Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Do [gluteus maximus] ;d szkoda ze nie ma normalnego 4:3 22' bo bym wzial, szkoda mi tych 10cm obcietych u gory..

:lol2:

 

47,5 / 4 x 3 = 35,625 ( vs. 30 ) .... więc od kiedy 5,625 = 10 cm ? Zresztą gdyby dodać te 5,6 cm w pionie to już by nie było 22" (tylko więcej) :wink:

 

Zresztą widać że nie pracowałeś nigdy na dużym monitorze bo gdyby tak było to byś nie chciał 4:3 o większych gabarytach.

 

Co to za dopalacz, o co chodzi? :D

No overdrive - użyj :google: Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za dopalacz, o co chodzi? :D

dopalacz przyspiesza czasy reakcji, to dzięki niemu jest "2ms", przy wyłączonym dopalaczu matryca TN "2ms" staje się klasyczną "5ms"

 

czasami dopalacz powoduje smużenie inwersyjne, np pojawiające się kolorowe plamy w filmach na LG 226WTQ to efekt działania dopalacza, dlatego warto żeby monitor posiadał możliwość wyłączenia tej funkcji. W samsungach jest to opcja RTA ON OFF

 

przykłady: biała smuga inwersyjna za myszką na samsungu 940BF przy włączonym dopalaczu:

http://pl.youtube.com/watch?v=dj0EE27SB1U

 

brak smugi gdy dopalacz jest wyłączony:

http://pl.youtube.com/watch?v=RRjDlFjlIcc

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do smuzenia to mam LG 226 wa-wn i dosyc mocno smuzy mi kursor na jasnym ale nie bialym tle. przy filmach i grach jakos nie widac (najgorzej w Fifie) ale przy przesuwaniu okienek itd. to troche wkurzajace. Chce sie zapytac czy moze to byc wina slabego kompa ( celeron 2.0 GHz, DDR1 2x512, radek 9600PRO ) ???. Za 3 miechy planuje kupic pozadnego kompa (ok 700 funtow na ebay.co.uk) bo monitor przy tym staruszku tylko sie marnuje ;). Wiem ze niby po co mi 22 do takiego kompa ale to byl prezencik od dziadkow wiec zal bylo nie przyjac :P.wiec czy to wina kompa czy zle ustawienia monitorka?

Edytowane przez gierut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moj stary monitor Neovo E-19A na matrycy MVA-Premium [ 25ms ] jest juz leciwy [ ponad 4 lata ] no i 25 ms to byla katorga ;o .

 

Zastanawiam sie nad 22" Eizo S2231W-BK black ktory posiada z funkcja overdrive 16ms ( black to black ). Jest on na matrycy

S-PVA i w 60% bedzie wykorzystywany w grach typu rpg / mmorpg, 20% filmy & internet. Moim zalozeniem jest aby byl

do wszystkiego. Cena 2600 pln jest wysoka lecz jesli ma byc na kilka lat to warto bedzie zainwestowac.

 

I tutaj moje pytanie. Czy 16ms bedzie akceptowalne jesli chodzi o gry ?

 

Eizo S1931 ma rowniez 16ms.

 

20wgx2 na S-IPS ma 8/12 lecz ta szyba.. bedzie uciazliwa w ciagu dnia oraz wieczorem na ciemnym tle. Wiec monitory z szyba odpadaja [ jak np hp 2007 ].

 

Test monitora :

 

http://prad.de/en/monitore/review/2008/rev...izo-s2231w.html

 

Kyle, gmfriend jaka jest wasza opinia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłupieć można, za duży wybór.

Natrafiłem na ciekawy monitorek, 22 cale LCD 22'' AG Neovo H-W22 http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=12708

Co w nim szczególnego? kosztuje poniżej 900 zł, ma nawet DVI. Tu jest jego recenzja, innych jeszcze nie szukałem http://www.pcworld.com/product/specs/id,30...neovo_hw22.html

Nie za dużo widać, ale monitorek fajny.

No i ta gwarancja, posiadacze LG mogą się schować i nie chwalić tą 30 dniową, tu jak się pojawi bad piksel w ciągu 36 miesięcy, to jest to uwzględniane w gwarancji. Może by się było warto zainteresować? A może ktoś go ma? To niech się pochwali. ;)

Widziałem też w akcji Philipsa 220cw8fb, nawet ładny, mi się podoba, jakość obrazu wydała mi się lepsza od 226bw i 2232bw, no ale nie były poustawiane przecież dobrze, bo w sklepie na wystawie. Niestety nie ma otworów na montaż ścienny. A szkoda, bo już bym go miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ta gwarancja, posiadacze LG mogą się schować i nie chwalić tą 30 dniową, tu jak się pojawi bad piksel w ciągu 36 miesięcy, to jest to uwzględniane w gwarancji.

