Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Przynajmniej mam juz jakis sensowny model. :)

 

A moglby ktos cos iiyamy polecic do 800-900 zl? 20-22" zeby w grach nie bylo problemow. Bo moze bede mial dostep do troche tanszych monitorow tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad kupnem 22" i moj wybór jak narazie to http://notebooki.pl/notebook/pokaz/28593/ ktos moze mial stycznosc z monitorem? ew niech ktos poprze moj wybór, to jutro sie wybiore do sklepu :D z góry dziekuje za wszelkie odpowiedzi/propozycje.

strona sie nei ładuje wieć nie powiem nic o samym monitorze. Za to jak planujesz kupić tam coś do ręki to sie przejedziesz- wybierz monitor i go sobie u nich zamów- ściagną go z ciągu 2-3 dmi, od reki tam są pojedyncze modele lapków i toreb do nich i to by było na tyle. Tak jest przynajmniej w oddziale w Poznaniu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeglądam ten temat od jakiegoś czasu i ostatnio ludzie się pytają o samsunga 223bw czym się on różni od 226bw poza czasem reakcji? czy jest sens szukać dziś jeszcze 226bw na matrycy samsunga czy za tą cenię można znaleśc coś pewniejszego?

wiem że można brać 2232bw ale on mi się poprostu niepodoba z wyglądu ma za dużą obudowę w porównaniu z 226bw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie 22 samsunga wyszedł nowy model z niskim czasem reakcji, wsparciem HDCP i kontrastem dynamicznym 20000; no i ma fajowy wygląd (szkoda tylko że w polsce jest dostępny tylko 1 z 3 wariantów kolorystycznych). Sam przymierzam sie do jego kupna, ale aktułalnie budrzetu mi brak ^^'''

Samsung t220 http://www.ceneo.pl/1428135

Edytowane przez Goto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strona sie nei ładuje wieć nie powiem nic o samym monitorze. Za to jak planujesz kupić tam coś do ręki to sie przejedziesz- wybierz monitor i go sobie u nich zamów- ściagną go z ciągu 2-3 dmi, od reki tam są pojedyncze modele lapków i toreb do nich i to by było na tyle. Tak jest przynajmniej w oddziale w Poznaniu....

Laduje, tylko trzeba troche poczekac, monitor to LG W2242T-SF tu opis na innej stronie http://www.omega.com.pl/product_info.php/products_id/9854

A w notbooki.pl nie zamierzam zamawiac i kupowac przez net, pojde do oddzialu zeby sprowadzili, jak zobacze na oczy, to zaplace.

 

To, ktos cos wie o tym monitorze? :) btw. Dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o pomoc w wyborze dobrego monitora, chyba 22 cale (tzn. nie muszą być koniecznie 22 cale, ale 19" wydawało mi się dosyć małe, a 24" zbyt duże), najlepiej panoramicznego, do 1600zł., bez szyby, nie Acer'a i nie Gateway'a.

Ma być "do wszystkiego" czyli także do gier oraz TV. Przejrzałem sporą część postów w temacie monitorów, ale jestem w tej chwili bardziej skołowany niż zanim zacząłem to czytać.

 

Możecie coś doradzić?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ale kupowanie czegokolwiek poza jakaś 17 czy 19" do biura bez dvi jest z leksza poronionym pomysłem i tyle...

Dodatkowo tak naprawde wyższy koszt dvi jest spowodowany podatkami w ue a nie ceną wbudowania tego w monit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeglądam ten temat od jakiegoś czasu i ostatnio ludzie się pytają o samsunga 223bw czym się on różni od 226bw poza czasem reakcji? czy jest sens szukać dziś jeszcze 226bw na matrycy samsunga czy za tą cenię można znaleśc coś pewniejszego?

wiem że można brać 2232bw ale on mi się poprostu niepodoba z wyglądu ma za dużą obudowę w porównaniu z 226bw

 

sa to bardzo podobne monitory, roznia sie tylko czasem reakcji, ktory i tak jest niezauwazalny, i rozmiarem leciutko, 223bw ma 21,6 cala.

 

223bw jest troche tanszy, i nie ma w nim losowych matryc, wszystkie sa samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam monitora dla kobiety. Glownie to praca w windowsie i czasem film. Kwote jaka moge przeznaczyc na monitor to max 800zl. Zdecydowalem sie na 22 cale, bo nawet 19 na P(M)VA w tej cenie nie znajde. Wiec jak juz ma byc TN to niech to bedzie panorama.

Znalazlem cos takiego:

 

LG 22" LCD W2242T-SF - http://www.agito.pl/powyzej_19/lg_22_lcd_w...352.328999.html

 

Mial ktos moze stycznosc? A moze jest cos ciekawszego w tej cenie?

