Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

Na te czasy nie ma co patrzyć. Liczy się realny czas reakcji i poziom błędów RTC (wątpię by nie było overdrive).

Problem w tym , ze jesli producent nie podaje ovderdrivea , a w spisie masz podany tylko czas "luzem" tak mozesz byc pewnym tego , ze realne czasy reakcji (miedzy innymi srednie , ktorych sie nie podaje) beda wlasnie slabiutkie. Wstrzymajmy sie z optymistycznymi wypowiedziami do momentu testow. Monitor 8ms bez overdrive bedzie na bank smuzyc , no ale czekajmy na testy.

 

Edyta :

 

Ciekawy komentarz z PCLa:

dałeś sobie wyprać mózg przez marketing. to co podają producenci jako czas rekacji matrycy to tak naprawdę jest czas najkrótszego przejścia między dwoma odcieniami szarości (oczywiście to tajemnica producenta którymi, no chyba, że pomierzysz monitor). a zgadnij jakie przejścia, między jakimi kolorami odbierasz jako smużenie? najszybszymi może? nie, najwolniejszymi tam, gdzie matryca daje najbardziej [gluteus maximus]. a jakie są najwolniejsze czasy to żaden producent się nie chwali. więc czy matryca ma 2, 6, 8 ms na najszybszym przejściu to jest mało interesujące i nic nie mówi. dużo istotniejsze jest jak sobie radzi na najwolniejszych, ale takie rzeczy to tylko w testach wychodzą.

 

porównaj sobie colored/transparent ghosting:

http://www.digitalversus.com/article-358-4862-88.html

http://www.digitalversus.com/article-358-4451-23.html

http://www.digitalversus.com/article-357-5175-35.html

http://www.digitalversus.com/article-358-3450-35.html

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena Della jest bardzo dobra :) To po prostu smiech na sali ze LCD 24' TN moze kosztowac tyle co dysk twardy 1tb np. Masakra :) Fire ma np. drozsza TNke (2448hc kolo 1500-1600 chodzil z tego co pamietam), tak wiec bardzo prawdopodobne ze jego matryca jest duzo bardziej dopracowana. Dlaczego tak uwzam?

http://reviews.cnet.co.uk/laptops/0,39030091,39189148,00.htm

Dell Inpspiron 9300. Kupielm taki w 2005 roku(tylko model z 1440x900). Dane:

Display

Display technology TFT active matrix

Display diagonal size 17 in.

Maximum resolution 1920x pixels

I to byla najlepsza matryca TN na jakiej pracowalem. Majac na kolanach laptopa, i otwierajac monitor 180 stopni, bylem w stanie na otwartej przegladarce spokojnie przczytac wszystko, i nie bylo efektu zciemniania.

Teraz mam sony vaio, duzo drozsze i niby wogole z wyzszej polki...ale matryca tej 17 mnie po prostu dobija. Wspomniane ciemnienia u gory/doly nawet na tak malej powierzchni widze (1440x900) i jakosc ktora oferuje obraz jest niewspolmierny wogole do tego Della...a przypominam to byl 2005 rok:)

Jednym slowem - poki sie nie trafi na model, ktory tak cie wkurzy ze poznasz co to TN, to mozna zyc w blogiej nieswiadomosci ze TN sa swietne :) Ja tak zylem do polowy 2008 roku - gdy zakupilem vaio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Fire ma np. drozsza TNke (2448hc kolo 1500-1600 chodzil z tego co pamietam), tak wiec bardzo prawdopodobne ze jego matryca jest duzo bardziej dopracowana. Dlaczego tak uwzam?

http://reviews.cnet.co.uk/laptops/0,39030091,39189148,00.htm

Ja mam 2228h > 22 cale , nie 24.

 

Jednym slowem - poki sie nie trafi na model, ktory tak cie wkurzy ze poznasz co to TN, to mozna zyc w blogiej nieswiadomosci ze TN sa swietne :) Ja tak zylem do polowy 2008 roku - gdy zakupilem vaio.

