Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

A o tym słyszeliście:

" Firmy Sharp, LG oraz Chungwha Picture Tubes przyznały się do popełnienia przestępstwa, polegającego na celowym zawyżaniu cen swoich paneli TFT LCD, począwszy od roku 2001. Do przyznania się, zmusiło ich śledztwo Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, który wykrył nieprawidłowości w tym segmencie.

 

Największe koszty tego niechlubnego przedsięwzięcia poniesie LG, które musi zapłacić 400 milionów dolarów grzywny, co jest drugą co do wysokości kwotą w historii Departamentu Sprawiedliwości. Pozostałe dwie firmy podzielą się karą grzywny w kwocie 185 milionów dolarów."

Nie rozumiem. Jak sprzedam swój włos za 1000 PLN to będę przestępcą ? Każdy ma prawo sprzedawać za tyle za ile chce. Sądzę że podana informacja jest wycinkiem z kontekstu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Jak sprzedam swój włos za 1000 PLN to będę przestępcą ? Każdy ma prawo sprzedawać za tyle za ile chce. Sądzę że podana informacja jest wycinkiem z kontekstu.

Nie wiesz o tym, że zmowa cenowa jest zakazana ?

Swój włos możesz sprzedać nawet za 1 000 000 USD - będę Ci zazdrościć :o)

 

Natomiast jeśli zbierzesz grupę sprzedawców "włosów", która będzie miała znaczący udział w rynku i bedziecie umawiać się, jakie ceny mają na tymże rynku obowiązywać, to możesz się spodziewać interwencji wymiaru sprawiedliwości.

Pozdrówy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzmin , masz TN - wiadomo , ale napisz jak to sie zachowuje w grach. Mam na oku albo twojego 2252 albo 227 tez LG. Jak ze smuzeniem u Ciebie w grach? Co z podswietlaniem? Kolory az tak tragiczne?

Po kolei:

1) jak sie zachowuje w grach? bardzo dobrze. Gram w takie gry jak CounterStrike 1.6, Crysis, Crysis Warhead, Lineage2, WorldOfWarcraft, HoM&M 1-5 i emulki z Amigi. Nie napotkalem problemow.

2) smuzenie? zerowe. po prostu go nie ma.

3) podswietlenie - hmm... do internetu uzywam ustawien: brightness 40, contrast 42, sharpness 5, color 8500K. Oczy sie nie mecza, spokojnie sie czyta a calosc nie jest pomaranczowa.

W grach typu CounterStrike musze ustawic brightness i contrast na max bo malo co widac.

Mam zastrzezenia przy filmach, przy ciemniejszych scenach zdarza sie, ze widac zielony zamiast czarnego i jest po prostu kicha. Zaobserwowalem to na conajmniej 3 filmach. Poza tym jak na matryce TN jest ok, mimo nierownego w porownaniu do NECa podswietlenia matrycy (po wyswietleniu czarnego tla widac ewidentne 'zrodla swiatla' w 2252, w NEC jest to BARDZO rownomierne i bez przejsc). Ogolnie zalezy czego sie oczekuje od monitora...

 

Chcesz monitor LCD? 500zl 19'' bedzie ok (IMO 19''WS SMIERDZI!!! tylko 5:4!!! ale w tej cenie tego nie dostaniesz!)

Chcesz monitor LCD ze zlaczem DVI 22''? ~700zl to minimum (tu np. moj LG2252TQ-PF, kolegi Samsung 2232BW)

Chcesz dobry monitor TN ze zlaczem DVI 22'' bez przeklaman kolorow/bez nierownomiernego podswietlenia matrycy ale z brzydka (IMO) obudowa - wyloz ~900/1000zl na NEC. Jakoscia obrazu nie bedziesz zawiedziony (jak na matryce TN)

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ze smuzeniem u Ciebie w grach? Co z podswietlaniem? Kolory az tak tragiczne?

