Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

A powie mi ktoś jak to jest z tymi monitorami, co mają kosmiczny kontrast? Da się go obniżyć tak by w ciemnym pokoju (Bo każdy maniak PC ma ciemno w pokoju, rolety na oknach itp) były naturalne kolorki? Ktoś na skąpcu napisał że LG L227WT-PF ma "(...) nienaturalnych kolorów, zbyt dużego kontrastu (...)" i nie wiem czy ten monitor "tak ma" czy to po prostu maksymalne ustawienia, ktore da sie w menu dopasować do swoich potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nicolass kontrastu nigdy nie za wiele zwłaszcza w ciemnym pomieszczeniu, na tym lg w ciemnościach czerń wygląda kiepsko ( jest wyblaknięta ) w jasnych pomieszczeniach jest w miarę ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakim LCD jest dobra czerń w zaciemnionym pomieszczeniu? Takiego jeszcze nie widziałem xD

tylko pva (regulacja lamp też się przydaje) gwarantuje ci to w rozsądnych granicach, żadna tn-ka ci tego nie da, widziałem ich naprawdę sporo, czerń jest kiepska i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam monitor na PVA który jest gorszy pod względem czerni od przeciętnej TNki np gateway 2485, to samo w241D

 

Poziom czerni głównie zależy od realnego kontrastu ale w przypadku ciemnych pomieszczeń znaczenie ma zakres regulacji lamp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc czasu to za mało by przetestować monitor? Niektóre produkty nawet przed premierą są już gruntownie obadane ;)

 

edit:

jedyne co znalazłem to 2 tematy na forum prad.de

- link

- link

zna ktoś dobrze niemiecki? :]

 

edit2:

takie może głupie pytanie, ale czy ten monitor ma wejście analogowe (D-Sub)? ;)

Na stronie producenta jest tylko:

Signal input: One DVI-I and one DisplayPort connector; HDCP support

Na Newegg.com też tylko cyfrowe wejście wymieniają

Można w jakiś sposób podłączyć do tego monitora jednocześnie Xboxa 360 (kabel VGA lub Component, brak wyjścia HDMI) i PC (wyjścia D-Sub, DVI)?

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa, monitor od miesiąca na rynku, od kilku godzin w polskim sklepie a Ty już chcesz recenzje ;)

 

no przydalaby sie jakas nawet zagraniczna recenzja w jakims cywilizowanym jezyku (czyt ang. ;) bo z tego co slyszalem w salonie IBM Lenovo to Lenovo l220x ma pojsc juz niedlugo o pare stowek w gore! a jak narazie tylko te 2 monitory na PVA mnie zainteresowaly i nie wiem czy mam czekac na HP czy nie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVI - I to właśnie DSUB + DVI-D czyli analog + cyfra

No ale pod jeden port nie podłącze i D-Sub i DVI nie? Nie ma możliwości podłączenia jednocześnie 2 komputerów (jeden przez D-Sub, drugi przez DVI)?

Nie mam karty graficznej z DisplayPortem.

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale pod jeden port nie podłącze i D-Sub i DVI nie? Nie ma możliwości podłączenia jednocześnie 2 komputerów (jeden przez D-Sub, drugi przez DVI)?

Nie mam karty graficznej z DisplayPortem.

zapewne się da przez coś takiego

http://www.allegro.pl/item424312575.html

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło ostatnio coś nowego w kwestii 22"?

 

Planuję kupić jakiegoś 22" do 1000zł. Priorytety (w kolejnosci od najwazniejszego)

- obróbka foto

- gram czasem w Battlefielda, wiec input lag nie moze byc zauważalny

- codzienna praca typu word

 

LG raczej niezbyt mi pasuje ze względu na piszczenie przy zmniejszaniu jasności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło ostatnio coś nowego w kwestii 22"?

 

Planuję kupić jakiegoś 22" do 1000zł. Priorytety (w kolejnosci od najwazniejszego)

- obróbka foto

- gram czasem w Battlefielda, wiec input lag nie moze byc zauważalny

- codzienna praca typu word

 

LG raczej niezbyt mi pasuje ze względu na piszczenie przy zmniejszaniu jasności.

Najtańsze 22" do obróbki foto kosztuje 2200 PLN :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że ostatnio przeszedłem przez wybór monitora 22", a posiłkowałem się opiniami z tego forum, podsumuję trochę doświadczenia jako taki FAQ w ramach spłaty długu ;).

