Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

JA na glare po prostu dosyć często widziałem siebie ... a chciałem widzieć zawartość wyświetlaną przez ekran x-P

 

Szczególnie dawało się to we znaki w jasny letni dzień. Jak nie przeszkadza Ci to że widzisz szafkę to cóż :)

 

Jednym nie przeszkadza jazda cinquecento a innym przeszkadza jazda Leon'em - kwestia progu akceptowalności wad (choć akurat glare mają jedną niezaprzeczalną zaletę - brak efektu pyłu).

 

Tutaj jeszcze jedna uwaga - wczesniejsze CRT w ogole nie mialy antyrefleksow , a ludzie jakos nie narzekali , nie widzialem lamentow - dziwne , ze przy LCD jest juz to problem.

Kurcze ... a co mieli zrobić jak myśleli że te odbicia po prostu muszą być ? JA miałem dawno, dawno temu CRT bez antyodblasku i kiedy przesiadłem się na model z antyodblaskiem to: ... ULGA ... wow jak to dobrze że się nic nie odbija .... mniej odwraca uwagę i mniej męczy ... - po prostu wzrósł komfort. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Kurcze ... a co mieli zrobić jak myśleli że te odbicia po prostu muszą być ? JA miałem dawno, dawno temu CRT bez antyodblasku i kiedy przesiadłem się na model z antyodblaskiem to: ... ULGA ... wow jak to dobrze że się nic nie odbija .... mniej odwraca uwagę i mniej męczy ... - po prostu wzrósł komfort.

Zle sie wyrazilem , w sumie moja wina.

 

Mialem NECa , o ktorym wyzej pisalem - on tez mial antyrefleksa , ktory powodowal , ze odbicia w szybie nie razily , ale wlasnie o tym mowa. Te odbicia i tak widzialem - nie tylko to co jest za mna , ale np. swiecace swiatlo z zyrandola przy czym swiatlo zamiast barwy bialej odbijalo sie barwa zielono-niebieska na jego antyrefleksie i do tego wlasnie chcialem porownac odbijanie sie otoczenia z mojego HPka. W tym momencie , gdy pisze tego posta mam przed oczyma biale tlo forum - za mna widze zarys okna i co ciekawe - swojej glowy juz nie , mojego czerepu w tym momencie w ogole nie ma. Wlasnie dlatego pisze o tym , jako ze nie uwazam iz to jest jakos bardzo mocno widoczne , of koz wedlug mnie. Nie wiem jak wyglada to na glarowkach rocznych czy dwuletnich , wiem jak na tej. Jesli mam porownac jego odbijanie do czegos to do antyrefleksu NECa bo i tak tam widzialem tylko , ze z inna barwa.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nierównomierność wyświetlania kolorów (jak się dowiedziałem na tym forum - spowodowana kątami) na matrycach TN - również tych glare - siedząc nawet wprost przed nimi jest faktem i nie ma tu co dyskutować. Mnie to przeszkadza, dlatego dla mnie monitor TN odpada (a próbowałem się w domu przez prawie 10 dni przekonać do podobno topowej TN-ki, dużo też oglądałem w sklepach). Jak dla kogoś to nie jest wadą to jego szczęście (?), ale fakt jest faktem.

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie było tak gdy LCD wchodziły na rynek masowy, że jedną z ich zalet które często podkreślano była właśnie zdolność do znacznie lepszego eliminowania odbić świetlnych niż kineskopy? Mnie też dziwi ten dzisiejszy ciąg producentów do "oszklenia" monitorów. Pamiętam jakim utrapieniem był chociaż najmniejszy odblask światła na starym CRT 15" Panasonica - szczególnie w grach w ciemnych lokacjach (a monitor po jakimś czasie stracił zapas jasności). Poza tym okna w moim pokoju są naprawdę spore, na dodatek skierowane na zachód (popołudnie bez rolet jest bardzo uciążliwe - tzn. z LCD mniej ;)).

 

Ale o co chciałem się jeszcze spytać - Kyle, co dokładnie znaczy ten efekt "pyłu"? Kiedyś już o tym czytałem... ale trochę to jest dla mnie niejasne. Chodzi tu o to, że obraz przy dużym nasłonecznieniu na matowej matrycy robi się hm - nieznacznie mętny? I czy dotyczy to wszystkich typów matryc (od TN przez xVA po IPS) czy nie? Albo któregoś typu bardziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chciałem się jeszcze spytać - Kyle, co dokładnie znaczy ten efekt "pyłu"? Kiedyś już o tym czytałem... ale trochę to jest dla mnie niejasne. Chodzi tu o to, że obraz przy dużym nasłonecznieniu na matowej matrycy robi się hm - nieznacznie mętny? I czy dotyczy to wszystkich typów matryc (od TN przez xVA po IPS) czy nie? Albo któregoś typu bardziej?

