Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

Tanie LCD 22"m tj. ~500zl, ewentualnie uzywane - co polecacie?

chyba już nie ma do 500zł

wszystkie 550 :-)

 

polecam asusa, proview jest niegłupie, Samsung 2146LNX

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z odswiezaniem jest wiecej zabawy niz wam sie wydaje

po pierwsze i najwazniejsze musi byc wyswietlanie z karty zsynchronizowane z wyswietlaniem monitora

 

film odtwarzany z predkoscia 24 klatek(czyli 24 hz) bedzie wygladal plynniej na 120hz monitorze anizeli na takim co ma 100hz czy jak wiekszosc 60hz(choc akurat male zabiegi spowoduja ze na i jednym i drugim moze byc bardzo trudne do odroznienia - no ale wiadomo ze to wplywa chocby na input lag bo musi byc zastosowana odpowiednia obrobka - jak wspomniane czarne klatki czy jakies inne)

 

podobnie jak z dzwiekiem - idealnej jakosci jest tylko wtedy gdy czestotliwosc zrodla zgrywa sie z czestotliwoscia odbiornika

dlatego takie zapodanie cyfrowej tv z dekodera gdzie daje sztywno 50hz na ekran o odswiezaniu 60hz czy 120hz wiaze sie z delikatna kaszanka - szczegolnie gdy monitor nie posiada jakis specjalistycznych procesorow

 

niestety przez pewien rynkowy burdel tracimy tylko my i za kazdym razem probuje nam sie jakies cuda wmawiac

 

tak bylo zawsze

 

audio - 32kHz(ok do radia zalezalo im na przepustowosci w eterze ale tak naprawde to byla tylko pomylka), 44.1kHz dla cd(przy tym powinnismy zostac ale tak naprawde nie powinno wogole istniec), 48kHz dla calej reszty broadcastu(i to prezentuje sie najlepiej i najwygodniej - powinno byc jedyna podstawowa czestotliwoscia ale niestety - cd bylo wczesniej i stalo sie duzo bardziej popularne)

 

video - 24 klatki(format kinowy - niestety kamerki konsumenckie trzymajace sie tego badz 25 klatek nie pozwalaja na zwolnienia scen ze wzgledu na tragiczne klatkowanie - ale to tylko ten minus dla nas malo istotny - ze wzgledu na uniwersalnosc i zgodnosc czestotliwosciowa z roznica o rzad wielkosci do audio 48kHz powinien byc podstawa we wszystkim)

25 klatek - PAL - no coz technika analogowa nas do tego zmusila.....to klonujemy te 10 klatek by na 60hz monitorze obraz jakos sie wyswietlil - z lekkim rwaniem...30klatek dla NTSC - niby dla takiego monitora 60hz ok ale do reszty to tez ma sie nijak

 

mam nadzieje ze kumacie o co mi chodzi? :)

 

mianowicie technologia cyfrowa wymaga pewnych zabiegow by potem nie miec problemow z kompletnymi bzdurami

 

dlatego tez te wszystkie dziadostwa z 1366x768 to pomylka ktora nigdy nie wyswietli dobrze zadnego obrazu HD - nawet 1080P marnie sie skaluje do tej rozdzialki

duzo lepiej to robi do 1280x720 ale takich nie spotkamy nigdzie a i obecne w kompach 1280x1024/800 odchodza powoli w niebyt

 

wiadomo algorytmy rosna w sile dajac coraz lepsze efekty, rozne resamplery czy skalery robia to coraz lepiej ale jeszcze dlugo to nie bedzie to...gdyby tak pomysleli te 20/30 lat temu za pewnym ujednoliceniem nie mielibysmy teraz takich problemow.....

