Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

a do mnie właśnie dojechał Samsung T220 :)...długo się zastanawiałem nad wyborem między tym a LG L227WT, ostatecznie zwyciężył...sentyment do Szajsunga, kupę różnych rzeczy mam w domu od nich i póki co się nie przejechałem na tej firmie, wcześniejszy crt'ek dobrze mi służył ;)... no i design mi się podobał w przeciwieństwie do LG. Jako, że nie miałem za dużo do czynienia z panoramami, to nawet jeśli coś będzie gorsze to nie będę narzekał bo nie mam po prostu punktu odniesienia ;)

 

pierwsze wrażenie - duży ;] (biurko mam z dodatkową podstawką pod monitor, między nim a półką zostało jakieś 15mm ;]...wieczorem się w jakieś gry pobawię no i coś obejrzę.. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem HP LP2275w :) - no zobaczymy jak w praktyce się sprawdzi - powinien dojść w środę - postaram się wtedy o update informacji na jego temat.

Pisz jak tylko dostaniesz, z niecierpliwością czekamy na informacje :) Powiedz też gdzie zamówiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung T220 z vobisu, ostatni model jaki mieli a i tak nie spuscili z ceny. 2 bad pixele. Jeden czerwonawy po środku ekranu ale znośny, drugi na dole na pasku windowsa czarnawy ale w ogóle nie przeszkadza. Poza tym monitor jest gigantyczny :D, trochę podstawka się chybie, także trzeba mieć stabilne biórko. Strasznie widać odciski paluchów pod kątem.

W ogóle jak patrze na jego majestat mam to dziwne uczucie że tym razem przegięłem :rolleyes:

 

Samsung T220 z vobisu, ostatni model jaki mieli a i tak nie spuscili z ceny. 2 bad pixele. Jeden czerwonawy po środku ekranu ale znośny, drugi na dole na pasku windowsa czarnawy ale w ogóle nie przeszkadza. Poza tym monitor jest gigantyczny :D, trochę podstawka się chybie, także trzeba mieć stabilne biórko. Strasznie widać odciski paluchów pod kątem.

W ogóle jak patrze na jego majestat mam to dziwne uczucie że tym razem przegięłem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raven_88, napisz cos wiecej jak dasz rade. Byles ogladac jakies inne monitorki? Widziales ktores inne z mojej listy w akcji moze?

Nie byłem nigdzie nic oglądać...w zasadzie to było tak, że wybrałem pułap cenowy a potem kierowałem się raczej walorami estetycznymi...nie wertowałem miliona for szukając tego najlepszego, analizując sto tysięcy szczegółów typu: model xxx ma takie a takie kolory, ale znowu yyy lepsze zzz...

;)

zresztą na starcie po krótkim przejrzeniu for były od razu tylko dwa modele: Samsung i właśnie wspomniany już wcześniej LG...wygrał design..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Po prawie miesiącu namysłów, czytania recenzji, oglądania monitorów, itd w końcu kupiłem panel.

Padło na... HP f2105 ;)

21" S-PVA - matryca ta sama co w Samsung 215TW, Eizo CE210W i S2110W, czy Gateway FPD2185W.

 

Pierwsze wrażenia na szybko - piękne kolory, kąty, ROZMIAR!. Brak bad pixeli, czy sub pixeli.

Jedyny minus jaki wyłapałem - lekko wyczuwalny input lag. Czuć go jedynie w Q3A (może kwestia przyzwyczajenia, ale wydaje mi się że gorzej mi rail idzie ~~), ale jako że nie jestem hardkorowym graczem to da się przeżyć.

 

Potestuję jakiś czas to fotorecenzję skrobne ;)

 

Aha no i cena za to cudo - uwaga... 650zł z przesyłką z Allegro :lol2:

Fakt, że monitor używany, ale śladów większych nie ma, matryca w stanie idealnym, nawet folia z tyłu obudowy nie odklejona :D Jedynie lekkie ryski na podstawce.

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc monitek doszedł dzisiaj - HP LP2275W :). Ogólnie nie jest źle - wyglad, mocowanie, obraz dla nie wprawnego oka bardzo fajne. Kąty dają radę - choć to 1 LCD więc porównania nie mam. Jutro postaram się dać jakieś fotki [wziąłem się za robienie fotek, ale baterie wymiękły - zapomniałem naładować :( ] i ztestować go dokładnie [ dziś nie mam niestety czasu - zostawiam go tylko na wygrzanie pod kątem pixeli ]. Co więcej na początek - pudło dość duże - zapakowany dość dobrze, wszystkie kable w zestawie [ do huba USB, DVI-DVI, DVI-DSub, DisplayPort, no i Power ], CD i instrukcja też. Jedyną wadą zauważoną na chwilę obecną jest odrobinę słyszalne "skwierczenie", które nasiliło się zwłaszcza po zmniejszeniu jasności na 35% :(. Na moje nieszczęście mam dość cichego kompa więc to słychać :( - przy jakimkolwiek dźwięku przestaje być to słyszalne no ale problem pozostaje. Czy da się to jakoś zniwelować ?. Ok jutro zamieszczę wspomniane zdjęcia i postaram się go dokładniej opisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyną wadą zauważoną na chwilę obecną jest odrobinę słyszalne "skwierczenie", które nasiliło się zwłaszcza po zmniejszeniu jasności na 35% :(.

dość częsta przypadłość monitorów rożnych firm od lg po samsung, niewiele z tym zrobisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21" S-PVA - matryca ta sama co w Samsung 215TW, Eizo CE210W i S2110W, czy Gateway FPD2185W.