Swiadomosc nie ma tu nic do rzeczy , po prostu rozrzut produkcji , roznice w cenach za panel , roznice w elektronice sterujacej i maxymalizacja oszczednosci ;) Gdybym do dzis mial monitory klasy IIYamy , jaki mialem okazje widziec jakies pare lat temu , to do dzis mowilbym , ze na TN w ogole nie da sie nic robic , nawet grac i ogladac filmow. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to gtg to nie kupilbym czegos takiego z cala pewnoscia do gier. Jesli to nie ma overdrivea to iso bedzie wysokie.

Wątpię żeby PVA było bez dopalacza. Byłby to strzał w stopę. Obecne PVA z dopalaczem i tak są najwolniejsze.

 

Ja mam 2228h > 22 cale , nie 24.

To jest stary model? Bo dostępność w skąpcu bardzo mała. Na dziś jakbyś kupował, dołożyłbyś 200 zł i wziął czy został przy tej TN?

 

 

Test Samsunga F2380 ( c-PVA ).

 

@Ilear sprzęcik w końcu złożony? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wątpię żeby PVA było bez dopalacza. Byłby to strzał w stopę. Obecne PVA z dopalaczem i tak są najwolniejsze.

Tylko , ze cena , cena. Zobacz , ze wg. PCLa ten moniek ma kosztowac 890-1190 zl za 20-23cale.

 

 

To jest stary model? Bo dostępność w skąpcu bardzo mała. Na dziś jakbyś kupował, dołożyłbyś 200 zł i wziął czy został przy tej TN?

Generalnie watpie abys przez Skapca namierzyl te monitory - ich jest od groma w Saturnach , Media Marktach bo ponoc maja z nimi jakas umowe. Tak mi tlumaczono odnosnie gwarancji na bady. Wiem , ze chyba w ESC tez mozna bylo je dostac(tylko , ze branie na odleglosc + kurier = spore koszty jesli okazaloby sie , ze to jest doa na starcie. W sklepach pod domem odnosze sam , wymiana od reki - co tez mialem bo pivot byl przetracony - i nie doplacam do tego zlotowki ;) ). Nie interesowalem sie bardziej , a czy stary? W sumie nastepca 2208 , ktory mial wersje z dsubem i dvi (osobne dwa modele , gdy 2228H ma calosc czyli dsub/dvi/hdmi), a sam pojawil sie stosunkowo pozno u nas. Zeszly rok , jakos polowa jesli dobrze pamietam.

 

Co do dolozenia - biorac go wtedy mialem identyczna mozliwosc , doplacenia do innego modelu tez okolo 200 zl. NIE. Spelnia wszystkie moje wymagania , nie odczuwam problemu zwanego "katy" ;) Juz wtedy moglem brac cos innego. Tylko , ze po kiego skoro ja nie obrabiam fotek? Pisalem o tym wielokrotnie ;) - gry + filmy i oglada/gra mi sie wysmienicie na nim. Na dzis jesli rozwazalbym w ogole zmiane monitora to raczej na wieksza przekatna , ale nie ma sponsora :lol2: Jak czlowiek pogral na 22 i zobaczyl roznice w komforcie wzgledem 17 , ale i 19 to chce wiecej :lol2: Marzy mi sie rFactor na 2x22 :lol2: , dobra nawet na 3x22 :lol2:

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung SyncMaster F2380 has a price tag of 299 euros. Konkurencja dla Della? Obraz na tych testach sliczny sie wydaje.

 

@toms83

JusJesTusTus :D all czesci zamowione, w poniedzialek wreszcie pieniazki beda :banana: , dorwalem dellki po 1150 :] Z wrazenia musialem sobie syga poprzestawiac hehe;) a ty co planujesz na miejsce eizo? 24' druga?

 

@Firekage

A widzisz, pamiec nie ta :) Tak czy siak, ta cala seria hpkow z tymi ergonomicznymi nozkami jest udana. Jedyna TN, ktora bym mogl miec (ba, swego czasu chcialem przeciez). Choc pewnie jak siade na dellach do pracy, to bede sie z tego smial ;)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@toms83

JusJesTusTus :D all czesci zamowione, w poniedzialek wreszcie pieniazki beda :banana: , dorwalem dellki po 1150 :] Z wrazenia musialem sobie syga poprzestawiac hehe;) a ty co planujesz na miejsce eizo? 24' druga?

