Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

HP LP2275w. 1091zł w login24.pl.

 

Input lag 31-33ms (12 prób). Bałem się brzęczenia, ale da się tak ustawić żeby nie było dokuczliwe. Generalnie głośność podobna do mojego starego crt CRT nec fe770.

Nie wiem czy testy są zrobione jak należy, za bardzo nie mam ochoty i czasu na kombinowanie. Jeśli chodzi o kolory to przekłamania wynikają bardziej z winy aparatu niż monitora, aparat mam kiepski a w pokoju nie za jasno.

 

Za ten model duży + dla HP.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez calvis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłem dziś w Bit Computer, z zamiarem obejrzenia lub kupna LG W2252TQ-PF (nie było), ale sprzedawca mi powiedział, że LG są awaryjne i często lądują u nich w serwisie. Czy ktoś może się na ten temat wypowiedzieć?

Cały czas o nim myślę ponieważ naczytałem się wystarczającej ilości pozytywnych komentarzy, dlatego najprawdopodobniej zamówię ten monitor. Mimo wszystko jestem ciekaw opinii.

 

 

PS Sprzedawca polecał Nec'a i Samsunga. O Nec'u nic nie wiem, a o Samsungach da się przeczytać, że są słabe. Każdy chyba mówi coś innego.

 

 

Wątek poruszyłem również w temacie o W2252. Przepraszam, ale zależy mi na odzewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lg są awaryjne, ale wszystkim naraz się nie zepsują, nec'i są dobre i dorgie a samsungi jeszcze droższe - mówmy tu o modelach za ponad 1500 zł, a jeżeli chodzi o monitory po 800 zł to masówka i loteria - mogą być spore różnice pomiędzy identycznymi monitorami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony ostrzeżenie co do Samsunga T220 - dzień po zakupie od razu różowy piksel na środku ekranu. :mur: Większym problemem jest mocowanie - mam małe biurko, więc przenosi delikatnie drgania podczas pisania na klawiaturze, a monitor doskonale z nimi rezonuje. W efekcie po kilku godzinach pracy dostałem rasowych zawrotów głowy, czyli po prostu choroby lokomocyjnej (drgania "skręcające" wokół osi wychodzącej prostopadle mniej więcej ze środka monitora). Jadę oddać, a był taki piękny... :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy przygotowuję się do zakupu monitora. Będą to chyba "niestety" 22 cale. Dlaczego? Ponieważ 19 cali kosztuje praktycznie tyle samo co 22 cale. A dlaczego "niestety"? Ponieważ mam obawy odnośnie gier. Bardzo dużo gram i obawiam się, że natywna rozdzielczość takiego monitora zmiażdży mój sprzęt. Niby można grać w 1280x1024 i monitor obetnie obraz po bokach - wypełni czarnymi pasami. Tylko czy ta funkcja działa jak należy?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy przygotowuję się do zakupu monitora. Będą to chyba "niestety" 22 cale. Dlaczego? Ponieważ 19 cali kosztuje praktycznie tyle samo co 22 cale. A dlaczego "niestety"? Ponieważ mam obawy odnośnie gier. Bardzo dużo gram i obawiam się, że natywna rozdzielczość takiego monitora zmiażdży mój sprzęt. Niby można grać w 1280x1024 i monitor obetnie obraz po bokach - wypełni czarnymi pasami. Tylko czy ta funkcja działa jak należy?

Pozdrawiam

Przy korzystaniu z DVI w nowszych gierkach nie miałem nigdy problemów. Co do starszych gier, to Settlers 1, Lotr 1 rozciągane na cały ekran ( obraz i tak jest bardzo akceptowalny ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pasy po bokach to niczego nie obcina. Proporcje masz zachowane, ale obraz skalowany w górę (rozmycie) na całą wysokość ekranu. Przynajmniej tak to wygląda u mnie na Samsungu. Czyli - albo sztywne 4:3 skalowane na wysokość ekranu, albo rozciągnięta w poziomie panoramka na całym ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pasy po bokach to niczego nie obcina. Proporcje masz zachowane, ale obraz skalowany w górę (rozmycie) na całą wysokość ekranu. Przynajmniej tak to wygląda u mnie na Samsungu. Czyli - albo sztywne 4:3 skalowane na wysokość ekranu, albo rozciągnięta w poziomie panoramka na całym ekranie.

... albo 1:1 ( opcja bez skalowania ). Ustawiając rozdzielczość 1280x1024 z opcją bez skalowania masz pasy po bokach i minimalne u góry i dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy przygotowuję się do zakupu monitora. Będą to chyba "niestety" 22 cale. Dlaczego? Ponieważ 19 cali kosztuje praktycznie tyle samo co 22 cale. A dlaczego "niestety"? Ponieważ mam obawy odnośnie gier. Bardzo dużo gram i obawiam się, że natywna rozdzielczość takiego monitora zmiażdży mój sprzęt. Niby można grać w 1280x1024 i monitor obetnie obraz po bokach - wypełni czarnymi pasami. Tylko czy ta funkcja działa jak należy?

