Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

SGJ , wlasnie w tym rzecz - odpal sobie cos w 720p na Bestplayerze i pobaw sie suwakiem. Nie scina Ci bokow bo to dopasowywuje film do wielkosci matrycy. To wyglada tak jakby go rozciagalo w gore i odpowiednio ustawialo boki.

 

Sprawdz ;) Owszem , PanScan z MCP robi to o czym mowisz , ale w Bestplayerze jest to plynnie i nic nie tracisz. Ogladam od dluzszego czasu na nim i polecam ;)

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn mam na myśli minimalne obcięcie boków (bo tam zazwyczaj nie dzieje się nic ważnego) na rzecz większej wysokości filmu. W przypadku 4:3 trzeba by spory kawałek obrazu wycinać, ale przy panoramie obcięcie jest znacznie mniejsze - IMO powinno być wręcz akceptowalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz ;) Owszem , PanScan z MCP robi to o czym mowisz , ale w Bestplayerze jest to plynnie i nic nie tracisz. Ogladam od dluzszego czasu na nim i polecam ;)

http://www.bestplayer.com.pl/ ?

Tnie boki w PanScan ze az postaci z ekranu znikaja, z kolei zmiana proporcji daje rozciągnięcie w pionie które wygląda tragicznie.

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

http://www.bestplayer.com.pl/ ?

Tnie boki w PanScan ze az postaci z ekranu znikaja, z kolei zmiana proporcji daje rozciągnięcie w pionie które wygląda tragicznie.

Tak , ten. PanScana nie uzywam , choc i tego mozna dostroic (tam ustawiasz ilosc % powiekszenia) , ale nie zauwazylem by mi np. anime zle wygladaly po zmiania proporcji z 1.33 na 1.61 przy 16:10 ;) Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn mam na myśli minimalne obcięcie boków (bo tam zazwyczaj nie dzieje się nic ważnego) na rzecz większej wysokości filmu. W przypadku 4:3 trzeba by spory kawałek obrazu wycinać, ale przy panoramie obcięcie jest znacznie mniejsze - IMO powinno być wręcz akceptowalne.

Tak, przy panoramie możesz sobie minimalnie "poświęcić" boki i dzięki temu zyskujesz wypełnienie ekranu. Oczywiście takiego 2.35:1 to raczej nie wypełnisz, bo byś musiał uciąć z 1/4 boku. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje sie na nowy monitor 22" najlepiej do 600zł (no 650zł ostatecznie) i z tego co widze warto jest dołożyć do LG W2261V, przynajmniej tak mówi forum. Jednak ten kosztuje już ponad 700zł. I teraz pytanie, czy faktycznie warto dołożyć do tego modelu czy za te 600zł dostanie inny model o porównywalnych parametrach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Zdecydowałem, że nie będę się bawić z TN'kami. Zainwestuje w lepsze rozwiązania. Tak więc mamy: 1200 zł

 

Zapewne DELL 2209WA. W jakim sklepie? 6ms na ips nie będzie przeszkadzać w grach? brak skalowania 1:1 - OCB, będzie to jakiś problem?

 

http://allegro.pl/item713612567_nowy_dell_..._piks_w_wa.html

 

 

@Devil

 

Obadaj ten link powyżej. Tanio, a od partnera Della.

Edytowane przez halo?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo pytanie. W którym sklepie brać ? A najlepiej doradźcie jakiegoś dobrego sprzedawce. Chodzi mi oto bym nie dostał jakiegoś po wystawowego panela. Fakt jest gwarancja Dell'a, ale wolałbym uniknąć niepotrzebnych problemów. Tego Della już dawno miałem kupić i przyszedł najwyższy czas. W tym miesiącu zamawiam. Trudno mi się będzie rozstać z moim poczciwym CRT, ale po mimo możliwości ustawienia niższych rozdzielczości na pełnym ekranie kolory już nie te.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca w tym Dell 2209WA jest jedną z szybszych, do gierek nada się znakomicie. Nie ma przebić dopalacza ( bo go nie posiada ) więc obraz jest czysty i bez żadnych duszków i innych syfów.