No to całkiem niezła cenka. :razz:

Czekamy na opis wrażeń.

 

No ja na pewno coś 2xFull HD ( 24 lub coś większego ) i prawdopodobnie IPS, ale to dłuuuuuga droga będzie mnie czeka. :wink:

Nie było by problemu, gdyby Eizo miało coś na IPS ( pomijam wersje CG 22" bo to za małe ). Wzięłoby się i luz, a tak wszystko maja na PVA. :angry:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no dokladnie, ja odkad podjalem decyzje o zejsciu na 22 dobrze sie z tym czuje :D pozatym, jedno wiem na pewno. Max monitor dla mnie to 24, wczoraj mialem okazje siasc na chwile przy kompie z iiyama 26..masakra. jeszcze w grach moze...ale jakbym mial na tym pracowac to niewiem :) zdecydowanie wole rozwiazanie 2 monitorowe, a 2x26 to musial bym po dwoch latach na wymiane kregow szyi jechac chyba :D prawie jak ogladanie gry w tenisa : glowa w lewo, glowa w prawo, glowa w lewo, glowa w prawo .. :E

Co do wrazen to na pewno nieomieszkam sie podzielic :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tam w recenzji opis OSD i widać opcję Response Time i 3 opcje "siły" do wyboru - może wreszcie ktoś pomyślał by zrobić korekcję overdrive ...

Wreszcie ktoś spełnił Twoje marzenie ! To niech jeszcze spełnią i moje i dołożą 100 Hz [ 120 Hz też może być ;o) ], i wreszcie kupię mojego pierwszego LCD :+)

 

Pozdrówy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ktoś spełnił Twoje marzenie ! To niech jeszcze spełnią i moje i dołożą 100 Hz [ 120 Hz też może być ;o) ], i wreszcie kupię mojego pierwszego LCD :+)

 

Pozdrówy

Już byś chciał 100/120Hz? :razz: Przecież LCD to jest "świeża" technologia, nie można się spieszyć. Za 5 latek może już coś będzie. :wink: [ to była ironia ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od piątku mam Della (dopiero od piątku, bo jakieś dwa miesiące trwał zwrot kasy za reklamacją HP-eka) i po początkowej radości zachwytu jednak nie ma (Firekage - możesz się cieszyć z cudzego nieszczęścia ;) ). Otóż trafił mi się felerny egzemplarz i lewa strona jest ciemniejsza od prawej (proporcje rozkładają się właściwie tak 2/3 ciemniejsza, 1/3 jaśniejsza). Cóż, muszę się zdecydować czy zwrócić monitor czy może uruchomić gwarancję Della i wymienić egzemplarz. Dlatego mam prośbę do posiadaczy Della 2209WA - jeśli możecie przyjrzyjcie się dokładnie ekranowi, najlepiej na białym tle i powiedzcie czy u was nie ma takiego czegoś. Chciałbym bowiem wiedzieć czy po prostu miałem pecha czy to szersza sprawa. Pisaliście kiedyś, że u was ok, ale chciałbym się upewnić.

 

Interesuje mnie 22" z rozdziałką 1680x1050 - miałem LG 227WT na TN (nie przekonał mnie), HP LP2275w na S-PVA (matryca spełniająca moje wymagania w 100%, ale masa innych problemów) i Della 2209WA (co nie tak wyżej napisałem). Z lepszych matryc został tylko NEC P221W, prawda? Nie wiecie może dlaczego kosztuje on 2000, skoro jest na tej samej matrycy co HP? :|

