Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie. Od jakiegoś czasu próbuje się na kierunkować ku któremuś z monitorów 22" wide jednak czytając to wszystko głowa mnie już boli więc mam parę prostych pytań. Nakierowany jestem na Samsunga ze względu na zadowolenie z sm710N który chodzi bez awaryjnie już ponad 2 lata (nie wiem czy nie 3 w marcu xD) Na początku nakierowany byłem na 226BW jednak po aferze z loteria matrycową zrezygnowałem i nakierowałem się na 223BW jednak kurcze najgorszy problem w tym że jest on ciupenke mniejszy od 226BW bo ma 21.1" nie dużo ale to zawsze coś i mi to nie pasuje bo chce jak największy. I teraz zobaczyłem od początku odrzucanego ze względu na wygląd 2232BW który nagle jakoś wpadł mi w oko i stąd 2 najważniejsze pytania któe mogą mi naprawdę pomóc.

1. Czy 2232BW również tak jak 223BW ma matryce Samsunga i nie występuje loteria matrycowa ? bo podobno ma te same bebechy co 226BW

2. A może zrezygnować ze samsunga i kupić np LG L226WA-WN ? który ma gwarancje 0 bad pixeli przez miesiąc np, chociaż i tak chyba w Markecie dla idiotów będe kupować więc i tak monitor sprawdzę dobrze przed kupnem. Ostatnio jak kupowałęm 710N to zawiozłem swój progs na pendrivie i pan grzecznie mi podłączył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy 2232BW również tak jak 223BW ma matryce Samsunga i nie występuje loteria matrycowa ? bo podobno ma te same bebechy co 226BW

2. A może zrezygnować ze samsunga i kupić np LG L226WA-WN ? który ma gwarancje 0 bad pixeli przez miesiąc np, chociaż i tak chyba w Markecie dla idiotów będe kupować więc i tak monitor sprawdzę dobrze przed kupnem. Ostatnio jak kupowałęm 710N to zawiozłem swój progs na pendrivie i pan grzecznie mi podłączył :)

1. w 2232 jest mniejsza loteria niż w 226, w MM są raczej wersje na matrycach samsunga, przynajmniej jak sprawdzałem w KRK to 2232 był na samsungu, osoba która kupiła w innym mieście w MM - 2232 tez był na samsungu

 

2. nie wiem, sam mam dylemat 227WT czy 2232BW który moge kupic juz za 999zł :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W monitorze HP W2207H przeszkadzaly mi wlasnie refleksy na szybie, obraz faktycznie jest zyleta ale 226BW nieznacznie mu ustepuje a komfort uzytkowania w dzien lub przy oswietleniu zza plecow jest bez porownania wiekszy.

Gdyby ten HP wystepowal w wersji matowej bralbym go bez wiekszego namyslu.

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

info z hardware.fr:

Oznaczenie wersji w postaci np: M-ME22W0BAA-1002

gdzie koncówka:

# xAx-xxxx : dalle Samsung.

# xLx-xxxx : dalle AU Optronics.

# xDx-xxxx : dalle CMO.

# xIx-xxxx : dalle CPT.

Czy te oznaczenia są aktualne?

Jak wejść do menu serwisowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, pare godzin temu wpadl mi w rece Samsung 226BW. Pierwsze co zrobilem to odpalilem menu serwisowe. Matryca M-ME22H0CAA-1002. Trafilem Samsunga, prawda?! :D

Co do monitora to po przesiadce z 17 lcd fujitsu (scaleoview 17-7 - nawet nie wiem jaka to matryca, ktos wie?) to wydaje sie bardzo duzy. Kolorki mi sie podobaja, siedze na wprost, wiec katy nie maja dla mnie znaczenia.

 

Tutaj konczy sie moje zadowolenie. Teraz byc moze bedzie troszke nie na temat, ale zanim zaloze nowy temat moze ktos bedzie w stanie mi pomoc - wlasciwie utwierdzic mnie w przekonaniu. Do rzeczy. Za pierwszym razem podlaczylem monitor przez DSUB. Wszystko ok - jak najbardziej ok. Po tym jak sie mu sie juz przyjrzalem postanowilem podpiac przez DVI. Tutaj zaczelo sie, mianowicie przy starcie kompa nic nie widac, przy ladowaniu sie systemu czasem wyskoczy watpliwej jakosci obraz i na tym koniec, nie mozna uzyskac obrazu na dluzej niz 2-4sekundy i gasnie (nie, nie wchodzi w stan wstrzymania) i po dluzszej chwili znowu pokazuje sie obraz i tak caly czas.

Mam jeszcze LCDTV (32", tez samsung), ktore od zawsze podpinalem przez kabel DVI-HDMI i za czasow 7600gs smigalo az milo. Od kiedy zmienilem grafike na evga 8800gts przestalo to dzialac (mowi, ze brak sygnalu). Teraz widze, ze ten sam problem jest z monitorem - dziala przez dsub, a przez DVI jakies straszne szopki i nie dziala. Sprawdzalem oba DVI. Czy jest to mozliwe, ze oba DVI sa zepsute - ewentualnie cos w grafice jest spaprane od nowosci, ze nie wysyla sygnalu cyfrowego, tylko analog? Albo ja czegos nie wlaczylem - w co watpie, w koncu nic tutaj do wlaczania nie ma.

 

czyli trafiają się jeszcze s-ki :-P a gdzie żes kupował jeśli wolno spytać ?

