Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

No w sumie tez mi sie tak wydawalo..

Tylko sie zastanawiam czy czegos jeszcze nie ma ten 54 w stosunku do 52, bo to chyba jakis nowszy jest...

Bo jak tylko "pic kontrast" to nie oplaca sie go brac... ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już sobie wybrałeś 52, to bierz ;)

I tak masz TN i tak.

 

Co prawda ja tam mam najtańszy monitor 22" jaki znalazłem w Olkuszu (benq g2200w), ale nie widze najmniejszej potrzeby kupowania czegoś na innych matrycach skoro i tak za jakiś czas go wymienię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie tez mi sie tak wydawalo..

Tylko sie zastanawiam czy czegos jeszcze nie ma ten 54 w stosunku do 52, bo to chyba jakis nowszy jest...

Bo jak tylko "pic kontrast" to nie oplaca sie go brac... ;p

no przeciez to calkiem nowa seria, nowe funkcje multimedialne, nowy design, wyzsze parametry. Przeciez to ze na papierze dwa monitory maja podobne parametry nie znaczy ze beda mialy taki sam obraz. Ja używam W2252TQ i z czystym sumieniem polecam ale skoro jest nowy model to ja teraz raczej bym kupowal nowy, choc szukal bym czegos z FullHD bo cenowo niezle wychodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Full HD na 22 calach to chyba imho zaduzo, dobre by bylo na 24'. A ja nie wiem czy to nowa seria monitorów, fakt inny design, ale nazwa podbna. Tyle ze o tym monitorze wszędzie cicho i nie wiadomo czy bedzie lepszy niz 52 ;]

 

Edit: To co zauwazylem na japonskiej stronce Lg o tym modelu [ bo na polskiej nic nie jest napisane, a w angli nie ma tego monitora wogule] :

- ma matryce czułą na światło tzn. aktywna, która ściemnia lub rozjaśnia obraz; w sumie mam takie cos w Tv i nie jest to zle

- jakis tryb filmowy, gdzie moze przyciemnic czesc ekranu.

 

http://jp.lge.com/prodmodeldetail.do?actTy...Select+a+model#

 

 

Tylko nie wiem czy jest sens doplacac za takie bajery. Choc moze w niedlugim czasie potanieją monitory..:):)

Edytowane przez kfascik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kto woli...

Sam bym chciał FulHD, ale właśnie na 24/26" a nie na 22".

Kumplowi kupiłem 22" FHD i sobie bardzo chwali, ale jak pooglądałem chwile na tym, to jednak nie jest to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

mam pytanie, niedlugo bede składał znajomej kompa i o ile w temacie "klocków" do budy to nie problem to z monitorów wypadłem z obiegu, a jak przesiadlem sie na lapka to juz wogle masakra :)

 

Jaki dobry monitor kupic w cenie do 1 kilo złotych 22"? Komputer bedzie dla młodego osobnika lubiacego grac w FIFY, PES'y jakies wyscigowki itd, oczywiscie tez do standardowego uzytku jak filmy, net, muzyka.

Tak na szybko wybrałem ten http://www.allegro.pl/item640480811_salon_...e_lcd_wawa.html

 

ale jesli macie jakies inne propozycje ciekawsze do 1000 PLN to chetnie wezme je pod uwage.

 

Pozdr.,

disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

ale jesli macie jakies inne propozycje ciekawsze do 1000 PLN to chetnie wezme je pod uwage.

 

Pozdr.,

disaster3

Cześć.

 

Dokładając około 100-150 zł masz Dell 2209WA, który jest nie wiele wolniejszy od TN, a jest na matrycy E-IPS i tym samym sporo lepszym monitorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Sporo lepszym o ile nie dostanie takiej , o ktorej tutaj pisano. Na czym to jest? Philips i problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

To tylko przyklad na to , ze na wyzszych modelach tez sa problemy , ale przede wszystkim - rozrzut w jakosci , wiec pisanie "ach , och" powoduje u mnie lekki usmiech bo czytalem o tym Dellu - wlasnie tutaj ;).

