Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Wziąłem sobie na testy z pracy LG W2252TQ i mogę się podzielić garstką uwag.

1.kolory ładne

2.input lag zmierzony 16 ms

3.bzyczy jak szalona mucha !!!!!!!!!!!

i tu jest meritum, chciałem sobie kupić 2 sztuki monitorków 22" i myslałem ze ten lg bedzie ok ale jesli ustawienie jasnosci jest inne niz 100 lub 0 monitor brzęczy jak stary Rubin. WTF !!?

Z tego co czytam w necie to norma, dla jednego to mały problem dla mnie duży - mam kompa całkowicie wyciszonego i jak siedzę w nocy wkurza mnie jakieś bzykanie.

Ja mam ten monitor - brzęczenie jest w żadnym stopniu niesłyszalne przy włączonym komputerze, przy wyłączonym mini, mini, minimalnie (przez tą chwilę zanim monitor przejdzie w stan czuwania). A więc nie jest to norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Pilnie potrzebuję porady.

 

Który monitor z tanich 22' ma lepsze kolory i podświetlenie matrycy SAMSUNG 22'' SM 2243LNX czy LG W2234S-BN 22'. I jakie matryce sa w nich montowane LG i Samsunga czy Auo.

 

pzdr

 

Nic nie poradziliście wziałem pierwszy lepszy LG W2252TQ-PF a niech tam oby tylko nie buczał/piszczał i badów nie miał. Reszta wsio jedno.

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazję wypróbować 22'' Samsung SyncMaster T220 niedawno (kolega pożyczył jak miałem kłopot z moim złomem, potem kupiłem taki sam) i kolory całkiem ładne, z matrycą jak na razie żadnych problemów, no zobaczymy jak się będzie sprawował z biegiem czasu jak na razie jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem brać gatewaya 2185W, ale ostatnio są problemy z dostawą, bo jak tylko dojdą, rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.. trzeba sie więc rozejrzeć za alternatywą w okolicach 700zł. 21-22" to optymalny rozmiar.

Monitor do akademika dla dziewczyny - office, programowanie (więc przydałby się pivot), nieco grafiki (CAD) a najwięcej net i filmy (bo coś w czasie studiów trzeba robić ;) ). No i takie jeszcze wymagania:

1. W grę wchodzą tylko monitory matowe. Żadne blingbling od hp.

2. Monitor będzie podłączony niestety przez VGA (nie ma DVI w lapku), więc musi posiadać taki port i dobrze na nim działać.

3. Często będzie używany ciemną nocą, więc przyda się czarna czerń i wysoki kontrast (biorę pod uwagę też dynamiczny, ale jo siem nie znom ;))

4. Mile widziana regulacja wysokości (czasem będzie sobie wystawał zza matrycy lapka jako drugi ekran) oraz regulacja przód/tył (bo filmy ogląda się z łóżka)

 

Z tego co na razie wyczytałem na forum, jest kilka interesujących propozycji:

Samsung T220

Samsung 2253BW (chyba że lepiej starszą wersję 226BW?)

LG 2252TQ-PF

LG L227WT-PF

 

nie wiem który z nich będzie najlepszy. niestety żaden nie ma pivota ani matrycy xVA, więc przydałaby się jakaś alternatywa, ale te ekrany też ujdą. Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 4 brałbym LG L227WT-PF ma lepsze kolory.

 

Przymierzałem się do kupna HP 2275W ze wzgłędu na dobre kolory i czerń ale okazuje się że nie jest bez wad.

1.bzyczenie

2.zdarza się że ze stanu wstrzymania obraz pojawia się po ok 30-40 sek.

3.pojawiają się zielone horyzontalne linie na ekranie (również w egzemplarzach po wymianie od hp)

Można o tym poczytać tu: http://www.newegg.com/Product/ProductRevie...N82E16824176098 ,

forum supportu hp i na pclabie.

szukam dalej albo wrócę do crt <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...=3450&ph=13

dziwne.. wg tej strony L227WT ma akurat najgorsze kolory z 4 porównywanych.. albo ja nie umiem interpretować tych wyników..

Prawdopodobnie wysokie dE wynika z badania odchylenia przy kalibracji do sRGB ... a to monitor szerokogamutowy który powinien być optymalizowany w kierunku AdobeRGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że to przekreśla sens patrzenia na wszystkie testy kolorów L227 w tym serwisie?

Hmmm chyba jednak nie ... bo na szerokogamutowym EIZO CG241W jest OK ... czyli faktycznie ten LG byłby tak marny?

 

ps. choć z drugiej strony na TN są znaczne shifty barw w zal. od kąta patrzenia więc te pomiary przy idealnym kącie mają się bardzo optymistycznie do tego co na prawdę zobaczymy na LCD TN ... zmierzam do tego że na TN i tak będzie barwowo padaka i nie przywiązywał bym do wyników odchylenia barwy jakiejś wielkiej wagi . Co innego jeśli kupujesz monitor na xVA/IPS

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no trochę podejrzane..

 

BTW.. wie coś ktoś o LG 2284F? Przy okazji szperania w google go wynalazłem jako "poważną konkurencję dla L227 i T220"

 

Edit: tu na forum znalazłem 1 temat z tym monitorkiem.. ktoś się zastanawiał nad nim i 2252TQ-PF.. a

Jedyną odpowiedź dał @Bluebird:

W tych cenach ja był brał LG L227WT-PF ma lepsze kolory

Czy Ty widziałeś te wszystkie monitory, czy polecasz L227 na podst. jakiegos artykułu? Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W grę wchodzą tylko monitory matowe. Żadne blingbling od hp.

