Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Piszczenie nie występuje po skalibrowaniu ustawień. Chyba że ktoś lubi pracować na 100% B i C

Wtedy słychać lekkie piszczenie wydobywające się z panelu, ale praca na takich ustawieniach to katorga,

monitor świeci się jak psu jajca, a przy dłuższej pracy oczy mogłyby na tym bardzo ucierpieć

Hm, mam nadzieję, że tak jest, bo sam też wolę pracować na nie za mocno świecącym monitorze, ale mamy tu pewną niezgodność, bo darkseed napisał tak:

Jedyną wadą zauważoną na chwilę obecną jest odrobinę słyszalne "skwierczenie", które nasiliło się zwłaszcza po zmniejszeniu jasności na 35% :(

Może to zależy od danego egzemplarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj 22" i w ogóle się nie przejmuj. To jest mały monitor :D po kilku dniach pracy. Sprzęt masz dobry, także nie musisz martwić się o gierki. Zawsze możesz dać mniejsze rozdziałki. Co do modelu, tutaj niestety nie poradzę, nie siedzę w TN'kach.

skoro sie nie orientujesz w TN'kach to pewnie coś wiesz o lepszych matrycach ? a do 800zł to w pva/mva jest chyba tylko jakas zwykla 19stka 5:4 ale juz z lepsza matryca np. HP LP1965

 

no i majac do wyboru panorame 22'' TN i zwykla 19'' PVA to w co lepiej zainwestowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro sie nie orientujesz w TN'kach to pewnie coś wiesz o lepszych matrycach ? a do 800zł to w pva/mva jest chyba tylko jakas zwykla 19stka 5:4 ale juz z lepsza matryca np. HP LP1965

 

no i majac do wyboru panorame 22'' TN i zwykla 19'' PVA to w co lepiej zainwestowac ?

Na chwilę obecną z 22" z rozdzielczością 1680x1050 na SPVA mamy 2 modele, Eizo S2231W około 2000 zł i HP 2275W +/- 1000 zł. Mimo wszystko, w obecnych czasach skłaniałbym się w stronę panoramy. Poczekać, zebrać te 200 zł i kupić od razu 22 na SPVA. Nie będziesz żałował. A tak, kupisz 20"na TN, rozdzielczość ta sama, ale fizyczna wielkość ekranu jest po prostu mała, kąty słabe i będziesz się wkurzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Czy posiadając monitor lg LG L204WT 20" panorama i sprzedając go, i kupując za 500 zł Samsung 2232BW będe zadowolony? Czy nie będe widział żadnej różnicy?

 

pozdrawiam i czekam na szybka odpowiedz.

Edytowane przez Mark18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, to mówisz, że nawet przy dużej jasności/kontraście zawsze popiskuje?

Tak, zawsze go trochę słychać, szczególnie zaraz po włączeniu. Nie jest to piszczenie a'la cewki na płycie głównej, raczej brzęczenie. Raz jest głośniej, raz ciszej, ale jest zawsze, nie ma takich wartości B i C by znikły zupełnie. Przynajmniej w moim egzemplarzu, nie wiem jak w innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat siedze na monitorach CRT, czasem na laptopach. Nastal teraz moment ze przenosimy biuro i przy okazji dokupujemy pare blaszakow + LCD. Bedzie sluzyl do tego co ma robic monitor w biurze - word, excel, www, czasem corel tudziez ps, od czasu do czasu jakis .cadowski projekcik, w kazdym badz razie bez gier i bez filmow (pomijajac youtube ;)). Czytajac kilka tematow ( i patrzac na popularnosc tego) dochodze do wniosku ze najlepiej brac 22" panoramiczne. Pozostaje kwestia matrycy - TN wystarczy czy potrzeba pva (wiem tlyko tyle ze ta 1st jest niby gorsza) ?

Co mzoecie mi polecic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak: monitor [ HP LP2275W ] wczoraj odesłałem. Mam za cichy komputer dla tego monitora - albo może w moim brzęczało głośniej :). Ogólnie byłem bardzo zadowolony. Kąty, kolory, input lag pewnie jakiś jest ale moje oczy nie profesjonalnego gracza nic nie zauważyły. No i dizajn też mi się bardzo podobał - no ale nie po to płacę tysiąc złotych żeby mi monitor wydawał jakieś dźwięki :(. Z moich dociekań wynikło że jest to wada tego konkretnego modelu i jego produkcji. Miałem wiele opinii od innych użytkowników że mają tak samo ale większości to nie przeszkadza :). Wkurzony trochę jestem bo bad pixeli też nie miał a wygrzewałem go dość długo :(.

Monitor polecam jeśli komuś nie będą te piski przeszkadzały [ma głośnego kompa], poza tym monitor jest super. Aha podświetlenie było dość równomierne.