Chodzi o efekt widoczny tym bardziej im "bardziej jest matowa" matryca (a właściwie powierzchnia ... to tylko jedna zewn. warstwa).

 

Ta zewnętrzna matowa warstwa nie tylko rozprasza refleksy pochodzące z zewnątrz (do czego została stworzona) ale też "filtruje" światło pochodzące od strony matrycy. Można dostrzec jakby efekt ziarnistości który widać zimą po zmroku na śniegu. Oczywiście nie mówię o siatce pikseli tylko o tych jakby mikro pryzmatach na zewn. warstwie które rozszczepiają nieco światło. ... po prostu widać taką mieniącą się "nieczystość". Na glare tego faktycznie nie ma. ... nadal czekam na gładką matrycę ale z warstwą antyodblaskową jak na CRT (to chyba najbardziej optymalne rozwiązanie).

 

ps. w sumie wykombinowałem ( x-P ) że jeśli często będziemy czyścić matrycę matową to się nieco wyszlifuje .... trochę gorsze będzie rozpraszanie ale mniejszy efekt pyłu ... taka "optymalizacja" tej "ziarnistości"

 

ps2. na bardzo starych matrycach widać że są nieco gładsze - nie wykluczam że takie zostały wyprodukowane ale sądzę że miał na to wpływ też czynnik ścierania

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nierównomierność wyświetlania kolorów (jak się dowiedziałem na tym forum - spowodowana kątami) na matrycach TN - również tych glare - siedząc nawet wprost przed nimi jest faktem i nie ma tu co dyskutować. Mnie to przeszkadza, dlatego dla mnie monitor TN odpada (a próbowałem się w domu przez prawie 10 dni przekonać do podobno topowej TN-ki, dużo też oglądałem w sklepach). Jak dla kogoś to nie jest wadą to jego szczęście (?), ale fakt jest faktem.

Tylko jak mowilem - ten efekt bedzie mial rozne nasilenie na roznej klasy matryc TN , a tych jest sporo na co wplywa cena i to tez jest niezaprzeczalny fakt bo monitor 22 calowy za 1000 na pewno bedzie lepiej wyswietlal obraz niz 22 calowka za 350 zl i to tez jest fakt , na ktory chcialem zwrocic uwage - zreszta wczesniej pisano miedzy innymi o elektronice sterujacej :> Sam doskonale wiem jak wygladaly barwy na IIYamie i jaki to byl szrot , czego o tym HPku nie powiem , bo wlasnie siedze na wprost przy forum i mowilem co mozna robic odnosnie sprawdzenia.

 

Tyle.

 

 

Ps - ja zas skreslam od razu panale , ktore maja slabe czasy reakcji , a dokladniej - czasy srednie , ktorych sie nie podaje bo nie lubie "mydla" i rozmazywania ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi do głowy monitor który może być alternatywą dla Dell'a 2209 WAf i jest to ViewSonic VP 2250 wb http://www.pcworld.pl/ranking/produkt/LCD0...c_vp2250wb.html

Matryca PVA cena niższa niż u Della i generalnie produkt godny uwagi. "Eizowaty" wygląd też nie będzie tu bez znaczenia :lol2: Kłopot może być jedynie z dostepnością bo nie jest to firma zbyt popularna w naszym kraju.

Jeszcze kilka linków :

http://www.sferapc.pl/viewsonic-vp2250wb-2...m_content=20913

http://www.ceneo.pl/1666387?gclid=CIm-1tm-5JkCFUKK3godVy1mRA

http://www.agito.pl/powyzej-19/viewsonic-2...?external=ceneo

http://www.1komp.pl/produkt-51-224-826-220...___2ms__dvi.htm

http://www.pcw.co.uk/personal-computer-wor...ewsonic-vp2130b

Edytowane przez tysiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kyle. Co do różnic między powłoką matową a glare (wiem, że to trochę OT, ale sami zaczęliście ;), poza tym dotyczy to monitorów panoramicznych, bo chyba 4:3, czy 5:4 nie produkują z szybą - przynajmniej ja się nie spotkałem), to czy przy monitorze glare przy większej ilości światła (oprócz odblasków :P) kolory stają się bardziej nasycone i żywsze? Tak jak to jest w przypadku matowych LCDków. W nocy bez lampki za monitorem ani rusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem wreszcie laptopa na takiego z matową matrycą. Mój pierwszy też taką miał i do szyby do samego końca nie mogłem się przyzwyczaić. Żywsze kolory na matrycy glare są mitem. Miałem bezpośrednie porównanie dwóch identycznych laptopów z szybą i matowego. Największa różnica polegała na tym, że na glarówce widziałem głównie siebie.