Akurat czas reakcji to jest największa zaleta matryc TN więc o to sie nie martw, przy wyborze zwracaj właśnie uwagę na kolory, podswietlanie i katy widzenia. Myślę że dobra TN do domowych zastosowań gry, internet, filmy spokojnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Chcesz dobry monitor TN ze zlaczem DVI 22'' bez przeklaman kolorow/bez nierownomiernego podswietlenia matrycy ale z brzydka (IMO) obudowa - wyloz ~900/1000zl na NEC. Jakoscia obrazu nie bedziesz zawiedziony (jak na matryce TN)

Dzieki.

 

Pamietasz oznaczenia tego NECa?

 

Akurat czas reakcji to jest największa zaleta matryc TN więc o to sie nie martw, przy wyborze zwracaj właśnie uwagę na kolory, podswietlanie i katy widzenia. Myślę że dobra TN do domowych zastosowań gry, internet, filmy spokojnie wystarczy.

Jasne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie myle, to byl NEC 225WNX. Mialem okazje zobaczyc je obydwa podlaczone do jednego kompa, w obydwu konfigach (bylo 1x DVI i 1x D-SUB w kompie, ale podmienialismy monitorki). IMO NEC jest o klase wyzszy od LG. Z tym, ze i sporo drozszy. Aha i regulacje wysokosci ma wieksza niz LG.

 

Najlepiej znajdz sklep w ktorym Ci podlacza obydwa i wtedy sobie porownasz fajnie (mi sie to udalo w BitComputer w Krakowie, brawa dla sklepu za to). Aha i nie bralbym ZADNEGO monitora LCD ktory nie ma zlacza DVI. HDMI moze byc przydatne ale nie musi (przynajmniej nie w moim przypadku). Panowie proponowali mi tez monitory NEC 22'' z przedzialu 500-650zl, ale zaden z nich nie mial zlacza DVI.

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chcialbym kupic jakis monitorek tani lcd np 22 cale do 520 zl max co polecacie do gier i filmow. Co myslicie o Benq e2200hda widzialem na allegro masa kupuyjacych bo dosc tani czy te 5 ms to duzo do gier czy bedzie widac jakies smugi etc? i czy przy takim sprzecie jak e7200 2.5 ghz 9600gt 512 MB 2 Gb pociagnie gierki w dobrej rodzielczosci np z 1600 i czy w razie czego bede mogl ustawic mniejsze np 1024 ?

A moze macie jakies inne propozycje ja jestem w tym zielony czekam na rady dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chcialbym kupic jakis monitorek tani lcd np 22 cale do 520 zl max co polecacie do gier i filmow. Co myslicie o Benq e2200hda widzialem na allegro masa kupuyjacych bo dosc tani czy te 5 ms to duzo do gier czy bedzie widac jakies smugi etc? i czy przy takim sprzecie jak e7200 2.5 ghz 9600gt 512 MB 2 Gb pociagnie gierki w dobrej rodzielczosci np z 1600 i czy w razie czego bede mogl ustawic mniejsze np 1024 ?

A moze macie jakies inne propozycje ja jestem w tym zielony czekam na rady dziekuje

Weź BenQ G2200W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buziak monitor jak najbardziej cool, ale przekracza budzet dwuktotnie :D A ten ktory podalem po prostu mialem rownolegle podlaczony i mialem mozliwosc porownania.

Myslalem, ze cena odnosi sie do tego NECa ktorego podales ;) A wiec sorry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

O ile sie nie myle, 3147174[/snapback]

A nie lepiej 3147289[/snapback]
buziak monitor jak najbardziej cool, ale przekracza budzet dwuktotnie :D A ten ktory podalem po prostu mialem rownolegle podlaczony i mialem mozliwosc porownania.

Ze wzgledu na jest cool?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firekage:

musze przyznac ze mnie zaskoczyles. Koles odpalil kilka animacji i nie zauwazylem smuzenia w stosunku do LG. Moze trzeba by sie przyjrzec temu blizej... A ten drugi model napisalem ze 'jest cool' bo przynajmniej ma jakas normalna obudowe ;) Mi biala nie podchodzi kompletnie...

