Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

niestety mam max 700PLN, bez możliwości dołożenia nawet symbolicznych 20zł

iiyama ProLite E2207WSV-B1 i LG Flatron W2252TQ-PF to chyba najciekawsze propozycje w tym przedziale cenowym, to czyli jednogłośnie LG ?

Najllepiej kup taki http://www.agito.pl/powyzej-19/lg-23-lcd-w...352.344075.html 23 i full hd. i miescisz sie w budżecie. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjatkowo und mocno dziekuje za rady co do zakupu

prawdopodobnie, że zdecyduje sie na monit zaproponowany przez naxt'a (thx chlopaku!)

moze jakies inne propozycje ktore beda w stanie pokomplikowac mi wybor ? ;)

w poniedzialek jestem zmuszony zamowic towar :)

przypominam, ze mam do wydania cale 700 złotych polskich + swoj urok osobisty ktorym sie wykażę w rozmowie telefonicznej ze sprzedawczynią ;)

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjatkowo und mocno dziekuje za rady co do zakupu

prawdopodobnie, że zdecyduje sie na monit zaproponowany przez naxt'a (thx chlopaku!)

moze jakies inne propozycje ktore beda w stanie pokomplikowac mi wybor ? ;)

w poniedzialek jestem zmuszony zamowic towar :)

przypominam, ze mam do wydania cale 700 złotych polskich + swoj urok osobisty ktorym sie wykażę w rozmowie telefonicznej ze sprzedawczynią ;)

Ten LG wydaje się jak na dziś bezkonkurencyjny w tej cenie.Warto sie jeszcze zastanowic nad http://www.agito.pl/agitopl/viewsonic-24-l...m.1.341144.html ,co prawda ma tylko wyjscie DSUB ale 24 cale w takiej cenie kuszą. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jaki typ matrycy ma EIZO FlexScan EV2333W-H ?

 

A jeśli to TN-ka, to po co mu 10-bitowa elektronika ?

 

Pozdrówy

 

xxxxxx

 

Jeszcze takich danych się doszukałem:

- Kąty: 178 ° / 178 °

- Odpowiedź: czarny biały czarny 25ms

- Czas reakcji: średnio tonowe 7ms

- Maksymalna Głębia koloru Około 16,77 milionów kolorów: 8bit wsparcia (10 mln kolorów w 6433 100000000 / 10bit-lut)

 

I co to takiego ? Czy to jakaś PVA dla ludu, w której część kolorów na 8 bit, a część 10 bit ?

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jaki typ matrycy ma EIZO FlexScan EV2333W-H ?

 

A jeśli to TN-ka, to po co mu 10-bitowa elektronika ?

 

Pozdrówy

 

Nie wie czy TN, ale dlaczego nie miałoby sensu dawanie 10-bit? Wygląda to trochę jak ładowanie silnika sportowego do kosiarki, ale... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jaki typ matrycy ma EIZO FlexScan EV2333W-H ?

 

A jeśli to TN-ka, to po co mu 10-bitowa elektronika ?

 

Pozdrówy

 

xxxxxx

 

Jeszcze takich danych się doszukałem:

- Kąty: 178 ° / 178 °

- Odpowiedź: czarny biały czarny 25ms

- Czas reakcji: średnio tonowe 7ms

- Maksymalna Głębia koloru Około 16,77 milionów kolorów: 8bit wsparcia (10 mln kolorów w 6433 100000000 / 10bit-lut)

 

I co to takiego ? Czy to jakaś PVA dla ludu, w której część kolorów na 8 bit, a część 10 bit ?

Te kąty to chyba przy 5:1 ... przy 10:1 jest 160/170 jak to w TN

http://www.eizo.com/products/lcd/ev2303w/spec.asp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisze krótko bez wstępów, co będzie lepsze do grania w cod'a z tych monitorów

-LG-W2261V

-Samsung SyncMaster T220

-Samsung SyncMaster 2233BW

-LG W2343T-PF

-LG W2252TQ-PF

-Samsung SyncMaster 2233SN

 

może coś jeszcze innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kąty 10:1. Podać kąty przy 5:1 i nie zaznaczyc tego, to byłaby manipulacja.