 

Z gory dzieki za zainteresowanie :)

 

PS. Nawet nie wiedzialem ze robia jeszcze LCD bez DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo L220x

 

Ja go posiadam juz 3ci tydzien i co moge o nim powiedziec.

Dalej mam pewien problem z kalibracja kolorów, ale nie jest zle. Kąty widzenia takie jak byc powinny. Troche nierówne podwietlenie.

Wg mnie jest szybszy niz moj poprzedni 173p+ od Samsunga.

Ogólnie byłbym zadowolony, gdyby nie ten bad pixel hehe :D

 

Co do skalowania to nie jest potrzebne, sterowniki od NVIDII daja sobie z tym rade :)

Przydatny hub usb. Moze monitor jest wielki i gruby, ale pewnie mam takie wrazenie bo poprzedni byl mniejszy i płaski.

 

Co do rozdzielczosci natywnej to... Ja nie wiem dlaczego ludzi to odpycha.

Moze mam dobry wzrok, ale nic nie musze dostosowywac, nawet powiekszac czcionek. Co do gier w 1920x1200 to...

Posiadam 7900GTO i powiem, ze gram na 1920x1200. Wiadomo, ze nie wszystko na max, ale dla przykladu podam, ze w demie Toca RD Grid, mam ustawione wszystko na full, rozdzielczosc 1920x1200 i tylko shadows na off i smiga bez zajakniecia :)

Edytowane przez D154573R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jutro wybieram się po nowy LCD.

 

Wybierałem między 20" a 22" w cenie do 900zł. Ostatecznie zadecydowała wielkość plamki - w 20 jest ciutkę przymałe wszystko.

 

Do wyboru są :

- Samsung 223BW > ku temu się skłaniam. Kupiłem już 226BW(już nie dostępny w arche.net.pl) i jest niezły.

- Samsung 2232BW

- Asus VW222U

- PHILIPS 22" 220EW8FB

- NEC 225WXM - najdroższy bo 968zł, ale jeżeli warto dopłacić to nie ma problemu

 

Panel ma mieć DVI i nie może smużyć w grach. Więcej wymagań nie mam.

Proszę o pomoc.

Edytowane przez Andrew DC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jutro wybieram się po nowy LCD.

 

Wybierałem między 20" a 22" w cenie do 900zł. Ostatecznie zadecydowała wielkość plamki - w 20 jest ciutkę przymałe wszystko.

 

Do wyboru są :

- Samsung 223BW > ku temu się skłaniam. Kupiłem już 226BW(już nie dostępny w arche.net.pl) i jest niezły.

- Samsung 2232BW

- Asus VW222U

- PHILIPS 22" 220EW8FB

- NEC 225WXM - najdroższy bo 968zł, ale jeżeli warto dopłacić to nie ma problemu

 

Panel ma mieć DVI i nie może smużyć w grach. Więcej wymagań nie mam.

Proszę o pomoc.

 

w tej cenie masz już najnowsze serie 22" LG 2252T 908zł, samsung 2243BW LW 2253, zawsze tam jakieś improvementy są ;)

http://www.agito.pl/product/330922?bid=40

http://www.agito.pl/product/330921?bid=40

http://www.agito.pl/product/329003?bid=40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te monitory co podałeś gmfriend nie mają input laga?

poważnie się zastanwiałem nad samsungiem 223BW ale widze że tu podałeś nowe serie, wydaje mi się że z tych najlepeij wybrać lg a co wy myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KAX_ - bawiłem się 223BW i z tego co pamiętam, to da się go troszkę pochylić do przodu.

 

Z resztą, poczekaj do jutra - o 14 będę mieć ten monitor na biurku, to dowiesz się dokładnie:)

No i jak idzie przechylić lekko do przodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc mam już SM223BW

 

Ekran da się przechylić troszkę do przodu. Myślę, że jest to max 2*, ale zawsze coś.

Przy max przechyle do przodu góra monitora jest odchylona o 5mm od pionu.

 

Kolory wymagały dokładnej kalibracji, bo były dziwne barwy wystarczyło zwykłe narzędzie Nvidia wbudowane w sterowniki i jest super.

Nie widać żadnego smużenia.

W grach zmiana rozdziałki na inną od 1680x1050 nie jest korzystna - widać rozmycie. Ale moja 7300GT ciągnie stalkera w tej rozdziałce, więc nie ma problemu.

 

Widać, że to TN. Niepełna paleta barw jest szczególnie dobrze widoczna w szaroczarnych obrazach. Poza tym OK.

