Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i na początku przepraszam za swoje dziecinne pytania.

 

Mam stary komputer Pentium III 550 z kartą GeForce2 MX 100/200, z powodu awarii muszę kupić nowy monitor. Jako, że mąż zdecydował się na sponsoring ;) chcę kupić 22-calowego Acera. Czy do tego mojego trupka podłączę tę panoramkę? W dostępnych rozdzielczościach nie mam takiej: 1680 x 1050 :( Mój chłop to totalne komputerowe lamerstwo, więc na jego radę liczyć nie mogę. Pomożecie Panowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i na początku przepraszam za swoje dziecinne pytania.

 

Mam stary komputer Pentium III 550 z kartą GeForce2 MX 100/200, z powodu awarii muszę kupić nowy monitor. Jako, że mąż zdecydował się na sponsoring ;) chcę kupić 22-calowego Acera. Czy do tego mojego trupka podłączę tę panoramkę? W dostępnych rozdzielczościach nie mam takiej: 1680 x 1050 :( Mój chłop to totalne komputerowe lamerstwo, więc na jego radę liczyć nie mogę. Pomożecie Panowie?

Myślę że do tego "trupka" powinno się dać podłączyć ten monitor i ustawić 1680x1050 - jeśli po podłączeniu nie pojawi się owa rozdzielczość to można ją stworzyć np. w powerstrip - różne cuda robiłem i to na gorszej grafie od nVidii GF2 :wink: Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że do tego "trupka" powinno się dać podłączyć ten monitor i ustawić 1680x1050 - jeśli po podłączeniu nie pojawi się owa rozdzielczość to można ją stworzyć np. w powerstrip - różne cuda robiłem i to na gorszej grafie od nVidii GF2 :wink:

 

Dzięki za radę. Tak w głębi mojego, przewrotnego, kobiecego serduszka liczyłam na dodatkową radę w stylu: zmień dziewczyno komputer, bo wstyd. Wtedy pokazałabym ten post mężowi, zrobiłoby mu się głupio i kupiłby mi nowego blaszaka :lol2: :lol2: :lol2:

 

Jeszcze raz dzięki.

 

J.S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do karty GFMX 100 i 1680x1050 to nie wiem czy wydajnosciowo nawet przy pracy w windows wydoli :)

 

 

LG 22" juz w niemieckich cennikach , od 396Euro, dostępnosc koniec STYCZNIA.

Przypomnę 3000:1 DFC ,5ms, DVI(HDCP),gwara na piksle!

 

 

Dołączona grafika

 

http://de.lge.com/prodmodeldetail.do?actTy...WT&model=25

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gmfriend - błagam nie rób tego! Jestem jak osiołek któremu w żłoby dano. Jak jeszcze podrzucisz mi inny model, to w życiu się nie zdecyduję.

 

@kyle - dzięki za dobra radę ;) Muszę jeszcze pogadać z modem, aby usunął mój poprzedni post, żeby nasz spisek nie ujrzał światła dziennego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja! Da się kasować. Mea culpa!

 

Dobra kończymy te pogaduszki, bo to poważne forum, a nie forum Onetu czy kobieta on-line ;)

 

A tak bajdełejem: warto czekać na LG? Teraz mam podłączonego 14-calowego Daewoo, piszczotliwie zwanego "rybim oczkiem" i długo tak nie pociągnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja! Da się kasować. Mea culpa!

 

Dobra kończymy te pogaduszki, bo to poważne forum, a nie forum Onetu czy kobieta on-line ;)

 

A tak bajdełejem: warto czekać na LG? Teraz mam podłączonego 14-calowego Daewoo, piszczotliwie zwanego "rybim oczkiem" i długo tak nie pociągnę.