 

Ps - tak co do tnek. Mialem 2 sztuki swojej , graly tak samo ;) (czemu dwie? Bo w jednej pivot byl przetracony , ale rozumiem , ze piszac o problemach masz na mysli matryce i podswietlanie ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj @Firekage się czepiasz. :-D

 

Można trafić kiepskie IPS, ale tak samo można dostać kiepskie TN. A nawet gorzej, bo TN z założenia ma być tani więc producenci oszczędzają na elektronice i podzespołach. Ale TN ma jedną wadę, której się nie pozbędziesz. KĄTY. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj @Firekage się czepiasz. :-D

 

Można trafić kiepskie IPS, ale tak samo można dostać kiepskie TN. A nawet gorzej, bo TN z założenia ma być tani więc producenci oszczędzają na elektronice i podzespołach. Ale TN ma jedną wadę, której się nie pozbędziesz. KĄTY. :lol2:

nie narzekam na kąty w TN, może dlatego że nie patrzę na monitor od spodu i nie spędzam czasu na oglądaniu jednobarwnych plansz na cały ekran by dopatrywać się przebarwień.

Za to za relatywnie MAŁE pieniadze można sobie kupić 23-34" FullHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie narzekam na kąty w TN, może dlatego że nie patrzę na monitor od spodu i nie spędzam czasu na oglądaniu jednobarwnych plansz na cały ekran by dopatrywać się przebarwień.

Za to za relatywnie MAŁE pieniadze można sobie kupić 23-34" FullHD

Przebarwienia na TN są przez cały czas ... na fotografiach, grach, filmach, stronach www .... WSZĘDZIE. A jednolita plansza po prostu pokazuje rozmiar problemu.

 

Dodatkowo z powodu badziewnego 6 bitowego koloru nie można uzyskać na TN takiej gładkości/detaliczności jak przy pierwszej lepszej IPS.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie narzekam na kąty w TN, może dlatego że nie patrzę na monitor od spodu i nie spędzam czasu na oglądaniu jednobarwnych plansz na cały ekran by dopatrywać się przebarwień.

Za to za relatywnie MAŁE pieniadze można sobie kupić 23-34" FullHD

No tak, tylko ja to widzę bez żadnych problemów przy normalnym użytkowaniu komputera. Nie trzeba się wcale wyginać jak baletnica żeby dało się we znaki. EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko przyklad na to , ze na wyzszych modelach tez sa problemy , ale przede wszystkim - rozrzut w jakosci , wiec pisanie "ach , och" powoduje u mnie lekki usmiech bo czytalem o tym Dellu - wlasnie tutaj ;).

To poczytaj jeszcze raz, bo problem miała jedna osoba, której natychmiast egzemplarz wymieniono - reszta użytkowników, którzy się wpisali (a trochę ich było), problemów nie zauważyła.

 

No tak, tylko ja to widzę bez żadnych problemów przy normalnym użytkowaniu komputera. Nie trzeba się wcale wyginać jak baletnica żeby dało się we znaki. EOT

Otóż to.

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

nie narzekam na kąty w TN, może dlatego że nie patrzę na monitor od spodu i nie spędzam czasu na oglądaniu jednobarwnych plansz na cały ekran by dopatrywać się przebarwień.

Za to za relatywnie MAŁE pieniadze można sobie kupić 23-34" FullHD

No to jest tak jak z audio , jeden slucha muzyki , a drugi kabli. Ja gram i ogladam filmy , a nie plansze na TNce...

 

To poczytaj jeszcze raz, bo problem miała jedna osoba, której natychmiast egzemplarz wymieniono - reszta użytkowników, którzy się wpisali (a trochę ich było), problemów nie zauważyła.

Wiesz , nigdy dla mnie wyznacznikiem nie bedzie 5 osob z forum... Wiec takie czytanie to sobie mozna wlozyc miedzy bajki. Zdazyl sie jednej osobie? Fakt , nie wiesz ilu takich moze byc tak samo jak nie wiesz w ilu tanich tnkach moze byc problem , wiec bez generalizowania. Na forum pisano o 7200x11 a Sigejt przyznal sie dopiero dzieki prasie , tak analogicznie mowiac ;)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest tak jak z audio , jeden slucha muzyki , a drugi kabli.