Pozdrawiam

Możesz też grać w 1440x900 - rozdzielczości typowej dla 19". Wprawdzie obraz będzie trochę rozmyty (co wynika z nienatywnej rozdzielczości), ale zachowa właściwe proporcje - IMO lepsze to niż czarne pasy po bokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada dokładne wymiary matryc panoramicznych 19, 20, 21 i 22 calowych? Przymierzam sie właśnie do kupna panoramy i chciałbym porównać do zwykłego 17" LCD, którego mam w domu. Jakoś nie potrafie nic znaleźć w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bałem się brzęczenia, ale da się tak ustawić żeby nie było dokuczliwe.

To znaczy całkowicie znika czy jednak zawsze słychać? No i czy przy tych "niedokuczliwych" ustawieniach obraz jest mocno jasny?

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielka prośba do użytkowników monitora HP LP2275w: czy moglibyście włączyć sobie na cały ekran te obrazki...

 

http://img82.imageshack.us/my.php?image=beztytuuem1.jpg

 

http://img82.imageshack.us/my.php?image=beztytuu2ip7.jpg

 

http://img82.imageshack.us/my.php?image=fb...mb8c07e1bk5.jpg

 

... i zrobić zdjęcie monitora z poziomu mniej więcej górnej krawędzi? Najlepiej przy zaciemnionym pomieszczeniu. Tak jak to zrobiłem tu: http://www.picoodle.com/view.php?img=/3/9/...g&srv=img27 albo tu: http://img406.imageshack.us/my.php?image=ssa41434ol5.jpg

 

Naprawdę proszę i z góry pięknie dziękuję. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielka prośba do użytkowników monitora HP LP2275w: czy moglibyście włączyć sobie na cały ekran te obrazki...

 

http://img82.imageshack.us/my.php?image=beztytuuem1.jpg

 

http://img82.imageshack.us/my.php?image=beztytuu2ip7.jpg

 

http://img82.imageshack.us/my.php?image=fb...mb8c07e1bk5.jpg

 

... i zrobić zdjęcie monitora z poziomu mniej więcej górnej krawędzi? Najlepiej przy zaciemnionym pomieszczeniu. Tak jak to zrobiłem tu: http://www.picoodle.com/view.php?img=/3/9/...g&srv=img27 albo tu: http://img406.imageshack.us/my.php?image=ssa41434ol5.jpg

 

Naprawdę proszę i z góry pięknie dziękuję. :)

Sądząc po zdjęciach, które zamieściłeś, jesteś posiadaczem LG L227WT i chyba nie jesteś za bardzo z niego zadowolony.

Napisz co Cię w nim irytuje, bo ja się waham pomiędzy tym LG a HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po zdjęciach, które zamieściłeś, jesteś posiadaczem LG L227WT i chyba nie jesteś za bardzo z niego zadowolony.

Napisz co Cię w nim irytuje, bo ja się waham pomiędzy tym LG a HP.

Zajrzyj do tematu o L227WT, tam trochę bardziej się rozpisałem. Ogólnie rzecz biorąc denerwują mnie właśnie te zmiany kolorów.

 

Powiem tak - ja też zastanawiałem się między HP LP2275w i tym LG, wziąłem w końcu LG-ka i teraz żałuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do tematu o L227WT, tam trochę bardziej się rozpisałem. Ogólnie rzecz biorąc denerwują mnie właśnie te zmiany kolorów.

 

Powiem tak - ja też zastanawiałem się między HP LP2275w i tym LG, wziąłem w końcu LG-ka i teraz żałuję.

Te LG na matrycy TN. Niestety widać te słabe kąty na załączonych przez Ciebie zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie złożyłem zamówienie na Samsunga T220! :-)

Mój pierwszy monitor LCD, a generalnie to mój drugi monitor :P

Wysłużony 7-letni 17" CRT zostanie zmieniony.

Nieco więcej napiszę jak posiedzę na nim jakiś czas ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

im wiecej czytam roznych testow o lcd tym mniej wiem - crt mi juz strzela wiec trzeba kupic jakis LCD - no i nie mam pojecia co wziąc ...

 

naczytalem sie duzo zlego o matrycach TN no ale nie mam pieniedzy na s-pva a najtanszy z tej technologii kosztuje 999zl ...

 

takze pozostaje TN no i z tego co widze to najlepiej brac L227WT-PF lub W2252tq-pf albo W2252V-PF

 

tylko ze lcdki 22calowe wydaja mi sie cholernie duze - miejsce na biurku jest no ale troche obaw mam ...

 

wiec jeszcze zapytam - czy sa jakies godne uwagi lcdki troche mniejsze niz te 3 modele wyzej ?

czy wogole oplaca sie brac teraz mniejsze niz 22'' panoramy ?