 

Poprzedni monitor AG Neovo A-19s (co ciekawe dziś wciąż niewiele tańszy od mojego nowego zakupu x] ) - 19" TN, 1280x1024, wbudowane głośniki, 1 martwy pixel, matowe wykończenie, trochę smużenia. Byłem ogólnie zadowolony, tak więc porównam wobec tych monitorów, które rozważałem do zakupu, a później opiszę obecny, nowy monitor.

 

- głośniki - fajna sprawa, ale same w sobie nie wystarczą - ja podłączałem je razem z 2xgłośnikami z wieży rozstawionymi szerzej - wtedy te z monitora to był całkiem przyjemny dodatek.

- hub usb - detal/dodatek faktycznie niegłupi, ale podbija cenę, a ja mam wejście usb z przodu obudowy. A jeśli będę potrzebował na biurku hub, to sobie kupię za 10pln ;)

- 16:10 vs 4:3 (lub 5:4) - o wiele przyjemniejsze obcowanie z komputerem, nawet jeśli mamy dwa monitory o tym samym rozmiarze, to ten panoramiczny wg mnie jest o wiele lepszym wyborem. W gry, w które gram (szerokiego spektrum nie mam jednak) monitor (ten nowy widescreen) sam dostosowywuje się do obrazu przekazywanego z karty graficznej, i albo obraz jest panoramiczny, albo ścięty po bokach, zachowując proporcje. Filmy - zaleta panoramy jest oczywista i odczuwalna.

- pivot - przy tak szerokich ekranach jak w 22" będzie dla was uciążliwy, a dodając do tego sporo powierzchnią całkowitą obrazu - zbyteczny. IMO, miał rację bytu tylko w 4:3 i przy niedosycie powierzchni ekranu, czyli już nie dziś.

- regulacja przód/tył - bez tego ja bym monitora nie kupił. Niektórzy sobie jakoś radzą, dostosowując odpowiednio wysokość ustawienia monitora, ale to wciąż nie to. Jeśli chcesz się położyć na kanapie obok (niżej) i nie masz rzeczonej regulacji - współczuję - matryca TN jak wiadomo obraz widziany z dołu strasznie zubaża. Strasznie.

- regulacja wysokości - poprzedni monitor ustawiałem na książkach ;>. Z tego względu prawie już się zdecydowałem na monitor z regulacja wysokości - tj. ViewSonic VX2255wmb. Bardzo przydatna dla mnie rzecz, choć to już każdy wie, czy mu potrzeba monitor ustawić wyżej z stosunku do biurka, czy też nie. Minusem tejże regulacji jest trochę sztucznie wyglądający monitor - jak grzybek z dłuugą nóżką i szerokim ciałkiem na końcu ;).

- TN vs MVA (czy też PVA) - a) te drugie mają lepsze odwzorowanie barw -> nie jestem grafikiem, b) te drugie są droższe -> budżet ograniczony, c) te drugie są wolniejsze - nie do szybkich gier (opisywane w necie zachowania: input lag i smużenie) -> lubię grać w szybkie gry. MVA/PVA odrzuciłem więc od razu (niemal) z tego względu, więc też się na nich nie znam. Tyle tylko wyszukałem przy wyborze.

- 22" vs 24" - zastanawiałem się, czy nie wziąć jakiegoś tańszego monitora 24" z rozdzielczością 1920x1200. Wybrałem mniejszy, ponieważ: a) nie chcę smużenia, chcę dobre kolory - czyli jednak potrzebny dobry monitor, b) tańsze 24" mogą nie mieć HDMI - które docelowo bym wykorzystywał jako wejście dla odtwarzacza DVD (przy tej wielkości całkowicie bym rezygnował z TV i montował za jakiś czas tuner TV do komputera), c) nie mam jeszcze odtwarzacza blueray/HD, więc po co mi taka rozdziałka?, d) o ile na pulpicie systemu, w aplikacjach typu edytor tekstu, itp. rozdzielczość by się przydawała, to już w grach na pewno bym nie udźwignął dużych rozdzielczości jeszcze długo. Odtwarzanie filmów HD - też nie wiem jak z wydajnością. Adnotacja - mam nvidię 6200 i 1680x1050 chodzi bez zająknięcia w systemie - o to się nie martwcie. Jeśli chodzi o gry, to już się martwcie ;).