Czyli czysty 100% marketing który jest wszędzie dookoła. Tak samo masz z czasem reakcji, nie podają jakie kolory, kontrast statyczny jest zawsze zawyżony ( o dynamicznym już w ogóle nie piszę ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dotarly do mnie delle. oba Apr 2009, Made in China (nie czeskie niewiem czy to dobrze ;) i rev a01 (tez niewiem czy to dobrze, ale raczej 01 to poprawiona 00 wiec chyba dobrze)

Ustawilem sobie bright/contr 0/84 i 98/99/94 (RGB) i kolory sliczne wszystko pieknie, tylko cos mi sie zle czyta literki na jasnym tle , nawet niewiem jak to okreslic, jakby tlo sie mienilo/blyszczalo, niewiem o co to chodzi toms jakis pomysl? Nawet niewiem co ustawiac zeby poprawic :D moze to kwestia przyzwyczajenia do takiego monitorka po 17 TN lapkowej ...

a moze to przez podlaczenie do lapka dsubem a nie dvi?

Oba monitorki rownomiernie podswietlone na szczescie. Jak przyloze blisko ucho do matrycy i odlacze/wlacze kabel zasilajacy to minimalne buczenie slychac, ale to chyba normalne, jak siedze pol jak z pol metra od monitora to juz nic nie slysze. Narazie testuje w warunkach bojowych

Dołączona grafika

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby tlo sie mienilo/blyszczalo, niewiem o co to chodzi toms jakis pomysl? Nawet niewiem co ustawiac zeby poprawic

Może chodzi o efekt śniegu/pyłu - niektóre powłoki przy okazji rozszczepiają nieco światło i powstaje taki efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dotarly do mnie delle. oba Apr 2009, Made in China (nie czeskie niewiem czy to dobrze ;) i rev a01 (tez niewiem czy to dobrze, ale raczej 01 to poprawiona 00 wiec chyba dobrze)

Gratulacje. Czeskie czy Chińskie raczej bez znaczenia.

 

Ustawilem sobie bright/contr 0/84 i 98/99/94 (RGB) i kolory sliczne wszystko pieknie, tylko cos mi sie zle czyta literki na jasnym tle , nawet niewiem jak to okreslic, jakby tlo sie mienilo/blyszczalo, niewiem o co to chodzi toms jakis pomysl? Nawet niewiem co ustawiac zeby poprawic :D

Oj niedobrze. Słynny problem. <_< Sparkle effect jak to mówią chłopaki zza wielgaśnej wody. Białe tło mieni się, błyszczy, dokładnie tak jak napisałeś. Na 90% jest to kwestia powłoki odblaskowej. LG.Philips wymyślił sobie jakiś beznadziejny rodzaj powłoki i masakruje tym ludzi bardziej wrażliwych/wyczulonych. A 30" IPS mają ten problem w największej skali.

 

Skoro od razu rzuciło Ci się to w oczy, to możesz mieć problem. Musisz popracować jakiś czas, może się przyzwyczaisz. Co nie zmienia faktu, że jet to pewien dyskomfort. Ja jako tako na HP przesiaduje, ale nie jest to tak, jakbym oczekiwał. Poza tym, TN dają najlepszy z możliwych tekst jeśli chodzi o jakość. :razz:

 

 

Może chodzi o efekt śniegu/pyłu - niektóre powłoki przy okazji rozszczepiają nieco światło i powstaje taki efekt.

Dokładnie. Jak tak dalej pójdzie, trzeba będzie kupować szkło do pracy z tekstem. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze i? Ciezko mi stwierdzic, ale tak wlasnie wyglada jakby snieg. Troszke sie juz przyzwyczailem jest juz lepiej , zjechalem jeszcze kontrastem na 75 i narazie tak sobie smigam po necie. Przy tym monitorku czuje , jakby tnka z lapka byla za jakimis filtrami ;)

 

edit:

@Toms

thx ;) wreszcie :D

 

No to zobaczymy co bedzie po paru dniach, mam nadzieje ze sie przyzwyczaje :) Jedno co zauwazylem, to ze jak mam monitor blizej oczu, to tak tego nie odczuwam (dzis pierwszy raz pomyslalem...oczy ci sie psuja od kompa :P niedobrze). Teraz siedze jak siedze (patrz wyzej) i mam monitor z 80cm od oczu, na biurku mysle bede jakies 30cm blizej - oby to wystarczylo.