No nie wiem, lepiej to sprawdź dokładnie mój kolega pracuje w sklepie komputerowym i też kiedyś te AG Neovo sprzedawał bo niby gwarancja na pixele jest ale jak się wczytasz w warunki to się okazuje że ten pixel musi być okreslonym centralnym miejscu na ekranie, inaczej nie wymieniają. Przestali to sprzedawać po tym jak klient się burzył że ma pixela chce wymienić zgodnie z gwarancją a oni mu wyliczyli że nie jest w obszarze który to uwzględnia. Ten obszar to jakos wyznaczany jest jakbys podzielil ekran na 3 rowne czesci w pionie i 3 w poziomie i chodzi o ten srodkowy prostokąt - z tego co wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta pewność, że 223BW jest na matrycy Samsunga tylko? Sam posiadam takowy monitor, kupiłem w Komputroniku (Sosnowiec) i po 9 dniach wyskoczyły 2 bady czarne. Są minimalne, 1 widoczny. Trochę cała sprawa denerwuje. Za monitor zapłaciłem jakoś z miesiąc temu 1049 zł bodajże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja duzo czytam na temat tego monitora bo zamierzam go kupic niedlugo, i wszedzie pisza ze one sa tylko na matrycy samsunga. taki musiales egzemplarz trafic :/

 

223bw jest teraz po 912 zl w agito, termin realizacji od 2 do 3 dni, czyli pewnie sciagac beda z magazynow, a w siriusie za 912 + wysylka gratis

 

jakie macie doswiadczenie z kupowaniem monitorow przez sklepy internetowe? ze agito dobre to wiem, a sirus?, nasza cena?? czy w siriusie gratis jest wysylka kurierem czy PP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec zamowilem w agito samsunga 223bw :) 932 zl wyniesie. W siriusie niby taniej ale poczytalem troche opinii(duzo negatwynych) zreszta na maila mi nie odpisali nawet.

 

teraz tylko modlic sie zeby byl bez badow i sub pixeli

 

a wlasnie

jakie sa jeszcze panoramiczne rozdzialki nizsze niz natywna gdzie bedzie najmniejsza strata jakosci i znieksztalcenie obrazu? pytam bo do gier trzeba bedzie cos nizszego ustawic zeby miec pelne detale.

 

jak mniemam

1440x900

i 1280x800

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki. kupiłe w MM w promocji za 800zł. był teś philips w takiej samej cenie. szybkie losowanie i wybrałem belinee. monitor jest...dla mniepasi.nie jestem wymagający, używam go tylko do tv. na górzei dole lekkie rozjaśnienie (widoczne tylko przy panoramicznych filmach) dla wielu na pewno nieakceptowalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki belt ze strony tej firmy powoduje, ze od samsunga bede trzymał sie z dala. Podobnie lg.

 

Co do SyncMaster 2263DX. Gdyby sie zastanowic.. Na kiego taki bajer ? ;) Bo jedyny sens funkcjonalnosci takiego czegos widział bym podczas grania, bo pod windowem nie bardzo...

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja aktualnie też rozglądam się za monitorem i pisałem już w temacie o hp W2207h o jakieś jego dokładniejsze info ;] Lecz tam go praktycznie każdy chwali ot taki temat ludzi którym pasuje ten monitor. Nie ukrywam że nie stać mnie na jakieś kosmiczne monitory za niewiadomo jakie pieniądze szukam czegoś w granicach tego wyżej wymienianego HP (od razu mowie że ta matryca za bardzo mi nie przeszkadza). Tak apokopo pytałem się także w tamtym temacie na temat skalowania, ale zapytam się raz jeszcze czy obraz nawet przeskalowany z mniejszej rozdzielczości (ofc panoramicznej) będzie lepszy niż na starym Samsungu: SyncmMaster 763MB, ponieważ aktualnie nie mam sprzętu do gier w natywnej ;)

 

 

Wiem wiem jestem uparty ;p

 

Ps w gry to na razie pogrywam w Lineage 2 (mmo :P) i CS, ale nie wykluczam też innych

Edytowane przez Rengor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem 2232BW i oceniam go 10/10.. kumpel ma Iiyama za 1200zl i jest duzo gorsza zwlaszcza ze moj samsung jest podlaczony przez d-sub wiec nie wykorzystuje pelnej mocy.