 

Nie mam żadnych bad pixeli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc mam już SM223BW

 

Ekran da się przechylić troszkę do przodu. Myślę, że jest to max 2*, ale zawsze coś.

Przy max przechyle do przodu góra monitora jest odchylona o 5mm od pionu.

No to nie wiem co u mnie jest nie tak jak bym nie kręcił tak jest minimalnie odchylony do tyłu, jutro zrobię fotki i zarzucę może coś źle zmontowane mam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktos juz lub widział na żywo Samsunga T220 ? Strasznie sie na niego napaliłem, podoba mi sie jego wyglad no i mozliwosci oczywiscie :) Jest dla niego jakis konkretny przeciwnik w cenie do http://www.allegro.pl/item374641639_monito...no_bordowy.html ?? Widac ze tanieje coraz bardziej.

 

 

EDIT.

Znalazlem swietna video recke tego monita

http://review.zdnet.com/lcd-monitors/samsu...6-32976441.html

i

http://reviews.cnet.com/lcd-monitors/samsu...7-32976441.html

Jak dla mnie to srednio widzi mi sie to mocowanie monitora. Mala opcja ustawiania pozycji matrycy. Nie zabija tez kolorami. Ale ladnie sie prezentuje... chyba poczekam na cos bardziej wszechstronnego.

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie monitor w okolicach 900zł i zależy mi żeby monitor nie miał input laga bo kolory to praktycznie każdy moniotr na jednej matrycy będzie miał mniej więcej jednakowe. Jest jakiś model za tą cene który by sprostał moim wymaganiom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie, też jestem ciekaw jak sprawuje się Samsunga T220, może ktoś go ma lub testował i wie czy jest wart swojej ceny??

Ma może ktoś teg Samsunga ?? , jak on wypada w porównaniu z LG L227wt ?? .

Czy może ktoś wie jak w tym samsungu jest z kolorami i czy ma input laga ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzecie podejście do zakupu nowego monitora w końcu zakończone sukcesem.

 

Decyzja o zmianie monitora narodziła się w listopadzie zeszłego roku. No i wtedy zaczęło się :blink:

 

Przewertowałem trylion recenzji o różnych sprzętach, fora polskie i zagraniczne. Na pierwszy ogień poszedł 24 calowy Benq FP 241WZ ( pokrótce opisałem w wątku o 24" panoramach, post:

http://forum.purepc.pl/temat/Monitory/Pano...ml#entry2867361

i jeszcze kilka postów na 16 stronie ).

Sprzęt oddałem i z powrotem poszły w ruch wszystkie fora i recenzje.

 

Drugie podejście i padło na Acer AL 2623Ws ( głównie dzięki informacjom chłopaków z purepc.pl :wink: ).

Sprzęcik świetny, matryca SIPS ze wszystkimi plusami. Niestety, trafił mi się model dosyć mocno "skwierczący", syczący. Z drugiej strony, do moich zastosowań ten Acerek okazał się za duży. No i się pożegnaliśmy. :sad:

 

 

No ale do rzeczy, bo nikt tych wypocin nie będzie chciał czytać :wink:

 

23 maja przyszedł EIZO S2231WH ( podstawka Height Adjustable, kolor jasnoszary ). Kilka fotek na końcu postu. Za moment miną 2 tygodnie jak użytkuję, także mogę się podzielić wrażeniami.

Będę wypisywał poszczególne punkty i porównywał do FP241WZ i AL2623Ws.

 

1. Pudełeczko skromne ale wszystkie duperele są ( kabelki, płyta itp. ). Nie trzeba dokupywać kabla DVI jak to było kilka lat temu. Wszystkie monity były dobrze zapakowane/zabezpieczone.

 

2. Wygląd to kwestia bardzo indywidualna ale:

 

- najładniejszy w moim odczuciu jest Eizo, jasna wąziutka ramka, podstawka solidna, także jasna; na 2. miejscu Benq, potem Acer.

 

- przyciski menu dobrze widoczne; lekki, miękki klik; dioda dosyć mocno świeci na kolor niebieski, wyłączyłem bo mi akurat po oczach waliła;

 

- regulacja góra dół w zakresie około 11 cm ( min. wysokość 12,5 cm od biurka do krawędzi obudowy , regulacja pochylenia ekranu odpowiednia, pivot ( krawędź obudowy prawie na samym biurku );

 

3. Menu proste w obsłudze, ale na początku trochę musiałem poszperać. Teraz raz dwa i wszystko ok. Monitor posiada tryby definiowane do odpowiednich zadań, mamy: Custom ( tryb użytkownika, można zmienić wszystkie parametry obrazu ), sRGB, Text, Picture, Movie.

 

Można zainstalować program Screen Manager Pro który samoczynnie przełącza tryb ustawiony na daną aplikację.