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od piątku mam Della (dopiero od piątku, bo jakieś dwa miesiące trwał zwrot kasy za reklamacją HP-eka) i po początkowej radości zachwytu jednak nie ma (Firekage - możesz się cieszyć z cudzego nieszczęścia ;) ). Otóż trafił mi się felerny egzemplarz i lewa strona jest ciemniejsza od prawej (proporcje rozkładają się właściwie tak 2/3 ciemniejsza, 1/3 jaśniejsza). Cóż, muszę się zdecydować czy zwrócić monitor czy może uruchomić gwarancję Della i wymienić egzemplarz. Dlatego mam prośbę do posiadaczy Della 2209WA - jeśli możecie przyjrzyjcie się dokładnie ekranowi, najlepiej na białym tle i powiedzcie czy u was nie ma takiego czegoś. Chciałbym bowiem wiedzieć czy po prostu miałem pecha czy to szersza sprawa. Pisaliście kiedyś, że u was ok, ale chciałbym się upewnić.

 

Interesuje mnie 22" z rozdziałką 1680x1050 - miałem LG 227WT na TN (nie przekonał mnie), HP LP2275w na S-PVA (matryca spełniająca moje wymagania w 100%, ale masa innych problemów) i Della 2209WA (co nie tak wyżej napisałem). Z lepszych matryc został tylko NEC P221W, prawda? Nie wiecie może dlaczego kosztuje on 2000, skoro jest na tej samej matrycy co HP? :|

NEC ma 10 bit LUT ... z resztą programowalne. Co do innych to jeszcze jest ten Samsung F2380 który wcześniej czy później się pojawi. A tak poza nim masz jeszcze EIZO w dosyć wysokich cenach (zapis też 10 bit więc już coś można w obróbce foto grzebać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Od piątku mam Della (dopiero od piątku, bo jakieś dwa miesiące trwał zwrot kasy za reklamacją HP-eka) i po początkowej radości zachwytu jednak nie ma (Firekage - możesz się cieszyć z cudzego nieszczęścia ;) ). Otóż trafił mi się felerny egzemplarz i lewa strona jest ciemniejsza od prawej (proporcje rozkładają się właściwie tak 2/3 ciemniejsza, 1/3 jaśniejsza).

Nie jestem osoba , ktora cieszy sie z cudzego nieszczescia, po prostu potwierdza to moje slowa - pisalem o tym wczesniej , mianowicie o tym , ze nawet wsrod drozszych paneli/modli wystepuje rozrzut produkcyjny i jak sam widzisz - nie tylko na TNkach ;) , tobie trafilo sie na panel non TN;) Dlatego tez nie mozna generalizowac , ze kazda TN , bez wzgledu na cene to szrot - nierownomiernosc podswietlania , skoro na innych jest to samo/moze byc to samo przy znacznie wyzszych cenach

 

Ps - nie chce mi sie sprawdzac , ale juz ktos wczesniej pisal o takim problemie ;)

 

co do wymiany - niedlugo moze ten Samsung u nas bedzie , co Ty na to?

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do innych to jeszcze jest ten Samsung F2380 który wcześniej czy później się pojawi.

Tak, tylko on ma rozdziałkę 1920x1080 przy 23", a co za tym idzie plamkę 0,265. Troszkę mnie ta plamka frapuje, bo jak miałem 17" z 1280x1024 to nieco narzekałem na plamkę 0,274, więc trochę się boję jeszcze mniejszej. ;) No ale może nie jest aż tak wielka różnica?

 

Nie jestem osoba , ktora cieszy sie z cudzego nieszczescia, po prostu potwierdza to moje slowa - pisalem o tym wczesniej , mianowicie o tym , ze nawet wsrod drozszych paneli/modli wystepuje rozrzut produkcyjny i jak sam widzisz - nie tylko na TNkach ;) , tobie trafilo sie na panel non TN;) Dlatego tez nie mozna generalizowac , ze kazda TN , bez wzgledu na cene to szrot - nierownomiernosc podswietlania , skoro na innych jest to samo/moze byc to samo przy znacznie wyzszych cenach

 

Ps - nie chce mi sie sprawdzac , ale juz ktos wczesniej pisal o takim problemie ;)

Tylko na non TN kiepska homogeniczność to wyjątek, a na TN reguła. ;) Ale zostawmy już tę dyskusję, bo każdy już dawno powiedział co chciał. ;)

 

Co do problemów - tak, toms83 pisał, że na hardforum zgłaszane są takie problemy, ale na boardzie PurePC nic takiego posiadacze tego Della nie zauważyli (i mam nadzieję, że mi zaraz to potwierdzą), więc stwierdziłem, że warto zaryzykować. Widocznie miałem pecha. :) Jeśli to wina egzemplarza, to jest gwarancja one business day i będzie problem z głowy. No chyba że go oddam i poczekam na Samsunga.

