Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie co kupić:

 

Samsung 2232BW czy Samsung 226BW ? A może coś innego?

Do wydania ok 1100 PLN.

Ja osobiscie posiadam Samsunga SM 2232BW i jego polecam, chociaz widze ze Samsung 226BW jest w tej samej cenie... coz, wybor nalezy do Ciebie, z tego co wiem w 2232BW nie ma tej loterii matrycowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie posiadam Samsunga SM 2232BW i jego polecam, chociaz widze ze Samsung 226BW jest w tej samej cenie... coz, wybor nalezy do Ciebie, z tego co wiem w 2232BW nie ma tej loterii matrycowej

No więc właśnie. Nie czytałem w kontekście 2232BW o literii matrycowej, co nie oznacza że stosowane matryce są np. Samsunga? Orientuje się ktoś w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent napisał o 226BW "Idealny panoramiczny monitor zaprojektowany dla Windows Vista. Posiada doskonałe możliwości wyświetlania plików graficznych, krótki czas reakcji oraz wysoki współczynnik kontrastu."

O 2232BW tego nie piszą, więc już nie jest idealna do Visty. Ale za to ma większy kontrast, wejście RGB, kąt o 10 stopni większy i można go powiesić.

OK, te dane są ze sklepu i nie pokrywają się z tymi na stronie samsunga poza kątami.

Tam z kolei jeszcze jest informacja, że 2232BW ma funkcję MagicBright3.

Edytowane przez j32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent napisał o 226BW "Idealny panoramiczny monitor zaprojektowany dla Windows Vista. Posiada doskonałe możliwości wyświetlania plików graficznych, krótki czas reakcji oraz wysoki współczynnik kontrastu."

O 2232BW tego nie piszą, więc już nie jest idealna do Visty. Ale za to ma większy kontrast, wejście RGB, kąt o 10 stopni większy i można go powiesić.

OK, te dane są ze sklepu i nie pokrywają się z tymi na stronie samsunga poza kątami.

Tam z kolei jeszcze jest informacja, że 2232BW ma funkcję MagicBright3.

nalepki na 2232BW obwieszczaja wszem i wobec ze jes zgodny z windows viśta, wiec jest dedykowany pod ten system... ale z drugiej strony co to ma do rzeczy? ja uzywam na XP i obraz na tym monitorze jest naprawde niezwykly (jesli chodzi o klase matrycy TN)

Edytowane przez xantype

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 2232BW tego nie piszą, więc już nie jest idealna do Visty.

no to mnie kolega rozbawil - od kiedy monitor jest dedykowany pod jakikolwiek z systemow operacyjnych? zejdz na ziemie, to nic innego jak marketingowy belkot. ale widac jest skuteczny, jesli ludzie dochodza do takich wnioskow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mnie kolega rozbawil - od kiedy monitor jest dedykowany pod jakikolwiek z systemow operacyjnych? zejdz na ziemie, to nic innego jak marketingowy belkot. ale widac jest skuteczny, jesli ludzie dochodza do takich wnioskow.

Nie czuł kolega nutki ironii w moim poście? :) Mnie też to rozbawiło i dlatego się tym z Wami podzieliłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się dzisiaj do sklepu po Gateway-a 2185W, ale tak się złożyłe że do domu wróciłem z Iiyamą 2201W-B1, w monitorze podoba mi się niewielka czarna ramka i brak szyby przed matrycą, producent deklaruje czas reakcji plamki 2ms i pewnie tak jest bo smużenia nie widziałem.

Niestety tylko tyle dobrego mogę powiedzieć o nim, kąty jak to na TN, fatalne, zarówno w pionie jaki i poziomie, podświetlenie matrycy to istna tragedia, od góry wzdłuż całej matrycy jasna smuga, prawy dolny róg jasna plama o takiej intensywności że krew mnie zalała. Lewy dolny róg, to już sam nie wiem coś tam świeciło na czerwono.

Czerni niestety sie stwierdziłem, najwyżej szary i to pomimo tego że jasnoś ustawiłem na 35, bo nie lubie gdy mi monitor wali po oczach.

Aby tego było mało, po godzinie zauważyłem, lub dopiero się pojawił, czerwony piksel w dole ekranu, który mnie ucieszył, pomyślałem jest jeszcze szansa odzyskać kasę, z racji tego że Iiyama daję gwarancję już od jednego punkcika i chwała jej za to.

Monitor do pudła i do sklepu, tam serwisant sprzęt sprawdził, potwierdził czerwonego, przyniósł inny egzemplarz, na szczęście też go sprawdził bo się okazało że był na nim piksel świecący na biało, następnie przytargał kolejny egzemplarz, tym razem matryca czysta, ale prawy dolny róg fatalnie podświetlony.

Podziękowałem za współpracę, odebrałem kasę zniechęcony Iiyamą wróciłem do domu, podłączyłem starą 15 CRT i piszę moje uwagi.