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit:

@Toms

thx ;) wreszcie :D

:lol2:

 

Jedno co zauwazylem, to ze jak mam monitor blizej oczu, to tak tego nie odczuwam (dzis pierwszy raz pomyslalem...oczy ci sie psuja od kompa :P niedobrze). Teraz siedze jak siedze (patrz wyzej) i mam monitor z 80cm od oczu, na biurku mysle bede jakies 30cm blizej - oby to wystarczylo.

Hehe, mam tak samo, jak bliżej to mniej drażni. Normalnie jak siedzę, to mam jakieś 85 cm od ekranu. Oczka to się psują od wszystkiego, tylko my degradację wzroku zauważamy etapami. Tylko pamiętaj, żeby co jakieś 20-30 minut popatrzeć sobie na najdalej oddalony przedmiot, a co godzinkę odejść od kompa po colkę lub wodę. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah zebym to ja pamietal o takich zabiegach jak siedze na kompie ;) Jedyne co z takich zalecen uzywalem to nie trzymalem lapka blisko jader :D ale dobra koniec OT zjechalem jeszcze kontrastem troszke, i jakby ciut lepiej. Chyba robie sobie male placebo i wmawiam "przeciez nic ci nie sniezy co sie rzucasz". Zobaczymy jutro jakie bede mial odczucia jak rano wypoczety siade, dzis juz po 3 lolku to moga mnie po prostu oczy zawodzic ;)

 

edit:

doczytalem sie na HF, zmniejszylem sharpness na 20 i jest duzo lepiej. Co prawda dalej na jasnych tlach mi mieni, ale tekst czyta sie przyjemniej.

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, a możliwe jest, że homogeniczność (równomierność) matrycy sama się poprawiła/zmieniła (posiadam od miesiąca Della 2209WA of course, May 2009, Rev. A00)? Bo mam takie wrażenie, że u mnie to się zmieniło, a wręcz poprawiło. Tzn. lewa strona nie różni się już tak od prawej (a jeśli w ogóle jest inna, to minimalnie i mogę sobie nieco wmawiać już ;) ), za to po prawej stronie zrobił się cienki (1-2 cm) lekko ciemniejszy pasek - taki o którym czytałem na hardforum. Oczywiście to wszystko do zobaczenia, gdy mamy jakieś jednolite tło, np. podczas wyświetlania wąskiej strony www z jasnym podlewem. W zasadzie to mi nie przeszkadza, więc chyba nie będę wymieniał tego egzemplarza, bo wątpię czy trafię na coś idealnego - o ile w ogóle istnieją idealne LCD pod tym względem. ;)

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaki proponujecie LCD do 1200-1300zł. W grę wchodzi tylko i wyłącznie 22" ani cala więcej.

 

Dodam, że Tuner TV mile widziany. ;)

 

 

Pozdrawiam!!

Edytowane przez Manix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, a możliwe jest, że homogeniczność (równomierność) matrycy sama się poprawiła/zmieniła (posiadam od miesiąca Della 2209WA of course, May 2009, Rev. A00)? [...]

W zasadzie to mi nie przeszkadza, więc chyba nie będę wymieniał tego egzemplarza, bo wątpię czy trafię na coś idealnego - o ile w ogóle istnieją idealne LCD pod tym względem. ;)

Oczywiście że możliwe.

Idealne są ( lub prawie bliskie ideałowi ), ale one kosztują 3-4 razy tyle. :wink:

 

Witam, jaki proponujecie LCD do 1200-1300zł. W grę wchodzi tylko i wyłącznie 22" ani cala więcej.

 

Dodam, że Tuner TV mile widziany. ;)

Pozdrawiam!!