Tak ... to jest tak jak z audio ... jeden słucha muzyki poprzez głośniczek komórki a drugi poprzez kolumienki Hi-Fi .

 

ps. nie myślisz chyba że ktoś kupuje lepszy monitor z powodu plansz ... ? - odbarwienia widać w normalnym użytkowaniu nawet na stronach www

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ... to jest tak jak z audio ... jeden słucha muzyki poprzez głośniczek komórki a drugi poprzez kolumienki Hi-Fi .

 

ps. nie myślisz chyba że ktoś kupuje lepszy monitor z powodu plansz ... ? - odbarwienia widać w normalnym użytkowaniu nawet na stronach www

Proszę, oto dwa przykładowe moje zdjecia z recenzji W2252TQ oczywiscie na TN

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

nie widzialem zadnych odbarwien siedzac przed monitorem jak i teraz na zdjeciach nie widze. Oczywiscie jak zaczne sie wpatrywac to zauwze, tak samo na stronach. Tylko tak jak napisałem kompletnie w niczym mi to nie przeszkadza, nie widze tego jesli sie nie doszukuje a z Waszych opisów ktos moze wnioskowac ze sie nie da na tym pracowac bo są przebarwienia...

 

kupowlem TN bo za naprawde niską cene można dostać dużą matrycę która zapewnia duży komfort pracy i tyle, grafiki profesjonalnie nie obrabiam a zdjecia amatorskie bez problemu. Do tego wiekszosc znajomych gdy widzi obraz na tym monitorze to bardzo im sie podoba i nikomu nie przyszlo do glowy powiedziec - tu są przebarwienia wiec zastanawiam się kto tu przesadza?

 

Przesiadłem sie ze starego TN i tam kąty były słabe a jeszcze wczesniej mialem CRT i te nowe TN to jest rewelacja przy tym co miałem odkąd siedze przy komputerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

ps. nie myślisz chyba że ktoś kupuje lepszy monitor z powodu plansz ... ? - odbarwienia widać w normalnym użytkowaniu nawet na stronach www

Plansze to zart. Odbarwienia? Bede trzymal sie swojego - ja odbarwien i tych strasznych problemow , o ktorych tutaj piszecie w kontekscie TNek na swoim 2228H po prostu nie widze. Jedyne co widzialem , tutaj oczywiscie zgadzam sie , to problem z szaroscia na szarej skorce Pure. Tam jest chyba sporo przejsc i nie jest to plynne - jedyna rzecz , na ktorej cos takiego zauwazylem , a monitor obecnie ma juz pare tysiecy godzin pracy ;) Gram i ogladam non stop , naprawde nie rozdzieram szat , a po tej TNce nie uwazam , ze pakowanie od 1000/1500 w gore by w domu pograc , ogladnac tv z tunera czy film bylo tego warte.

 

Ps - te zdjecia , ktore wyzej sa zrobione cyfrakiem i pochodza z TN LG uwazam za swietne , pewnie w realu jeszcze lepiej to wyglada ;)

 

Tak ... to jest tak jak z audio ... jeden słucha muzyki poprzez głośniczek komórki a drugi poprzez kolumienki Hi-Fi .

Jeden ma zlozony zestaw audio budujac DIY i majac lepsze parametry 3x taniej , inny leci do sklepu. Tak samo jeden ubiera sie w normalne dzinsy , inny musi miec logo Abibasa :) Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waszych opisów ktos moze wnioskowac ze sie nie da na tym pracowac bo są przebarwienia...

I prawidłowy wniosek ... z kolorem pracować się na tym nie da (jak chcesz uzyskać wysokiej jakości, oczekiwany efekt końcowy). Pójdziesz gdzieś z tą pięknie obrobioną fotką na jakikolwiek inny monitor (np. ustandaryzowany graficzny) i już to tak nie będzie wyglądało ... będą inne barwy inny balans .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

I prawidłowy wniosek ... z kolorem pracować się na tym nie da (jak chcesz uzyskać wysokiej jakości, oczekiwany efekt końcowy). Pójdziesz gdzieś z tą pięknie obrobioną fotką na jakikolwiek inny monitor (np. ustandaryzowany graficzny) i już to tak nie będzie wyglądało ... będą inne barwy inny balans .

