Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem co byście mówili o jakości TN-ek jeśli standardem byłyby monitory na lepszej matrycy. No ale niestety zalano rynek czym zalano...

a co niby miał bym mówić? Myślisz że nie widziałem SIPS czy PVA? Różnica w moich zastosowaniach zdecydowanie nie warta tej dopłaty.

 

I nie bardzo rozumiem co znaczy "zalano rynek" to trochę śmieszne bo mówisz jakby to producenci zmuszali do kupowania TN :) Poczytaj sobie np. ostatnie 20 zapytań na forum i 19 z nich będzie w stylu: jaki FullHD do 800zł, jaki 22" z DVI do 600zł, jaki monitor do 300zł itp itd i to są najczęściej ludzie (tak jak ja i 90% ogółu) którzy przesiadając się na nowy TN oczuwają OGROMNĄ poprawę bo pracowali na czym pracowali. I dostają tyle ile chcą zapłacić, chcesz powiedzieć że nie ma monitorów na innych matrycach sprzedaży? Skoro są takie niesamowite a różnica "powalająca" to czemu ludzie nie dopłacają?

 

 

PS. Pracować na monitorze to nie znaczy pracować z grafiką, ja pracuję głównie z PowerPoin Excel i Word, do tego www i czasem program graficzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mnie ta konkretna wada TN-ek przeszkadza podczas normalnego użytkowania - oglądania stron, filmów, a także grania (niebo w Gridzie wyglądało jak zachmurzone w porównaniu z innym monitorem - ustawienia gry identyczne, na drugim ekranie zbliżone). Także nie trzeba zaraz być grafikiem, żeby to przeszkadzało.

Nie przekonuj nas na siłę, że czarne jest białe. ;) Jak komuś taka wada nie przeszkadza, to jego sprawa i problem z głowy, ale to nie znaczy, że tej wady nie ma.

 

Ciekaw jestem co byście mówili o jakości TN-ek jeśli standardem byłyby monitory na lepszej matrycy. No ale niestety zalano rynek czym zalano...

Ile ich miales? Ile widziales? Ile sprawdzales? Jakie ceny? Jacy producenci? Jakie matryce?

 

Rozumiesz do czego zmierzam? Sam szukalem sobie LCDka , koszt mojej TNki to zadna tajemnica - 1000 zl. Kup teraz 22 calowke za 400 z Media i graj w Grida. Faktycznie , jest o czym mowic i porownywac na tej zasadzie monitory bo to ta sama technika.

 

Dziwnym trafem rowniez mam Grida , konczylem go raz na CRT , raz na swoim LCD - powiem raz jeszcze , problemu nie ma , nie mowiac o tym , ze gralem w niego jeszcze na xVA,

 

Ja nie zamierzam nikogo przekonywac , jak narazie to userzy drozszych paneli probuja chyba przekonac nie tylko nas , ale i samych siebie , ze no. 1500 zl to super okazja. Moze do pracy zawodowej , nie do domu , o ile ktos nie przyoszczedzi i nie kupi jakiegos grata na TN , a sam mialem okazje bawic sie IIYama i nigdy nie kupilbym takiego LCD bo w grach to bylo tragiczne , z fatalna czernia , dennymi kolorami , a i nawet 2d wygladalo slabiutko , ale ja nie oceniam technologii TN po 1 monitorze tak jak WY.

 

Hehe, dokładnie. A to nie jest przypadkiem tak, że większość osób która ma monitor na TN, nigdy wcześniej nie miała czegoś na PVA, IPS i nie wiedzą co tracą? Coś tak mi się wydaje.

Mialem , nic nie trace. Jeszcze raz powtorze sie , ze kwesita jest SAM MODEL monitora. Ba , powiem wiecej. Moj na TN po DVI daje mi znacznie ostrzejszy obraz niz xVA'owe Bengi , ktore byly drozsze , juz w ogole nie mowie o czcionkach , ktore u mnie sa idealnie wlasnie ostre , a tam wygladaja jakby im ktos AFa wylaczyl. Do tego zmierzam - kwestia konkretnego modelu , a nie samej technologii.