W domu też zmiana z CRT na matowy LCD dała znaczną poprawę, zwłaszcza przy graniu i filmach w mrocznych klimatach :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Zmieniłem wreszcie laptopa na takiego z matową matrycą. Mój pierwszy też taką miał i do szyby do samego końca nie mogłem się przyzwyczaić. Żywsze kolory na matrycy glare są mitem. Miałem bezpośrednie porównanie dwóch identycznych laptopów z szybą i matowego. Największa różnica polegała na tym, że na glarówce widziałem głównie siebie.

W domu też zmiana z CRT na matowy LCD dała znaczną poprawę, zwłaszcza przy graniu i filmach w mrocznych klimatach :blurp:

No patrz , a ja mialem okazje porownywac monitory LCD non GLARE (wsio 22 cale) z monitorami LCD glare podpietymi do konsoli , na ktorej zapuszczona byla bodajze Yakuza , pozniej jakis konsolowy szybki slaszer oraz kilka demek i filmow - dla mnie kolory , ich nasycenie , barwa byla znacznie lepsza na glarowkach. Ba , wczoraj czy przedwczoraj bylem w MM i bawilem sie kilkoma lapkami GLARE(MSI z 4xxx) , pozniej HPkami z glare oraz matowkami - rowniez na GLAROWKACH obraz wydawal mi sie po prostu ladniejszy , kolory bardziej nasycone. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko

Posiadam Samsunga 2233BW, ustawiłem go przez OSD, wszystko ładnie, ale postanowiłem jeszcze zmniejszyć trochę gammę, jasność i kontrast w ustawieniach mojej karty graficznej. Dla mnie obraz jest dużo, dużo lepszy w tym momencie. Pytanie - czy ma to negatywny wpływ na monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi do głowy monitor który może być alternatywą dla Dell'a 2209 WAf i jest to ViewSonic VP 2250 wb http://www.pcworld.pl/ranking/produkt/LCD0...c_vp2250wb.html

Matryca PVA cena niższa niż u Della i generalnie produkt godny uwagi. "Eizowaty" wygląd też nie będzie tu bez znaczenia :lol2:

On jest PVA?! Bo w więkdszości tych linków jest jako TN ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest PVA?! Bo w więkdszości tych linków jest jako TN ;)

To jest zwykła TN

 

http://www.viewsoniceurope.com/pl/products...es/vp2250wb.htm

 

... swoją drogą pisanie przez producenta "PROFESSIONAL LCD" przy opisie tego modelu świadczy o czyjejś niekompetencji/głupocie .

 

:blink: :blink:

 

Dalej można przeczytać:

Ideal for graphics production, financial and medical professionals where precise colour rendition is vital to the job. The VP2250wb features 3000:1 DYNAMIC CONTRAST RATIO (typ.) and ultra-fast ClearMotiv 2ms (grey-to-grey) response time for

... nie będę zdziwiony jeśli umrę kiedyś przez czyjąś głupotę ....

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... swoją drogą pisanie przez producenta "PROFESSIONAL LCD" przy opisie tego modelu świadczy o czyjejś niekompetencji/głupocie .

 

No bo teraz wszystko jest super, hiper, pro, ultra itd. no i oczywiście eco. :lol:

 

... nie będę zdziwiony jeśli umrę kiedyś przez czyjąś głupotę ....

No tak, jak zamontują TN w medycznych sprzętach, to liczba zgonów może wzrosnąć. Źle odczytają kolorek, patrząc na ekran z dołu lub góry i kosa gotowa. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No tak, jak zamontują TN w medycznych sprzętach, to liczba zgonów może wzrosnąć. Źle odczytają kolorek, patrząc na ekran z dołu lub góry i kosa gotowa. :blink:

Widac , ze nie chodzicie za czesto ani do lekarzy , ani do specjalistow , ani do szpitala ;)

 

Tam takie "monitorki" uzywane sa do wypisywania recept , wbijania w komputer danych , a sprzet medyczny ma swoje oprzyrzadowanie budowane jako calosc przez producenta aparatury medycznej. To nie klocki lego.