Tak , jasne - pewnie kazdy z wypowiadajacych sie tutaj od razu jest grafikiem , bawi sie w poligrafie. No bez przesady bo to juz jest mocno naciagane , by jakos tlumaczyc cene srednio 2x wyzsza niz dosc dobrej klasy TNki. Ciekawe ilu z nas obrabialoby zdjecia zawodowo , a ilu gra. Cos jeszcze - amatorsko z cyfraka pod druk w Media Markcie to ja zrobie to samo przy fotoszopie na TNce. Wychodzi na to , ze w ogole jedynym atutem jest to , ze "pan sobie zdjecie obrobi i wyjdzie sliczny druczek". Mozna i tak.

 

Ps - pojecie "praca" mozne oznaczac prace zawodowa jak i potocznie caly enternejment ;)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , jasne - pewnie kazdy z wypowiadajacych sie tutaj od razu jest grafikiem , bawi sie w poligrafie. No bez przesady bo to juz jest mocno naciagane by jakos tlumaczyc cene srednio 2x wyzsza niz dosc dobrej klasy TNki. Ciekawe ilu z nas obrabialoby zdjecia zawodowo , a ilu gra. Cos jeszcze - amatorsko z cyfraka pod druk w Media Markcie to ja zrobie to samo przy fotoszopie na TNce.

O czym Ty piszesz? Ja o tym że TN nie nadaje się do pracy z kolorem a Ty news'a że nie każdy tutaj jest grafikiem :lol:

 

A co do wyboru IPS vs. TN dla kowalskiego nie grafika - jak kowalski ma wymagania, chce widzieć równomierniej i lepiej niuanse barwne to nie tylko nie kupi TN ale też nie kupi najtańszego IPS.

 

Wychodzi na to , ze w ogole jedynym atutem jest to , ze "pan sobie zdjecie obrobi i wyjdzie sliczny druczek". Mozna i tak.

Tak ... jedyny atut Audi to to że się ślicznie wygrywa na torze wyścigowym. Po co kupować do normalnej jazdy Audi A3 jak można kupić Fiata Pandę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta konkretna wada TN-ek przeszkadza podczas normalnego użytkowania - oglądania stron, filmów, a także grania (niebo w Gridzie wyglądało jak zachmurzone w porównaniu z innym monitorem - ustawienia gry identyczne, na drugim ekranie zbliżone). Także nie trzeba zaraz być grafikiem, żeby to przeszkadzało.

 

Nie przekonuj nas na siłę, że czarne jest białe. ;) Jak komuś taka wada nie przeszkadza, to jego sprawa i problem z głowy, ale to nie znaczy, że tej wady nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle mocno przesadzasz... przeciętny Kowalski nie wyda 1200zł na IPS tylko kupi TNkę za połowę tej ceny i będzie MEGA ZADOWOLONY po przesiadce z starego LCD czy CRT ...

 

TN dla wszystkich którzy nie zajmują się grafiką ZAWODOWO... bo do obróbki zdjęć homemade wystarczy, a do całej reszty jest idealny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co byście mówili o jakości TN-ek jeśli standardem byłyby monitory na lepszej matrycy. No ale niestety zalano rynek czym zalano...

Hehe, dokładnie. A to nie jest przypadkiem tak, że większość osób która ma monitor na TN, nigdy wcześniej nie miała czegoś na PVA, IPS i nie wiedzą co tracą? Coś tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle mocno przesadzasz... przeciętny Kowalski nie wyda 1200zł na IPS tylko kupi TNkę za połowę tej ceny i będzie MEGA ZADOWOLONY po przesiadce z starego LCD czy CRT ...

 

TN dla wszystkich którzy nie zajmują się grafiką ZAWODOWO... bo do obróbki zdjęć homemade wystarczy, a do całej reszty jest idealny ;)

Sam przesadzasz. Kowalski kowalskiemu nie równy (jeden ma jakieś wymagania odnośnie jakości a drugi łyknie wszystko co mu sprzedawca podsunie).

 

A dzisiejszym monitorom LCD do ideału jeszcze sporo brakuje ... gdzie model 120 Hz to unikat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...