Może trafiłem na wadliwą partię, ale po tym co widziałem monitora Iiyama ProLite PLE2201W-B1 22" 2ms wybitnie nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trafiłem na wadliwą partię, ale po tym co widziałem monitora Iiyama ProLite PLE2201W-B1 22" 2ms wybitnie nie polecam.

hehe i co teraz powiedzą krytykanci "odnawianych" gatewayów 2185 ... :)

 

tam przynajmniej po 3 wymianie ma się świetny obraz dobre kąty i kolory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xantype

to ze panoramy 22 IIyamy to dno

ja tak dlugo wybieram Gatewaya 2185 ze mam teraz i jego i samsunga 2232BW, jakos trudno mi bez jednego i drugiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się może jak wygląda obraz na rozdzielczości mniejszej niż natywna na Samsungu 223BW? Bardzo źle? Mam zamiar kupić sobie ten monitor tylko, że jeszcze przez jakieś 3 miesiące będę pracował na 7300GT i wątpię aby karta uciągła CS:Source przy natywnej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 gwiazdek dla Asusa PG221

 

2791861[/snapback]

panowie to jak to jest z tymi 226BW? jak sprawdzic jaka to matryca? mam mozliwosci tylko powiedzcie jak!

 

Tu masz wątek na ten temat. Jeśli możesz wyciągnąć jednoznaczne wnioski, to podziel się z nami.

 

2800511[/snapback]

...

Może trafiłem na wadliwą partię, ale po tym co widziałem monitora Iiyama ProLite PLE2201W-B1 22" 2ms wybitnie nie polecam.

 

Wg. serwisu BeHardware ta Iiyama ma zerowy input lag, i jest bardzo szybka. Jest to monitor zrobiony dla graczy, a nie dla kogoś kto przejmuje się kolorem czy podświetleniem. Na dzisiaj nie ma idealnego monitora LCD, więc albo dostajesz rybkę albo akwarium. :wink:

 

Pozdrówy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to monitor zrobiony dla graczy, a nie dla kogoś kto przejmuje się kolorem czy podświetleniem. Na dzisiaj nie ma idealnego monitora LCD, więc albo dostajesz rybkę albo akwarium. :wink:

To chyba Iiyama celuje w bardzo niewielką grupę niewidomych graczy, bo tylko tacy mogą zaakceptować to podświetlanie, rozumie że ciężko wszystkim dogodzić, ale jeszcze tak chu..wego podświetlenia to nie widziałem, to nie tak że tylko na czarnym tle, to było widoczne na każdym wyświetlanym obrazie, zarówno jasnym jak i ciemnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale jeszcze tak chu..wego podświetlenia to nie widziałem, to nie tak że tylko na czarnym tle, to było widoczne na każdym wyświetlanym obrazie, zarówno jasnym jak i ciemnym.

 

Widzisz, nie wszyscy tak to widzą. Tu masz test 8 monitorów 22", w którym ta Iiyama dostała rekomendację w kategorii monitor dla graczy.

 

http://www.behardware.com/articles/689-1/2...e-3rd-wave.html

 

Pozdrówy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, nie wszyscy tak to widzą. Tu masz test 8 monitorów 22", w którym ta Iiyama dostała rekomendację w kategorii monitor dla graczy.

 

http://www.behardware.com/articles/689-1/2...e-3rd-wave.html

 

Pozdrówy

Odpowiedż jest prosta, do testów poszedł wyselekcjonowany egzemlparz, a na rynek polski chłam.

Teraz przesadzam, ale fakt jest taki, że oglądałem trzy egzemplarze i wszystkie nadawały sie na recykling, jak pisałem może trafiłem na wadliwą serię, ale mnie skutecznie to zniechęciło.

 

Jednak zamówiłem Gateway 2185W, psychicznie jestem przygotowany na wielokrotną wymianę, ale wkońcu trafię na sensowny egzemplarz. Niestety nie jestem w stanie przełknąć mizernych kątów matrycy TN, gdy miałem 17" jeszcze mogłem po przeżyć, ale przy matrycy wielkości 22" kąty są dla mnie priorytetem, inputlag lub delikatne smużenie nie mają dla mnie znaczenia.

Edytowane przez Kinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytania do posiadaczy 2232BW:

Czy można monitor pochylić do przodu?

Czy sprawdzał ktos jak sprawuje sie ten model z x360?

Dobrze skaluje do niższych rozdzielczosci?

 

Czy to obecnie najlepsza opcja w kategori monitorów 22 calowych do ok 1200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xantype

Kinio musisz zdac sobie sprawe ze branie G 2185 to tak jakbys przebieral w smietniku... ta sa smieci z USA, kup sobie porzadny 2232BW, ktory ma i dobre podswietlenie matrycy i calkiem swietne katy,

wladziu, monitora nie mozna pochylic do przodu, mozna go ustawic na wprost lub odgiac lekko do tylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wladziu, monitora nie mozna pochylic do przodu, mozna go ustawic na wprost lub odgiac lekko do tylu

To spory minus jak dla mnie bo często ogladam filmy z łożka i znajduję sie poniżej monitora. Mam nadzieje ze te kąty aż takie straszne nie są, bo zdaje sie ze nie ma nic innego ciekawego w tej cenie obecnie...

 

Gdzie najtaniej kupic 2232BW?

Jak wyglada sprawa pikseli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego 2232BW kupilem w www.proline.pl tam wydaje mi sie ze jest on dosc tani, niestety samsung nie daje 30 dni gwarancji na pixele jak to czyni LG lub iiyama

Troche OT, ale czy orientuje sie ktos jak przedstawia sie sprawa bad pixeli i reklamacja na podstawie ustawy i towaru niezgodnego z umowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...