Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

I na koniec pytanie laika - czy można gdzieś znaleźć (o ile istnieją) jakieś ustawienia do monitorów, tzn. powiedzmy że ktoś ma specjalistyczny sprzęt, jakieś "pajączki" itp, skalibruje sobie tym monitor i w jakiś sposób zapisze te ustawienia tak abym ja mając taki sam monitor mógł sobie je wgrać? Jeśli tak to może jest jakaś strona na której można tego typu ustawienia znaleźć? Albo może chociaż ogólnie jakie proporcje powinny być jasność/kontrast? :huh:

http://hardforum.com/showpost.php?p=103136...mp;postcount=56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Benku FP222Wa? Tanie to, a na papierze nienajgorsze. Ewentualnie jaki inny byłby porównywalny (a mile widziany i mniej smużący) do 173P+?

 

I jak wygląda sprawa z 226BW? Czy ktoś pytał się w jakimkolwiek sklepie czy za jakiś suwenir nie zrobili by małej selekcji (jak rozumiem najlepsza jest S-ka?)? Przed chwilą napisałem do 10 sklepów ze Skąpca i może gdzieś się zgodzą. - jeden gościu mi odpisał, że Samsung przestał je oznaczać wg matryc.

 

PS.

Czytałem gdzieś w temacie o 7-dniowej gw na martwe piksele - w którym sklepie?

Edytowane przez BiL63JTZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Przejrzalem ten watek, rozne testy i wypowiedzi na sieci i... zglupialem. Sprawa wyglada tak: na dniach chce kupic LCD`ka (w zasadzie to musze, bo moj stary CRT`ek poszedl na rybki i teraz siedze na jakims mrugajacym wypozyczonym wynalazku).

 

Patent jednak taki: monitor troche do grafiki potrzebny, jednak nie DTP, wiec odwzorowanie kolorow nie musi byc cacy ze wzornikami Panteone :) Wazne, zeby szary pozostawal szarym, a nie sliwkowym, zolty nie byl zielonym itp. No i oczywiscie do giercowania, przy czym planuje zaopatrzenie sie w konsolke, ktora pod ten monitor chcialbym podpiac i grac sobie nie tylko z nosem w ekranie, ale np. tak do 2-3 metrow od niego - wiec miloby bylo jakby po odejsciu tych 2 metrow i przekrzywieniu czachy, nie robil sie z obrazu negatyw :) Monitor NIE musi miec glosnikow, bo mi na wala potrzebne nastepne (no jak beda, to se chyba dodatkowy subwoofer z nich zrobie :)

 

Aha, chyba najtrudniejszy warunek - cena: do 1000-1100 zlociszy _NETTO_.

 

No i teraz tak: duzo osob mowi, ze matryce TN mozna sobie wsadzic, inni natomiast ze sa dobre do grania. PVA czy MVA wychwalane pod niebiosa, ale drogie jak cholera. Przegladajac ten watek, wiekszosc przez was podawanych paneli to TN`ki chyba. Wiec jak to jest? TN`ki smierdza i sie nie nadaja do niczego, ale wiekszosc sie nimi interesuje lub je ma? Przegladalem troche ofert i np. najbardziej pod wzgledem parametrow widzi mi sie HP w2207 (ma dokladnie _wszystko_ co potrzebuje, kilka bajerow co bym chcial, kosztuje idealnie, ladny i wogole, ale jest na matrycy TN), dalej samsung 226BW, Acer 2216WSD, Iiyama 2200WS (wszystko TN). Myslalem juz nawet czy nie ladowac sie w nizsze wymiary, byle tylko nie byly to TN`ki, ale czy naprawde to TN takie zle i warto (przy wymienionych zastosowaniach) doplacac jak za mokre zboze?

 

Tak z mostu: kupuje monitor 22" na TN`ce (np. tego HP`ka), robie na tym w Photoshopie i gram na X360 z wyra oddalonego o 2 metry - bede sie wpienial i zalowal tego monitora czy bedzie luzik? Jak zrobie np. grafe w odcieniach niebieskiego, to na CRT to faktycznie bedzie niebieski czy jakis fioletowy? I czy da sie grac ze wspomnianego koja czy bedzie to celowanie na oslep po czarno-szarej plamie?

 

 

ps. BiL63JTZ: lcd4you.pl ma taka "oferte" za doplata, ale z tego co czytalem to moga sie walic - przy zakupach przez siec przysluguje 10 dni zwrotu sprzetu _bez podania przyczyny_, a jesli na stronie nie ma informacji o takiej mozliwosci (a na lcd4you nie ma), to czas ten wydluza sie do 3 miesiecy ponoc. Wiec nic nie doplacac za marny tydzien, bo ustawowo mamy o 3 dni wiecej za free.

