Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy test EIZO 2231W 22" SPVA!

 

http://www.prad.de/new/monitore/test/2008/...izo-s2231w.html

Różnica luminacji między środkiem a lewą stroną to ~20% - nierewelacyjnie jak na EIZO

 

ps. mogli dodać kompensację ... straciło by się na jasności trochę candeli ale co z tego - przynajmniej byłoby równomiernie a jasność ... i tak wystarczająca

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega jest lagodny w ocenie - 20% roznicy w luminacji jak za monitor ktorego sklepowa cena wynosi 2.5-2.6k to lekkie przegiecie. juz widze tlumaczenia sprzedawcow - panie, ten typ tak ma. moze i ma, moze i eizo zdaje sobie ze wypuszcza bubla, ale to nie oznacza ze klientowi to pasuje. oby to byla jednostkowa wpadka tego konkretnego egzemplarza, bo jak cala tasma montazowa tak ma to powiedzcie mi za co sie placi w tym modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie po to pozbylem sie gatewaya z jasnoscia od lewej do prawej, by wymienic go na 2x drozszego eizo z jasnoscia od prawej do lewej. marka do czegos zobowiazuje, nawet jesli jak na eizo monitor jest relatywnie tani. jakos w S2431 udalo im sie to utrzymac na polowe mniejszym poziomie i do tego nie od kranca do kranca (i pewnie dla tego trzeba zaplacic za niego prawie 4k). trzeba poczekac na wiecej testow, jesli i one to potwierdza, to skreslam s2231 z mojej listy zakupow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie po to pozbylem sie gatewaya z jasnoscia od lewej do prawej, by wymienic go na 2x drozszego eizo z jasnoscia od prawej do lewej. marka do czegos zobowiazuje, nawet jesli jak na eizo monitor jest relatywnie tani. jakos w S2431 udalo im sie to utrzymac na polowe mniejszym poziomie i do tego nie od kranca do kranca (i pewnie dla tego trzeba zaplacic za niego prawie 4k). trzeba poczekac na wiecej testow, jesli i one to potwierdza, to skreslam s2231 z mojej listy zakupow.

nie wiem czy różnice luminacji miedzy 111 a 135cd zauważysz gołym okiem

 

pomiarów luminacji na gatewayu nikt nie robił, po fotkach podejrzewam że były znacznie większe niż 50%

 

24" eizo za 5,5kzł ze specjalnym nietypowym podświetleniem w postaci lamp pod całą powierzchnią matrycy ma różnice w jasności na poziomie 13.9%

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy różnice luminacji miedzy 111 a 135cd zauważysz gołym okiem

 

pomiarów luminacji na gatewayu nikt nie robił, po fotkach podejrzewam że były znacznie większe niż 50%

 

24" eizo za 5,5kzł ze specjalnym nietypowym podświetleniem w postaci lamp pod całą powierzchnią matrycy ma różnice w jasności na poziomie 13.9%

A EIZO S1931 ma ~3% jakoś :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki malutki monitorek łatwo równo podświetlić (PVA) :)

Wysokość jest identyczna co 22" ... przyjmijmy że świetlówka jest na dole ... w takim wypadku czy 22 16:10 czy 19 5:4 nie robi różnicy - hmmm ... co te LED'y takie drogie? (nie było by takich "jaj") :wink: Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy różnice luminacji miedzy 111 a 135cd zauważysz gołym okiem

 

pomiarów luminacji na gatewayu nikt nie robił, po fotkach podejrzewam że były znacznie większe niż 50%

jesli faktycznie 'naoczna' lustracja nie widzi roznicy miedzy 111 a 135cd, to to co bylo w gatewayu to musiala byc przepasc. nawet w najlepszych modelach organoleptycznie dalo sie bez problemu zauwazyc ze cos nie bangla, a w tych gorszych to poprostu bilo po oczach. jednak przytoczony model 19 calowy utrzymuje mnie przy stanowisku, ze eizo potrafi i to nie tylko w bardzo drogich monitorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... moze i eizo zdaje sobie ze wypuszcza bubla, ale to nie oznacza ze klientowi to pasuje. oby to byla jednostkowa wpadka tego konkretnego egzemplarza, bo jak cala tasma montazowa tak ma to powiedzcie mi za co sie placi w tym modelu?

 

Ten temat ma już 95 stron. I jak na razie ten Eizo to najlepszy model spośród wszystkich tu omawianych 22-calówek. Więc może trochę szacunku dla tego panelu. Bo widać, że kolega się zafiksował na na jednym parametrze, i na dodatek zrobił widły z igły.

