Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

VooCash, tez by mnie interesowaly odpowiedzi na te pytania, ale watpie, ze je tu uzyskasz. Stad prosba, jezeli znajdziesz jakis test, wyczerpujaca ocene tego monitora, to przeslij mi na priva link do niej. Interesuje mnie glownie, czy ma dobra czern, czy bardzo smuzy i ma input laga. Z tym ostatnim mial wlasnie problem _chyba_ jakis model acera 22'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy może mi ktoś odpowiedziec czym dokładnie różnią się od siebie monitorki LG a konkretnie chodzi mi o L227WT-PF i W2252TQ-PF.... Ten drugi to zupełna nowosć i chyba w Polsce go jeszcze nie można kupić.... W każdym razie specyfikacje mają praktycznie identyczną stad też zastanawia mnie jakie ą miedzy nimi róznice.... Czy literki "L" i "W" przed nazwą oznaczają jakieś serie (jedna lepsza druga gorsza??) czy tez może w serii L są gorsze matryce a w serii W lepsze albo na odwrót??.... Pytam bo ten W2252TQ wizualnie prezentuje się super jak dla mnie a planuje w przeciągu ok miesiąca nabyc LCD-ka w końcu i ten który by miał być lepszy byłby brany pod uwagę (obok nowych Samsungów).... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIZO S2231W, Lenovo ThinkVision L220x, EIZO CG221

 

:lol: :lol: :lol:

zapomnialem dopisac do 1000zł

 

 

 

kupilem 226bw...pierwszy byl ok i chyba matryca s ale byl piksel czarny. podkusilo mnie zeby oddac i wymienic...teraz to juz 4 monitor i takie w filmach kolory ;/ miksuje je. dzis 4 monitor tata przywozi i udalo sie wlaczyc menu serwisowe...CMO ;/

we wtorek oddaje i kupuje w shifcie, teraz w vobisie bralem. mowie wam 226bw na s jest super..na CMO lipa w filmach nie da sie ogladac tak miesza :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na początek chciałbym się przywitać z całą rzeszą forumowiczów.

A teraz mam pytanie czy ktoś miał styczność z monitorami od ASUSa. Rozważam kupno modelu VW222u (ktoś wspominał o nim parę stron temu) i nie mogę znaleźć żadnych recenzji czy opinii na jego temat. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podzielił się swoimi doświadczeniami apropos monitorów tej firmy. Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja skromna propozycja zeby w pierwszym poscie zrobic spis/ranking

najpopularniejszych dwudziestek dwojek

opisac najwieksze plusy i minusy

Bez tego caly ten temat to kociol pelen dobrej tresci wymieszanej z odpadami z kuchni chinskiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jestem na kupnie monitora 22 panorama .Monitor chce kupic do 800- 900- zl netto (moge wiecej ale zeby bylo warto)

moje typy

Asus VW222U

i jak z nim jest z filmami hd? , polecali mi go w sklepie i tez mi sie spodobal , najtanszy z tego grona, -warunki gwarancji chyba sa takie sobie

 

HP W2207H

+ ze jest wygodny w regolacji , nie widzialem ale na tym forum jest chwalony

samsunga

raczej sobie odpusze ze wzgledu na cyrk z matrycami

noi lg myslalem o 226 i 227 ale cenowo z asusem przegrywaja dosc sporo

benq odradzali mi w sklepie , nawet tego nie chca sprowadzac .

Noi jak kupic? przez neta mysle ze bedzie najlepiej ze wzgleu na cene i teoretyczna wymiane jak mi sie nie spodoba (nawet biarac cene wysylki z powrotem do sklepu na necie jest taniej chociaz ameryki nie odkrylem )

Pozdrawiam i czekam na porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem sobie NEC-a 223WM i parametr czasu reakcji na tym LCD mnie niezbyt zadawala - wszystkie gry chodzą, jakby miały max 20 - 30 fps, podczas gdy mają 90, a dla mnie to była ogromna różnica na CRT.

 

A więc pytanie moje jest takie: czy da się jakoś wymusić krutszy czas reakcji, poprzez obniżenie rozdzielczości, zmniejszenie liczby kolorów czy innych jakichś parametrów monitora?

 

Bardzo prosze o szybką odpowiedź :)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem sobie NEC-a 223WM i parametr czasu reakcji na tym LCD mnie niezbyt zadawala - wszystkie gry chodzą, jakby miały max 20 - 30 fps, podczas gdy mają 90, a dla mnie to była ogromna różnica na CRT.

 

A więc pytanie moje jest takie: czy da się jakoś wymusić krutszy czas reakcji, poprzez obniżenie rozdzielczości, zmniejszenie liczby kolorów czy innych jakichś parametrów monitora?