Edytowane przez Virek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loteria z matrycami HP w2207 się zaczyna, wejście w menu serwisowe HP:

 

here's the way to the hidden Service menu

Power it off press and hold "Menu and -" then power on the menu highlight become green.will find "service..." in the menu.

there's another menu. press and hold "Menu and +" then power on will find "F" in the menu beside "Exit".!!!

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

HPki są na matrycach SAMSUNG i LG-PHILIPS i innych :(

 

LM220M1 = Samsung

LTM220M1 = Samsung

LM220WE1-TLB1 = LG

MT220WW01-V1 = Innolux (AUO?)

LM220EW01-V2 = Innolux (AUO?)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, czyli zamawianie ze sklepu HP odpada, trzeba bedzie sie z flaszka do jakiegos sklepiku kopnac i troche poprzebierac jak cos. Swoja droga wlasnie: ktory producent matryc jest najlepszy? W laptopie mam chyba jakiegos Philipsa albo/i LG`ka i taka sobie ta matryca - wystarczy klape kilka mm przesunac i sie obraz powaznie zmienia. Fakt ze nie jest to najnowszy model - gdzies tak sprzed 3 lat chyba.

 

Kyle: a moglbys podac jakis namiar na te MVA za 1350? Ma to to DVI? Dwa wejscia byc musza, wlasnie zeby konsolke podlaczyc, do tego ten HP`ek ma obracany ekran, co by mi sie bardzo przydalo.

 

W kazdym razie pytanie odnosnie tych TN`ek aktualne: nie dam rady na tym komfortowo pograc z wyra i popracowac w PS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie dokładnie roznice, podobno samsung - najlepsza, tu np czeski test HPka i ogólnie dobra ocena monitora ale tragiczne podswietlenie

http://www.svethardware.cz/art_doc-7590B6C...2D004ECA6C.html

 

w innych testach nikt nie wspomina o takich problemach dlatego sądzę ze to wina rożnych matryc

 

Co do TN i PS : miałem samsunga 932B na TN, obrabiałem fotki do labu i wychodziły takie jak na monitorze, dla mnie TN jest w zupełności wystarczająca do koloru. Sama matryca MVA nie gwarantuje super kolorów, np miałem acera 1922 na MVA 1000:1 i tam odchyłki w gradientach od podstawowego odcienia były ogromne w porównaniu do w/w samsunga TN...

 

 

W komputroniku przy HP W2207 pojawił się napis:

Przypuszczalny termin dostawy 2007-08-09.

 

 

CENA ASUSA PG221 jednak KOSMICZNA

http://www.ceneo.pl/771165

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle: a moglbys podac jakis namiar na te MVA za 1350? Ma to to DVI? Dwa wejscia byc musza, wlasnie zeby konsolke podlaczyc, do tego ten HP`ek ma obracany ekran, co by mi sie bardzo przydalo.

http://www.inttel.com.pl/philips-200wp7es-...vot-p-2624.html

 

Gdyby to nie miało DVI to bym o tym monitorze nie pisał :lol: :wink: ( to podstawa ). Ma dwa wejścia - jedno DVI i drugie D-sub. Ma obracany ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle: ale to jest 20", a nie 22" :( Czyli taka szersza 17`stka - biorac pod to, ze chce na tym grac z pewnej odleglosc, to te 2 cale sie by przydaly.

 

Anyway tesciu ma 20" HP`ka na PVA, wiec wiem juz jak to wyglada w akcji (niezle), zaraz sie przejde do jakiegos Vobisa i pomacam TN`ki zeby zobaczyc co i jak.

 

gmfriend: no to, jak mowisz ze nie bylo zle na TN, to ja chyba tez pod tym wzgledem narzekac nie bede - w 99% przypadkow robie grafe pod WWW, a tu tolerancja na odchyl koloru jest duza (no napewno wieksza niz przy druku). Pozostaje kwestia grania z koja - jesli na tych nowych TN`kach bedzie taki efekt jak na moim laptopie, to sie grac nie da.

