Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym sie nie cieszyl. Nigdy nie wiadomo czy w nastepnym modelu nie spiepsza podswietlenia, input laga, konfiguracji kolorow itp. Albo czy nastepnca nie bedzie kosztowal 300 euro , ze wzgledu na "upgrade".

Dokładnie tak. A Dell mimo wszystko nie słynie z dokładności, więc ja raczej bym się nie cieszył ze zmiany. Chyba że faktycznie wyjdzie to na +, no ale na to trzeba poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do posiadaczy Della 2209wa. Jak wygląda sprawa z pikselami i gwarą? Dzwoniłem do della i powiedziano mi ze martwych pikseli 0 ale świecących może być 5. chociaż w opisie aukcji mają ze zero NIEPRAWIDŁOWYCH klyk dla mnie nieprawidłowy to każdy (i martwe i świecące). Facet twierdził ze moze to być jakiś błąd w tłumaczeniu z angielskiej wersji. Ale z tego co rozumiem warrenty :

 

• 3 Years Advanced Exchange Service3 & Limited Hardware Warranty5

• Premium Panel Guarantee – 100% replacement of UltraSharp series monitors

sold with systems or as standalone units purchased direct from Dell, if any bright

pixel is found, valid within the warranty period, standard or extended where

applicable (replacement units may be refurbished)

 

ze wymieniają jeżeli wystąpi jakikolwiek jasny.

Miał ktoś babole na monitorze i wymieniał? Warto jeszcze ten monitorek brać?

Edytowane przez Stig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecna chwile w monitorach nie wystepuje smuzenie, bo chyba ze kupisz jakis zabytkowy z przed kilku lat. Sam nie dawno kupilem della 2209 i w sumie nie widze jakis wielkich roznich pomiedzy IPS a TN, katy to inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecna chwile w monitorach nie wystepuje smuzenie, bo chyba ze kupisz jakis zabytkowy z przed kilku lat. Sam nie dawno kupilem della 2209 i w sumie nie widze jakis wielkich roznich pomiedzy IPS a TN, katy to inna sprawa.

Tzn. jako takie >smużenie< jak kiedyś nie występuje ... ale jak obok LCD postawisz CRT to jednak w grach widać że na CRT ruchomy obraz jest ostrzejszy. ... czekamy na modele 120 Hz (co znacznie zmniejsza to rozmycie) na matrycy IPS/PVA (EIZO CG232W jest troszeczkę przydrogi :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jak jeśli nie śpieszy mi się to poczekać?

Wiesz ... ja tak czekałem lat kilka aż wreszcie kupiłem ciekawy LCD (nadal 60 Hz niestety, ale przynajmniej większa przestrzeń barw niż CRT i wiele LCD - fajna rzecz jak się wie z czym to się je ;) ) ... więc czekać na "wszystkomający" monitor można ... długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16:9, czy 16:10 nie ma nic wspólnego z Full Hd.

 

Monitor może mieć 19" i być w formacie 16:10/9 a rozdzielczość ledwo np. 1400x900.

 

 

Co do Twojego wyboru ( 1000 zł i 22" ) swój głos oddaję na Dell 2209WA. W Tn Ci nie powiem bo się nimi nie interesuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas reakcji w obecnych monitorach jest juz dosc wysrubowany, wiec za bardzo nie ma sensu zawracac sobie nim glowy - duzo wazniejsza sprawa jest input lag.

Tzn. mógłby być krótszy ... ale niestety to co podają producenci z realiami ma tak niewiele wspólnego że nie pozostaje nic innego jak olać ten zapis z podanej przez producenta specyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle, Twoje modły zostały wysłuchane, monitor stricte zrobiony dla Ciebie. KLIK! :razz:

Tego modelu na prawdę brakowało. Tylko czemu tak "niski" kontrast (jak na VA) .... 1000:1 podczas gdy S2231W ma okolice 1500:1 . .... ale dla grafika ten model obecnie będzie no1 (jeśli nie pojadą z ceną w kosmos ... musi kosztować mniej niż CG222)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ostatnio dyskutowałem o tym z toms83. Windows 7 ponoć ma wsparcie dla 10bit High color.

 

http://news.softpedia.com/news/Windows-7-H...ort-98741.shtml

http://www.hardforum.com/showpost.php?p=10...mp;postcount=16

 

Planuje w najbliższym czasie sprezentować sobie nowego radzia 5770 między innymi ze względu na obecność DP.