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko on ma rozdziałkę 1920x1080 przy 23", a co za tym idzie plamkę 0,265. Troszkę mnie ta plamka frapuje, bo jak miałem 17" z 1280x1024 to nieco narzekałem na plamkę 0,274, więc trochę się boję jeszcze mniejszej. ;) No ale może nie jest aż tak wielka różnica?

17" ma piksel 0,264 ... ale jak już pisałem nawet 0,24 nie jest problemem bo w dzisiejszych systemach dobrze się obiekty skalują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tylko na non TN kiepska homogeniczność to wyjątek, a na TN reguła. ;)

Cena TNki , zdania nie zmienie ;)

 

Ale zostawmy już tę dyskusję, bo każdy już dawno powiedział co chciał. ;)

Ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od piątku mam Della. Otóż trafił mi się felerny egzemplarz i lewa strona jest ciemniejsza od prawej (proporcje rozkładają się właściwie tak 2/3 ciemniejsza, 1/3 jaśniejsza). Cóż, muszę się zdecydować czy zwrócić monitor czy może uruchomić gwarancję Della i wymienić egzemplarz. Dlatego mam prośbę do posiadaczy Della 2209WA - jeśli możecie przyjrzyjcie się dokładnie ekranowi, najlepiej na białym tle i powiedzcie czy u was nie ma takiego czegoś. Chciałbym bowiem wiedzieć czy po prostu miałem pecha czy to szersza sprawa. Pisaliście kiedyś, że u was ok, ale chciałbym się upewnić.

No i niestety trafił Ci się trefny egzemplarz. Opisane przez Ciebie problemy to nie nowość jeśli chodzi o IPS spod skrzydeł LG.Philips. W każdym zakresie cali ( poczynając od tego Della, przez HP LP2475W i na Necach 2690 kończąc ) jest ten problem. Jakościowo te panele są słabiutkie, także albo masz szczęście ( akurat Ty nie miałeś :sad: ) albo masz możliwość kupna selekcjonowanego egzemplarza.

Mój HP też ma ten problem, ale po rozświeceniu świeczek, nie jest to takie widoczne. Na białym tle lekko zalatuje zafarbem, za to na szarym jest to bardziej widoczne ( zwłaszcza zielony zafarb ). Jest to definitywnie szersza sprawa. Moje zdanie jest takie, reklamuj do skutku. Polityka Della jest chyba całkiem dobra.

 

Druga sprawa, to nie wiem czy koledzy będą umieli to wychwycić. Moja sugestia na testowanie: odpalić biały ekran ( fajne plansze są w Checkemon ) i podążać wzrokiem za poruszającym się kursorem. Oko wychwyci wtedy więcej uszczerbków, niż jak będzie się człowiek wpatruje w samą planszę. Tak samo na planszy 128, 128, 128 ( to już trzeba sobie stworzyć np. w paint ).

 

Interesuje mnie 22" z rozdziałką 1680x1050 - miałem LG 227WT na TN (nie przekonał mnie), HP LP2275w na S-PVA (matryca spełniająca moje wymagania w 100%, ale masa innych problemów) i Della 2209WA (co nie tak wyżej napisałem). Z lepszych matryc został tylko NEC P221W, prawda? Nie wiecie może dlaczego kosztuje on 2000, skoro jest na tej samej matrycy co HP? :|

@Kyle pisał, 10bit LUT, programowalne. Ale powtarzalność kiepska. Poszczególne egzemplarze mogą świecić całkowicie inaczej. Także loteria. <_<

