Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Wyglada jak obraz w obrazie tylko ten mniejszy uciekl na bok. :lol2:

tak bo CRT ma słabą rozdziałke i max co wytrzyma to 1440x900

 

ps fajny stoper do pomiarow inputlagu

http://tft.vanity.dk/inputlag.html

 

EDIT:

niestety chyba się pomyliłem z tym inputlagiem, niech ktos mnie skoryguje bo ja juz zgłupiałem, na tej fotce co pokazałem to jest roznica 30ms ???

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak bo CRT ma słabą rozdziałke i max co wytrzyma to 1440x900

 

ps fajny stoper do pomiarow inputlagu

http://tft.vanity.dk/inputlag.html

 

EDIT:

niestety chyba się pomyliłem z tym inputlagiem, niech ktos mnie skoryguje bo ja juz zgłupiałem, na tej fotce co pokazałem to jest roznica 30ms ???

30 ms ( pokazuje do setnej sekundy a 3 setne to 30 tysięcznych czyli 30ms )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gm, liczba którą wyświetlają te dwa, i sporo innych sklepów, to liczba określająca ilość pzoostałych szt. na magazynie importera (techdata). Jak jest 0 to nikt nie ma bo hurtownia pusta, lekki OT ale może niektórym to info się przyda. znajomy z TD twierdzi że w tym roku już nie dojadą...

Niestety masz rację :(

mail zwrotny od HENWAR-a, a pytałem o Acera Wsd:

"Przewidywana data dostawy to 30.12.2006. Czyli monitor powinien być dostępny w sprzedaży po nowym roku."

 

Z koleii monitor.pl:

"dostaw 22-28 grudnia. Proszę się wpisać na listę zamawiajacych." Tyle, że u nich cena brutto ok 1350 zł :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie zamierzam sobie kupić ta iiyamę 22 ale mam trochę słabą grafę aby grać w nominalnej rozdziałce, jak sie gra w roździałce 1024x768 albo 1240x1024 ? czy jest skalowanie czy po prostu kwadrat na środku i czarne prostokąty po bokach - kupuje głównie do windy i filmów ale pograc tez lubie pozdro all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie zamierzam sobie kupić ta iiyamę 22 ale mam trochę słabą grafę aby grać w nominalnej rozdziałce, jak sie gra w roździałce 1024x768 albo 1240x1024 ? czy jest skalowanie czy po prostu kwadrat na środku i czarne prostokąty po bokach - kupuje głównie do windy i filmów ale pograc tez lubie pozdro all

wg mnie całkiem dobrze nawet w 1024x768, jest opcja sharpness ktorą ustawiam na 1 (najmniejsze rozmydalnie) i obraz jest dobry, na DVI mozna grac z czarnymi pasami ale ja wolę rozciągac obraz niz pasy po bokach

 

filmik z UT2004 granie na iiyamie vs CRT:

http://www.friend.bun.pl/filmiki/1.avi

 

INPUTLAG: zrobiłem od nowa fotki z 3 cyfrową dokładnością i potwierdza sie to co na tescie FR, od 0ms od 30ms srednio 10ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item149396621_monito...s_promocja.html

 

opłaca się tu kupić ?, ew jakie polecacie sklepy internetowe ?

w tej aukcji zaciekawiło mnie:

"Z GWARANCJĄ 36 miesięcy 0- MARTWYCH PIXELI I SUB-PIXELI"

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item149396621_monito...s_promocja.html

 

opłaca się tu kupić ?, ew jakie polecacie sklepy internetowe ?

w tej aukcji zaciekawiło mnie:

"Z GWARANCJĄ 36 miesięcy 0- MARTWYCH PIXELI I SUB-PIXELI"

1620zł w sklepie gdzie kupowałem, jest na stanie, 1miesiąc na piksle,

http://www.apollo.pl/store/show_detail/30/29889

 

wersja bez DVI 1475zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gmfriend nie masz co porównywać "kolorów" na crt i lcd. To przecież porównanie technologii sprzed powiedzmy 10 lat i aktualnych osiągnięć. Poza tym CRT pewnie wymaga regulacji (można trochę "podkręcić na bańce :), a LCD pewnie jest fabrycznie "kręcona".

Poza tym nie ma się co czarować, zalety CRT (czasy, odświeżanie) już niedługo odejdą w zapomnienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a może brać tę iiyame bez dvi? na tej co mam nie widze różnicy, co o tym myślicie?

Jak napisałeś ze siedzisz na SIPS to juz mam wątpliwosci czy przesiadka na TN to dobry pomysł...

 

uzywam cały czas analogu w iiyamie (ale troche mnie denerwuje sama swiadomosc ze cos tam drga na analogu (FRC), mimo ze w normalnej pracy tego nie widzę)

Poniewaz 145zł to niewielka roznica miedzy modelem DVI i Dsub (1475zł vs 1620zł) mysle ze warto dołozyć...

 

a tak wogule to poczekał bym na ceny po nowym roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DSub gmfriend sam pisales ze mozesz osiagnac wieksze odswierzanie wiec imo lepiej siedziec na starszej wersji. Przeciez i tak nie bede przelaczac kabelkow w zaleznosci czy bede grac czy siedziec w windowsie.

 

Obecnie siedze na TN z laptopa i jest spoko wiec chyba zbyt wymagajacy nie jestem :)

 

Jesli po nowym roku ta iiyama bedzie za 1400 zl to biore z miejsca, tylko pierw poszukam gold sprzedawcy zeby miec 0 pix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DSub gmfriend sam pisales ze mozesz osiagnac wieksze odswierzanie wiec imo lepiej siedziec na starszej wersji. Przeciez i tak nie bede przelaczac kabelkow w zaleznosci czy bede grac czy siedziec w windowsie.

są inne czynniki ktore na razie nie uwzględniam w ocenie DVI vs DSUB: np zmiana karty graficznej, nowsze modele mają 2x DVI-I i zeby miec dsub trzeba uzywac przejsciowki a kazda przejsciowka to pogorszenie obrazu

 

z przełączaniem nie ma problemów, mam podpięte oba złącza: Dsub i Dvi jednoczesnie, wystarczy jedna opcja i jestem na DVI albo na DSUB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka, mam mozliwość kupienia tej iiyamy ale tylko z analogiem, na mojej obecnej nie widzę różnicy między dvi i sub. Brać ? Jak tam sie gra na rozdziałókach typu 1024x768 rozciagnięty czy kwadrat z czarnymi prostokątami po bokach pozdro i thx z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...