 

 

Aczkolwiek jestem cichofilem wiec mojego komputera nie slychac i wlasnie zauwazylem ze monitor wydaje lekki dzwiek.. hmm wiecie jak sie talerze dysku kreca? to ten dzwiek jest 100 razy mniej slyszalny ale jednak ja go slysze.. to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. to normalne?

częste w 2232BW, przyglądałem się temu LCDkowi od tyłu i te plastiki w postaci ogromnych "komór" prawdopodobnie działają jak pudło rezonansowe dobrze wzmacniając wszelkie odgłosy wydawane przez zasilacz...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pytanie czy stwierdzenie? 2232bw nie ma dziurek na sruby, 223,226 etc maja.. troche do [gluteus maximus] ;/ ponoc koles jakis bez tracenia gwary zawieszal go tzn podstawke do haka jakos przykrecal ale nie mam pojecia jak to robil bo bym sam tak mial ;/ jakis pomysl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było pytanie. Jeszcze jakieś propozycje co do monitorów? Priorytetem jest oczywiście cena jakość jak już wyżej napisałem do gier głównie i codziennego użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten monitor jest swietny.. a spotykam sie z wieloma monitorami w zyciu bo jestem informatykiem. Pozatym bylem w MM na wystawie i porownywalem go z 50 innymi monitorami i mi sie najbardziej obraz spodobal :)

 

moj monitor ma juz 232h on time ;) i nie mialem przez ten czas zadnego problemu, tylko mam pytanie bo tam jest takie cos PixelSwift = Off. Co to takiego?

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o asusie vw222u??

http://znak.pl/index.php?cid=209&scid=...id=l22AsuVW222U

 

wezcie pod uwage ze bedzie to moj pierwszy lcd i wzialem go poniewaz ma regulacje w pionie oraz dolaczony kabel dvi w przeciwienstwie do 226bw, nad ktorym takze sie zastanawialem.

bede go uzywal do sporadycznej gry w cs'a, ale wiekszosc czasu to praca z dokumentami tekstowymi i ogladanie filmow. cena oscylowala w granicy ok. 1000zł.

 

moimi kandydatami byli takze hp w2207h oraz lg L227WT-PF a takze pare samsungow. hp odrzucilem z powodu blyszczacej powierzchni (na przeciw komputera mam zrodlo swiatla i utrodnialoby mi to uzytkowanie go). lg odpadl z powodu braku dostepnosci a do samsungow mialem mieszane uczucia (moze bez powodu...).

 

jak sadzicie? dokonalem wlasciwego wyboru?

Edytowane przez junioor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o asusie vw222u??

http://znak.pl/index.php?cid=209&scid=...id=l22AsuVW222U

 

wezcie pod uwage ze bedzie to moj pierwszy lcd i wzialem go poniewaz ma regulacje w pionie oraz dolaczony kabel dvi w przeciwienstwie do 226bw, nad ktorym takze sie zastanawialem.

bede go uzywal do sporadycznej gry w cs'a, ale wiekszosc czasu to praca z dokumentami tekstowymi i ogladanie filmow. cena oscylowala w granicy ok. 1000zł.

 

moimi kandydatami byli takze hp w2207h oraz lg L227WT-PF a takze pare samsungow. hp odrzucilem z powodu blyszczacej powierzchni (na przeciw komputera mam zrodlo swiatla i utrodnialoby mi to uzytkowanie go). lg odpadl z powodu braku dostepnosci a do samsungow mialem mieszane uczucia (moze bez powodu...).

 

jak sadzicie? dokonalem wlasciwego wyboru?

 

Asus stylowy ale nie slyszalem zeby monitory byly jakies szczegolnie dobre, o samsungu sie nasluchalem ze robi bardzo dobre monitory dlatego taki wzielem, u mnie w 2232bw byl kabel dvi, byl tez d-sub :). moj samsung jest blyszczacy ale patrzac na ekran wogole sie tego nie zauwaza.. aczkowliek decyzja nalezy do Ciebie, tyle Ci powiem ze wedlug mnie asus ladniejszy jest od lg ale lg ma lepszy obraz ;) pozatym przejdz sie do media markt i sobie obejrzyj sam bo nie kazdy bedzie mial taki wzrok jak ja i moze Ci sie calkowicie nie podobac monitor ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro zobacze jak to bedzie, ale po przesiadce z 17' crt to zdecydowanie bedzie szok ;d

mam nadzieje ze bede milo zaskoczony ;) postaram sie napisac jakas amatorska recke jak bede mial chwilke czasu.

do uslyszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lg niedostępny? a w Agito?

tez chce kupić monitoreek i myślałem nad takimi samymi jak Ty

 

tak się zastanawiaam czy się troszkę nie wstrzymać ,bo niedługo wejdą nowe monitory od samsunga na matrycy tn *t220 czy jakoś tak i nowa gen. bw (226 bw ma już ponad 1,5 roku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...