Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz bardziej podoba mi się Gateway FPD 2275W. Mam tylko 2 wątpliwości. Kontrast 800:1, czy to nie za mało, czy widać dużą różnicę względem 1000:1? Druga wątpliwość dotyczy marki Gateway, czy ktoś już użytkuje monitory tej marki i jakie ma wrażenia? Dodam, że przesiadam się z trochę wypalonego monitora 17" CRT :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem SM2232BW i nie żałuję , monitorek very o.k, matryca Romania M-PE22BOCAA-1002 ,tak więc na matrycy :lol: Samsunga :lol: , fortepianowy plastik nie przeszkadza-moim zdaniem wygląd super!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ogromny dylemat z 22 calami - wybieralem miedzy samsungiem 226bw a iiyama e2201b-w. Cena praktycznie ta sama.

 

Wybralem jednak iiyame (gwara na martwe piksele, 0 input laga i nie ma loterii matrycowej) i jestem naprawde zadowolony. Monitor smiga, jakos obrazu jest naprawde zadowalajaca :) Niestety trafil mi sie 1 wadliwy subpixel -ciagle swieci na czerwono (ja to mam zawsze takie szczescie co do sprzetu dlatego tez wzialem cos z lepsza gwarancja) Problemu czy zalamki raczej nie ma, monitorek wymienie sobie w przyszlym tygodniu :) jak ktos ma podobny dylemat (samsung / iiyama) to polecam iiyame :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max obnizka jaką zobaczysz na monitorze z dvi to 100zł...do połowy roku przewiduje

inna sprawa, beda wychodzic nowe monitory 22" z wyzszą ceną na początku, i tu ceny bardziej polecą

 

ceny obecnych tn22 sie raczej utrzymają na poziomie 1,1-1,3k PLN (mam na mysli tu tzw "markowe" LCD)

 

zreszta...www.wrozka.pl :P

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny juz sa dobre. ;)

 

Aha, u mnie wybor padl na 226BW. Jutro odbieram. Nie wiem czy przyda sie kolejna opinia skoro juz tyle o nim napisano ale pewnie cos skrobne jak juz dostane (chocby to jaka mam matryce - o ile sie bedzie dalo sprawdzic ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test lenowo 22" - pierwszy monitor 22" na matrycy VA full HD 1920x1200 od 430EURO!

 

- 22” (559 mm) S-PVA display panel

- WUXGA (1920x1200) resolution

- 325 cd/m^2 brightness

- 1200:1 contrast ratio

- 92% color gamut

- +/- 89° horizontal and vertical viewing

- 6 ms response time

- DVI-D and VGA inputs

- portrait/landscape pivot function

 

Skoro jest instrukcja po polsku do tego modelu to raczej będzie sprzedawany u nas

ftp://ftp.software.ibm.com/pc/pccbbs/options/41u5174pol.pdf

 

 

http://forums.lenovo.com/lnv/board/message...ding&page=1

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Input lag

Dołączona grafika

 

paskudny ale...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o LG L227WT to nie wiem gdzie Ty widzisz malo pozytywnych opinii. na dzien dobry wygral test niemieckiego chipa, na niemieckich forach rozpisuja sie w samych superlatywach... Tylko ze tak na dobra sprawe to nikt go jeszcze w polsce nie testowal bo nigdzie nie da sie go kupic. Ja mam 226BW na matrycy samsunga i jestem bardzo zadowolony :D jak pisal gmfriend mozna sprawdzic typ matrycy. utawiamy jasnosc i kontrast na 0, wychodzimy z menu wchodzimy jeszcze raz i przytrzymujemy chwilke przyciszk source. Sczerze mowiac czytalem o tym CW i nie zostawili na nim suchej nitki. co do reszty to czytalem ze te monitorki HP to jednak kicha jak i wiekszosc produktow tej firmy. Tez mialem ogromny dylemat ale jednak zdecydowalem sie na 226BW i jestem zadowolony :) zero dead pixeli, kolorki sa dobre, a ghosting nie wystepuje. jedyna wada tego monitora to praktycznie brak regulacji w dol. jak oglada sie film z lozka kotre znajduje sie sporo nizej od monitora to trzeba podlozyc cos pod podstawke monitora zeby przechylic go na dol. w sumie szczegolnie mi to nie przeszkadza, esteta nie jestem ;)

z zakupem to racja, mi się udało kupić na Agito przed sylwestrem a teraz pojawiają się pojedyńcze sztuki, szybko schodzi, jak dla mnie fajny monitorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test lenowo 22" - pierwszy monitor 22" na matrycy VA full HD 1920x1200 od 430EURO!

paskudny ale...

Przyznaję monitor ciekawy ... gdyby miał 10 bit lut to nawet bym się nie zastanawiał ... a tak to trzeba się zastanowić.