 

Zabawne jest to , ze np. Kyle wczesniej pisal do mnie o tym , ze moj xVA mogl nie byc czyms najlepszym bo podal dla przykladu IPSa czegos oraz IPSa Eizo. Rozumiesz do czego zmierzam? W obrebie tej samej techonologii masz monitor LEPSZY , ale drozszy i GORSZY , ale tanszy i do licha , tak samo jest z TNkami. Kup 22 cale w promocji za 350 , czy normalnie do 450 , a kup np. LG za te 700 , czy choc mojego HPka.

 

Nie popadajmy w paranoje. W przypadku IPSow mozna mowic , ze ten jest lepszy od tego i obraz moze byc jeszcze lepszy , ale w przypadku TNek rozpietosc cenowa w ogole nie ma znaczenia bo kazdy to grat. Fantastyczna wykladnia.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tego GRiD-a akurat grałem na LG 227WT - jednym z droższych i naczęściej polecanych monitorów na TN. I było fatalnie.

 

Innych monitorów widziałem, hm, kilkadziesiąt? W końcu komputery to dziś dość popularny sprzęt. :P HP z szybą też oglądałem i żadna rewelacja - problem miał ten sam, co reszta.

Edytowane przez Mike L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zamierzam nikogo przekonywac , jak narazie to userzy drozszych paneli probuja chyba przekonac nie tylko nas , ale i samych siebie , ze no. 1500 zl to super okazja. Moze do pracy zawodowej , nie do domu , o ile ktos nie przyoszczedzi i nie kupi jakiegos grata na TN , a sam mialem okazje bawic sie IIYama i igdy nie kupilbym takiego LCD bo w grach to bylo tragiczne , z fatalna czernia , dennymi kolorami , a i nawet 2d wygladalo slabiutko , ale ja nie oceniam technologii TN po 1 monitorze tak jak WY.

Osobiście mnie to nie interesuje co kto kupuje. Ktoś się pyta, to doradzam i to raczej z punktu trochę bardziej wymagającej osoby ( takiej jaką jestem sam ) a nie osoby, która łyknie kupę cali za 5 zeta.

Miałem 2 TN, jedną 19"WS starego LG oraz 24" Samsunga jeden z nowszych modeli. Oba tej samej bardzo średniej jakości. Kąty słabe, a im większy ekran, tym gorzej. Nie sądzę, że inne TN mają/będą mieć lepszą jakość, bo nie obejdziesz pewnych ograniczeń ( kąty TN, 6-bit + FRC ).

 

To nie te czasy, kiedy przewagą TN nad innymi matrycami był czas reakcji. Obecne IPS są na prawie takim samym poziomie, jeśli nie szybsze. Teraz został tylko czynnik ceny.

 

 

Mialem , nic nie trace. Jeszcze raz powtorze sie , ze kwesita jest SAM MODEL monitora. Ba , powiem wiecej. Moj na TN po DVI daje mi znacznie ostrzejszy obraz niz xVA'owe Bengi , ktore byly drozsze , juz w ogole nie mowie o czcionkach , ktore u mnie sa idealnie wlasnie ostre , a tam wygladaja jakby im ktos AFa wylaczyl. Do tego zmierzam - kwestia konkretnego modelu , a nie samej technologii.

 

Zabawne jest to , ze np. Kyle wczesniej pisal do mnie o tym , ze moj xVA mogl nie byc czyms najlepszym bo podal dla przykladu IPSa czegos oraz IPSa Eizo. Rozumiesz do czego zmierzam? W obrebie tej samej techonologii masz monitor LEPSZY , ale drozszy i GORSZY , ale tanszy i do licha , tak samo jest z TNkami. Kup 22 cale w promocji za 350 , czy normalnie do 450 , a kup np. LG za te 700 , czy choc mojego HPka.

Oczywiście, każdy model ma jakiś rozrzut jakościowy. Ale fizycznych ograniczeń TN nie obejdziesz, bo się nie da.

 

 

Nie popadajmy w paranoje. W przypadku IPSow mozna mowic , ze ten jest lepszy od tego i obraz moze byc jeszcze lepszy , ale w przypadku TNek rozpietosc cenowa w ogole nie ma znaczenia bo kazdy to grat. Fantastyczna wykladnia.