Generalnie te wszystkie LCD 22" są teraz po jednych pieniądzach ( prawie ) - tylko inna obudowa - wystarczy pooglądać porównania na http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...ma2=38&ph=1

 

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze czytałem, że monitory na TN mają wprawdzie gorsze kolory, niż te na innych rodzajach matryc, ale za to są najszybsze. Patrząc na powyższe porównanie trzeba uznać, że w praktyce teza ta jest już nieaktualna:

 

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...2=1386&ph=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze czytałem, że monitory na TN mają wprawdzie gorsze kolory, niż te na innych rodzajach matryc, ale za to są najszybsze. Patrząc na powyższe porównanie trzeba uznać, że w praktyce teza ta jest już nieaktualna:

cała szybkosc monitorów na matrycach innych niz TN opiera się na dopalaczu a ten nie zawsze jest doskonały, problemy z jakimi mozna sie spotkac na VA z dopalaczem:

zle działa przy odswiezaniach innych niz 60Hz , wprowadza dodatkowy szum w filmach, problemy z rwaniem przy nienatywnej, błąd RTA - przepalenie np w samsungach na PVA, ciemne odcienie z białymi otoczkami itd, ciemne odcienie nadal wolne przejscia i smugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cała szybkosc monitorów na matrycach innych niz TN opiera się na dopalaczu a ten nie zawsze jest doskonały, problemy z jakimi mozna sie spotkac na VA z dopalaczem: ...

 

No właśnie: "nie zawsze" i można". Dla przykładu biorąc poniższą parkę na warsztat - Francuzi dali Acerowi 4 gwiazdki, a Dellowi 5 gwiazdek.

 

http://www.lesnumeriques.com/produits-11.html Wygląda na to, że dopalacz Dellowi zrobił dobrze. A rozmycie u Della jest o klasę lepsze niż u Acera.

P.S. Przecież nie chodzi o to, by kupić najgorszą emanację danej technologii, tylko tę najlepszą :rolleyes:

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie: "nie zawsze" i można". Dla przykładu biorąc poniższą parkę na warsztat - Francuzi dali Acerowi 4 gwiazdki, a Dellowi 5 gwiazdek.

acer dostał az 4 gwiazdki za najlepszy współczynnik jakosc/cena...

dell 5 gwiazdek - nie dziwię się ale dla mnie ten monitor byłby bezużyteczny :)

 

P.S. Przecież nie chodzi o to, by kupić najgorszą emanację danej technologii, tylko tę najlepszą

zalezy kto i co wymaga od monitora i do czego go uzywa :) (i ile ma kasy :lol2: :lol2: )

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam stary komputer Pentium III 550 z kartą GeForce2 MX 100/200, z powodu awarii muszę kupić nowy monitor. Jako, że mąż zdecydował się na sponsoring ;) chcę kupić 22-calowego Acera.

Mam Geforce 2 MX 100 i 1680x1050 śmiga bez problemów, po dodaniu tej rozdzielczości programem Riva Tuner w opcjach. Gdzieś tam można dodawać w każdym razie, nie chce mi się szukać i robić screenów :lol: Ale się da na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Tak w głębi mojego, przewrotnego, kobiecego serduszka liczyłam na dodatkową radę w stylu: zmień dziewczyno komputer, bo wstyd. Wtedy pokazałabym ten post mężowi, zrobiłoby mu się głupio i kupiłby mi nowego blaszaka :lol2: :lol2: :lol2:

A to sama nie mozesz sobie kupic? Czy poprostu dalas sie ubezwłasnowolnic: dzieci i kuchnia? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to sama nie mozesz sobie kupic? Czy poprostu dalas sie ubezwłasnowolnic: dzieci i kuchnia? ;)

 

Hi, hi... Jestem inżynierem, mam ciekawą pracę, wynagrodzenie tylko ciut mniejsze od męża. Ale rozsądne kobiety muszą stosować pewne zagrywki socjotechniczne, wmawiać że to ich Pan i Władca ma pełnię władzy i ostatnie słowo. Wierz mi, to bardzo małe poświęcenie, a korzyści niebotyczne ;) Pewny siebie (w dobrym tego słowa znaczeniu) samiec w domu - gwarancją dobrego związku.