2. Monitor będzie podłączony niestety przez VGA (nie ma DVI w lapku), więc musi posiadać taki port i dobrze na nim działać.

ad1. słusznie

ad2. D-SUB + lcd to straszna nędza i nieporozumienie. mówię to nie tylko na moim przykładzie lecz i opini innych pojawiające się wiele razy na forum.

nie wiem czy są jakieś przejściówko-konwertery które by to poprawiały...

14" daewoo z 1995 (który dalej gdzieś tam leży w domu;)...) daje lepszy obraz.... wszystko jak za starych dobrych czasów kart 3Dfx Voodoo = rozmyte, nieostre. a IMO przez to traci się jedną z głównych zalet lcd.

ponoć kiedyś było z tym lepiej (niepamiętam ale ktoś tak wspominał o starym LCD jedynie z dsub i określił tamten obraz jako znacznie lepszy niż jego nowy lcd poprzez dsub - kwestia elektroniki)

 

jest to oczywiście 'używalne'. sam podpinam czasem jako 2gie_zródło' swojego lapka, ale to ogromna różnica. i nie potrafię zrozumieć dlaczego do jakichkolwiek laptopów jeszcze to dają...

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejściówka o której mówisz jest w samym ekranie.. w końcu wyświetla obraz cyfrowy z analogowego wejścia. Niestety w żaden sposób nie przeskoczę braku dvi w laptopie... wczoraj jednak dotarł gateway 2185W i mam 2 tygodnie na testy. Jak się nie sprawdzi to będzie można oddać. Mogę na nim ewentualnie sprawdzić svideo->3xRCA, ale i tak jakość jest nienajgorsza, a powiedziałbym nawet że świetna. Z tym że bezpośrednie porównanie do tego PVA mam tylko z kilku TN laptopowych i Samsunga 206BW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedź NEC MultiSync 22" P221W:

 

http://tcmagazine.com/comments.php?shownew...475&catid=2

10 bit programmable LUT ?? 8-O 8-O 8-O ... to by oznaczało że jest kalibrowalny sprzętowo ... jak np. EIZO serii CG i SX (najtańsza panorama CG lub SX to jak mnie pamięć nie myli 4K). Tutaj podają cenę za tego NEC 636$ ... jeśli to się sprawdzi to będzie best BUY dla grafika z ograniczonymi funduszami.

 

Tylko jeszcze małe pytanie ... jak szeroki jest gamut w tym modelu ?

 

edycja:

 

Już se znalazłem ... 96% AdobeRGB - jest dobrze

 

Dodatkowo widzę że zastosowali jakiś filtr XtraView+ poprawiający kąty ... na S-PVA ... to może oznaczać pomijalny shift gammy/barw np. w rogach :) (który obecnie trochę doskwiera)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś o zmianie Laptopa ? ;)

cały czas myślę.. a chcesz kupić? :)

 

ale to laptop i monitor mojej dziewczyny, więc nie mam na to zbyt dużego wpływu.. ma takiego lapka jak ja, tyle że z matową matrycą, większym dyskiem i mniej ramu. kupowała go niecały rok temu i nie myśli o zmianie. ja natomiast lubię często zmieniać sprzęt, ale te lapki które mnie interesują częściej mają port COM niż HDMI lub DVI.. whatever.. to nie dyskusja na temat laptopów tylko lcd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejściówka o której mówisz jest w samym ekranie.. w końcu wyświetla obraz cyfrowy z analogowego wejścia.

napisałem o konwerterze w takim oto znaczeniu: z lapka wychodzi z dsub -> konwerter -> dvi w lcd

jak się nie mylę to wpadło mi kiedyś w oczy takie coś na necie. szukać mi sie teraz nie chce;) nie widziałem tego nigdy w akcji, nie wiem jak to działa i czy jest sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem o konwerterze w takim oto znaczeniu: z lapka wychodzi z dsub -> konwerter -> dvi w lcd

jak się nie mylę to wpadło mi kiedyś w oczy takie coś na necie. szukać mi sie teraz nie chce;) nie widziałem tego nigdy w akcji, nie wiem jak to działa i czy jest sens.

Taki konwerter może nic nie pomóc jeśli (co jest bardzo możliwe) wyjście dsub jest niskiej jakości .... i z tego powodu radziłem wymienić laptop na model z wyjściem cyfrowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 bit programmable LUT ?? 8-O 8-O 8-O ... to by oznaczało że jest kalibrowalny sprzętowo ... jak np. EIZO serii CG i SX (najtańsza panorama CG lub SX to jak mnie pamięć nie myli 4K). Tutaj podają cenę za tego NEC 636$ ... jeśli to się sprawdzi to będzie best BUY dla grafika z ograniczonymi funduszami.

 

Tylko jeszcze małe pytanie ... jak szeroki jest gamut w tym modelu ?

 

edycja:

 

Już se znalazłem ... 96% AdobeRGB - jest dobrze

 

Dodatkowo widzę że zastosowali jakiś filtr XtraView+ poprawiający kąty ... na S-PVA ... to może oznaczać pomijalny shift gammy/barw np. w rogach :) (który obecnie trochę doskwiera)

No nieźle chłopaki z NEC pojechali. Zobaczymy jak w realu będzie to wyglądało, bo papierkowe specyfikacje są zawsze piękne.

 

Taki konwerter może nic nie pomóc jeśli (co jest bardzo możliwe) wyjście dsub jest niskiej jakości .... i z tego powodu radziłem wymienić laptop na model z wyjściem cyfrowym.

W ciemno strzelam, że jakość będzie raczej kiepska i chyba bym się wiele nie pomylił. IMO D-sub jest obecnie traktowane po macoszemu, jest żeby było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...