Dodatkowo monitor posiada funkcję Bright Regulator. Czujnik na przodzie monitora pobiera info odnośnie jasności w pokoju a elektronika reguluje jasność panelu. Świetna funkcja dla osób pracujących w pomieszczeniach z dużymi oknami. :wink:

 

4. Obraz i matryca:

 

- sprzęt sprawdzony pod względem podświetlenia i subpixeli/pixeli; matryca równiutko podświetlona, żadnych bad pixeli; w Benq i Acer też podświetlenie były równiutkie;

 

- kolorki wyśmienite, dobrze nasycone ( ale nie "palą oczu" ), bardzo podobnie jak ACER, Benq wypadł tutaj gorzej, kolory mniej nasycone, porównując SIPS I MVA obok siebie na Benq były "wyblakłe";

 

- czarny bardzo głęboki, wygląda apetycznie; SIPS tutaj przegrywa;

 

- możliwości regulacyjne bardzo szerokie, bez problemów idzie ustawić monitor, żeby nie wypalał oczu ( na Benq obie wartości, jasność i kontrast na 0 i nie mogłem wysiedzieć, jak dla mnie, miał za wysoką minimalną wartość jasności );

 

- na mojej liście matryca SPVA jest minimalnie poniżej SIPS;

 

- kąty góra-dół bardzo szerokie, jak w SIPS;

 

- gorzej z kątami lewo-prawo, biały bardzo szybko się żółci, obrazy tracą kolory ale to już przy większych kątach; jak zależy na możliwie największych kątach widzenia, to tylko SIPS; ale przy normalnym użytkowaniu nie ma to aż takiego znaczenia ( ja jestem zadowolony, a przeszedłem z SIPS );

 

- rozjaśnianie ciemnych elementów obrazu pod kątem też widoczne, ale jest to charakterystyczne dla matryc SPVA; miałem obawy co do tego, ale jest to szczegół;

 

- gry i panoramiczny obraz to doskonałe połączenie; niestety jak na złość, nie miałem wiele czasu żeby pograć, ale małe testy przeprowadziłem;

 

- podobno każdy monitor smuży, tutaj tego nie widać :wink: oczywiście ciemne, szare odcieni zostawiają małe smugi ale to wszystkie SPVA tutaj przegrywają;

 

- problemów z ghostingiem nie ma, akcelerator dobrze dopasowany;

 

- Input Lag, w granicach 33ms ( 2 klatki ), w windzie, filmach nie zauważalny, w HL2 lekko wyczuwalny, ale jest to bardzo minimalna kwestia i wielu w ogóle nie zauważy jakichś opóźnień;

 

5. Reszta:

 

- plamka 0.282 minimalnie mniejsza niż w 19"; ( zwiększyłem DPI na 110% i jest świetnie, ale nie wszystkie rzeczy są lub dobrze się skalują, także jak dla mnie, taka plamka to minimum );

 

- monitor może wyświetlać obraz 1:1, 4:3 lub na cały ekran; interpolacja działa bez zarzutów;

 

- tekst wyraźny, łatwy do czytania ( przy odpowiednich ustawieniach );

 

- filmy HD wyglądają wyśmienicie, brak lub minimalne ziarno ( ACER z SIPS sypał ziarnem po oczach że aż na biurko się sypało B-) ;

 

- divx z odległości około 1,20 m da się oglądać, bardzo akceptowalny obraz; tutaj duży +, podobnie jak Acer, świetnie wyświetla skalowane filmiki;

 

- miejsca na pulpicie bardzo dużo, można odpalić sobie 2 strony z przeglądarką obok siebie; bardzo duża wygoda;

 

6. Kilka słów na koniec:

 

- po ponad półrocznych poszukiwaniach i testach ( przeprawa z 2 monitorami ) w końcu udało mi się znaleźć następcę mojego już wysłużonego NEC;a 1970 NX;

 

- sprzęt warty swojej ceny, która mimo wszystko jest bardzo wysoka; w końcu za tą kwotę można kupić 26";

 

- biurko do wymiany bo się ledwo mieści, a drugi sprzęt już w drodze B-)

 

- sorki za lipne zdjęcia, ale cienki ze mnie fotograf :lol2:

 

Pozdrawiam

post-15883-1212493360_thumb.jpg

post-15883-1212493406_thumb.jpg

post-15883-1212493519_thumb.jpg

post-15883-1212493537_thumb.jpg

post-15883-1212493546_thumb.jpg

post-15883-1212493554_thumb.jpg

post-15883-1212493567_thumb.jpg

post-15883-1212493596_thumb.jpg

post-15883-1212493631_thumb.jpg

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...