Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry może źle się wyraziłem, ale chodzi mi o monitor bez tunera, ale ma być podłączony zewnętrzny tuner :). Dzięki za rade.

Aaa. to w takim razie jeszcze lepiej, bo nie jesteś ograniczony wyborem modelu z tunerem. :razz:

Poleciłbym Ci Dell 2209WA na matrycy IPS, ale on niestety jest sporo droższy ( około 1200 zł ).

Z 22" i TN niestety nic Ci nie doradzę, bo się nie orientuję co jest najlepsze w TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Okolo 1000 kosztuje bodajze Dell G2100/2200(nie pamietam ktory) - tn podswietlany ledami , to jakas nowosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa. to w takim razie jeszcze lepiej, bo nie jesteś ograniczony wyborem modelu z tunerem. :razz:

Poleciłbym Ci Dell 2209WA na matrycy IPS, ale on niestety jest sporo droższy ( około 1200 zł ).

Z 22" i TN niestety nic Ci nie doradzę, bo się nie orientuję co jest najlepsze w TN.

To już bym wolał dołożyć do IPS.

Gdyby to był monitor dla mnie to w ogóle bym się nie zastanawiał i brał Della na IPS, ale jest to monitor dla koleżanki i naprawdę nie jest jej potrzebny super ekstra wypasiony sprzęt;). Do tej pory siedziała na jakimś CRT'eku 15" i nie narzekała ;). Monitor ma być zgrabny i wyświetlać należycie obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

podepnę się do tematu. Zamierzam nabyć monitor 22 do 600 zł .Nie mam bardzo dużych wymagań ale chcę by sprzęt spełniał swoje podstawowe funkcje bez niespodzianek z martwymi pikselami itp . Może ktoś mi doradzić monitor przeznaczony do oglądania filmów i zwykłej pracy przy komputerze czasem jakieś gry ale starszej daty więc nowoczesny sprzęt nie jest tak potrzebny

 

 

Doszukałem się takiego linku http://www.skapiec.pl/site/cat/12/filtr/_9...0_0_20596_0-600

 

co wybrać ?

Edytowane przez timmon24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z miesiąc temu przymierzałem się do LCD 22 ~800zł pod gry oraz ps3 i wtedy mój wybór padł na LG W2261VP, niestety wyszło tak że musiałem czekać z zakupem aż do teraz, między czasie monitorek trochę staniał i tak sobie myślę że może przez ten miesiąc coś się zmieniło i może teraz w tej cenie warto wziąć coś innego, jakieś rady? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ciezko doczekac sie porady o 22 calowych TNkach ;) wszystkie sa na jedno kopyto chyba hehe ja bym bral firme, ktora ma dobry serwis np. albo dobra polityke pixelowa (ale ktore to to tez niewiem).

 

Cos ciekawego dzis zauwazylem i mam pytanie czym to jest spowodowane. Kupilem sobie wczoraj okularki, i dzis przypadkiem zakladajac je popatrzylem na monitorki...i ledwo je widzialem :) Jest jakis dziwny ciemnoniebieski filtr? jak patrze na delle, obok stoi lapek i wszystko widze normalnie. Czysta ciekawosc - czym to jest spowodowane? Cos w matrycy IPS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ciezko doczekac sie porady o 22 calowych TNkach ;) wszystkie sa na jedno kopyto chyba hehe ja bym bral firme, ktora ma dobry serwis np. albo dobra polityke pixelowa (ale ktore to to tez niewiem).

 

Cos ciekawego dzis zauwazylem i mam pytanie czym to jest spowodowane. Kupilem sobie wczoraj okularki, i dzis przypadkiem zakladajac je popatrzylem na monitorki...i ledwo je widzialem :) Jest jakis dziwny ciemnoniebieski filtr? jak patrze na delle, obok stoi lapek i wszystko widze normalnie. Czysta ciekawosc - czym to jest spowodowane? Cos w matrycy IPS ?

Czy kiedy obracasz tymi binoklami (traktujesz soczewkę jak zakrętkę patrząc przez nią na ekran) to coś się zmienia (np. natężenie tego niebieskiego) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dokladnie, jak patrze przez sam srodek jest naintensywniejsze, jak obrzezami, to widze prawie dobrze :) w sumie to szkielka za 35 zeta nie jakis mega wypas :D a co podejrzewasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Delli 2009wa. Czy u Was też monitor nie chce trzymać poziomu? Tzn. jak go przekręcę do normalnej pozycji (tak że bardziej się nie da), prawy koniec monitora jest jakieś 1,5 mm niżej niż lewy i trochę mnie to denerwuje. Wada fabryczna, czy to normalne?