 

 

firekage widziales ten obraz z tymi klatkami czarnymi wstawianymi pomiedzy normalne?ciekawe jak to sie prezentuje - z tej strony dobrze ze krysztaly maja pewna bezwladnosc inaczej musieliby cos innego wymyslic :)

 

 

akodo dobre pytanie - to dlaczego grafike musisz ograniczyc jest bardzo proste - gdybys tego nie zrobil(a ona liczylaby powiedzmy srednio 100 klatek na sekunde) to po 10 minutach juz bys nie wiedzial gdzie jestes w tej grze i po jej ukonczeniu(powiedzmy smierci na polu walki:) ) przez pare ladnych sekund/minut ogladalbys te klatki ktore czekaly w kolejce na wyswietlenie :)

 

no ale obecne nowe gry skutecznie przed tym chronia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie , w sumie tego nie da sie zauwazyc , tu idzie o oszukanie naszego mozgu aby wywolac wieksze wrazenie plynnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe do posiadaczy HP LP2275W i jakiegos CRT. Mianowicie chodzi mi o input lag. Moglby ktos zrobic test na http://tft.vanity.dk/ ? ;) bylbym wdzieczny.

 

Przymierzam sie do kupna tego monitorka, tylko wlasnie input lag to jest to czego sie obawiam, bo jestem na to wyjatkowo wyczulony. Kumpel posiada Samsunga 215TW i wlasnie w nim inputlag mnie drazni, dlatego chcialem porownac czasy zeby wiedziec czy mnie krew nie bedzie zalewac na tym HP'ku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie licze na to, ze te nowe modele beda juz mniej wadliwe.

Tylko jesli potwierdzi sie to co napisali na prad'zie ze input lag to 50ms, to w tym momencie monitor jak dla mnie odpada.

 

Jesli tak, to ja juz nie wiem co kupic. Moge wziac Gateway'a i liczyc na to, ze nie bedzie walniety, albo cos na TN, co mnie specjalnie nie przekonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz,

 

Kupilem ostatecznie Dell'a 2209WA i szczerze powiem ze jestem zadowolony straszliwie.

 

Monitor ma wszystko to czego potrzebowalem. Input lag niewyczuwalny, ladne kolorki i wysokie katy (matryca e-IPS).

W grach 0 smuzenia (testowane na GTA IV i Fallout 3). Po przesiadce z Dell'a P1130 jestem po prostu powalony.

Jesli ktos bedzie chcial to zamieszcze jakies fotki, porobie testy itp itd.

 

Mimo wszystko polecam jak najbardziej. Najlepsza panorama 22" jaka widzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę na temat tego Della i co do wad to pisze jedynie, że brak w nim skalera 1:1.

 

Właściwie to co to oznacza dla użytkownika?

Przecież można sobie włączyć skalowanie 1:1 w sterownikach i wtedy gra gitara, nieprawdaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę na temat tego Della i co do wad to pisze jedynie, że brak w nim skalera 1:1.

 

Właściwie to co to oznacza dla użytkownika?

Przecież można sobie włączyć skalowanie 1:1 w sterownikach i wtedy gra gitara, nieprawdaż?

TAK - można to zrobić w sterach.

 

ps. ja tam i tak zawsze gram w natywnej (1680x1050 to znowu nie tak straszliwie dużo jak na obecne czasy) więc gdybym nie miał "1:1" to bym nawet o tym nie wiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Poczytałem trochę na temat tego Della i co do wad to pisze jedynie, że brak w nim skalera 1:1.

 

Właściwie to co to oznacza dla użytkownika?

Przecież można sobie włączyć skalowanie 1:1 w sterownikach i wtedy gra gitara, nieprawdaż?

Sprawdzalem kiedys sklalowanie po sterach i po monitorze. Ten pierwszy patent robilem na nv w Gridzie - wygladalo to oblesnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście może coś o nowym monitorze NECa P221W? Jest na matrycy S-PVA. W sklepie LCD4you wersja jasna już jest, czarną mają mieć niadługo. Zastanawiam się nad jego kupnem, ale na necie nie mogę znaleźć żadnych opinii ani recenzji. Myślę, że byłaby to dobra alternatywa dla innych monitorów 22" nie TNek.