Jak znajdę kartę pamięci to wkleję jakieś fotki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

planuję przesiąść się z monitora 17 cali na 20-22. Komputera używam głównie do pracy (programowanie) i surfowania oraz czasem do filmów. Mam pytanie, czy 22" to nie za dużo do codziennej pracy? Nie męczy wzroku? Jaka jest komfortowa odległość oczu od takiego monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

planuję przesiąść się z monitora 17 cali na 20-22. Komputera używam głównie do pracy (programowanie) i surfowania oraz czasem do filmów. Mam pytanie, czy 22" to nie za dużo do codziennej pracy? Nie męczy wzroku? Jaka jest komfortowa odległość oczu od takiego monitora?

Nie jest za duży. Oczy będą boleć, jak nie ustawisz odpowiedniej jasności. Odległość około 60-70 cm, standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok siedze juz na W2252V-PF ;) przesiadka z crt 17'' i roznica jest kolosalna ;)

monitor bardzo fajny :) no ale narazie wiecej nie pisze bo probuje dostosowac ustawienia obrazu ...

odpalilem na szybko gierke crysis warhead i przy szybkich ruchach lekko smuzy - czy mozna to jakos wyeleminowac ?

i nastepne pytanie - jaki jest najlatwiejszy czy najlepszy sposob do poszukiwania martwych pixeli bo tak na windowsie to poki co nie widze zeby jakis byl :)

 

i ostatnia sprawa - nie dziala mi forteManager :( szukalem w googlach i niestety nie znalazlem odpowiedzi - dziala mi tylko opcja check update ... sterowniki do monitora zainstalowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego HP LP2275w niestety tez musialem odeslac... :/

po ok. 10 godz. pracy zaczal brzeczec jak wiele innych tych samych modeli

znaczy ze to chyba jakas wada produkcyjna

dodatkowo od samego poczatku ujawnila sie jeszcze inna wada... :(

tzn jak byl podlaczony po zlaczu DVI i jak go wylaczylem przyciskiem na przednim panelu to niestety juz nie chcial sie wlaczyc chyba najzwyczajniej nie widzial sygnalu

myslalem ze mam cos z grafika ale po zlaczu analog. dzialal bezproblemowo

sprawdzilem podlaczajac do innego kompa i tez to samo czyli jednak monitor wadliwy

 

podsumowujac wady: brzeczenie i nie dziala wyl/wl po DVI

 

reszta bez zarzutu :) nawet bad pixela nie mial :)

 

niestety dystrybutor nie wymieni na nowa sztuke bo dostalem info ze HP wycofuje ten model z rynku... :(

to co mieli na magazynie (a mieli sporo ze wzgledu na duze zapotrzebowanie i zainteresowanie) juz odeslali do magazynu HP :(

szkoda bo monitorek za taka cene z matryca PVA jest a raczej juz chyba 'byl' dobra oferta na rynku paneli LCD

 

ciekawe czy wypuszcza ten model poprawiony...

pozostaje chyba tylko czekac

 

ehhh a bylo tak fajnie na biurku.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki a z forteManager i smuzeniem ktos poradzi ?

 

i jeszcze jedno - w win xp uzywam rozdzielczosci 1680x1050 ale podczas przegladania stron w firefoxie to troszke jest to chyba za male a znowu jak dam rozdzielczosc mniejsza to wtedy czcionki sa takie jakby ziarniste ... nie wiem czy sie nie przeslyszalem ale mozna powiekszyc jakos przegladanie stron lub czcionki nie zmieniajac rozdzielczosci 1680x1050 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno - w win xp uzywam rozdzielczosci 1680x1050 ale podczas przegladania stron w firefoxie to troszke jest to chyba za male a znowu jak dam rozdzielczosc mniejsza to wtedy czcionki sa takie jakby ziarniste ... nie wiem czy sie nie przeslyszalem ale mozna powiekszyc jakos przegladanie stron lub czcionki nie zmieniajac rozdzielczosci 1680x1050 ?

W firefoxie wciśnij ctrl i porusz rolką w myszce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycofują go ze względu na to piszczenie ?

Jak go wycofują to nie wiem czy go kupować.

tego nie wiem, probowalem wyciagnac info dlaczego go wycofuja ale osoba z ktora gadalem nie wiedziala

w kazdym badz razie wszystkie sztuki musieli odeslac bez wyjatku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy sie nie przeslyszalem ale mozna powiekszyc jakos przegladanie stron lub czcionki nie zmieniajac rozdzielczosci 1680x1050 ?

Właściwości ekranu -> Ustawienia -> Zaawansowane -> Ogólne -> pobaw się wielkością czcionki - to wpływa również na wyświetlanie stron WWW, w każdym razie u mnie działało, na Seamonkey. Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...mozna powiekszyc jakos przegladanie stron lub czcionki nie zmieniajac rozdzielczosci 1680x1050 ?

jeśli masz Firefoxa proponuje taka fajna wtyczke: GLAZOOM czyli zoom do stron www

 

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/6489

 

na dolnym pasku pojawia sie intuicyjny wybór powiekszenia lub zmniejszenia stronki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm kupiłem tego HP LP 2775W mimo że wiedziałem o tym piszczeniu no i niestety mój model też to ma :cry: . Z tym że dzieje sie to tylko i wylącznie gdy obniżymy brigtness. Na początku pojawiło się gdy dałem do 70% ok natomiast teraz wystarczy tylko zejśc pare % poniżej 100 i już zaczyna skwierczeć. Żeby zmniejszyć jasnosć uzyłem więć kontrastu, zmniejszyłem go do 40% i jest ok nie piszczy. Zauważyłem także że brigtness na 50% praktycznie likwiduje to skwierczenie i trzeba się dobrze w nie wsłuchać.