 

Sory za offa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac , ze nie chodzicie za czesto ani do lekarzy , ani do specjalistow , ani do szpitala ;)

 

Tam takie "monitorki" uzywane sa do wypisywania recept , wbijania w komputer danych , a sprzet medyczny ma swoje oprzyrzadowanie budowane jako calosc przez producenta aparatury medycznej. To nie klocki lego.

 

Sory za offa.

 

Odnosiłem się tylko i wyłącznie do cytatu który dał @Kyle:

 

"Ideal for graphics production, financial and medical professionals where precise colour rendition is vital to the job. The VP2250wb features 3000:1 DYNAMIC CONTRAST RATIO (typ.) and ultra-fast ClearMotiv 2ms (grey-to-grey) response time for"

 

i odnosiło się to do tego ViewShitu, który de facto jest na TN. :lol2:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tylko , ze to co oni sobie pisza na www itd. nie jest tozsame z tym co idzie do sluzby z zamowien publicznych. Mial ktos z Was gastro/usg? No i wszystko jasne :]

 

Reklama byla , jest i bedzie - lapia fr..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac , ze nie chodzicie za czesto ani do lekarzy , ani do specjalistow , ani do szpitala ;)

 

Tam takie "monitorki" uzywane sa do wypisywania recept , wbijania w komputer danych , a sprzet medyczny ma swoje oprzyrzadowanie budowane jako calosc przez producenta aparatury medycznej. To nie klocki lego.

 

Sory za offa.

Tylko , ze to co oni sobie pisza na www itd. nie jest tozsame z tym co idzie do sluzby z zamowien publicznych. Mial ktos z Was gastro/usg? No i wszystko jasne :]

 

Reklama byla , jest i bedzie - lapia fr..

Sądziłem że każdy się domyśli o jakie zastosowanie mi chodziło (wczesne wykrywanie raka, mammografia itd. ). Tak samo jak każdy powinien się domyślić że samo pisanie (nawet nie jako w ofercie) bzdur typu "Viewsonic TN pro elo blink blink medic" jest po prostu szczytem niekompetencji (kiedy to przeczytałem firma Viewsonic bardzo wiele straciła w moich oczach .... skoro takich ludzi zatrudniają to nawet jak kiedyś zrobią coś na prawdę "pro" to nie chce tego oglądać)

 

A tak wyglądają prawdziwe monitory do zastosowań medycznych (nie mylić z wypisywaniem recept :lol: )

http://www.eizo.pl/pl/medyczne.html?SID=1836015e71bda9c

http://radiforce.com/en/products/crm.html

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy Eizo S2232W ma tę samą matrycę S-PVA, co FlexScan S2231W ?

Jeśli nie, to czym się różnią ? Jest ktoś w stanie porównać ?

 

Pozdrówy

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy Eizo S2232W ma tę samą matrycę S-PVA, co FlexScan S2231W ?

Jeśli nie, to czym się różnią ? Jest ktoś w stanie porównać ?

 

Pozdrówy

 

Niczym się nie różni. "Odnowiona" wersja różniąca się numerkiem i eco ciach!łami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko:

 

LG W2252TQ-PF w Media Markt za 699. Dobry wybór? Czy może można kupić taniej coś równie dobrego (przykładowo troche tańszy jest BenQ z FullHD ale nie ma DVI)?

Edytowane przez Nath4N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z kolorkami :] jest to matryca tn. Z recenzji jakie przeczytałem wynika, że nie jest tak źle.

Z kolorkami na TN nie będzie na prawdę dobrze z powodu kątów w pionie i zwykle 18 bitowej palety (262 tys. barw).

 

Jak chcesz przyzwoite kolorki to Dell 2209WA na IPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pisze I raz w tym temacie,wiec sorki za mozliwy OT .

Zamierzam sie z zamiarem kupna monitora 22 calowego. Od dłuższego czasu myslalem powaznie o LG w2252tq-pf gdyz jest chwalony, a na jakis inny z lepsza matrycąmnie nie stać. Ale przeglądałem sobie ostanio monitory i w oczy rzucił mi sie monitor LG w2254tp-pf. Na pierwszy rzut różnica to kontrast 50k do 10k. Czy słyszał ktos cos o tym monitorze ? :> Opłacało by sie go kupić :P

 

Pozdr. ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...