 

Zastanawiam się też nad tym dellem 2209WA, 000loki jak Ci się spisuje? Można regulować wysokość monitora i pochylać do przodu, do tyłu?

Zaobserwowałeś jakieś smużenie? Jakieś wady?

 

Wykluczyłem już monitory HP LP2275W ze względu na buczenie i Lenovo L220X ze względu na za dużą rozdzielczość. Jest coś poza tym godnego uwagi z 22" nie TNek do 2000zł?

Edytowane przez gooliver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz, Dell 2209WA, to jak najbardziej monitor godny polecenia.

 

Nie mozna sie w nim przyczepic chyba do niczego.

 

Jesli ktos chce panorame 22" bez input laga i nie na dennej TN, do tego we w miare przystepnej cenie to jak najbardziej powinien sie zainteresowac Dell'em.

Kolorki sa swietne, katy widzenia tez sa duze (jedyne zmiany widac, patrzac na czarny ekran, ale nie z boku ani z gory, a z ukosa - jednak nie przeszkadza to praktycznie w ogole).

 

Smuzenia nie zauwazylem w zadnej grze (testowalem na Burnout Paradise, GTA IV i Fallout 3), wrecz przeciwnie, bylem zachwycony jakoscia obrazu.

 

Jezeli chodzi o regulacje, to mozna regulowac na kazdy mozliwy sposob - Przod / tyl, gora / dol, lewo / prawo.

 

Mam okazje na biezaco porownywac mojego Dell'a z Samsung'iem 215TW ktorego posiada moj wspollokator i imo Dell wypada tu swietnie.

Nie ustepuje w ogole w jakosci obrazu i kolorach, rzeklbym, ze nawet wrecz przeciwnie.

Na minus wypada faktycznie jezeli chodzi o katy widzenia, ale to tylko przy czarnym obrazie.

Na plus wypada niezauwazalny input lag Dell'a, ktory jest widoczny w Samsungu.

 

aha.. no i Dell jest wiekszy ;)

 

Polecam monitor jak najbardziej, no i radze sie spieszyc bo nie sadze ze jeszcze dlugo bedzie dostepny na allegro za 1100zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Lekko smieszy mnie ten twoj tekst o "nie dennej TN" bo jakos ja ze swojego HP jestem bardzo zadowolony , zwlaszcza ze to sprzet na glare do gier i nie kosztuje ponad xxx :> Tez nie mam IL , nadto ma RTC. Popelniasz pewien blad - nie kazdy musi miec xVA , SIPS do grania za xxxx... Dzisiejsze lepszej klasy TN nadaja sie doskonale do gier , filmow czyli do szeroko rozumianej rozrywki w zaciszu domowym , a lepszej klasy non TN DO PRACY. Dzisiejsze TN to nie to co jeszcze 2 lata temu bylo , btw - czesto mialem okazje uzywac xVA.

 

(taka drobna uwaga , pivot , swivel , swobodna reulacja bez uzycia sily , nadto vesa...w HP...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko smieszy mnie ten twoj tekst o "nie dennej TN" bo jakos ja ze swojego HP jestem bardzo zadowolony , zwlaszcza ze to sprzet na glare do gier i nie kosztuje ponad xxx :> Tez nie mam IL , nadto ma RTC. Popelniasz pewien blad - nie kazdy musi miec xVA , SIPS do grania za xxxx... Dzisiejsze lepszej klasy TN nadaja sie doskonale do gier , filmow czyli do szeroko rozumianej rozrywki w zaciszu domowym , a lepszej klasy non TN DO PRACY. Dzisiejsze TN to nie to co jeszcze 2 lata temu bylo , btw - czesto mialem okazje uzywac xVA.

 

(taka drobna uwaga , pivot , swivel , swobodna reulacja bez uzycia sily , nadto vesa...w HP...)

Jasne, ale cenowo 2209WA = W2228H, czyli lepiej chyba wziąć Della?