 

Bardzo prosze o szybką odpowiedź :)

 

Pozdrawiam :)

co ma wrażenie małego fps do czasu reakcji, na LCD w natywnej rozdzielczości wyświetlisz max 60klatek/s, w 1440x900 może da się 75Hz ale to zależy od matrycy, efekt który opisujesz to albo rwanie ekranu (trzeba włączyć VSYNC) albo skakanie wynikające z ustawienia odświeżania 75Hz podczas gdy monitor obsługuje tylko 60 a pozostałe zwyczajnie opuszcza

 

napisz dokładnie w jakim trybie uruchamiasz gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego, na swoim 223BW, że jak się spojrzę w ekran i skupię, to wydaje się jakby się matryca żarzyła, tak jak żarówka. Nie wiem jak to opisać. Zastanawiam się czy to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego, na swoim 223BW, że jak się spojrzę w ekran i skupię, to wydaje się jakby się matryca żarzyła, tak jak żarówka. Nie wiem jak to opisać. Zastanawiam się czy to normalne.

Może udało Ci się dostrzec efekt inwersyjny - tak naprawdę monitory LCD mrugają w takt 30 Hz (co można zobaczyć na specjalnych patternach). Ponieważ obraz jest "przeplatany" podobnie do wzoru szachownicy to natężenie światła z grupy pikseli jest niemal idealnie stałe - choć kto bardziej spostrzegawczy to zobaczy "mrowienie".

 

ps. zmniejszenie negatywnego wpływu inwersji jest możliwe przez zwiększenie częstotliwości odświeżania - przy 85 Hz otrzymałem już w miarę stały obraz ... przy 100-120 pewnie byłą by perfekcja bo dzięki odpowiednio długiemu czasowi reakcji dzisiejszych matryc ciekłe kryształy przy tak wysokiej częstot. by jedynie minimalnie oscylowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie: czy bylby jakis negatywny wplyw mojego radeona 9550 gdybym zakupil monitor 22' (iiyame) tzn. czy ta moja karta "pociagnie' go?

Dodam, ze nie gram w zadne nowe tytuly (ostatni to counter strike :) a monitor miaby byc do filmow glownie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie: czy bylby jakis negatywny wplyw mojego radeona 9550 gdybym zakupil monitor 22' (iiyame) tzn. czy ta moja karta "pociagnie' go?

Dodam, ze nie gram w zadne nowe tytuly (ostatni to counter strike :) a monitor miaby byc do filmow glownie.

 

Pozdrawiam

 

mam IIyame 22' i przez pewien czas "chodziła" na Radeonie Gigabyte 9550/9600.. wszystko było ok..

nawet pograć się dało w rozdzielczości 1680x1050 np medieval total war 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 brzydki strasznie, po 2 oni oci@3i z tymi rozdziałkami - już 1680x1050 jest moim zdaniem za wysoką rozdzałką do neta , to teraz idą jeszcze dalej tą drogą :(

 

 

22" moim zdaniem powinny mieć max 1440x900 :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się nie podoba, przynajmniej na fotkach, ale w realu często bywa odwrotnie, podobno jakość wykonania dobra, z informacji które zebrałem: bardzo duża jasność na 0 ma 150cd, na 100% prawie 400cd, brak smużenia, duży IL na poziomie samsunga 215TW, piękny obraz i kolory.

 

Co do rozdzielczości to jak nie będzie ef. pyłu to jest do przełknięcia chociaż piksel najmniejszy z wszystkich monitorów LCD, mniejszy nawet od 17" czy 20" WIDE.

 

review z fotkami

http://www.tabletpcreview.com/?newsID=1085

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko będzie za małe

     Dlatego też wymyślono coś takiego, jak skala (czcionek, stron WWW, dokumentów, itd.). Myślę, że jedynym problemem może być tylko ów duży IL oraz wymagania stawiane przed kartą graficzą.

 

Pozdrawiam

..::GofNet::..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też wymyślono coś takiego, jak skala (czcionek, stron WWW, dokumentów, itd.). Myślę, że jedynym problemem może być tylko ów duży IL oraz wymagania stawiane przed kartą graficzą.

 

Pozdrawiam

..::GofNet::..

Input lag ponoc jednak nie taki duzy - ludzie mowia o srednio 20 ms. Problemem pozostaje jednak rozdzielczosc, tym bardziej ze podobno strasznie kiepsko radzi sobie ze skalowaniem do nizszych. Gdyby nie to, idealna 22".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też wymyślono coś takiego, jak skala (czcionek, stron WWW, dokumentów, itd.). Myślę, że jedynym problemem może być tylko ów duży IL oraz wymagania stawiane przed kartą graficzą.

 

Pozdrawiam

..::GofNet::..

skalowanie jest do d... bo:

1. nie wszystko da się zeskalować

2. często po przeskalowaniu obrazu są przekłamiania widoku (np czcionki)

3. skalowanie też zabiera czas - wejdziesz na jakąś stornę internetową w innej rozdz lub z inną czzionką i trzeba przeskalowywać ponownie - i tak za kązdym razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...