 

Co do sklepu, to te z allegro są ok, jak się trafi na kiepski model to na gwarę z nim. Niestety nikt nie zagwarantuje, że trafi sie perełkę przy pierwszym podejściu.

 

Brak skalowania 1:1 w osd, chodzi o to, że jak chcesz sobie włączyć jakąś grę w oknie, np. gierka w rozdzielczości 1280x1024 w trybie 1:1 nie będzie rozciągnięta na cały ekran, a będą czarne pasy po wszystkich stronach, to nie idzie tego zrobić z poziomu monitora. Ale idzie zrobić to z poziomu sterowników karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja poszukuję czegoś taniego 500-550max

 

te 4 na poczatek, czy jakośc tych TN zwiększyła się w porównaniu z matrycami sprzed 3-4 lat?

lub http://www.allegro.pl/item721939665_gatewa...y_warszawa.html

lub http://www.allegro.pl/item726537033_monito...a_f_vat_gw.html

http://www.allegro.pl/item727892216_acer_2..._fv_basmar.html

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=7...82+wys%C5%82any.

 

Monitor:

- nie będzie służył do gier!

- powinien mieć 16,7mln kolorów

- nie chciałbym raczej błyszczącej powłoki, aczkolwiek jestem do niej przyzwyczajony

- design absolutnie nie istotny

- ma mieć dobre możliwości strojenia obrazu

 

Ma służyć do:

- normalnej pracy, klepania kodu (nie wiem jak w przypadku tych rozmiarów istotny jest rozmiar pikseli)

- pracy przy AutoCAD

- oglądania filmów

 

Czy posiadając w laptopie wejście hdmi, przy filmach hd będzie jakaś zauważalna zmiana? Czy to jest kwestia wtyczki czy jakiejś dodatkowej technologii w obrazie?

Edytowane przez mihalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja poszukuję czegoś taniego 500-550max(...)

 

- powinien mieć 16,7mln kolorów

Nie kupisz monitora w tej cenie, który by wyświetlał pełną paletę kolorów (chyba, że po znajomości od kogoś), w tym przedziale są tylko TN'ki, a te jak wiadomo myświetlają coś koło 270 tyś kolorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Zdecydowałem, że nie będę się bawić z TN'kami. Zainwestuje w lepsze rozwiązania. Tak więc mamy: 1200 zł

 

Zapewne DELL 2209WA. W jakim sklepie? 6ms na ips nie będzie przeszkadzać w grach? brak skalowania 1:1 - OCB, będzie to jakiś problem?

 

http://allegro.pl/item713612567_nowy_dell_..._piks_w_wa.html

 

 

@Devil

 

Obadaj ten link powyżej. Tanio, a od partnera Della.

 

Również, przyłączam się do pytania: 'w którym sklepie?'. Kupował może ktoś u tego sprzedawcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupisz monitora w tej cenie, który by wyświetlał pełną paletę kolorów (chyba, że po znajomości od kogoś), w tym przedziale są tylko TN'ki, a te jak wiadomo myświetlają coś koło 270 tyś kolorów.

Dokładnie 2 do 18-tej (6bit kanał ... R 6bit, G 6bit, B 6 bit) ... czyli jakieś 262144 kolorów ... reszta jest symulowana poprzez dithering (obraz jest mniej gładki ... ew. można dostrzec pewną niestabilność jeśli jest FRC). Ale wiadomo jak to jest - jeden widzi i go to drażni a kto inny np. tą wadę olewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również, przyłączam się do pytania: 'w którym sklepie?'. Kupował może ktoś u tego sprzedawcy?

