu podoba tobie sie bardziej od gateway 2185 pomijajac oczywiscie katy widzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz,zaraz,chcesz powiedziec ze obraz w samsungu podoba tobie sie bardziej od gateway 2185 pomijajac oczywiscie katy widzenia

pomijam katy, przejscia tonalne, gradient oraz napewno (jak sie dlugo przygladac - bo to od razu nie widac) kolory... po prostu obraz na samsungu jest bardzej zywy, bardzej przyjazny (powaznie), w koncu jakas czern... jak widac z moich opisow wczesniej pracuje na dwoch jednoczesnie monitach, jeden na S-PVA a drugi na TN III i czuje sie naprawde dobrze w takim tandemie... ta matryca samsunga prawie wogole (oczywiscie subiektywne odczucie, ale to moje odczucie jednak) nie ustepuje tej na S-PVA... a kto widzial ta matryce w akcji to wie co ja tu pisze... obecnie istnieja dla mnie dwa az akceptowalne monitory na TN: samsung 2232BW oraz EIZO S1901SHB reszta matryc TN tylko dogania to co przedstawilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gral ktos na 2232BW? bo ma wolna matryce 5ms i moze smuzyc, moze ktos sie wypowie?

zaraz, zaraz... jakie 5 ms ? na obudowie i w instrukcji obslugi oraz naklejkach jak byk stoi 2 ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam o tych panoramach 22", tyle ich ze ciezko wybrac juz. lg 226wa-wn, samsungi 226bw, 2232bw, 226cw, hp 2207.. po opiniach xantype'a chyba zdecyduje sie na 2232bw.. mam nadzieje ze nie ma loterii z matrycami? w siriusie jest z dostawa za free, wiec oferta bardzo fajna. mam dwa pytania: badpixele wyskakuja zazwyczaj na poczatku uzytkowania prawda? a drugie, czy wyjscie hdmi jest warte dokladania ok 100zl wiecej? pozdrawiam.

 

edit: @skidoo: zdaje sie, ze 223bw ma czas reakcji 5ms, a 2232bw ma 2ms.

Edytowane przez Mumin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdania sa podzielone, na stonie samsunga jest napisane 5ms, a nizej na tej samej stronie 2gtg

 

 

Modele 20" i większe

2232BW

Monitory TFT

 

Jasność: 300 cd/m2

Kontrast: 3000:1 (Dynamiczny)

Czas reakcji: 5 ms

 

 

 

 

http://www.samsung.com/pl/products/monitor...gher/2232bw.asp

 

 

szkoda ze ten monitor nie ma mozliwosci montazu na scianie tak jak 226bw :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HPek dla mnie odpada bo ma szybe, a ja nie akceptuje takich rozwiazan, to moze sprawdza sie w nocy ale w dzien dziala jak lustro...

...co w normarnej pracy jak i w graniu ze wzgledu na dużą możliwość regulacji jasności w niczym nie przeszkadza

 

a gral ktos na 2232BW? bo ma wolna matryce 5ms i moze smuzyc, moze ktos sie wypowie?

u mnie na hp 5ms nic nie smuży w grach, filmach itp. więc 5ms wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to matryca 5ms BTB z dopalaczem w odcieniach szarości do 2ms GTG

 

to najszybsze matryce na rynku jeżeli one mają smużyć to pozostaje tylko CRT

Nie popadajcie w przesade, widzę że magia liczba działa, nie ma żadnej różnicy międy 2 a 5, mój były monitor miał 16ms i nic nie smużyło. Ludzie nie dajcie się zwariować producentom sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajcie w przesade, widzę że magia liczba działa, nie ma żadnej różnicy międy 2 a 5, mój były monitor miał 16ms i nic nie smużyło. Ludzie nie dajcie się zwariować producentom sprzętu.

och było wałkowane po milion razy, to ze ktoś nie widzi to nie znaczy ze tego nie ma

różnica w realnych czasach reakcji między 2ms a 5ms jest dla mnie wyraźna pod warunkiem ze oba monitory mam obok siebie albo jest to samsung 2ms gdzie opcja RTA ON/OFF włącza lub wyłącza dopalacz

jeden nie widzi smuzenia na 25ms PVA a drugiemu TN 2ms to mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

och było wałkowane po milion razy, to ze ktoś nie widzi to nie znaczy ze tego nie ma

różnica w realnych czasach reakcji między 2ms a 5ms jest dla mnie wyraźna pod warunkiem ze oba monitory mam obok siebie albo jest to samsung 2ms gdzie opcja RTA ON/OFF włącza lub wyłącza dopalacz

jeden nie widzi smuzenia na 25ms PVA a drugiemu TN 2ms to mało

tak z ciekawości zapytam jak to będzie w przyszłości z czasami reakcji???

2ms bez dopalacza -> 1ms -> i co dalej 0,5 ; 0,2 ; 0,1ms -> czas reakcji CRT . Czy zmienią się kryteria naliczania czasu reakcji, a może skończą się możliwości matryc TN w tym względzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości zapytam jak to będzie w przyszłości z czasami reakcji???

dalej nic nie będzie bo to kres możliwości szybkościowych LCD

 

tak sie zastanawiam.. jak zauwazyc te niby 2ms przy odswiezaniu lcd 60Hz (1s/60 = 0.016 = 16ms).

ech matematyka, nie chce mi się za każdym razem brac tych paramentów w cudzysłów - chyba to oczywiste ze operuje się pojęciami marketingowymi a w realu monitor "2ms" ma czasy w granicach 10ms natomiast "5ms" to realnie do 30ms, przykład:

 

realne czasy reakcji LG "2ms":

Dołączona grafika

Oś pionowa to czas reakcji

 

 

realne czasy reakcji LG "5ms":

Dołączona grafika

Oś pionowa to czas reakcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...