- ekran matowy, czy szyba (vide monitory HP) - choćby nie wiem jak lepsze kolory pokazywały monitory z odblaskową powłoką, za nic się na nie nie zdecyduję. Ekran odbijający światło to wg mnie nieporozumienie, a jeśli ktoś pisze w necie, że 'mu to nie przeszkadza' lub 'obija światło mniej niż inne z szybą', to nie wierzcie na słowo i dwa razy sami sprawdźcie na żywo jak to wygląda. Sprawdźcie, czy będzie wam odpowiadał ten ekran przy ciemniejszych filmach, a zdjęcia z netu, wykonane w zaciemnieniu dla udowodnienia, że ekran światła nie odbija.. sami oceńcie ;). Niektórzy sobie chwalą za kolory, ale to chyba osoby pracujące w mocnym zaciemnieniu. U mnie ekran glossy jest nie do przyjęcia, i bardzo sobie chwaliłem przesiadkę z CRT na matowy LCD. Ogólnie - nie odradzam, ale zalecam dogłębne przemyślenie wyboru.

- obudowa typu glossy - przesiadka z matowego na obudowie monitora na typu błyszczącego to spora różnica w częstości przecierania obudowy - kurz przywiera jak muchy do lepu..

 

Tak też przechodząc do monitorów z nazwy - oto, jak jakie przeglądałem (zalety sami znajdziecie w necie, ja opiszę tylko wady, które wyłoniły 'zwycięzcę'):

- ViewSonic VX2255wmb - po ostatnim monitorze chciałem mieć coś z naprawdę szybką matrycą; jego dodatki są urzekające, ale nieperfekcyjne; słabo dostępny, brak możliwości obejrzenia na żywo

- HP w2207 (i inne HP) - droższy, i z szybą. Dodatki całkiem fajne (cena rośnie..), ale gdyby nie ta szyba..

- Samsung 2232BW/226BW - kumpel ma pierwszego, inny ma któregoś z wersji 19" - kazdy sobie chwali Samsunga, zero wypalonych pikseli, dobra szybkość. Przestraszyłem się opisywanej 'loterii matrycowej', choć być może niepotrzebnie - w testach modeli z różnymi matrycami z mniejszym naciskiem zawsze dodawano 'to jest wciąż b.dobry i szybki monitor'. Niemniej jednak niesmak.

- LG 227wt-pf, 2252tq-pf, 226WA-WN/SN, 226WTQ-SF - już mi się zaczęły mylić, więc nie chcę jakoś porównywać, żeby nie wprowadzać w błąd. Kilka moich obserwacji: bardzo chwalone. IMO, z wyglądu 227 zostawia inne LG daleko, a w porównaniu z innymi producentami to klasa top. To tylko opinia, więc są też odmienne od mojej. Zważywszy że do 30.09 (a dowiedziałem sie teraz przez przypadek) jest letnia promocja od producenta - dodaje bezprzewodową klawiaturę i mysz, to w sumie mógłbym się zdecydować. Tylko dlatego jednak, by zaraz sprzedać, bo kupowanie szybkiego monitora do gier i wolnego bezprzewodowego zestawu klaw.+mysz to jakieś nieporozumienie ;). No ale wtedy Możemy odzyskać jakieś 100pln z drogiego dosyć monitora (tylko ze względu na wygląd liczyłby się jedynie 227wt, no i jest nowszym modelem). Dodajmy do tego gwarancję producenta 30 dni na piksele i obraz LG jest naprawdę niezły.

- Acer 2216Wsd - za mało opinii użytkowników, mimo zachęcającej ceny. No i lekko odstający od reszty wygląd.

 

Prawodopodnie z większości monitorów, które byście nie wybrali z pomocą sprzedawcy będziecie zadowoleni. Dobrze jest jednak mieć świadomość wyboru, i swoich preferencji (vide szyba), to i pewnie zadowolenie będzie 'subiektywnie większe' ;).

 

Nie wiem jakich producentów to przede wszystkim dotyczy, więc dodam tu pod spodem - zwróćcie uwagę, że niektóre monitory (spotkałem się z tym w przypadku 227wt) w niektóych sklepach nie są z polskiej dystrybucji, dlatego nie daje się na nie pełnej gwarancji, tylko 12-miesięczną.

 

A więc... więc wybrałem Samsunga T220 : >.