 

Znajdz sklep z LCD i niech Ci podlacza kilka monitorow - sam wybierzesz. Aha i odkrylem w moim monitorze funkcje gamma, do www jest -50 a do CSa +50 (chociaz za ladnie to wtedy nie wyglada...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

jak masz brać 2252 to dołóż do 2452 - więcej kolorów

To to samo na wyzszej natywnie rozdzielczosci , jak moze byc wiecej kolorow skoro to TNka.

 

@Firekage:

musze przyznac ze mnie zaskoczyles. Koles odpalil kilka animacji i nie zauwazylem smuzenia w stosunku do LG. Moze trzeba by sie przyjrzec temu blizej... A ten drugi model napisalem ze 'jest cool' bo przynajmniej ma jakas normalna obudowe ;) Mi biala nie podchodzi kompletnie...

 

Znajdz sklep z LCD i niech Ci podlacza kilka monitorow - sam wybierzesz. Aha i odkrylem w moim monitorze funkcje gamma, do www jest -50 a do CSa +50 (chociaz za ladnie to wtedy nie wyglada...)

Widzisz , w tescie jest wszystko , mozliwe ze nie przyjrzales sie lub nie odpalales paru szybszych gierek. Link mowi sam za siebie :|

 

Co do gierek , czemu tylko CS wyglada slabiutko? Co z innymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to samo na wyzszej natywnie rozdzielczosci , jak moze byc wiecej kolorow skoro to TNka.

matryca może być ta sama ale inne podświetlenie robi swoje - sprawdź sobie gamut na digitalversus dla 2252 i 2452

wg mnie warto dołożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę się czepiam ale ilość barw (ilość w sensie policzalnym) to nie zakres barw. Fakt że model szeroko gamutowy wyświetli pewne barwy do których wąskogamutowiec nie sięgnie ... ale tu nie chodzi o ilość tylko o możliwe do uzyskania nasycenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

matryca może być ta sama ale inne podświetlenie robi swoje - sprawdź sobie gamut na digitalversus dla 2252 i 2452

wg mnie warto dołożyć

Specem to ja nie jestem , ucze sie na podstawie tego co czytam , ale tutaj mam pewna uwage. na PCL ktos wspomnial o tescie tego portalu i powidzial aby sie nimi nie sugerowac. Dal przyklad to jest 2252 vs 227 , gdzie ten drugi ponoc jest lepszy , zas w ich tescie przegral na rzecz 2252 :|

 

Cos jeszcze, 2452 to , sugerujac sie nazwenictwem u LG , monitor 24 calowy , a takiego to ja juz raczej nie chce. Tutaj dochodzi jeszcze jedna rzecz. Cena. Ponad 1000 zl za TN? To wedlug mnie cenowy bezsens , za 1000 zl to ja kupie monitor na xVA , a mialem Benqa 19 , ktory w grach spisywal sie idealnie na tej matrycy. 20ms i nie bylo problemow :|

 

Ps - wg digitalversus ten 2452 nie ma RTC , pokazuje matryce 5ms w face to face.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie sprzeczac ale co Ci po jakis tam dopalaczach ?? LG ?? Daje se pan spokoj widzialem gierki z Pieca jak i z X360 na NECu z siga i na 3 modelach LG, dwa byly 22 i jeden TV. Sorrki ale bez porownania. Mimo tego, ze jest to matryca TN to nie zaluje ani grosza wydanych pieniedzy na ten monitor. Twoj wybor ale moglbys najpierw zobaczyc a pozniej wybierac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie chce sie sprzeczac ale co Ci po jakis tam dopalaczach ?? LG ??

Bo gram miedzy innymi w rFactora , a nie jest to gra , gdzie 30FPS powoduje plynnosc , zwlaszcza gdy na grid wbije sie 30-40 kierowcow online.