 

Chyba sie kopne do Vobisa pomacac te monitory, ale jakby byl jakis posiadacz 22" TN tutaj mily i mogl odpalic jakies demko, zrobic sobie dwumetrowy spacer od monitora w tyl, potem kilka krokow w bok, przysiad raz i potem opisac tu wrazenia, to bylbym bardzo dzwieczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie kopne do Vobisa pomacac te monitory, ale jakby byl jakis posiadacz 22" TN tutaj mily i mogl odpalic jakies demko, zrobic sobie dwumetrowy spacer od monitora w tyl, potem kilka krokow w bok, przysiad raz i potem opisac tu wrazenia, to bylbym bardzo dzwieczny :)

Tak szczerze mówiąc to ja przy takich "ćwiczeniach" nie byłem zadowolony a A-MVA :lol: - serio ( Philips 200WP7ES ). Np. jak "stanąłem" to już spadał kontrast (odl. kilkadziesiąt cm, monitor na wys. brzucha ) ... nawet 2m od monitora kiedy stałem i spoglądałem pod kątem 40st ( od prostej prostopadłej ) obraz nie był już tak świetny jak przy patrzeniu idealnie na wprost. Tak na dobrą sprawę to dopiero S-PVA trzyma porządniej kąty i nie trzeba przy takim monitorze siedzieć perfekcyjnie jak robot ( choć pod kątem są rozjaśnienia/rozciągnięcie ciemnych obszarów - ale to już tak nie irytuje ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może powiedzieć z doświadczenia czy pojedyncze partie w sklepach również miewają rozrzut pod względem typu matrycy? Np. jak teraz będzie partia W2207 w Komputroniku, to czy wszystkie będą na jednakowej matrycy, czy kompletnie nie do przewidzenia?

(Wkurzyłem się, już myślałem, że wybrałem sobie odpowiedni monitor, a tu znów jakieś jaja... takie nierównomierne podświetlenie mnie wkurza :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wrocilem wlasnie z wycieczki do Vobisu i akurat ten monitorek stal podlaczony, obok dodatkowo stal Samsung 226BW. Wiec wrazenia:

 

1) Vobis ma cene drozsza o prawie 150 zlociszy od sieciowego sklepu HP

2) Samsung nie ma szkla - z jednej strony fajnie, bo nie ma refleksow ("powierzchnia antyrefleksowa" tia jasne :), ale kolory byly wyraznie bledsze (np. czerwien na HP byla soczysta, a na Samsungu przytlumiona)

3) Co do samego obrazu - patrzac na wprost - zyleta, przesuwajac sie lewo-prawo ale ciagle z oczami na wysokosci ekranu - zaskakujaco dobrze (na pewno osoba siedzaca krzeslo obok da rade spokojnie obejrzec film). Problem pojawil sie przy przejsciu w bok (jakis metr) i w dol (jakies 1,5) - ciemne sceny przeszly w srebrzysto-czarna plame :(

4) Katy poziome sa duzo szersze, niz na moim lapku - mysle, ze nie bede musial siedziec jak kloda i siadac za kazdym razem do pracy, przed tym monitorem, z ekierka.

 

Jednak chyba sie skusze i tak na ten monitor - mnogosc funkcji, 22", cena - miod. Faktycznie problem wystepuje z tym ogladaniem obrazu pod katem z dolu, ale w sumie na chwile obecna jak chce sobie poogladac film z koja to i tak musze przestawiac CRT`ka, tak poprostu przesune i obnize LCD`ka i powinno dac rade.

 

Teraz jeszcze pozostaje kwestia sprawdzenia jaka tam matryca siedzi w srodku - jutro chyba znowu sie tam przejde i sprawdze (dzis zapomnialem spisac jak w to menu sie wbic). Mowicie, ze brac matryce Samsunga tylko?

 

Kyle: na LCD4You twierdza, ze Philips 200WP7ES jest na TN - sie pieprzli chyba nie? Ogolnie jednak chyba niestety przy budzecie do 1,5K trudno by znalesc 22" monitor "idealny" :( Akurat w drodze do Vobisu przechodzilem obok wystawy z normalnymi telewizorami no i niektore dawaly widoczny dobrze obraz chyba nawet pod katem 178º (stalem praktycznie patrzac sie na bok obudowy, a i tak film byl widoczny), ale ceny startowaly od 3K. Ten HP i tak zdumiewajaco tani jak na wyposazenie, pozostaje chyba ustawiac go recznie za wzrokiem w sytuacjach "nie biurkowych".

 

A powiedzcie mi jeszcze jedna rzecz: jak wyglada sprawa z nizszymi rozdzialkami (niz nominalna), w grach? Mam GF6800GT@Ultra, do tego niestety Celeron 2,8@3,4 wiec raczej 1680x1050 nie wyciagne na HL2 i podobnych (do nowszych bedzie konsola, ale wiadomo ze niektore tytuly beda grane na PieC`u), mysle ze przy pewnych poswieceniach dam rade pograc na tej nizszej (1280x960 to bylo?) - bardzo postrzepiony obraz wychodzi? Pytam tak na doswiadczenie, widzialem foty chyba nawet z tego forum, ale foty to nie oddaja dokladnie jakosci obrazu. Jak gracie na nizszej niz nominalna, to jestescie zadowoleni czy wyglada to jak paw na chodniku po Komandosie Strong?