 

Jak widziałem na Allegro po 1400 zł tego Della to pomyślałem sobie "ludzie mają TN i sie cieszą, po co mi taka matryca?", a teraz jak stoją po 1000zł to chyba bardziej się opłaca, input lag ~20ms, brak smużenia, bleedingu, bla bla i w ogole. Więc również nadaje się do gier.

 

Praktycznie obydwa monitory są zajebiste, dla zwyklego usera wybór skłania się do tego czy wolimy glare czy matową, no ale jak ktoś jest grafikiem, wymagającą osobą, pedantem lub potrzebuje do pracy IPS - 16mln kolorów i idealne kąty, to wybierze Della.

No i gwara 3 lata door-to-door bezpośrednio u Della tak?

 

Ja sam mam mętlik w głowie, bo wypatrzyłem sobie te dwa i nie wiem na co sie zdecydować.

Pzdr

Edytowane przez matas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra dobra, moze przegialem z denna TN, ale to nie zmienia faktu ze ten e-IPS do grania za xxxx przekracza xxx o 100zl w tej chwili. Wiec raczej nie ma co sie zastanawiac nad kupnem czegos na TN za 900zl - 1000zl

Edytowane przez 000loki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

000loki: a jak z czernią w tym Dellu?

tak jak pisalem, patrzac pod katem z gory i z ukosa czern sie przejasnia. Z tego co wiem to jest to charakterystyczne dla IPS.

Jezeli chodzi o kolor, to gleboka imo. Nie jest idealna biorac jako odnosnik ramke monitora, ale jest bardzo dobrze.

 

Jedyny mankament jaki w sumie zauwazylem to wlasnie te katy gora dol, mimo to rzucaja sie one dopiero w oczy na czarnym kolorze.

Edytowane przez 000loki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Dell'a

 

Poprosilem wspollokatorke zeby spojrzala na czarny kolor (bo kobity to lepiej to widza).

 

Stwierdzila ze zachodzi troszke w granatowy

 

 

Wiec jedyny zauwazony przeze mnie minus monitora to ta czern, ktora pod katami wyglada srednio no i nie jest idealna

 

Mimo to nadal polecam go jak najbardziej. Pracuje sie na nim swietnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Dell'a

 

Poprosilem wspollokatorke zeby spojrzala na czarny kolor (bo kobity to lepiej to widza).

 

Stwierdzila ze zachodzi troszke w granatowy

 

 

Wiec jedyny zauwazony przeze mnie minus monitora to ta czern, ktora pod katami wyglada srednio no i nie jest idealna

 

Mimo to nadal polecam go jak najbardziej. Pracuje sie na nim swietnie ;)

No ten Dell ma kontrast statyczny w granicach 700-750:1 co jak na IPS jest bardzo dobrym wynikiem. Lepszą czerń mają tylko matryce xVA. Mając te 2 monity co w sygnaturce, różnicę w czerni widać gołym okiem i nie trzeba wyłączać wszystkich świateł w pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzien temu ten Dell byl do dostania za 850+przesylka to dopiero byla cena. Plulem sobie w brode ze nie kupilem jak bylem w robocie bo na drugi dzien juz kosztowal 1450 :/ Czlowiek sie siepszy i bierze co innego - wzialem BENQ 24'' na PVA ale jakbym wiedzial ze Delle pojda za 999 to bym wzial 2 :D

 

Ludzie na [H] sobie bardzo chwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto widze zainteresowac sie tym Dell'em, a mam jeszcze pytanie co powoduje brak skalowania 1:1 jak to odczuje?

 

Brak skalowania powoduje, że np. ustawiając rozdzielczość w grze ( lub pulpicie ) na inną niż natywna, np 1280x1024 masz obraz rozciągnięty na cały obszar roboczy monitora. Ale używając DVI, można skalowanie zrobić przez kartę graficzną i wtedy nic nie tracisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...