 

Poza tym obraz jest fajny, bardzo mi się podoba. Wcześniej miałem HP L2035 - 20" na IPS (był o tyle lepszy, że 4:3 - ktoś chce mi wytłumaczyć, dlaczego przechodzi się teraz na 16:9?!), może postawię go obok w konfiguracji dwumonitorowej :) Szkoda natomiast, że rozdzielczość tylko 1680x1050 - byłem przyzwyczajony do 100 dpi, a teraz mam tylko 90 i wszystko jest straaasznie wielkie ;) ale chyba się przyzwyczaję. Nie kupiłbym go, gdyby była jakaś sensowna propozycja (bez szerokiego gamutu) wśród 24", ale nie było. Za te pieniądze trudno nie być zadowolonym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym równym ułożeniem monitora to jest problem w wielu modelach, nie tylko Dell. To samo miałem w Eizo i mam w HP, nigdy idealnie nie da się ustawić. 4:3 to już historia, no i całe szczęście. 16:9 to jest IMO głupota, po co wciskają format telewizyjny do monitorów. 16:10 to jest to co powinno zostać, ale widząc trend, to pewnie za 2 lata będzie 95% 16:9. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym równym ułożeniem monitora to jest problem w wielu modelach, nie tylko Dell. To samo miałem w Eizo i mam w HP, nigdy idealnie nie da się ustawić. 4:3 to już historia, no i całe szczęście. 16:9 to jest IMO głupota, po co wciskają format telewizyjny do monitorów. 16:10 to jest to co powinno zostać, ale widząc trend, to pewnie za 2 lata będzie 95% 16:9. :angry:

W EIZO miałeś krzywo ? - dziwne. Tam przecież jest tak że można obrócić nieco w jedną stroną i oczywiście druga strona pivotowa ... bez problemu da się ustawić perfekcyjnie równo.

 

A co do formatu - najgorsze są skrajności typu 5:4 i 16:9 ... ale z dwojga złego wolałbym 16:9. Chyba najbliższy ideałowi byłby 3:2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Delli 2009wa. Czy u Was też monitor nie chce trzymać poziomu? Tzn. jak go przekręcę do normalnej pozycji (tak że bardziej się nie da), prawy koniec monitora jest jakieś 1,5 mm niżej niż lewy i trochę mnie to denerwuje. Wada fabryczna, czy to normalne?

U mnie tak samo było, podstawilem kawalek tekturki pod podstawe monitora z prawej strony i juz jest prosto :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zakupic jakis LCD 22" do 650-700 zl

 

Zastanawiam sie nad :

 

http://www.allegro.pl/item695676827_iiyama...ma_glosnik.html

 

Czy to dobry wybor ? Chodzi mi o monitor do codziennego uzytku (internet, gry, filmy)

 

A moze brac tego BENQ'a ? :

 

http://www.allegro.pl/item696295680_full_h..._wwa_sklep.html

 

lub ASUSA 22" ?

 

Moglby mi ktos doradzic ? Wiem, ze za ta kwote cudow nie bedzie, ale moze cos sensownego da sie nabyc ? Poleci ktos jakis LCD do tej kwoty ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Robisz skalowanie 1:1 w sterach od karty graficznej i masz czarne paski po odpowiednich stronach.

O ile sterownik :

-pozwala na to

-dziala to w nim

Z tym nie jest tak "hop-siup" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Eee, tam. :wink: Jeszcze nie widziałem żeby był z tym problem, Nv i Ati mają te opcje i nawet działają. :lol2:

To slabo patrzysz. Wystarczy przeleciec sterowniki nV do 182 by zobaczyc , ze sa takie , w ktorych wlaczenie tego nie dziala w ogole ;) lacznie z ustawieniem kolorow i kontrastow dla filmow niezaleznie od ustawien pulpitu. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To slabo patrzysz. Wystarczy przeleciec sterowniki nV do 182 by zobaczyc , ze sa takie , w ktorych wlaczenie tego nie dziala w ogole ;) lacznie z ustawieniem kolorow i kontrastow dla filmow niezaleznie od ustawien pulpitu.

Czyli zciach!e stery, to tez trzeba siedzieć na starych póki nie naprawią. Jaki sens zmieniać co 5 minut na stery, które nie są dopracowane. Nie wiem o jakich dokładnie piszesz, ale ze 182.08 nie mam żadnych problemów ze skalowaniem. Nigdy wcześniej też nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...