Ogólna użyteczność TN dla niektórych osób może powodować, że jest to w ich oczach "grat". Heh, dla niektórych PVA też może być gratem, także....

 

BTW, też czasem polecam TN jak ktoś ma bardzo ograniczony budżet. Ale zawsze mówię, czego ma się spodziewać, żeby nie było niespodzianek i jak jest możliwość to polecam coś na innej matrycy.

 

W tego GRiD-a akurat grałem na LG 227WT - jednym z droższych i naczęściej polecanych monitorów na TN. I było fatalnie.

 

Innych monitorów widziałem, hm, kilkadziesiąt? W końcu komputery to dziś dość popularny sprzęt. :P HP z szybą też oglądałem i żadna rewelacja - problem miał ten sam, co reszta.

No dokładnie. Nie obejdziesz technologii poprzez dokładanie 5 szyb i innych pierdół. Kąty zawsze będą biedna. Jak komuś nie przeszkadza, jego sprawa. Ale to nie znaczy, że kąty są dobre, bo nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Twoj glowny wywod opiera sie tylko na KATACH , nawet nic o kolorach nie wspominales. Serio nie wiem jak Wy ogladacie , ale chyba siedzac na podlodze i trzymajac monitor na biurku - wtedy faktcznie katy moga byc slabiutkie , a obrazu nie zobaczymy bo ja siedze przed monitorem i nie mam problemu , ogladalem rowniez z lozka tv i filmy , pisalem wczesniej. Cos jeszcze - te same katy to i na non tnkach wychodza , mialem ostatnio mozliwosc przyjrzenia sie temu. Nastawiajac kat pochylania 19 calowki widzialem , ze "leca" kolory tapety. No , wypas przy wysokiej cenie ; Juz w ogole nie wspominam , ze przewaznie konsolowy gaming rowniez odbywa sie na TNkach...i tam jakos nikt nie podnosni takich kwestii , tutaj to dramat na skale globalna ;)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj glowny wywod opiera sie tylko na KATACH , nawet nic o kolorach nie wspominales.

Słaba charakterystyka kątowa powoduje rozjazd barw. Nie ma nawet potrzeby wspominać o tym że TN mają 262 tys. barw MAX.

 

 

 

Serio nie wiem jak Wy ogladacie ,

Z ~60-70 cm na wprost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj glowny wywod opiera sie tylko na KATACH , nawet nic o kolorach nie wspominales. Serio nie wiem jak Wy ogladacie , ale chyba siedzac na podlodze i trzymajac monitor na biurku - wtedy faktcznie katy moga byc slabiutkie , a obrazu nie zobaczymy bo ja siedze przed monitorem i nie mam problemu , ogladalem rowniez z lozka tv i filmy , pisalem wczesniej. Cos jeszcze - te same katy to i na non tnkach wychodza , mialem ostatnio mozliwosc przyjrzenia sie temu. Nastawiajac kat pochylania 19 calowki widzialem , ze "leca" kolory tapety. No , wypas przy wysokiej cenie ; Juz w ogole nie wspominam , ze przewaznie konsolowy gaming rowniez odbywa sie na TNkach...i tam jakos nikt nie podnosni takich kwestii , tutaj to dramat na skale globalna ;)

No wiesz ( a może nie ) kąty to jedna z bardzo ważnych kwestii, na pewno dla mnie. Dla Ciebie jak widzę nie. Daj pivot na TN, to jest dopiero wypas. :lol:

Nikt nie podnosi kwestii, bo pewnie połowa z nich nie wie że może być inaczej i myśli: "aaa, lcd to tak mają".

 

Słaba charakterystyka kątowa powoduje rozjazd barw. Nie ma nawet potrzeby wspominać o tym że TN mają 262 tys. barw MAX.

Z ~60-70 cm na wprost.

No patrz jak prawie tak samo ( 80-90 cm). No chyba miałem jakieś wadliwe te TN albo co? :wink:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Daj pivot na TN, to jest dopiero wypas. :lol:

Mam akurat i ?

 

Słaba charakterystyka kątowa powoduje rozjazd barw. Nie ma nawet potrzeby wspominać o tym że TN mają 262 tys. barw MAX.