Jedyny sensowny 22" na innej niż TN to Eizo S2231/2232. Nie ma piszczenia ( HP ), laga wielkości marketu ( HP ), jakieś mrugania ekranu ( HP ), dopalacz idealnie wyregulowany. Cud miód malinka. :wink:

 

Nie jestem osoba , ktora cieszy sie z cudzego nieszczescia, po prostu potwierdza to moje slowa - pisalem o tym wczesniej , mianowicie o tym , ze nawet wsrod drozszych paneli/modli wystepuje rozrzut produkcyjny i jak sam widzisz - nie tylko na TNkach ;) , tobie trafilo sie na panel non TN;) Dlatego tez nie mozna generalizowac , ze kazda TN , bez wzgledu na cene to szrot - nierownomiernosc podswietlania , skoro na innych jest to samo/moze byc to samo przy znacznie wyzszych cenach

 

Ps - nie chce mi sie sprawdzac , ale juz ktos wczesniej pisal o takim problemie ;)

 

co do wymiany - niedlugo moze ten Samsung u nas bedzie , co Ty na to?

Zgadzam się w 100%, choć kiedyś się człowiek upierał. Rozrzut jakościowy jest przy każdej matrycy. Testowany przeze mnie 24" TN nie miał żadnego zafarbu, nawet drobnego, podświetlenie w miarę ok. Jedynie kąty dla mnie stale kiepskie., ale nawet w PVA mi się nie podobają, także.... :wink:

 

Tak, tylko on ma rozdziałkę 1920x1080 przy 23", a co za tym idzie plamkę 0,265. Troszkę mnie ta plamka frapuje, bo jak miałem 17" z 1280x1024 to nieco narzekałem na plamkę 0,274, więc trochę się boję jeszcze mniejszej. ;) No ale może nie jest aż tak wielka różnica?

Imo bez przesadzania w obie strony. Za duży piksel też nie dobrze, ale mały piksel w niektórych zastosowaniach tez może być uciążliwy. Dla mnie najbardziej użyteczny zakres to 0.270-0.290.

 

Co do problemów - tak, toms83 pisał, że na hardforum zgłaszane są takie problemy, ale na boardzie PurePC nic takiego posiadacze tego Della nie zauważyli (i mam nadzieję, że mi zaraz to potwierdzą), więc stwierdziłem, że warto zaryzykować. Widocznie miałem pecha. :) Jeśli to wina egzemplarza, to jest gwarancja one business day i będzie problem z głowy. No chyba że go oddam i poczekam na Samsunga.

Tak, pisałem na samym początku jak tylko wyszedł ten model. Wydaje mi się, że w kilku modelach z forum też by się znalazło. Reklamuj tak długo, aż się trafi dobry model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem czy jest sens, bo jak tak patrzę na tego posta: http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=3239038 to chyba mam tak samo jak kolega E57, który pisze, że wg niego jest w porządku. Hm.

No tam nie jest źle, choć 1/3 od prawej widać pionową linię i ten obszar jest ciemniejszy od reszty ekranu. U mnie na HP jest o wiele mniej widoczne. Ale zdjęcia to wyolbrzymiają, trzeba na własne gałki obadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa, to nie wiem czy koledzy będą umieli to wychwycić.

No właśnie tak może być, bo ja zaczynam dochodzić do wniosku, że chyba trochę przesadzam już w tym szukaniu ideału. ;)

Podłączyłem sobie stary monitor (4-letni 17" PVA) i obserwuję z klonowaniem, to nie jest tak źle w sumie (choć na HP-eku z matrycą Samsunga S-PVA było lepiej na pewno, nie miałem zastrzeżeń) - w zasadzie większość powie, że się czepiam pewnie. ;)

W każdym razie dla pewności wymienię egzemplarz garancyjnie i jak będzie podobnie, to zostawię jak jest - i tak przeszkadza mi to duużo mniej niż na tym LG 227WT - tam denerwowało mnie to wszędzie - w grach, na pulpicie itd., a tutaj praktycznie tylko jak jest wyświetlany biały lub szary kolor.