Jedyne co ta matryca ma wspólnego z tym EIZO to to że jest typu PVA i ma taką samą rozdzielczość ... nawet jeśli to ten sam model to i tak w EIZO CE siedzi klasa A+ ,w EIZO S pewnie A a w np. Gateway i HP F2105 max będzie klasa B/C (chodzi o sort) czyli jakościowo ... ~dwie klasy niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętam mojeboje z samsungiem 932B, zakończyło się to tak:

3094368[/snapback]

Jedyne co ta matryca ma wspólnego z tym EIZO to to że jest typu PVA i ma taką samą rozdzielczość ...
hahaha

zastanawia mnie coś: dlaczego ludzie mówią "on ma tą samą matryce co w eizo" a nie np "ten model montują w X, Y, EIZO, Z". "tą matrycę montują też w droższych monitorach" etc, etc...

jakby właśnie fakt, że EIZO namaściło dany panel swym błogosławieństwem dawał "rating +5", "lvl 79", "mega-blink-blink", czy inne takie wszystkim innym producentom sprzedającym lcd z daną matrycą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała sesyja HP LP2275w B-)

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Jak znajde więcej czasu i przyjdzie mi kabelek VGA do x0 zrobie ich więcej [;

 

darkseed Faktycznie słychać ten lekki pisk wydobywający się z obudowy. Osobiście mi to nie przeszkadza. Spróbuj ustawienia B 75% C 90% i zmień sobie C na 9300K

Edytowane przez qnikzoor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała sesyja HP LP2275w B-)

 

Jak znajde więcej czasu i przyjdzie mi kabelek VGA do x0 zrobie ich więcej [;

 

darkseed Faktycznie słychać ten lekki pisk wydobywający się z obudowy. Osobiście mi to nie przeszkadza. Spróbuj ustawienia B 75% C 90% i zmień sobie C na 9300K

powiedz czy sa jakies predefiniowane ustawienia typu : text,internet,game,movie itp i czy dobrze sa skalibrowane :rolleyes:

Edytowane przez dr@bollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gnikzoor, też kupowałeś w acerii? Jak z kolorami, równomiernością podświetlenia, input lagiem?

Również przyłączam się do pytań!

Panowie, powiem, że tym buczeniem mnie skołowaliście - już byłem na 99% zdecydowany na ten monitor, a teraz to już sam nie wiem - nie chcę żadnego piszczenia. :(

Cholercia, zawsze coś musi być nie tak. No bo co, LG L227WT mam brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do t220

 

chwilę już poużywałem, czas więc na pierwsze spostrzeżenia.. ;)

 

- bad (i sub) pikseli brak co mnie cieszy niezmiernie ;)

 

- równomierność podświetlenia...z tym już gorzej - prawy dół mianowicie zawiódł :|, w sumie przeszkadza tylko przy oglądania filmów kiedy obraz jest obcięty o czarne pasy...no ale jak to mawiają - niesmak pozostał :)

 

- jak już ktoś wcześniej wspomniał - ta podstawa mogłaby trochę lepszą być, imho ze stabilnością średnio jest..

 

a tak w sumie to jedna rzecz mnie naprawdę wkurza w tym monitorze a mianowicie... sposób jego włączania, po ciemku sobie trafić nie mogę jakoś Oo xD

 

ogólnie jestem na tak, z LG byłoby pewnie lepiej w kontekście podświetlenia, ale nie ma co gdybać, sam sobie wybrałem więc pocierpię :]

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukuję monitora 22 cale w okolicach 800 zł.

Jakie możecie mi monitorki polecić ??

Słyszałem, że sporo osób poleca:

Lg L227wt, Lg W2252tq, SAMSUNG 22" T220, IIYAMA E2201W

 

Zastosowanie:

- 50% czytanie, surfowanie itd.

- 40% filmy

- 10% gry

 

Pozdrawiam,

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym właścicieli HP LP2275w o testy, które są w stanie samemu przeprowadzic w domu, a pomogłyby innym podjąc decyzję co do zakupu.

 

- test input lag'a http://tft.vanity.dk/

- test smużenia za pomocą programu http://programy.pcworld.pl/pobierz/pc/16373.html tak jak jest on zrobiony na http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_lp2475w.htm

- kilka fotek tego samego obrazka z różnych kątów

 

W imieniu swoim i z pewnością wielu innych, z góry dziękuję za kilka testów.

Mile widziane również subiektywna odczucia co do tego monitorka, np. czy widoczne jest smużenie podczas szybkich gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...