Ja kupiłem tam (kuplaptopa.pl) Jestem zadowolony, bo wystawili mi pozytywa jako pierwsi :D, więc w razie problemów z obsługo leci negatyw jak trzeba. Gwarancja? Rozmawiałem z dellem, wszystko jest ok, chociaż gware można tylko po numerze zamówienia jakiegoś tam rozpoznać, ale to szczegół. Co do samego monitora, to chyba mam farta - na razie zero uszkodzonych pixeli, równe podświetlenie, z lipca '09.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego.

Oba modele wyśmienicie nadają się do grania, mają minimalny lag, szybkie matryce. + w Samsungu jest to, że ma odświeżanie 120Hz, a Dell tylko 60Hz. Co to daje, to widać w teście z samochodzikiem. Z drugiej strony kolorki i kąty ma gorsze niż Dell. Kwestia wyboru, jeśli przed Tobą masa grania, to może lepszym wyborem będzie jednak Samsung. Jeżeli monitorek raczej do wszystkiego po trochu, to bardziej uniwersalnym wyborem będzie Dell.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Dellu mozna ustawic 75Hz :) (choc szczerze mowiac nie widze roznicy miedzy 60 w grach, w ktorych mozna ustawic rozdzialke z takim odswiezaniem)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Dellu mozna ustawic 75Hz :) (choc szczerze mowiac nie widze roznicy miedzy 60 w grach, w ktorych mozna ustawic rozdzialke z takim odswiezaniem)

Odpal test z samochodzikiem i sprawdź czy porusza się tak samo liniowo jak przy 60 Hz (na NEC 1990SX jest tak że przy 85 Hz ruch jest nie liniowy w czasie ... taka jakby żaba ... a przy 60 i chyba 75 Hz jest OK)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie 22 celowego za 600-800zł? Musi mieć wyjście DVI, służyć będzie do internetu, filmów i grania. Przymierzam się do jakiegoś LG ale tych modeli jest z 10 i nie wiem który wybrać.

 

W2242T-PF a może W2252V-PF albo W2253TQ-PF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieks, ruch jest liniowy, duzo opcji ma ten programik :) np. f4 i test z czytania na 8 poziomie udalo mi sie poprawnie wprowadzic (1 literka strzelalem bo "v" nie wygladalo na "v" :D ) na 9 np. juz nie szlo rozczytac - choc niewiem co ten test np. mowi, tak samo jak pozostale :) Frames lost trzeba sie przejmowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również, przyłączam się do pytania: 'w którym sklepie?'. Kupował może ktoś u tego sprzedawcy?

Ja kupiłem w Kontrast.pl - przez allegro i wszystko tip-top :-)

Ten dell ma rewelacyjną podstawę - możliwość pełnej regulacji położenia monitora w każdą stronę w dziecinnie łatwy sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki monitor wybrać?? Do gier, filmów do wszystkiego, który najlepszy??

 

 

 

1. SAMSUNG 22" 2233BW 20000:1

 

2. SAMSUNG 22" T220 DVI 20000:1

 

3. LG 22" W2243S-PF 30 000:1

 

4. LG 22" W2261V-PF 20 000:1

 

 

Pomóżcie jestem kompletnie zielony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki monitor wybrać?? Do gier, filmów do wszystkiego, który najlepszy??

 

 

 

1. SAMSUNG 22" 2233BW 20000:1

 

2. SAMSUNG 22" T220 DVI 20000:1

 

3. LG 22" W2243S-PF 30 000:1

 

4. LG 22" W2261V-PF 20 000:1

 

 

Pomóżcie jestem kompletnie zielony

Zacznij od nie patrzenia na kontrast dynamiczny. ;) ... a który wybrać ... do wszystkiego poleciłbym coś na IPS (Dell 2209WA) ... a jak ma być z tych to skreśl te które mają największy LAG i przebicie overdrive. A na końcu patrz na np. reprodukcję poziomów szarości (normalnie zwraca się na to większą uwagę ale TN są tak niedokładne że na możliwości graficzne nie przykłada się większej wagi.

 

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...=4614&ph=12

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...