Nie będę tutaj jakoś wielce odkrywczy, ale polecam Dell 2209WA. Koledzy mają ten monitorek, na pewno potwierdzą, że jest to kawał dobrego sprzęta jak za tą cenę. :wink:

Nie szukaj na siłę monitora z tunerem TV, bo takie są średnie ( TN ). Lepszym rozwiązaniem jest kupno osobno monitora ( masz pełną gamę do wyboru ) i tunera tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę tutaj jakoś wielce odkrywczy, ale polecam Dell 2209WA. Koledzy mają ten monitorek, na pewno potwierdzą, że jest to kawał dobrego sprzęta jak za tą cenę. :wink:

Nie szukaj na siłę monitora z tunerem TV, bo takie są średnie ( TN ). Lepszym rozwiązaniem jest kupno osobno monitora ( masz pełną gamę do wyboru ) i tunera tv.

No właśnie czytałem o tym monitorze i ta matryca IPS. Tylko tak, pytanie jak on się sprawuje w grach? Bo ja mam teraz Sony HX-95 i on STRASZNIE smuży. Czy w szybkich FPS'ach występują smużenia? Oraz czy naprawdę jest tak rewelacyjne odzwierciedlenie kolorów oraz równomierne podświetlenie matrycy.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem o tym monitorze i ta matryca IPS. Tylko tak, pytanie jak on się sprawuje w grach? Bo ja mam teraz Sony HX-95 i on STRASZNIE smuży. Czy w szybkich FPS'ach występują smużenia? Oraz czy naprawdę jest tak rewelacyjne odzwierciedlenie kolorów oraz równomierne podświetlenie matrycy.

 

Pozdrawiam!

Ło Panie :wink: Ten soniacz to jest na bardzo starej matrycy, dodatkowo prawdopodobnie MVA! :blink:

To smuży jak diabli, o wiele, wiele gorzej niż mój stary Nec 1970NX na S-IPS ( 25ms ).

W tym Dell jest bardzo dobra matryca, czasy ma naprawdę super, żadnych przebić od dopalacza. Czasy reakcji na poziomie TN.

 

Rewelacyjne odwzorowanie kolorów czyli co? Bo jeśli chodzi o kolory to ma super, a podświetlenie jak trafisz.

 

 

Zgadzam się. :razz:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej kocham moje dellki :D Praca z tekstem juz nie meczy wzroku (odpowiednie ustawienie jasnosci i kontrastu), w grach zadnych smuzen nie uswiadczam. Ciekawe tylko, ze mimo identycznych monitorow, musze troszke inaczej ustawiac kontrast/jasnosc na obu zeby pokazywaly mniej wiecej to samo :D w sumie to mi nieprzeszkadza, ale troche to dziwne, wszak to dwa takie same modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej kocham moje dellki :D Praca z tekstem juz nie meczy wzroku (odpowiednie ustawienie jasnosci i kontrastu), w grach zadnych smuzen nie uswiadczam. Ciekawe tylko, ze mimo identycznych monitorow, musze troszke inaczej ustawiac kontrast/jasnosc na obu zeby pokazywaly mniej wiecej to samo :D w sumie to mi nieprzeszkadza, ale troche to dziwne, wszak to dwa takie same modele.

No to bardzo cieszy ta opinia, potwierdza, że te Dellki przy tej cenie na tej matrycy to złoty środek w 22". :wink:

Dobrze że się nie męczysz na białym tle. Muszę powiedzieć, że też trochę pogrzebałem w ustawieniach HP i biały nie jest już tak męczący. Prawie wcale się nie męczę już. :damage_wall: Co nie zmienia faktu, że jest lekki efekt śniegu i to widać. Na S-PVA jest to sporo mniej widoczne ( ale także widoczne ).

 

Wiesz, rozrzut jakościowy jest, nigdy monitory z tego pułapu nie będą równe na tych samych nastawach. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybka piłka, monitor ma być do TV(tuner), internetu, filmów, worda i programów biurowych. Nie zależy mi na grach, a cena to 800-900zł za 22" w panoramie.

 

ps.

Ma być ładny haha :D

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...