 

(dziwne trochę że oznaczenie z menu servisowego nie bylo usunięte, ale może sklep miał jakąś starą partię)

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wpadłem do domu z nowym samsungiem 2232bw. 1100 ziko w media markt. Powiem tak: w sklepie stojąc między innymi monitorami nie robi wrażenia. Ale jak sie postawi go obok swojego starego monitora (w moim przypadku 17'lcd) to doznaje sie szoku :D 1680x1050 od razu i znowu szok:D, żeby dojechać myszą od zegarka w windzie do startu to trzeba się namęczyć. Jak na razie same superlatywy bo jestem strasznie zajarany, jak znajdę jakieś zonk to napiszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aldam-

version: m-pe22b0caa-1002

cheksum: 6f34

czyli?

 

Podpinał ktoś już pod ten monitor zewnętrzny tuner tv żeby zrobić z niego tv dodatkowo? Zastanawiam się nad taka opcją i ciekawy jestem jak to się sprawdza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli trafiają się jeszcze s-ki :-P a gdzie żes kupował jeśli wolno spytać ?

 

(dziwne trochę że oznaczenie z menu servisowego nie bylo usunięte, ale może sklep miał jakąś starą partię)

Kupilem u siebie w miescie (Sosnowiec), u zaufanego sprzedawcy z dobrymi cenami (co prawda w przypadku tego monitora rewelacji co do ceny nie bylo, dalem 1070 - przed ta obecna obnizka - teraz stoi tam po 1010). A co do jego starosci to date produkcji ma Nov 2007. Wiec monitor ma miesiac/poltora. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem HP w2207h. Zalet wymieniać nie ma po co, bo pojawiały się tu już wiele razy. Wady? Z pewnością opór jaki stawia zawias, którym reguluje się położenie wyświetlacza. Przez 15 minut nad tym siedziałem, a okazało się, że wystarczy mocno pociągnąć. Poza tym - idealnie (póki co).

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Samsunga 2232BW w ram.net.pl, w sumie to strzelałem, niemialem pojęcia jaka będzie matryca. Przyszła paczka patrze a tu "Made in Romania", myślę spoko, bo słyszałem(m.in. wyczytalem na TYM forum) ze te panele składane w Rumuni to mają dobre matryce. I co? Musze powiedzieć ze nie jest źle, więcej ja na TN jest bardzo dobrze. Kumpel z akademika kopił Gateway 21'' na S-PVA, i IMO nie widzę zbyt wielkiej różnicy. Może jestem ślepy, ale robiliśmy porównanie i tylko w tych katach jego monitor przewyższa mój. A reszta, hmm, sorki ale wole 22'' niż 21' :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I. Samsung odpowiedział Serwisowi BeHardware dlaczego w jednym typie monitora stosuje 3 różne matryce. Odpowiedział, że inni robią to samo. BeHardware nie całkiem się z tym zgadza, więc można się dowiedzieć, którzy producenci stosują tego typu praktyki, a którzy nie.

 

http://www.behardware.com/articles/689-10/...e-3rd-wave.html

 

II. Mała ciekawostka:

 

Możecie tu obejrzeć filmik o zakręconym monitorze.

 

http://pclab.pl/news30907.html

 

 

 

Pozdrówy

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I. Samsung odpowiedział Serwisowi BeHardware dlaczego w jednym typie monitora stosuje 3 różne matryce. Odpowiedział, że inni robią to samo. BeHardware nie całkiem się z tym zgadza, więc można się dowiedzieć, którzy producenci stosują tego typu praktyki, a którzy nie.

 

http://www.behardware.com/articles/689-10/...e-3rd-wave.html

Sprawdziłem wg. ich(z w/w artykułu) porady jaką mam matrycę, wychodzi na to ze Samsunga. Uff :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w MM pooglądać LCD i minnymi promocyjnego philipsa 22", wszystkie monitory były ustawione na 100% kontrast i jasność, philips 22" prezentował się prawie najlepiej na całej półce monitorów, lepiej nawet od samsunga 22BW (D) i porównywalnie z samsungiem 2232BW (A), niestety owa jasność jest przyczyną takiego właśnie wrażenia. Po odpowiednim skręceniu i wyregulowaniu na podobną luminację różnic juz praktycznie nie było (w wrażeniu) :E

 

Dlatego testowanie LCD w MM i wyciąganie wniosków typu "świeci ładniej" to częsty błąd przy wyborze monitora w tym sklepie, w warunkach domowego oświetlenia taki "reflektor" ciężko skręcić. Philips 22" na 30% jasności świecił tak mocno jak samsung na 100% mimo ze oba monitory producent podaje jasność 300cd. Nawet eizo 2031 SPVA sprawiał wrażenie gorzej świecącego monitora :):):):)

 

 

fotka z komórki, all LCD 100% jasność i kontrast, po lewej belinea 24" TN, środek philips 220WS8FB, po prawej samsung 226BW (D):

Dołączona grafika

na dole LG 19" L1972H 5000:1 najnowszy model też wali jasnością i cukierkowymi przerysowanymi kolorkami

 

 

a tu samsung 226BW wersja D czyli CMO kontra samsung 2232BW wersja A czyli samsung

Dołączona grafika

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że ten ekran składa się z czterech płaskich ekranów ( widać wyraźnie miejsca "łamań" na filmie ).

 

Idea jest ciekawa, i pierwszy krok został zrobiony. Nikt nie ukrywał, że to cztery w jednym. IMO jak na początek, wygląda to dobrze. Jeśli pomysł nie umrze, gracze wiele zyskają.

 

Pozdrówy

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też dzisiaj byłem w MM i oglądałem Philips'a 220WS8FB.. nawet nieźle się prezentował

jak sądzicie.. warto go wsiąść i się nie przejechać???

przypominam cena 699 zł

ten philips nie jest zły :), super czerni na nim nie będzie, jakość wykonania i dizajn słaby, ale za tą cenę lepszego nie znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...