 

czy siedac 100cm od takiego monitora to nie jest za mala odleglosc ?

 

komp standardowy mam - athlon 64 x2 4000, 2gb i grafa 8600gt ... w gierki gram sporadycznie (czekam tylko na gta 4) no i sie obawiam czy mi sprzet pociagnie no ale rozdzielczosc chyba mozna bez obaw zmniejszyc ?

 

takze podsumowując do 800zl znajde cos mniejszego i lepszego niz L227WT-PF W2252tq-pf W2252V-PF ?

czy po prostu bezcelowe jest kupowanie cos innego niz 22'' ?

Edytowane przez vcarter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takze podsumowując do 800zl znajde cos mniejszego i lepszego niz L227WT-PF W2252tq-pf W2252V-PF ?

czy po prostu bezcelowe jest kupowanie cos innego niz 22'' ?

Mozesz kupic kazdy z nich w wydaniu 20" :) Rozdzielczość nadal ta sama a ekran mniejszy.

Ja osobiście nie rozumiem Twoich obaw, mam okazję pracować ostatnio na 24" i nie jest za duży, nawet wolał bym 26" dla siebie :)

22" wide to monitor o rozmiarze 19" 4:3 tylko ze szerszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety brzęczenia nie da się pozbyć zupełnie i jak się w nie wsłuchiwać to jest nieco denerwujące.

[fotki]

Dziękuję calvis za foty. Cóż, tak powinny wyglądać podświetlenie/kąty każdego monitora.

Gdyby nie to, że przestraszyłem się piszczenia, to prawdopodobnie też bym już siedział na tym HP-ku zamiast męczyć się z LG na TN-ce. Cóż, i tak prawdopodobnie jutro wyślę tego ostatniego z powrotem.

Hm, to mówisz, że nawet przy dużej jasności/kontraście zawsze popiskuje?

 

tylko ze lcdki 22calowe wydaja mi sie cholernie duze - miejsce na biurku jest no ale troche obaw mam ...

Masz rację - wydaje ci się. ;)

22" wcale nie są takie duże - ja się przesiadłem z siedemnastki i wrażenie robiło może przez godzinę, potem się przyzwyczaiłem i nawet coś większego bym chętnie przywitał. :P

Nie masz się czego bać.

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

im wiecej czytam roznych testow o lcd tym mniej wiem - crt mi juz strzela wiec trzeba kupic jakis LCD - no i nie mam pojecia co wziąc ...

 

naczytalem sie duzo zlego o matrycach TN no ale nie mam pieniedzy na s-pva a najtanszy z tej technologii kosztuje 999zl ...

 

takze pozostaje TN no i z tego co widze to najlepiej brac L227WT-PF lub W2252tq-pf albo W2252V-PF

 

tylko ze lcdki 22calowe wydaja mi sie cholernie duze - miejsce na biurku jest no ale troche obaw mam ...

 

wiec jeszcze zapytam - czy sa jakies godne uwagi lcdki troche mniejsze niz te 3 modele wyzej ?

czy wogole oplaca sie brac teraz mniejsze niz 22'' panoramy ?

 

czy siedac 100cm od takiego monitora to nie jest za mala odleglosc ?

 

komp standardowy mam - athlon 64 x2 4000, 2gb i grafa 8600gt ... w gierki gram sporadycznie (czekam tylko na gta 4) no i sie obawiam czy mi sprzet pociagnie no ale rozdzielczosc chyba mozna bez obaw zmniejszyc ?

 

takze podsumowując do 800zl znajde cos mniejszego i lepszego niz L227WT-PF W2252tq-pf W2252V-PF ?

czy po prostu bezcelowe jest kupowanie cos innego niz 22'' ?

Kupuj 22" i w ogóle się nie przejmuj. To jest mały monitor :D po kilku dniach pracy. Sprzęt masz dobry, także nie musisz martwić się o gierki. Zawsze możesz dać mniejsze rozdziałki. Co do modelu, tutaj niestety nie poradzę, nie siedzę w TN'kach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie nie występuje po skalibrowaniu ustawień. Chyba że ktoś lubi pracować na 100% B i C

Wtedy słychać lekkie piszczenie wydobywające się z panelu, ale praca na takich ustawieniach to katorga,

monitor świeci się jak psu jajca, a przy dłuższej pracy oczy mogłyby na tym bardzo ucierpieć

 

Co do monitorka świetny, kąty widzenia robią swoje, nie zauważyłem imputlaga.

Skalowanie obrazu też daje rade, teraz właśnie grywam na x0 i gierki wyglądają cudnie.

Jedynie boli jedno gniazdo DVI, troche mnie śmieszy fakt że nie ma wejścia dodatkowego VGA

Polecam monitorek za takie pieniądze tylko brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...