Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

ja wlasnie zamowilem acera sobie, stwierdzam ze:

 

on spadnie napewno mniej niz samsung in future w zwiazku z czym sprzeda sie go z mniejsza strata i te pieniadze co mam teraz do samsunga dolozyc doloze sobie za 2latka do czegos na lepszej matrycy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja... 67 stron... Pozwolicie, że nie przeczytam?

 

Budżet: 1000zł

 

Typy:

---Hyundai N22WA---

Cechy:

-coś koło 980zł

-kontrast 850:1

-Brak złącza DVI

 

---ACER AL2216W---

Cechy:

-mniej, niż 900zł.

-ma obydwa złącza

-zwykłe parametry.

 

---Jakaś 19" nie-panorama---

Cechy:

-za niecałe 1000zł da się kupić lepszą 19", niż 22"

 

Co polecacie? Docelowo do WWW, gry, czasem Word itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dla kogo jest ten temat, jak nie dla noob'ów? Użyj szukajki na dole strony.

 

Mimo to, masz też od razu odpowiedź- z tych dwóch typów (choć budżet jak na 22" bardzo skromny i cudów nie oczekuj), to Acer jest lepszym wyborem.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na 22" Mag LCD wide BP2119W za 1200-1300 zl ?

Ja sobie ubzduralem ze dla mnie najwazniejsze poza przekatna bedzie brak hot pixeli i innych smieci.

 

1) mam teraz Flatrona 795FT 17" CRT i puki zyje w sumie nie musze zmieniac monitora, a jaj kiz zmienie to nie na 19" ani na 20" bo to bez sensu, za maly przyrost ekranu wiec chce 22" i chyba panorame. Dlatego czekam az troche stanieja. Ten Mag jest dosc tani, poszedl o -300zl

 

2) Pewnie da sie do tego przyzwyczaic ale jak pomysle o czerwonej kropce na srodku ekranu to mnie dreszcze przechodza, dlatego jak mi gostek w sklepie powiedzial o 1rok gwarancji na 0 bad/hot pixeli to mi sie az cieplo zrobilo o do tego to 22" panorama w dobrej cenie. Ufff.

 

Moze sie za bardzo napalam nie w ta strone ? Bo szczerze mowiac o parametrach mam tu male pojecie co jest czym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przesadzasz nieco z tymi pixelami. Ja na swoim acerze AL2216wsd mam jednego bada na samym środku ekranu i specjalnie mi nie przeszkadza. Widać go tylko jak się dobrze przyjrzę i tylko na czarnym tle. Przed zakupem monitora też się bałem bad i subpixeli ale teraz widzę że nie są takie straszne. W mojej ocenie w normalnej pracy ten badpixel wcale mi nie przeszkadza. Z odległości ok 50cm - 60cm w jakiej siedzę od monitora pixel jest niewidoczny.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jednak, placi sie za bubel.

W normalnej pracy tez nie przeszkadza ze na dysku masz 2 czy 3 bad sectory a jednak nikt by takiego czegos nie kupil gdyby bylo wiadomo ze po tygodniu jakis wyskoczy. Dysk z bad sectorem idzie do wymiany i ja bym trzymania danych na czyms takim nie ryzykowal. Albo CD-R co nagrywa z jakims bykiem i jedna na 100plyt niszczy. Kto by to kupil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1179531 ktoś wie czy i kiedy ten hp trafi do sprzedaży w Polsce?

nie ma a szkoda bo ten hpek tani i podobno niezły, mozliwe ze pojawi się w sklepie digitalo.pl bo w niemieckiej digitalo.de juz jest...

 

w siriusie pojawił się LG 22 WTQ w cenie 1349zł

 

Samsung 2232BW 22" TN 1000:1 DVI HDCP

oraz taki sam 2232GW Glossy - z szybą, dostępne pod koniec Lipca w cenie nizszej od 226BW

Dołączona grafika

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie rozdzielczosci mozna wlanczac na takich monitorach 22" ?

Bo nie wyobrazam sobie grania w jakas gre 3D w jakiejs kosmicznej rozdzielczosci 2000x1500 px :)

Do tego by trzeba proca 8 rdzeniowego i quadro NV 9900 GTX Pro Ultra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Fujitsu Siemens SCENICVIEW E22-1 WGL 22''LCD? Spoko parametry i cena poniżej 1000zł. Nie wiem tylko czy jest w innym wariancie kolorystycznym bo nikt już raczej nie robi białych lcd. :) Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem w wielkiej rozterce, muszę kupić monitor, wybrałem jak narazie takie dwa cudeńka:

 

1. LG TFT 22" L226WTQ-SF (2 ms) np. stąd ( pixmania )

 

2. SAMSUNG TFT 22" SyncMaster 226BW (2 ms) (też pixmania)

 

Obydwa 22", na pierwszy rzut oka nie różniące się zbytnio dla kogoś kto śmiga obecnie na wysłużonym 17" Flatronie CRT, który powoli odmawia posłuszeństwa (czerwona mgiełka -> chwilowo terapia wstrząsowa pomaga...)

 

 

I tu pojawia się moje pytanie: Który Monitor Wybrać?? Który Monitor Wybrać?? :mur:

Czy jest duża różnica, oprócz oczywiście w cenie, pomiędzy tymi dwoma modelami??