 

Aaa... jeszcze jedno pytanko :) Jak najlepiej uzbroic sie do sklepu, zeby sprawdzic monitorek pod katem ewentualnych martwych pixeli? Jakies screeny, oprogramowanie czy cus mozecie polecic? Na migajacych w petli tapetkach z Visty to sie sprawdzic nie da tak latwo, wiec moze jakas rada?

Edytowane przez Virek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co kupić na tą chwilę za rozsądne pieniądze? Moje typy:

  • IIYAMA ProLite E2200WS (która z czterech wersji :D ?)
  • BenQ FP222WA
  • NEC AccuSync 223WM
Czy jednak może loteria z 226BW lub jakimiś innymi cudami (np. HP)? Edytowane przez BiL63JTZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do matryc TN i S-PVA/MVA to wg mnie najistotniejsza roznica (na + dla tych drugich) to niewidoczne martwe pixele. Nawet gdy sie wypali to jest to praktycznie niezauwazalne. Kiedy w matrycy TN zacznie swiecic czarny pixel centralnie na srodku jest to bardzo irytujace.

Z tego co wiem to pixel moze ,,umrzec,, w kazdym momencie a zeby zwrocic na gwarancji lcd trzeba bedzie czekac az wypala sie 3 lub 5 pixeli. Jesli sie myle to sorki i mnie poprawcie.

PS: Sam szukam 22' lcd bo w chwili obecnej nie mam zadnego monitora. Budzet ok 1300zl, typy: Gateway 2185 (prawie 22 cale ;)), Asus MW221U, Iiyama 2200WS i Philips 220WS. Mozecie cos doradzic? Z gory dzieki.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gateway 2185 (prawie 22 cale ;))

O, no wlasnie ten Gateway prezentuje sie zacnie (bo ma PVA :), fakt ze brzydki jak noc i ciut mniejszy (sie doszukac nie moge wymiarow obszaru widzialnego). A wiecie moze jak z jakoscia? Ogolnie jak widze po sieci to sobie go ludzie chwala, chociaz gdzies widzialem narzekania kilku kolesi, ze im sie zjaraly jakies Gateway`e (nie wiem czy konkretnie te) tak same z siebie. W sumie cena tez zachecajaca (w Komputroniku tyle co ten HP`ek w Vobisie).

 

Moze lepiej tego brac zamiast czegokolwiek na TN?

 

ps. tak dla porownania, bo kurde trudno znalesc wymiary obszaru widocznego: 21" sa mniejsze od 22" o okolo 2cm w poziomie i 1,5cm w pionie.

Edytowane przez Virek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Vobisie mieli te monitory już wcześniej z dostępnością 24h (przynajmniej tak pisało na stronie), więc chyba nie da się wywnioskować na jakiej matrycy mogą być te z dostawy w Komputroniku.

tez czekam az sie odwazny znajdzie, kupi i da znac co do matrycy z komputronika :) mam nadzieje ze beda na samsungach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Vobisie w Bydgoszczy jeden egzemplarz na bank mial matryce Samsunga (drugi nie wiem, bo w kartonie). Na dniach, jesli nie uda mi sie znalesc _nowego_ (a nie poserwisowego z CD-RW i krzywym pivotem) Gateway`a, to na sobie sprawdze jaka matryce HP`ka w Komputroniku ustrzele :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porownanie Samsunga 226BW (S) do 226CW

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...2=2156&ph=1

coś zachrzanili w pomiarach inputlagu i to nie pierwszy raz, mało prawdopodobne ze model CW nagle posiada ogromny IL w porównaniu do BW, identycznie było z LGkiem 226WTQ ktory wg tej strony ma IL >30ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na chwile wracajac do wspomnianego wczesniej Gateway`a 2185 (tak, wiem ze 21" ale jest czasami brany pod uwage jako alternatywa do 22"). Wiec widzialem dzis to na zywca i... no ja podziekuje. Pivot nie dochodzi do 90º (i poziomu tez nie trzyma), out-of-box jeden pixel martwy i jakis syf w matrycy, a co najbardziej mnie odstraszylo, to "stabilnosc" konstrukcji - calosc przy minimalnym dotknieciu czy nawet puknieciu w blat stolu trzesla sie jak galaretka. Koszmar siakis. Jeden plus: faktycznie matryca PVA bije na glowe TN :(