Zdecydujmy sie czy mowimy o :

-odbarwieniach , cokolwiek to jest , bo odbarwien to ja nawet na IIyamie nie widzialem , a to byl totalny szrot

-nierownomiernym podswietlaniu

-wadliwych kolorach , uszkodzeniu matrycy (gdzie zamiast pomaranoczwego leci jakis zolty itp.)

 

Wracajac , ta "denna" charakterystyke to z 90% ludzi w ogole nie zauwazy , a roznice beda jesli ktos pracuje nad grafika i obrobka , zas znowu mozna pobawic sie i podpiac CRTka i posprawdzac jakies podstawowe rzeczy jak plansze , gry - ja tak robilem z NECiem FE771SB cs moj LCD - jak zwykle nie mam powodow do narzekan.

 

Z ~60-70 cm na wprost.

Ja rowniez i jakos nie widze problemu bo nie tancze przed ekranem podnoszac sie i siadajac by ,w ogole widziec , ze np. gora mi nagle swieci o "luxa" ciemniej , a i nie widac tego mocno nawet na forum wiec w ogole nawet na to nie zwracam uwagi , juz przy filmach i grach nie wspominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio nie wiem jak Wy ogladacie , ale chyba siedzac na podlodze i trzymajac monitor na biurku - wtedy faktcznie katy moga byc slabiutkie , a obrazu nie zobaczymy bo ja siedze przed monitorem i nie mam problemu

Ech, nie ma znaczenia jak się siedzi, bo góra ZAWSZE będzie ciemniejsza od dołu ekranu - można siedzieć idealnie i niczego to nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, nie ma znaczenia jak się siedzi, bo góra ZAWSZE będzie ciemniejsza od dołu ekranu - można siedzieć idealnie i niczego to nie zmieni.

Niektórzy tego nie rozumieją. Nie ważne czy jest monitor 10", czy 28". W każdej TN tak jest. I uprzedzając, nie ma takiego punktu w którym obraz będzie równy. I to widać przy normalnym użytkowaniu.

 

A w piwocie nie widzisz różnic między lewą a prawą stroną? Przecież ruch głowy nawet o 2 cm powoduje różnice w obrazie. Nie mówiąc o tym, że lewa strona daje inny obraz niż prawa ( w piwocie ).

 

Siedząc idealnie nie masz równomierności, a każdy minimalny ruch powoduje dalsze mocne różnice.

Kąty są tak niestabilne, że głowa boli. Ja dziękuję za takie monitory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ech, nie ma znaczenia jak się siedzi, bo góra ZAWSZE będzie ciemniejsza od dołu ekranu - można siedzieć idealnie i niczego to nie zmieni.

Tak , jest to niesamowicie widoczne do tego stopnia , ze na dole mam "jasnosc" , zas na gorze taka "ciemnice" , ze da sie tylko uzywac dolu moniotra. E , naciagany ten argument. Ciemniejszy? O ile? Ja nawet tego nie widze siedzac na wprost , dopiero wstajac i wychodzac sprzed kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , jest to niesamowicie widoczne do tego stopnia , ze na dole mam "jasnosc" , zas na gorze taka "ciemnice" , ze da sie tylko uzywac dolu moniotra. E , naciagany ten argument. Ciemniejszy? O ile? Ja nawet tego nie widze siedzac na wprost , dopiero wstajac i wychodzac sprzed kompa.

O tyle ze jest to bez problemu dostrzegalne (nawet podczas siedzenia na wprost) a roznica obrazu ktora jest latwo dostrzegalna jest duza roznica. No ale jesli dla Ciebie jest to calkowicie akceptowalne i przeszkadzalo by Ci dopiero takie przyciemnienie przy ktorym nie wiedzialbys wyswietlanego obrazu to TN jest wlasnie dla Ciebie ;)

 

Ja choc sam jestem posiadaczem TN'ki to dostrzegam wszystkie jej wady i nie umniejszam ich tylko dlatego ze sam mam TN. Owszem do internetu i w grach TN sprawdza sie nie zle i jesli ktos potrzebuje monitora wylacznie do tych zastosowan to moze dla oszczednosci wybrac wlasnie ten typ matrycy, ale jesli ktos stawia na jakosc a cena jest na drugim miejscu to nawet do tych zastosowan warto doplacic do lepszych matryc.