- koniec loterii matrycowej (wg testu na digitalversus)

- ładna obudowa ze smaczkami, możliwość odchylania przód/tył

- brak zepsutych pikseli - sprawdzałem jeszcze w sklepie (wg pracowników do tej pory brak zwrótów tego modelu)

- cena na górnym pułapie do przyjęcia w stosunku do poprzednich

- szybka matryca - wysoka reaktywność

- dobre kolory

- mniejsze rozdzielczości też b.ładnie wyglądają (gram na 800x600 =p)

- rozdzielczości inne niż 16:10 może sam obcinać, gdy takowe zostają wyświatlane (np. w dosie samoczynnie ucina boki, tak samo w grach), lub też zawsze być ustawionym na wyświetlanie na pełnym ekranie

- dobre kąty widzenia (brak porównania, więc tylko subiektywnie)

- tryby jasności i kontrastu do czytania, gier, oraz dynamiczny kontrast - podoba mi się to (brak czujnika światła zewnętrznego, jeśli się zastanawiacie - ale też nie wiem, czy któryś z wymienionych go posiada) - jednakże, jeśli ktoś woli raczej ustawienia kontrastu i jasności niewyśrubowane, nie będzie używał ten opcji dynamicznej (rzeczone 20 000:1). Bałem się, że obraz lcd samsunga tak dobrze wygląda, bo jest zawsze zbyt mocno podkręcana jasność i kontrast. Ja żadko kiedy używam wartości powyżej 50-75% i jest wciąż ładnie.

- ściereczka w zestawie.

Test na digitalversus: http://www.digitalversus.com/article-358-3448-36.html - link wklejam ze względu na to, iż polecają tam zmianę Gamma mode 2 oraz RTA na mode 2.

 

Jest to mowy model Samsunga, dlatego wielu opinii nie znajdziecie jeszcze - tego się nie bójcie. Podsumowując - jestem całkowicie zadowolony.

Ps. Potrzebuję wymienić myszkę, bo moje 400dpi już trochę za wolne ;>.

ps.2 Jest też wersja z tunerem, głośnikami, i różnymi we/wyjściami, jeśli ktoś tego by potrzebował. Jeśli chodzi o kolor diody i dolnej listwy to z tego, co wiem, dostępne będą również wersje w kolorze niebieskim i zielonym.

 

Polecam strony www.digitalversus.com , www.prad.de , www.behardware.com - tymi głównie się posiłkowałem.

 

Pozdrawiam, i życzę owocnych zakupów :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam monitora w granicach/okolicy 1000pln. Rozmiar: chyba najlepiej 22" chociaż jak bedzie trzeba to kupię w innym rozmiarze :)

Zastosowanie (od najczesciej uzywanego):

- typowo domowe w postaci codziennego korzystanie z kompa typu www :)

- po drugie to obróbka foto, też typowo amatorska

- po trzecie gry (gram glownie w Battefielda i quake, ale tez jakies inne

fpp wiec zależy mi na niezauważalnym input lagu i rozsądnej rozdzielczości natywnej badz dobrym skalowaniu do niższych rozdzielczości) To chyba tyle :) Miło jakby była regulacja przód/tył bo to chyba ważne.

 

Aha, dodam jeszcze że raczej nie oglądam na komputerze filmów. Slyszalem ze niektore modele piszczą przy zmniejszaniu jasności - czytałem taką opinie o LG (wiec nie sugeruje ze tylko ta marka ma z tym problem) i jeżeli nie jest to dolegliwość technologii LCD to chciałbym tego uniknąć.

 

Co oglądałem i względnie mi sie podoba: Samsung T220, HP w2207h (szyba!) i to chyba tyle. Nic innego nie przykuło mojej uwagi.

 

Czy w tej cenie i rozmiarze 22" da sie kupić coś w miare sensownego i uniwersalnego?

Czy faktycznie obróbka foto na tanszym sprzecie jest taka niekomfortowa ze trzeba kupić Eizo 22" za 2300zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy faktycznie obróbka foto na tanszym sprzecie jest taka niekomfortowa ze trzeba kupić Eizo 22" za 2300zł?

Do amatorskiej obróbki da się żyć przy matrycy nie TN (czyli pozostaje xVA i IPS) i zapisie 8 bit/kanał (nie będziesz miał możliwości bezstratnej regulacji RGB).

