Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na założenie tego wątku :o)

 

Oby szybko pojawiło się coś lepszego niż ten Acer.

 

Komu ten Samsung wysyła te 22-u calowe matryce od II kwartału ?

 

 

 

P.S. Że też taki fachura nie podał typu matrycy, hmm ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Że też taki fachura nie podał typu matrycy, hmm ...

Nie lubię za daleko idących domysłów ... z tego powodu nie pisałem jaka matryca tam może siedzieć jednak najprawdopodobniej będzie to matryca Samsunga model LTM220M1

 

Na razie nie znalazłem innej firmy robiącej tego typu matrycę i z tego powodu pomimo różnic w parametrach przewiduję że jednak będzie to ww. B TN III

 

---------EDIT------------

Kosiarz podał inną matrycę 22" ... firmy CMO model M220Z1-L01 .... ona o wiele bardziej odpowiada pod wzgl. parametrów temu Acer'owi i myślę że to tę matrycę zastosowano w tym modelu .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię za daleko idących domysłów ... z tego powodu nie pisałem jaka matryca tam może siedzieć jednak najprawdopodobniej będzie to matryca Samsunga model LTM220M1

 

Na razie nie znalazłem innej firmy robiącej tego typu matrycę i z tego powodu pomimo różnic w parametrach przewiduję że jednak będzie to ww. B TN III

Może to też być S-MVA od CMO

http://www.cmo.com.tw/cmo/english/product/...ctd.jsp?size=22

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak zdecydowanie bardziej prawdopodobne ! Choćby ze wzgl. na pokrycie parametrów.

 

ps. Znalazłem jeszcze inną 22" firmy LG Philips: LM220WE1 oczywiście wątpię aby był ten model zastosowany w Acer ..... jednak taki wysyp tych matryc ( już trzecia firma/model ) może zaowocować przystępnymi cenami .... a 22" na biurku to już jest coś :wink:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. Znalazłem jeszcze inną 22" firmy LG Philips: LM220WE1 oczywiście wątpię aby był ten model zastosowany w Acer ..... jednak taki wysyp tych matryc ( już trzecia firma/model ) może zaowocować przystępnymi cenami .... a 22" na biurku to już jest coś :wink:

oooooo LG uaktualniło (po latach) katalog matryc na swojej stronie, no rewelacja :)

 

co do matrycy S-MVA 22" to Kosiarz nie podał pełnego info:

http://forum.pclab.pl/index.php?s=&sho...t&p=2514302

 

jest to tylko gdybanie o S-MVA bo moze to być jakas odmiana matrycy TN ale ponieważ dell zamowił tą matryce od CMO do swojego nowego modelu Dell 2207WFP:

http://www.digitimes.com/displays/a20060627PR205.html

to mozna miec nadzieję ze to matryca na przyzwoitym poziomie.

 

 

Wczoraj googlowałem temat panoram 22":

http://gadgets.engadget.com/2006/06/29/wes...h-with-new-lcd/ Westinghouse 22"

http://www.widescreengamer.com/articles/wi...f_computex.html ChiMei (CMO) 22"

http://pc.watch.impress.co.jp/docs/2006/0610/comp13_23.jpg jw

http://pc.watch.impress.co.jp/docs/2006/0610/comp13_09.jpg Proview 22"

Viewsonik planuje model 22"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz gmfriend gdzie ten Acer jest składany? Bo zejście na 1900 PLN z podatkiem UE przy 22" byłoby trudne do osiągnięcia .... jednak możliwe .

 

ps. pewnie się dowiemy dopiero po zakupie i zaglądnięciu na tę tabliczkę z tyłu :wink:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz gmfriend gdzie ten Acer jest składany? Bo osiągnięcie 1900 PLN z podatkiem UE przy 22" byłoby trudne do osiągnięcia .... jednak możliwe .

 

ps. pewnie się dowiemy dopiero po zakupie i zaglądnięciu na tę tabliczkę z tyłu :wink:

chyba tak ale sklep digitalo jest raczej drogim sklepem, ja bym się spodziewał jeszcze nizszej ceny niz 1900zł

 

W niemczech ten acer kosztuje 370euro tj 1480zł

 

22" WIDE na tle innych:

Dołączona grafika

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz gmfriend gdzie ten Acer jest składany? Bo osiągnięcie 1900 PLN z podatkiem UE przy 22" byłoby trudne do osiągnięcia .... jednak możliwe .

 

ps. pewnie się dowiemy dopiero po zakupie i zaglądnięciu na tę tabliczkę z tyłu :wink:

 

komputronik woła za niego prawie 2200pln

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30277

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zestawmy wszystkie 22" 1680x1050 mające kolor 16,7 mln ( pełne 8bit na kanał ) gamut 72% :

 

A te czasy, to wszystkie typical ? Bo Samsung to napewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A acery serii xx16Ws nie sa wszystkie robione na TN+ ?

Bo 1916Ws napewno jest , 2016Ws sadzac po malych katach widzenia tez, wiec moze ten model takze?