Co do tego Samsunga, to jak okaże się fajny, to najwyżej sprzedam Della i go sobie kupię, ale najpierw poczekam na jakieś recenzje. A najpewniej zostawię tak jak jest.

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak może być, bo ja zaczynam dochodzić do wniosku, że chyba trochę przesadzam już w tym szukaniu ideału. ;)

Mimo wszystko, takie problemy nie powinny mieć miejsca. Idzie zrobić monitor dobry, bez zafarbów, więc jest to jakaś wada ( i to już zależy od osoby, czy mu to przeszkadza czy nie ). LCD są jeszcze bardzo nie dopracowane. Brakuje kilku podstawowych rzeczy, które powinny już być od dawna, a oni ciągle produkują monitory, które mają wady wieku dziecięcego. Dla mnie to jest śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

http://www.egielda.com.pl/forum/index.php?...st&p=198621

 

Jeśli ktoś tu jeszcze zagląda, oto i ciąg dalszy mojej przygody z monitorem Della.

 

Ten, którego używam właśnie do napisania posta jest już CZWARTYM egzemplarzem. W każdym z poprzednich połowa ekranu miała wyraźnie inny odcień - czerwony lub zielony (pierwszy dawał zresztą zielonkawy odcień na całej powierzchni). Tym razem dostałem monitor oznaczony jako "refurbished" (odnowiony), co ma tę zaletę, że ktoś go musiał dokładnie sprawdzić.

 

Istotnie, z kolorami nie ma żadnego problemu. Pewnie domyślacie się jednak, że na tym się historia nie kończy. Jej finał jest taki, że chyba pozostanę przy tym czwartym monitorze, próbując przywyknąć do... BAD PIXELA, który rzucił mi się w oczy, nim jeszcze stwierdziłem, że z kolorami jest wszystko OK. oh.gif

 

Ostatecznie więc, pomimo, że monitor oferuje imponujące atrybuty (wielkość, nasycenie barw, kąty widzenia...) przy bardzo niskiej cenie, polecam poważnie zastanowić się przed jego nabyciem. Osoby z podobnie wyczulonym wzrokiem co ja (graficy, fotografowie) powinni chyba dozbierać te kilka stów na coś bardziej niezawodnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony (kolejny post):

 

Ja też swój wymieniałem, bo miał lekko nierówną matrycę i biel po prawej była lekko szarawo-żółtawa. Do tego był mały problem z pivotem.

Serwis nawet mnie nie pytał czy chcę wymieniać, tylko od razu pytał o adres wysyłki kuriera.

 

Z DELL-em rozmawiałem o 16.40 (serwis do 17.00), o 18.30 zadzwoniła Pani z pytaniem czy jutro mogę przyjąć kuriera, który był u mnie o 10.20.

Wymiana monitora i nowy jest bez żadnych wad. Kropka.

Czyli jest nadzieja. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety cała prawda. :angry:

Dla małego rozluźnienia, jest wątek ( ale nie ten główny ) na [H]ardforum o monitorze Dell 2408WFP ( matryca S-PVA, produkcji Samsunga ). W ciągu 6 tygodni 4 wymiany. :wink:

Do Della trzeba mieć cierpliwość, większą niż do innych sprzętów. Dlatego też swojego HP nie reklamowałem, nie jest źle, po rozgrzaniu zafarb jest słabo widoczny a jakbym reklamował, to mógłbym wpaść w pułapkę jeszcze bardziej zrypanych monitów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką panoramę 22 polecacie do max 800zł? Myślałem nad Samsung SM226BW albo HP Pavilion W2207H, inna sprawa że w ogóle się na monitorach LCD nie znam...

 

Swoją droga tego HP nigdzie w sklepach nie można już dostać, jakieś pomysły na inny? pls help :)

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam szukam czegoś w podobnym przedziale cenowym, i na twoim miejscu zainteresowałbym się jeszcze LG W2261V-PF, z tych co oglądałem był najlepszy jak na razie, u mnie w sklepie za 750zł jest (w komputroniku 850 :S).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...