Ja TN kupilem tylko dlatego ze szkoda mi bylo blisko 2k zl na porzadny monitor a obraz na starym, zuzytym CRT byl juz kiepski i potrzebowalem czegos na zastepstwo, dlatego wybralem TN jako tymczasowe rozwiazanie. Ale w przyszlosci na pewno wymienie go na cos porzadnego na lepszej matrycy. Licze ze do tego czasu ta technologia jeszcze sie rozwinie a ceny spadna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tyle ze jest to bez problemu dostrzegalne (nawet podczas siedzenia na wprost) a roznica obrazu ktora jest latwo dostrzegalna jest duza roznica. No ale jesli dla Ciebie jest to calkowicie akceptowalne i przeszkadzalo by Ci dopiero takie przyciemnienie przy ktorym nie wiedzialbys wyswietlanego obrazu to TN jest wlasnie dla Ciebie ;)

Zgadzam się w 100%. :razz:

 

Ja choc sam jestem posiadaczem TN'ki to dostrzegam wszystkie jej wady i nie umniejszam ich tylko dlatego ze sam mam TN.

No i takie podejście to mi się podoba. Wiesz o wadach i je akceptujesz, a nie na siłę przekonujesz siebie i innych że ich nie ma. Popieram całkowicie. :gitarzysta:

 

Ale w przyszlosci na pewno wymienie go na cos porzadnego na lepszej matrycy. Licze ze do tego czasu ta technologia jeszcze sie rozwinie a ceny spadna :)

Może w końcu OLEDzik się pojawi, to nie będziemy musieli zmagać się z "wyborem matryc". :kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No i takie podejście to mi się podoba. Wiesz o wadach i je akceptujesz, a nie na siłę przekonujesz siebie i innych że ich nie ma. Popieram całkowicie. :gitarzysta:

Nie przypominam sobie bym pisal , ze wad nie ma , a jedynie , ze te ktora sa (gora swiecaca delikatnie ciemniej niz dol) nie przeszkadzaja mi ;) bo to jedyne co widze faktycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pracowałem na W2252TQ i sam byłem zdziwiony bo katy miał w zupełności wystarczające.bylem zaskoczony bo tak niektórzy na te katy narzekają.Z łózka spokojnie można film obejrzec.Ceny innch matryc są niestety"chore" i kompletnie nieopłacalne,i nie dziwie się za mało ludzi je kupuje.Monitory nie-TN mają jedna wadę i to wielką -CENA!!!.Popatrzcie na ceny telewizorów 32S-PVA a takiego 24 S-PVA,ten pierwszy potrafi być tańszy-bez komentarza.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ostatnio pracowałem na W2252TQ i sam byłem zdziwiony bo katy miał w zupełności wystarczające.bylem zaskoczony bo tak niektórzy na te katy narzekają.Z łózka spokojnie można film obejrzec.Ceny innch matryc są niestety"chore" i kompletnie nieopłacalne,i nie dziwie sie za mało ludzi je kupuje.

Probuje o tym pisac , nie wiem czy na wszystkich jest to ,az tak wielki problem , ale mialem i ja pare LCDkow w "rekach" , teraz sam mam TNke i bede nadal obstawal za tym , ze bez problemow nawet z lozka mozna ogladac , (no u mnie jest bardzo wygodna regulacja monka we wszystkich plaszczyznach) ba , powiem wiecej - wlasnie z lozka mniej nawet widac to , ze gorna czesc moze byc delikatnie ciemniejsza , choc ponoc w nowych np. LG ten problem nie istnieje bo stosuja nowe swietowki , zas np. w NECACH jest ich wieksza ilosc :| (tylko nie pamietam czy ich bodajze 221 to tnka , a nie chce mi sie sprawdzac).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pracowałem na W2252TQ i sam byłem zdziwiony bo katy miał w zupełności wystarczające.bylem zaskoczony bo tak niektórzy na te katy narzekają.Z łózka spokojnie można film obejrzec.Ceny innch matryc są niestety"chore" i kompletnie nieopłacalne,i nie dziwie się za mało ludzi je kupuje.Monitory nie-TN mają jedna wadę i to wielką -CENA!!!.Popatrzcie na ceny telewizorów 32S-PVA a takiego 24 S-PVA,ten pierwszy potrafi być tańszy-bez komentarza.