 

Kontaktował się ktoś z posiadaczy tego monitora u któych wystąpiły te objawy z HP?

Edytowane przez Letaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, panowie, ale np. taki HP LP1965 też brzęczy przy zmniejszonej jasności - a sprzedawany jest do dziś.

LP2275w w sklepach jak na razie też dostępny, a w kilku nawet podają, że mają 20 sztuk...

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy to skwierczenie LP2275w jest bardziej uciążliwe w porównaniu z LG W2252TQ-PF lub HP LP1965 albo całkiem innym monitorem ?

Czy występuje w LP2275w coś takiego ?(czy czerń i jej odcienie jest dobra w filmach. i bez świecących pasów):

W oglądaniu filmów przyszkadza mi za jasny czarny kolor. Paski na dole i górze za jasne mimo że mam jasność do filmów ustawioną na 0 (w monitorze i w sterach dla filmów).Próbowałem różne ustawienia ale zawsze jest za jasny. Do tego nie widać w filmach dobrze ciemnych odcieni (tych prawie czarnych) dopiero jak rozjaśnie to się to poprawia ale wtedy te pasy ppoza filmem Oczywiście w dzień tego tak nie widać ale w nocy to jest wkurzające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy to skwierczenie LP2275w jest bardziej uciążliwe w porównaniu z LG W2252TQ-PF lub HP LP1965 albo całkiem innym monitorem ?

No właśnie - to jest ważne pytanie, bo imo brzęczenie LP1965 nie było jakieś bardzo uciążliwe i spokojnie do przyzwyczajenia się (oczywiście słyszalne tylko przy względnej ciszy). Oby tu nie było gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie W2252V-PF tez piszczy ale tylko jak z tylu ucho nastawie do monitora - tak to pewnie gdybym nie przeczytal i nie sprawdzil to bym nie wiedzial ze piszczy ...

 

mam jeszcze inny problem - mianowicie jesli wlacze najpierw kompa a pozniej monitor to sie wlacza tryb oszczednosciowy i jest ciemny ekran i nic z tym nie da sie zrobic i musze wylaczyc kompa i najpierw wlaczyc monitor a pozniej kompa i normalnie wszystko sie uruchamia ... ktos tez tak ma ? da rade cos z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pisze tutaj w imieniu kumpla. W przeciagu ostatnich miesiecy sam wypadlem troche z obiegu jezeli chodzi o obecne monitory, po prostu przestalem sledzic :) Dlatego zwracam sie do Was.

 

Kilka pytan:

1. Czy monitor Iiyama E2201W to jest to samo, co E2201W-B1?

Na Digital Versus ten monitor ("W") ma zerowy IL - i o to wlasnie chodzi - potrzebny jak najnizszy IL. Ale w aktualnych ofertach nie widze nigdzie modeli "W" tylko "W-B1". Dlatego zaczalem sie zastanawiac. Ktos cos wie?

2. Czy sa aktualnie jakies modele na TN z niskim IL? W przypadku jezeli powyzsza Iiyama by sie nie sprawdzila, trza by znalezc cos innego, latwo dostepnego.

 

Monitor bedzie wykorzystywany ogolnie do netu i grania (Q3).

 

Z gory wielkie dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem sobie na testy z pracy LG W2252TQ i mogę się podzielić garstką uwag.

1.kolory ładne

2.input lag zmierzony 16 ms

3.bzyczy jak szalona mucha !!!!!!!!!!!

i tu jest meritum, chciałem sobie kupić 2 sztuki monitorków 22" i myslałem ze ten lg bedzie ok ale jesli ustawienie jasnosci jest inne niz 100 lub 0 monitor brzęczy jak stary Rubin. WTF !!?

Z tego co czytam w necie to norma, dla jednego to mały problem dla mnie duży - mam kompa całkowicie wyciszonego i jak siedzę w nocy wkurza mnie jakieś bzykanie.

Wiecie może czy Samsung T220 też tak brzęczy ? Warto go kupować ? Bardzo rzadko gram w gry ale chyba ma wiekszy input lag cos kolo 40 ?

Możecie polecić coś porównywalnego z LG co nie brzęczy, ladny obraz ma i malego input laga ?

Dla mnie konkluzia jest taka ze nie chce tego lg i nie polecam nikomu, znalazlem gdzies w necie rozwiazanie problemu polegajace na calkowitym zalaniu lakierem brzeczacych cewek ale wtedy trace gwarancje.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...