 

Może EIZO wyda coś na tej matrycy - byłoby rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, pare godzin temu wpadl mi w rece Samsung 226BW. Pierwsze co zrobilem to odpalilem menu serwisowe. Matryca M-ME22H0CAA-1002. Trafilem Samsunga, prawda?! :D

Co do monitora to po przesiadce z 17 lcd fujitsu (scaleoview 17-7 - nawet nie wiem jaka to matryca, ktos wie?) to wydaje sie bardzo duzy. Kolorki mi sie podobaja, siedze na wprost, wiec katy nie maja dla mnie znaczenia.

 

Tutaj konczy sie moje zadowolenie. Teraz byc moze bedzie troszke nie na temat, ale zanim zaloze nowy temat moze ktos bedzie w stanie mi pomoc - wlasciwie utwierdzic mnie w przekonaniu. Do rzeczy. Za pierwszym razem podlaczylem monitor przez DSUB. Wszystko ok - jak najbardziej ok. Po tym jak sie mu sie juz przyjrzalem postanowilem podpiac przez DVI. Tutaj zaczelo sie, mianowicie przy starcie kompa nic nie widac, przy ladowaniu sie systemu czasem wyskoczy watpliwej jakosci obraz i na tym koniec, nie mozna uzyskac obrazu na dluzej niz 2-4sekundy i gasnie (nie, nie wchodzi w stan wstrzymania) i po dluzszej chwili znowu pokazuje sie obraz i tak caly czas.

Mam jeszcze LCDTV (32", tez samsung), ktore od zawsze podpinalem przez kabel DVI-HDMI i za czasow 7600gs smigalo az milo. Od kiedy zmienilem grafike na evga 8800gts przestalo to dzialac (mowi, ze brak sygnalu). Teraz widze, ze ten sam problem jest z monitorem - dziala przez dsub, a przez DVI jakies straszne szopki i nie dziala. Sprawdzalem oba DVI. Czy jest to mozliwe, ze oba DVI sa zepsute - ewentualnie cos w grafice jest spaprane od nowosci, ze nie wysyla sygnalu cyfrowego, tylko analog? Albo ja czegos nie wlaczylem - w co watpie, w koncu nic tutaj do wlaczania nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ale nie jest to az tak odczuwalne, ze patrzac na monitor rzuca mi sie to w oczy. ;)

spóbuj ustawic klona w sterach nvidii, w zakładce chyba nview czy jakos tak

ustaw tam to samo co masz na analogu- rodziałe przede wszystkim i odswiezanie

 

jak po podłaczeniu dvi nie zadziała, to dvi skopane....ale to dziwne by bylo w nowej grafie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wspomniany został już W2207H - rozumiem, że to najlepsze, co można dostać do 1200zł?

 

Mam już dość aktualnych wypukłych piętnastu cal, na których zmuszony jestem pracować, po tym, jak umarł mój monitor.

 

Początkowo planowałem zakup Benq FP93GP, ale z czasem zrezygnowałem z tego planu na rzecz rozmyślań o panoramicznych 22". Po lekturze wielu testów, porównań oraz uwzględnieniu moich preferencji wizualnych dotarłem do HP W2207(H).

 

Właściwie to jestem już przekonany, ale jeżeli ktoś może powiedzieć o nim coś złego, to chętnie wysłucham, bym się później nie zdziwił.

 

Pytanie: czy to, że w Siriusie W2207 jest droższy od W2207H jest spowodowane niezaktualizowaniem cennika?, bo w końcu model z "H" na końcu ma dynamiczny kontrast 3000:1 (a może coś jeszcze?), więc przypuszczalnie powinien kosztować więcej.

 

I co ważniejsze: czy w zestawie jest kabel HDMI (i przejściówka HDMI -> DVI)? Napotkałem wiele sprzecznych informacji na ten temat.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Hp w2207h i powiem ze jestem zadowolony na maxa nie wiem co wy w tych szybach widzicie.porownywalem do samsung 22bw i wypadl blado dlatego wzialem Hp ;-) obraz przesliczny i wogole monitorek swiety jak w tej klasie cenowej i bardzo ladny wyglad . Ktos pytal czy kabel hdmi jest w zestawie , odpowiedz jest kabel ale bez przejsciowki. Polecam ten monitorek. Dzieki szklanemu ekranowi obraz jet bardziej naturalny a nie matowy. Najlepiej niech wam w sklepie podlacza ten monitor z innym bez szybki to sie zdziwicie bo sam tak zrobilem. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xantype

Nigdy nie przxekonam sie do monitora z szyba... mialem czas jakis takiego laptopa, wieczorem w ciemnym pokoju pracowac sie dalo bezproblemowo, ale w dzien to byla meczarnia... podobnie jak te 22 calowe HPeki, jeden z nich ma znajomy, jak do niego przyjde to widze na ekranie caly pokoj odbity jak w lustrze, a to mnie bardzo rozprasza... ja polecam jak zwykle Samsung SM 2232BW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...