Dlatego coraz bardziej zastanawiam się nad telewizorem LCD nie chce mi się wydawać ponad 2k na monitor 24 cale tym bardziej że gram właściwie tylko na konsoli wpadł mi w oko telewizor LG 37LH5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka...

 

LG W2242T-SF czy Samsung SM2233BW ?

 

Proszę o konkretne odpowiedzi...

 

A może coś innego do 600zł z przesyłką max ;D

 

EDIT:

 

Taka się toczyła dyskusja Reszta świata vs TN , a jedno pytanie i cisza ;P

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tym LG wiele nie powiem bo nie mialem z nim dluzszego kontaktu.

A co do 2233BW. Kupilem go ojcu i troche sam sie nim bawilem.

Według mnie monitorek bardzo dobry w swojej klasie. Stosunek ceny do jakości mozna ocenic wysoko. Katy calkiem niezle, nie zauwazylem zadnych problemow z wyswietlaniem obrazu zarowno w standardowej pracy (vide www/word etc) jak i w grach - Crysis/GTA4/FEAR2 ladne kolory i czern, brak smuzenia. Generalnie dobry sprzet.

 

Czytam ten topik od dluzszego czasu i wiem ze zaraz bedzie znowu gadanie jaki to TN jest beznadziejny, jakie to katy ma do d*** itp itd. Ale to monity z nizszej polki i nie ma co szalec. Jak kupujesz Fiata500 to nie pocisniesz nim 300km/h. Coś za coś.

 

Jak juz mowilem wczesniej, tym LG nie mialem przyjemnosci sie pobawic, ale samsunga moge polecic :-)

Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używanego 2 mc Samsunga 2233BW na gwarancji jeszcze mogę mieć za około 550zł , a nowego LG za 599zł już w domu. Zastanawiam się co lepsze...

Parametry wskazywałyby na LG... tylko czy warto dokładać 50zl?

 

Czekam na inne opinie... na razie dziękuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam powoli planuje zmiane mojego wysłużonego szajsunga 17" [711mp] na coś większego. Budżet około 1k myślałem nad jakąś Iiyamą 22' fullhd na TN bądź Dellem 2209WA .

Za Dellem przmawia matryca a za Iiyamą rozdzielczość ... sam nie wiem :(

Przeznaczenie:

35% gry

50% www

15% obróbka fot

Jakieś rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam powoli planuje zmiane mojego wysłużonego szajsunga 17" [711mp] na coś większego. Budżet około 1k myślałem nad jakąś Iiyamą 22' fullhd na TN bądź Dellem 2209WA .

Za Dellem przmawia matryca a za Iiyamą rozdzielczość ... sam nie wiem :(

Przeznaczenie:

35% gry

50% www

15% obróbka fot

Jakieś rady ?

Zdecydowanie dell choc cena zabija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie na to http://pclab.pl/news37029.html

Ceny dość atrakcyjne , sensowna matryca tylko te proporcje ekranu 16:9 uparcie lansowane przez producentów. :sad:

No ale i tak warte uwagi (pomimo "trendy" proporcji). Kontrast statyczny (czyt. realny) 3000:1 to jest dużo biorąc pod uwagę że modele na TN mają tak ~3-4x niższy kontrast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Co więcej najnowsze monitory zapewniają również imponujący czas reakcji na poziomie 8 ms.

Jesli to gtg to nie kupilbym czegos takiego z cala pewnoscia do gier. Jesli to nie ma overdrivea to iso bedzie wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to gtg to nie kupilbym czegos takiego z cala pewnoscia do gier. Jesli to nie ma overdrivea to iso bedzie wysokie.

Na te czasy nie ma co patrzyć. Liczy się realny czas reakcji i poziom błędów RTC (wątpię by nie było overdrive). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...