 

Co myślisz. Będzie coś z tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ostatnio dyskutowałem o tym z toms83. Windows 7 ponoć ma wsparcie dla 10bit High color.

 

http://news.softpedia.com/news/Windows-7-H...ort-98741.shtml

http://www.hardforum.com/showpost.php?p=10...mp;postcount=16

 

Planuje w najbliższym czasie sprezentować sobie nowego radzia 5770 między innymi ze względu na obecność DP.

 

Co myślisz. Będzie coś z tego?

W programie graficznym trzeba by zrobić nieditherowany gradient o rozdziałce np. 1024x"X" z 1024 odcieniami i zapisać w pliku o dokładności koloru minimum 10 bit/kanał .... jak zobaczysz więcej niż 256 odcieni to znaczy że "działa" ;) (nad nim wyświetlisz zwykły gradient o tej samej rodziałce , przy tym samym zoomie ale z 256 odcieniami ... różnica będzie łatwa do stwierdzenia ... jeśli wszystko prawidłowo zadziała) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego modelu na prawdę brakowało. Tylko czemu tak "niski" kontrast (jak na VA) .... 1000:1 podczas gdy S2231W ma okolice 1500:1 . .... ale dla grafika ten model obecnie będzie no1 (jeśli nie pojadą z ceną w kosmos ... musi kosztować mniej niż CG222)

Niestety, ale z tego co zauważyłem, to ten kontrast 1500:1 w S2231W był ewenementem. Wszystkie kolejne modele 2232/33 itp.to już maks co osiągały to 1200:1 i mniej. :sad: Prawdziwa perełka ten monitorek. SX2461 którego miałem, mimo że monitor prawie doskonały, to miał czerń zauważalnie słabszą od S2231.

 

Cenowo obstawiam coś w okolicach 3500 zł. :wink:

 

BTW, chce ktoś czerni absolutnej? :wink: Polecam prad.de i zakładkę review ( w wersji niemieckiej ) i obejrzenie testu Eizo EV2333.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, chce ktoś czerni absolutnej? :wink: Polecam prad.de i zakładkę review ( w wersji niemieckiej ) i obejrzenie testu Eizo EV2333.

Faktycznie smoła ... statyczny tam jakoś to 7000:1 dobijał ... czyli jednak na LCD jak się chce to się da. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, krótka piłka. Jutro jadę po LCD 22" Budżet niestety niewielki, max. 600 zł. Wybrałem dwa modele i może poradzicie, który ostatecznie wybrać.

1. LG 22 W2243S-PF LCD wide

Plusy tego monitorka: Pewna matryca produkowana przez LG Phillips, choć do drobnostka, to bardziej podoba mi się jego obudowa, gwarancja od LG na nawet jednego martwego piksela, jest tańszy od propozycji 2, ma przełącznik skalowania 4:3 co jest dla mnie zaletą, gdyż sprzętu nie mam najmocniejszego i w gry gram w rozdz. 1024x768

 

2. Samsung 22 SM 2233SN: Większość doradza mi kupno tego modelu. Jednak mam obawy co do rzekomej matrycy, którą kupuje się jak kota w worku, mam tu na myśli, że można dostać matrycę Samsunga i wtedy jest ok ale w tych monitorach często trafiają się też matryce innej produkcji. Monitorek nie ma skalowania przyciskiem do 4:3, no i brak gwarancji na martwe piksele.

 

Ponadto obydwa modele mają podobne parametry. Dodam, że monitor będzie służył do grania i do surfowania w sieci (50/50). W sklepie powiedziano mi, że nie będzie możliwości włączenia monitora przed zakupem. Tu chyba wychodzi przewaga zakupów w marketach gdzie grający monitor "ściągam z półki i idę do kasy" ;) Byłbym wdzięczny za wszelkie porady. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemano, planowałem kupić 24" ale nie dysponuje mega dużą kasą więc chyba niestety będę musiał kupić coś 22"

 

co byście polecali tak za jakieś 4stówki ? oczywiście nie full hd , hdmi byloby mile widziane, dvi raczej obowiązkowe ?

 

 

przedewszystkim do oglądania filmów 720p bo w sumie nie ma jakieś extra mega niewiadomo jakiej różnicy między 720p na 22" a 1080p na 24" full hd więc po co przepłącać, no i gierki czasami, a tak to przedewszystkim net i filmy

Edytowane przez Busterje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...