 

Bo w sumie 1800 za 22" S-MVA i wyjscie DVI to brzmi zbyt dobrze zeby bylo prawdziwe;)

 

Hmm ide sobie troche pomarzyc jak fajnie wygladalaby taka 22" panorama ustawione w dwumonitorowy zestaw z moja obecna 17" acera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie istotne czy TN czy VA jeśli to TN ma jakość VA B-)

 

ps. podobno ten model akurat jest na MVA ... ale wolał bym bardziej B TN 3 o kontraście 1000:1 i kątach 160/160 CR 1:10

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie zapowiada się nowy monitor Viewsonic'a - VX2235wm

 

Opis wycięty ze strony angielskiego sprzedawcy:

 

Viewsonic VX2235wm 22" Widescreen LCD Monitor - Black

 

The new Viewsonic VX2335wm is an ideal size at 22" as its ideal for those who find 20" too small but 24" to large and expensive. This panel is ideal for gamers and home cinema use due to its true 16.7m colour display and rapid 5ms response time,

 

- 1680 x 1050 (WSXGA) Optimum Resolution

- 16.7 Million Colours

- 700:1 Contrast Ratio

- 5ms Response Time

- 300 cd/m2 Brightness

- One Analogue Input

- One DVI Input

- Built-In Rear Speakers

- VESA mounting compatible

- 3 Years Manufacturer On-Site Warranty - Call Viewsonic on 0207 949 0307 for warranty on-site replacement service and D.O.A. (Email: service.eu@viewsoniceurope.com)

 

Arriving Middle of August 2006

post-118894-1153043029.jpg

 

 

Cena sugerowana to około 2000zł, co mogłoby być świetną propozycją. Poczekamy do połowy sierpnia, zoabaczymy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety matryca CMO (CHIMEI) to typowa matryca TN, tak wynika z koreanskiego testu 22" LCD na matrycy 700:1 5ms.

Jest to monitor marki samego producenta matrycy CMO:

 

http://www.monitor4u.co.kr/review/review4u...0&listpage=

 

jedyne zalety to kontrast wyzszy od deklarowanego (max 880:1) i bardzo dobry czas reakcji

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety matryca CMO (CHIMEI) to typowa matryca TN, tak wynika z koreanskiego testu 22" LCD na matrycy 700:1 5ms.

Jest to monitor marki samego producenta matrycy CMO:

 

2236590[/snapback]

Czyli nie jest tak rozowo jak mialo byc. :?
Czemu nie tak różowo ? Bo w nazwie typu matrycy jest TN ? Moim zdaniem liczą się osiągi czyli jakość reprodukcji kolorów ( tym samym musi by min 16,7 mln ), kontrast mierzony powiedzmy te ~800:1 ( odpowiednik dekl. w VA 1000:1 :wink: ), czas reakcji i kąty które mają być wystarczające ( a 160/160 - 160/170 jest wystarczające chyba że ktoś jest onanem sprzętowym i lubi patrzeć niemal pod kątem 180 st i podniecaś się jakie to ma fajne kąty :wink: ) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje. ;) Przejrzalem jeszcze raz ten test i wyniki sa obiecujace (choc nie jestem jakims wielkim znawca :D).

Poczekajmy jeszcze na testy innych portali by wydac koncowy werdykt. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak doczekał ktoś się tego monitorka ?

Już po 20, więc już można ;)

Ja planuje monitor na wrzesień, więc poczekam może lepsza 22' za ta cene wyjdzie...

Nastąpiła zmiana terminu dostawy - patrz post 1.

 

ps. najciekawsze jest to że wszystkie te matryce naprawdopodobniej będą miały identyczne parametry .... w cmo który niby ma kontrast 700:1 zmierzono kontrast i średni wynosi aż 843:1 co odpowiada dobrej matrycy VA z deklarowanym kontrastem 1000:1 . Czyli zgodnie z pomiarami CMO pewnie nie będzie ustępowało kontrastem od pozostałych matryc ( CMO dekl. 700:1 a deklarowany dla pozostałych jest 1000:1 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. najciekawsze jest to że wszystkie te matryce naprawdopodobniej będą miały identyczne parametry .... w cmo który niby ma kontrast 700:1 zmierzono kontrast i średni wynosi aż 843:1 co odpowiada dobrej matrycy VA z deklarowanym kontrastem 1000:1 . Czyli zgodnie z pomiarami CMO pewnie nie będzie ustępowało kontrastem od pozostałych matryc ( CMO dekl. 700:1 a deklarowany dla pozostałych jest 1000:1 )

 

Matryca Samsunga ma najmniejszą jasność - pewności nie ma, ale można mieć cichą nadzieję, że jej zmierzony kontrast będzie największy. Czyli czerń najczarniejsza :o)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy SAMSUNG 22" panorama CX223B/W

 

Jakieś dane ?

 

No chyba, że głównie chodzi o to by popatrzyć na piękną dziewczynę :o) , szczególnie na tym zdjęciu:

 

http://www.akihabaranews.com/news-12190-A+...om+Samsung.html

P.S. A swoja drogą, to jak to jest, ze kobieta na jednym zdjęciu może wygladać o klasę lepiej niz na innym ? To chyba jest wiedza tajemna ;+)

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem jako szczesliwy posiadacz panoramki od kilku dni, ze katy 160˚/160˚ to jest troche porazka. Na swoim mam (wg specyfikacji) 170˚/170˚ i czasem troche mi brakuje tych w poziomie. W pionie jest ok bo rzadko sie czlowiek mocno pochyla podczas pracy z kompem, a podczas ogladania filmow w pare osob wazniejsze sa katy widzenia poziome. Teraz wiem, ze nie kupilbym monitora, ktory ma mniejsze katy widzenia niz ten co posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...