 

P.S. Ocena z całego testu to: SEHR GUT, czyli znakomity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj doczłapalem się w końcu do MM. myślałem że nie bedzie już żadnych promocji, że wszystko sprzedane. Oj jednak było i to sporo. monitor potrzebny mi jest jedynie dostarego kompa żeby oglądać tv. na początek mial być samsun 19". później albo philips albo belinea albo hp 22" (wszystkie matowe, wzystkie dvi). najbardziej mi sie podobał HP ze szkiełkiem ale był za drogi. wybrałem belinee ze względu na gwarę 3 lata. przypadkiem monitorek ma dvi więc podłącze PC i lapa. nie wiem jaki to model. waże że działa. do tv i niekiedy jakiegoś filma starczy. na góze ekranu jest minimalnie jaśniejsza poświata widoczna tylko na czarnym tle. żadnych niespodzianek z pixelami. wygląda monitora ... dla mnie beznadziejny ale w ogóle mi to nie przeszkadza.

cena 799zł

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panów, posiadam obecnie LCD 19" BenQ FP93G S i przymierzam się do zakupu 22" monitorka, coby sobie troche humor poprawić. Mój monitor jest jaki jest, czyli kolory raczej średnie i podświetlanie nierówne, czy w cenie DO 1000 zł są jakieś modele, które dadzą mi wyraźnie lepszy obraz niż ten jaki uzyskuje na moim obecnym BenQ? Nie musi to być kosmos, no na kosmosy mało kogo stać, po prostu chcę to co mam sprzedać za ~500 zł, dorzucić maksymalnie drugie tyle i coś kupic porządnego, by kolory były żywsze i efekt snużenia troche mniejszy. Możecie coś szczególnie polecić w tym przedziale 800 - 1000 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1100 to trochę dużo hajsu, a w okolicach 9 stówek nic nie ma ciekawego? 22" zaczynają się od 7 stówek więc może coś byście byli w stanie wskazać wybitnie dobrego do 1000 zł :P a stówka piechotą nie chodzi, szczególnie jak się studiuje i pracuje na pół etatu :P

 

Edit:

HP W2207H jest w jednym jedynym sklepie za 1200 zł, więc odpada, bo to za drogo :( a jeżeli chodzi o Samsunga BW, to którego polecasz? Bo tych BW jest duuuużo, jednak w okolicach 1000 zł są dwa modele: SM226BW i SM2232BW, miałeś na myśli ktoryś z nich? Przyznam, że cena nieco poniżej 1000 zł bardzo mi pasuje a i wygląd niczego sobie, który z tych monitorków daje lepszy obraz?

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1100 to trochę dużo hajsu, a w okolicach 9 stówek nic nie ma ciekawego? 22" zaczynają się od 7 stówek więc może coś byście byli w stanie wskazać wybitnie dobrego do 1000 zł :P a stówka piechotą nie chodzi, szczególnie jak się studiuje i pracuje na pół etatu :P

samsung 223BW? 915zł wysyłka gratis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0.4 cala więcej i dopalacz 2ms - wg mnie warto zwłaszcza jak zależy na szybkosci

Mowa o SM226BW czy SM2232BW?

Jak dokładać to do którego, różnica w cenie miedzy tymi dwoma to 10zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o SM226BW czy SM2232BW?

Jak dokładać to do którego, różnica w cenie miedzy tymi dwoma to 10zł.

Właśnie, którego masz na myśli? Bo chętnie dorzuce, tylko którego brać, bo one parametry i cene prawie identyko mają :P Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzuc moneta:P

 

ale na serio 226bw - na allegro widzialem kilka modeli na matrycy - jak sie pytalem - samsunga(przejrzyj kilka ostatnich stron watku zebys wiedzial jak to rozpoznac i o co pytac allegrowiczow, chodzi o odpowiednie oznaczenie w menu serwisowym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzuc moneta:P

 

ale na serio 226bw - na allegro widzialem kilka modeli na matrycy - jak sie pytalem - samsunga(przejrzyj kilka ostatnich stron watku zebys wiedzial jak to rozpoznac i o co pytac allegrowiczow, chodzi o odpowiednie oznaczenie w menu serwisowym)