 

Kurde, ostatnie zdanie zabrzmiało jak slogan z plakatu z czasów minionych :D

 

Dzięki za rady, już za chwileczkę, już za momencik Acerek będzie mój.

 

Dżej. Es.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale rozsądne kobiety muszą stosować pewne zagrywki socjotechniczne, wmawiać że to ich Pan i Władca ma pełnię władzy i ostatnie słowo. Wierz mi, to bardzo małe poświęcenie, a korzyści niebotyczne ;)

To nie forum onetu. Rozsądne kobiety nie muszą stosować żadnych zagrywek, poprostu dobrze dobierają partnera. I dlaczego potem dziwicie się, że bywacie tak a nie inaczej traktowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to sama nie mozesz sobie kupic? Czy poprostu dalas sie ubezwłasnowolnic: dzieci i kuchnia? ;)

 

A to zabrzmiało jak propaganda feministyczna. :lol2:

 

 

 

acer dostał az 4 gwiazdki za najlepszy współczynnik jakosc/cena...

 

To tylko wzmacnia moją tezę. Bgdyby nie niska cena, to pewnie dostał by tylko 3 gwiazdki. :wink:

 

dell 5 gwiazdek - nie dziwię się ale dla mnie ten monitor byłby bezużyteczny

Gdyby Ci Gwiazdka postawiła go na biureczku, to nie podejrzewam byś się nie ucieszył :)

 

zalezy kto i co wymaga od monitora i do czego go uzywa (i ile ma kasy )

Kasa rzecz ważna, ale w rozważaniach merytorycznych nie przeszkadza. ( w tym przypadku cena bierze się też z wielkości, więc tym bardziej powinniśmy od niej abstrachować )

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Ci Gwiazdka postawiła go na biureczku, to nie podejrzewam byś się nie ucieszył :)

hehe pewnie tak i wyleczył bym się ze wszystkich wymagających gier:) z powodu ktorych siedze obecnie na TN

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jedno, zakupilem monitor IIyamy 22 DVI pomimo wczesniejszych opinii na temat smuzenia w grze pes6 musze stwierdzic ze u mnie niestety smuzy i denerwuje mnie to,nie wiem moze ta gra jest za szybka,CS albo Carbon bez wiekszych problemow dzialaja, prosze doradzcie czym to moze byc spowodowane, czy to wina samego monitora czy po prostu mzoe jakis ustawien w sterownikach, mam fx5200 gralem na 1680-1050 na dvi i bez dvi jest to samo, odswiezanie 60Hz i chyba nie da sie go przestawic na wyzsze,nie wiem co moge dalej zrobic, prosze o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jedno, zakupilem monitor IIyamy 22 DVI pomimo wczesniejszych opinii na temat smuzenia w grze pes6 musze stwierdzic ze u mnie niestety smuzy i denerwuje mnie to,nie wiem moze ta gra jest za szybka,CS albo Carbon bez wiekszych problemow dzialaja, prosze doradzcie czym to moze byc spowodowane, czy to wina samego monitora czy po prostu mzoe jakis ustawien w sterownikach, mam fx5200 gralem na 1680-1050 na dvi i bez dvi jest to samo, odswiezanie 60Hz i chyba nie da sie go przestawic na wyzsze,nie wiem co moge dalej zrobic, prosze o rade

nie ma monitorów LCD nie smuzących

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojej no tak masz racje, ale chce sie upewnic, ktos gdzies wczesniej pisal ze u niego na tym monitorze pes chodzi dobrze i zero smuzenia,albo prawie zero, a jak patrze u siebie to te smuzenie jest i to dosyc wyrazne, a wrecz przeszkadzajace,wymuszenie jakims programem odswiezania do 75Hz powinno cos pomoc? w ogole mozna tak wymuszac skoro od poczatku nie wyswietla dostepnej tej opcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...