 

Wracajac do tematu 22" - jakie monitory na PVA, w rozsadnej cenie (<2000), byscie polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie obu jest raczej tak samo świetne z tego co mi wiadomo. Elektronika w nec jest porównywalna z dell choć wersje wcześniejsze dell trochę odstają z powodu bandingu ( który po ustawieniu RGB można wyeliminować - od rev 03 , przy 02 może ). W dell we wcześniejszych wersjach było też mruganie niektórych barw ... ale w 03 tego już nie powinno być. 02 to ryzykowny zakup, 03 mało ryzykowny a 04 pewny - tak bm to mniej więcej określił

 

ps. przy Dell trzeba uważać by się nie wpakować w S-PVA

 

ps2. trzeba by to przerzucić do tematu o modelach 20" <_< - chyba zaraz swoje posty wykasuję ( te w 100% odnośnie 20" )

Hmmm.... dalej nie wiem który mam wybrać.

Dell czy Nec?

Tutaj piszą co nie co o Tym Nec'u a o dellu nic : http://www.proline.pl/index.php?n=lcd_najl...x&grupa=art

 

Nec jest troszkę droższy czy to znaczy, że lepszy?

 

Po co ludzie kupują 22" monitory po 1500zł jak za tą cenę mogą mieć takiego Della lub Neca?

 

Widzę, że te monitory mają 2 wejścia D-sub i DVI czy one są przełączane za pomocą jakiegoś przełącznika? Chciałbym dokupić do niego tuner TV zewnętrzny a w tunerze jest wyjście na D-sub i czy mógłbym jedno wejście w monitorze podłączyć do tunera(d-sub) a drugie(DVI) do komputera? Co by było gdybym miał włączony komputer i tuner TV ? Przepraszam za głupie pytania ale jestem laikiem w tych sprawach :)

Czy takiego monitora nie szkoda używać również jako TV ? Te monitory można powiesić na ścianie?

proszę o odpowiedź. będę wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nec jest troszkę droższy czy to znaczy, że lepszy?

 

Po co ludzie kupują 22" monitory po 1500zł jak za tą cenę mogą mieć takiego Della lub Neca?

 

Widzę, że te monitory mają 2 wejścia D-sub i DVI czy one są przełączane za pomocą jakiegoś przełącznika? Chciałbym dokupić do niego tuner TV zewnętrzny a w tunerze jest wyjście na D-sub i czy mógłbym jedno wejście w monitorze podłączyć do tunera(d-sub) a drugie(DVI) do komputera? Co by było gdybym miał włączony komputer i tuner TV ? Przepraszam za głupie pytania ale jestem laikiem w tych sprawach :)

Czy takiego monitora nie szkoda używać również jako TV ? Te monitory można powiesić na ścianie?

proszę o odpowiedź. będę wdzięczny :)

dell i nec są w tej samej cenie 1550zł

 

Ludzie kupują 22" bo cena o 300-400zł mniejsza i 2 cale więcej.

 

Dsub DVI jest przełączane w menu monitora, zmieniasz kiedy chcesz, niektóre monitory mają jeszcze więcej wejsc.

Monitory mozna powiesić na scianie - potrzebny uchwyt VESA -> allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ludzie kupują 22" monitory po 1500zł jak za tą cenę mogą mieć takiego Della lub Neca?

19" panorama to taka przedluzona 17stka 4:3 - troche malo niestety :( 22" z kolei to przedluzone standardowe 19".

 

17" to takie naprawde minimum, zeby cos konkretnego porobic, na 19" standard robi sie przyjemne wiec z przedluzeniem jest wogole fajnie. Oczywiscie najlepiej sie (mi) pracuje na czyms w okolicach 21", czyli z ogonem to bedzie ~24", ale to juz kosmiczne pieniadze sa. Poki producenci nie przestana sobie liczyc za ten sprzet takiej kasy z ksiezyca branej, to 22" TN sa bardzo kuszaca oferta.

 

Kyle: no kurde racja :( Dobra, a z 21" < 2000 to tylko ten Samsung co jego matryca jest w tym syfnym Gateway`u? Hm, dzis albo jutro (o ile sklep sie otworzy mimo kolejnego swietego swieta) ide pobawic sie dluzej i przy biurku tym HP`ekiem i zobaczymy jak to bedzie lezec. Najwyzej dozbieram do tego Samsunga, ale troche uwazam, ze wydanie >1000 netto za monitor to lekka przesada.

Edytowane przez Virek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...