Jak będę brał to z Agito, tam ponad 100 zł taniej jest, nawet jak to nie będzie ta najlepsza matryca, to te 2ms w specyfikacji do czegoś zobowiązuje :) SM226BW jest też chyba nowszym modelem, a że mi się dodatkowo bardziej podoba "wizualnie" to to przesądza wybór. Dzieki :) jak tylko pozbędę się BenQ, kupuję Samsunga SM226BW :) ile on ma realnie cali? 22,4"? Bo ma większą plamkę, więc ma też większą przekątną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2232 jest nowsze :> - nie chce mi sie sprawdzac ile w agito, ale na allegro widzialem nowki na samsungu za ok 900zl

Ale mimo wszystko radzisz 226BW, tak? :P

Jeżeli tak to czemu? :D wiem że jestem nudny :D Jak byś zarabiał 550 zł miesięcznie, też byś był nudny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo wszystko radzisz 226BW, tak? :P

Jeżeli tak to czemu? :D wiem że jestem nudny :D Jak byś zarabiał 550 zł miesięcznie, też byś był nudny :P

oba są dobre, jednak trzeba sprawdzić matryce przed zakupem bo widziałem ostatnio obok siebie 226BW vs 2232BW - ten pierwszy miał matrycę cmo - świecił gorzej od 2232 na matrycy samsunga

 

(sprawdzenie matrycy - patrz archiwum)

 

 

BTW

Samsung 226CW obok EIZO 2231W

 

Dołączona grafika

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzuc moneta:P

 

ale na serio 226bw - na allegro widzialem kilka modeli na matrycy - jak sie pytalem - samsunga(przejrzyj kilka ostatnich stron watku zebys wiedzial jak to rozpoznac i o co pytac allegrowiczow, chodzi o odpowiednie oznaczenie w menu serwisowym)

 

mogłbyś podać linka do sprzedawcy z allegro , który sprzedaje z matrycą samsunga?

 

ja jak pytałem w grudniu 2007 sprzedających o te modele (226bw) to nikt nie wiedział kto jest prod matrycy

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogłbyś podać linka do sprzedawcy z allegro , który sprzedaje z matrycą samsunga?

 

ja jak pytałem w grudniu 2007 sprzedających o te modele (226bw) to nikt nie wiedział kto jest prod matrycy

 

pzdr

 

 

 

oj wszystko trzeba wam na tacy wylozyc... <_<

 

 

 

wystarczy pisac do wystawiajacych zeby sprawdzili w menu serwisowym(napisac jak wejsc do menu i legende)

 

i tzw. "detalisci" nie mieli problemu zeby mi to sprawdzic - co innego wystawiajacy wieksze ilosci lub sklepy oni nie byli skorzy do wspolpracy

Edytowane przez tHe mRuWa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy w Agito opłaca się kupić tego Samsunga SM 226BW ?

Bo najtaniej tam można go kupić, jaka będzie różnica w porównaniu do CRT ?

Witam, czy warto dopłacić 7zł do Samsunga 22" LCD SM 2232BW ?

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również stoję przed podobnym wyborem, wcześniej dodatkowo myślałem o kupnie benq fp93gp, lecz na dłuższą metę przyda się panorama i o 3 cale więcej, różnica w cenie nie jest bardzo wielka jak na te kilka cali, i tak zawsze siedzę prosto przed monitorem, więc te kąty tak bardzo we znaki chyba się nie dadzą.

Tylko czytając ten temat znalazłem problem z trafieniem na lepszą matryce, jak to właśnie z nimi jest? jeśli literą 6 od końca w nr. wersji będzie "A" to rozumiem, że to matryca samsunga i jest w jakiś sposób lepsza od całej reszty których się w nich trafiają? czy będzie problem sprawdzenia tego przy kupnie np. w MM?

Z testów pewnego użytkownika na input laga wynika, że ładnie się sprawuję, bo max. wynosi 30ms co jest dobrym wynikiem, mam nadzieję, że w grach FPP nie stracę dużo w porównaniu do zwykłego CRT. Czy poniżej 1000zł idzie wyrwać coś bardziej atrakcyjnego?

 

 

P.S na gateway'e 21" 2185W, których pełno na allegro po serwisowych nie zawracać sobie głowy?

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujący samsunga powinni się mocno zastanowić na tym:

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=SAMSUNG+22+225MW

wygląda na odpowiednika 226bw z tunerem a mnogość wejści

nie do pogardzenia, nawet Euro-Scart jest!

500zł za tuner który na allegro kosztuje 100zł :) nie dziękuje

ponadto to starsza matryca 700:1 i brak dopalacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...