 

Z 22" jest Lenovo L220x na PVA i jeszcze jakiś Samsung na PVA miał być wprowadzany ... ale one kosztują raczej ponad 1200 PLN

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam monitora w granicach/okolicy 1000pln. Rozmiar: chyba najlepiej 22" chociaż jak bedzie trzeba to kupię w innym rozmiarze :)

Zastosowanie (od najczesciej uzywanego):

- typowo domowe w postaci codziennego korzystanie z kompa typu www :)

- po drugie to obróbka foto, też typowo amatorska

- po trzecie gry (gram glownie w Battefielda i quake, ale tez jakies inne

fpp wiec zależy mi na niezauważalnym input lagu i rozsądnej rozdzielczości natywnej badz dobrym skalowaniu do niższych rozdzielczości) To chyba tyle :) Miło jakby była regulacja przód/tył bo to chyba ważne.

 

Aha, dodam jeszcze że raczej nie oglądam na komputerze filmów. Slyszalem ze niektore modele piszczą przy zmniejszaniu jasności - czytałem taką opinie o LG (wiec nie sugeruje ze tylko ta marka ma z tym problem) i jeżeli nie jest to dolegliwość technologii LCD to chciałbym tego uniknąć.

 

Co oglądałem i względnie mi sie podoba: Samsung T220, HP w2207h (szyba!) i to chyba tyle. Nic innego nie przykuło mojej uwagi.

 

Czy w tej cenie i rozmiarze 22" da sie kupić coś w miare sensownego i uniwersalnego?

Czy faktycznie obróbka foto na tanszym sprzecie jest taka niekomfortowa ze trzeba kupić Eizo 22" za 2300zł?

Również za dnia kupuje monitor LCD 22" . Po szperaniu na forum, czytaniu wielu recenzji i wątków , chyba ostatecznie zdecyduję się na LG L227WT-PF (cena 889 zł w W-wie) . Jednym z wielu powodów jest duża ilość POCHLEBNYCH opinii o tym monitorze, dwa -matryca 2ms (gram w CSS) , trzy - gwarancja na 30 dni dot. martwych pixeli , matowa matryca i ładny design. Największym minusem jaki dostrzegam to brak regulacji wysokości (niestety nie mam jak go zawiesić na ścianie) , trochę uciążliwe i za to - , ale z tego co widzę to prawie żaden 22" nie daje takiej możliwości... I to tyle... jutro prawdopodobnie pojadę do sklepu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na początek jako nowy uczestnik tego forum chciałbym powitać forumowiczów :). A dalej to już mam konkretne pytanie :) - przymierzam się do kupna w tym tygodniu nowego monitora - HP LP2275w - jako że jest to nowy model nie ma o nim wiele na sieci - większość danych znam - jak będzie pokaże praktyka, ale zastanawiam się jak w tym konkretnym modelu przedstawia się funkcja formatu 4:3 - nie mogę tego nigdzie znaleźć :( - może wypowiedzieli by się użytkownicy monitorów HP - jak u nich się to sprawuje - miałbym chociaż jakiś odnośnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zastanawiam się jak w tym konkretnym modelu przedstawia się funkcja formatu 4:3 - nie mogę tego nigdzie znaleźć :( - może wypowiedzieli by się użytkownicy monitorów HP

prawdopodobnie jak w HP2475 czyli

Custom Scaling Selects the method on how displayed information on the monitor

will be formatted. Select:

Fill to Screen—image fills the entire screen and may look

distorted or elongated because of non-proportional scaling

of height and width

Fill to Aspect Ratio—image is sized to fit the screen and

maintains proportional image

One-to-one—disables video scaling, displays an image that

is smaller in size than the monitor’s capability and centers

the image on the screen in the active viewing area

 

PS jak spotkasz jakiegoś użytkownika 2275 to daj znać hihihi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Otoz i ja mam dylemat w wyborze parnoramicznej 22".

Na polu bitwy zostaly mi jedynie LG i Samsungi i sam juz nie wiem co wybrac...

 

Modele ktore rozwazam:

- LG L227WT-PF ok 750zl

- LG W2252TQ-PF ok 680zl

- Samsung SyncMaster 2232BW ok 700zl

- Samsung SyncMaster T220 ok 750zl

 

Czy ktos moglby cos doradzic?

Jak to jest z bad pixelami w jednym i w drugim? Zwlaszcza jak dokonuje sie wymiany w razie badow. Wiem ze LG ma 30dniowa gwarancje na wymiane itd. Jak to jest z Samsungami?

Do tego jest promocja ze do LG22" daja teraz MICROSOFT Keyboard + Mouse Wireless optical desktop 700v2, co prawda warte to ok 30 zl, ale zawsze mozna na allegro puscic :)

 

Z gory dzieki za wszelkie porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...