Daje se pan spokoj widzialem gierki z Pieca jak i z X360 na NECu z siga i na 3 modelach LG, dwa byly 22 i jeden TV. Sorrki ale bez porownania. Mimo tego, ze jest to matryca TN to nie zaluje ani grosza wydanych pieniedzy na ten monitor. Twoj wybor ale moglbys najpierw zobaczyc a pozniej wybierac.

Wymien modele tych Lg bo zawsze mozna porownac monitor 22 calowy za 1000 zl z podobnym np. za 700... Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo gram miedzy innymi w rFactora , a nie jest to gra , gdzie 30FPS powoduje plynnosc , zwlaszcza gdy na grid wbije sie 30-40 kierowcow online.

 

Wymien modele tych Lg bo zawsze mozna porownac monitor 22 calowy za 1000 zl z podobnym np. za 700...

No niestety byly to tansze modele LG, jednym z nich byl 227. Jak dla mnie 30 FPS to tez nie plynnosc... 30-40 kierowcow w gridzie :P Ja nie nazekam jak wchodze sie siekac w CoD 4 na serv gdzie jest 50 ppl i jade z koksem przy 90 FPS... Ale nie kloce sie. Co do monitorow to i tak wynikam z zalozenia, ze jak chcesz kupic to znajdz troche czasu wolnego i obejrzyj monitorek w akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ogladanie monitorow w media itd. nie ma wiekszego sensu , podpiete to wszystko jest do 1 kompa , wiekszosc nie ma natywnej przez co widac jak rozlaza sie czcionki itd.

 

Twoj NEC ma szybe jesli dobrze pamietam , swoja droga - przy jego bodajze 5ms matrycy bez dopalacza serio nie masz smug przy takim frameracie w COD4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladanie monitorow w media itd. nie ma wiekszego sensu , podpiete to wszystko jest do 1 kompa , wiekszosc nie ma natywnej przez co widac jak rozlaza sie czcionki itd.

 

Twoj NEC ma szybe jesli dobrze pamietam , swoja droga - przy jego bodajze 5ms matrycy bez dopalacza serio nie masz smug przy takim frameracie w COD4?

Nie ma najmniejszej smugi ... obraz jest tak ostry jak zyleta. Na PC gram w natywnej, a na X360 1080p ;] Zadnej smugi...

 

Jak mieszkasz w okolicy Poznania to zapraszam teraz an weekend do mnie do akademca bo bedziemy lupac na tym monicie na x360. Mozesz sobie go ocenic. Niestety nie mam tu kompa z domu poniewaz nie mam co zostawic starszym w zastepstwo wiec natywnej w wymagajacej grze na PC Ci nie pokaze. Ale 1080p powinno Cie zadowolic tytulow na x360 troche jest wiec jest co ogladac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od dłuższego czasu staram się zmienić mój stary monitor CRT 17" na jakiś LCD 20-22" i mam spory dylemat. Po zastanowieniu zdecydowałem się, że ma to być coś na xVA, bo dla mnie TN jest słaby. Przede wszystkim kąty, których słabość widać już na starcie, dodatkowo nierównomierności w podświetleniu (nie we wszystkich, ale zazwyczaj) co przyuważyłem w pracy na kilku rożnych monitach . Siedzę dużo przed kompem - w pracy i domu głownie ACAD, trochę PhotoS. i od czasu do czasu giercuje. Już prawie sie zdecydowałem na HP 2275W, ale ma problemy z piskiem cewek - przynajmniej te dostępne u nas w Polsce - i podobno czasem wyskakują zielone lub fioletowe linie (za Prad.de). Jak jest inna alternatywa, ale najlepiej do 22", bo w CAD każdy centymetr monitora podnosi komfort pracy. Panel 24" nie, bo grafika mi nie styknie w nowych tytułach Jeśli nie znajdę, to chyba kupie Eizo 22, bo tu jest wszystko pewne i będzie ok, bez żadnych niespodzianek, a i tak na raty więc parę stów więcej nie robi wielkiego problemu. Proszę o sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...