Z tego co wyczytałem wynika, że LG jest odrobinę krócej na rynku i kusi ceną, a SAMSUNG... NO Właśnie, warto wydać troche więcej na SyncMastera 226BW?? :mrgreen:

 

Będę OgRoMniE wdzięczny za poratowanie odpowiedzią bo ten problem spędza mi ostatnio sen z powiek..

 

Dzięki z góry i Co Byście Wybrali??? :damage_wall:

Edytowane przez shipek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z góry i Co Byście Wybrali??? :damage_wall:

Cena LG naprawdę jest zachęcająca. Co do Samsunga, mam go i uważam za jest naprawdę bardzo dobry w tej klasie. Gdybym teraz miał wybierać wziałbym LG ze względu na cene, nie powinien być gorszy jeśli chodzi o matrycę a dodatkowo jego atutami jest wersja ze srebrną ramka oraz chyba ma możliwość pochylenia do przodu, czego nie ma Samsung 226BW.

 

--Edit--

Podałeś złego linka do LG.

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały offtop. Nie polecam pixmanii jeśli chodzi o zakupy. Mój brat miał z tym sklepem nieprzyjemności. Przysłali mu wadliwe radio. Przy reklamacji korespondencja przechodzi z języka polskiego na francuski. Poczytaj na necie o tym sklepie.

Sorka za offtopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z góry i Co Byście Wybrali???

 

Posiadam Samsunga 226BW (matryca S) jak i LG226WT (KLIK) i jakoś bardziej podchodzi mi Samsung. Wygląd, jak wiadomo - kwestia gustu, ale mam wrażenie, że na Samsungu obraz jest nieco ładniejszy (oczywiście nie każdy musi się z tym zgadzać :wink: ) Używałem ich jednocześnie przez jakieś 3 miesiące i zostawiłem sobie 226bw - LG sprezentowałem ojcu (nie mogłem patrzeć jak się męczy na wypalonym 17ctr :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybki response, zaczynam szukać Samsunga 226BW na matrycy S, a jak sie nie uda znaleźć, bo słyszałem że Samsung ostatnio nie oznacza matryc, to stanę sie szczęśliwym posiadaczem 22" LG226WT..

 

Thx jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wybaczcie ale takiej ilości pytań , odpowiedzi i podpowiedzi nie zdołam szybko przeczytać a potrzebna mi szybka pomoc. Być może już ten problem był poruszany ale chciałbym sie dowiedzieć czym różni sie IIYAMA 2200WS i IIYAMA 2200WSV i jakie tam jeszcze odmiany IIYAMY występują. :) Chciałbym w miare tanio kupić dobry monitor 22 calowy a te IIYAMY WSV są poniżej 1000 zł więc cena kusi. Myślałem też nad Fujitsu Siemens ale , szczerze mówiąc odpada z powodu... koloru obudowy (brudna biel).Co radzicie kupić w tej kasie? Dzieki i pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

dzis bylem w vobisie i ogladalem samsunga 226bw i okazalo sie ze na naklejce pisalo ze to matryca typu 'C' czyli ponoc ta ktora trafiala jedynie do usa, azji i do francji.Niestety nie mialem czasu aby sprawdzic w menu serwisowym jaka jest tam podana. Wszedzie pisze o matrycach typu S i A ale nie doczytalem sie nigdzie o C. Czy jest ona dobra, warto ja kupic czy lepiej polowac na S-ke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co radzicie kupić w tej kasie? Dzieki i pozdro.

IIYAMA WSV nie ma DVI

 

radze dołozyc i kupić samsunga albo poczekać na pojawienie się tańszej odmiany 226BW model 223BW przekątna 21.6" 5ms:

http://product.pcpop.com/000047752/Picture.html

 

Wszedzie pisze o matrycach typu S i A ale nie doczytalem sie nigdzie o C. Czy jest ona dobra, warto ja kupic czy lepiej polowac na S-ke?

http://www.behardware.com/articles/673-1/s...er-226bw-c.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Samsunga musiałbym poczekać troche. A i tak mysle że bym sie w 1000zł nie zmieścił. A co sądzicie o Fujitsu-Siemens E22-1 WGL 22" DVI?? Marka dobra, DVI, niska cena, dobre parametry... tylko ten kolor... ale nie można mieć wszystkiego. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Samsunga musiałbym poczekać troche. A i tak mysle że bym sie w 1000zł nie zmieścił. A co sądzicie o Fujitsu-Siemens E22-1 WGL 22" DVI?? Marka dobra, DVI, niska cena, dobre parametry... tylko ten kolor... ale nie można mieć wszystkiego. ;)

w cenie jest jeszcze philips 22" z dvi i 1000:1 i wygląd taki jak fujitsu ale srebrny :)

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/181189

 

http://product.pcpop.com/000041823/Picture.html

 

widać ze jest na matrycy AUO 1000:1 tej samej co w iiyama, belinea i samsung 226 w wersji "A"

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co jest za roznica miedzy tymi matrycami Samsunga S , A i C ? Bo szukam i szukam, wszyscy placza ze nie ma S a nigdzie nie pisze o co tu chodzi.

podawałem juz dzisiaj link :-|

http://www.behardware.com/articles/673-1/s...er-226bw-c.html

http://www.behardware.com/articles/667-1/s...he-verdict.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...