Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

jak Virek ma zastrzeżenia do jakości wykonania gatewaya, chyba nie widział samsunga np 215TW gdzie plastiki odchodzą na ramkach monitora, gateway ma stopę z metalu (odlew!), jesli plastik ma trzeszczeć w gatewayu to proponuje dotkąć LG serię 1900E,R masakra albo nawet niektóre najnowsze HPeki V2007 v2207.

Ja tylko napiszę ze moja 19" gatewaya jest to najsolidniejsza konstrukcja jaką widziałem, dizajnem niestety nie powala ale solidnością wykonania przewyższa wiele innych droższych markowych monitorów jakie miałem, jest na poziomie DELLA i SONY S95

Powiem tak, ze najwazniejsza jest dla mnie matryca. Nie mialem jeszcze LCD. Monitor bede uzywal do Grania, i pracy w sieci, obrobki zdjec na www itp.

 

Monitor chce miec z czarna (ciemna obudowa). Szybe wymyslil chyba jakis idiota, wiec tez nie wchodzi w gre. Macac monitora nie bede wiec niech sobie trzeszczy.

 

Najbardziej obawiam sie pikseli wypalonych. Szlag by mnie trafil jakby mi jakis wywalil dup_sko na srodku. Do reszty sie mozna przyzwyczaic po 2 dniach.

Wydac moge z 1500zl ale chce monitor na pare lat, no chyba ze to sie teraz bedzie zmienialo jak procki, a nie jak z CRT. Mojego Flatrona mam z 4, 5, 6 ? lat. Sam nie pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Neca 20WGX2

 

A co sądzicie o monitorach:

- Acer AL2416

- Acer AL2423

- HP W2408

Zaważ, że zawze po 2416 nastepuje jeszcze ciąg liter, to bardzo waże i modele te bardzo od iebie ię różnią, zwróć uwagę na to aby miał w specyfikacji podane kąty 178x178 [nie 170!] a wtedy dostaniesz zazwyczaj matryce CMO Samsunga. Ogólnie polecam te monitory, ponieważ do niedawna były niemal zawsze na dobrych matrychach, teraz trzeba uważać na monitory na TN.

 

Pozdro

Edytowane przez PMichalak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Neca 20WGX2

Zaważ, że zawze po 2416 nastepuje jeszcze ciąg liter, to bardzo waże i modele te bardzo od iebie ię różnią, zwróć uwagę na to aby miał w specyfikacji podane kąty 178x178 [nie 170!] a wtedy dostaniesz zazwyczaj matryce CMO Samsunga. Ogólnie polecam te monitory, ponieważ do niedawna były niemal zawsze na dobrych matrychach, teraz trzeba uważać na monitory na TN.

 

Pozdro

 

Moze zly to ten Nec nie jest ale matryca jest z szybka i swieci sie jak psu jajca.

Jak ktos potrzebuje lustro to polecam takie za 20zl a nie 1600zl :D

 

W dodatku to jest 20cali.

 

 

z 22 calowych polecam w tej chwili przyjrzec sie

samsung 226CW

LG 226 WA WN

 

Oba monitory sa calkiem niezle. Niestety na matrycach TN

a co za tym idzie katy widzenia sa dosc slabe. Dla mnie jest to dosc

istotna wada, natomiast dla wielu osob ktore nie uzywaja monitora

jako np tv do ogladania razem z przyjaciolmi czy do grania w gry na konsolach,

katy widzenia moga nie miec zadnego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ze najwazniejsza jest dla mnie matryca. Nie mialem jeszcze LCD. Monitor bede uzywal do Grania, i pracy w sieci, obrobki zdjec na www itp.

 

Monitor chce miec z czarna (ciemna obudowa). Szybe wymyslil chyba jakis idiota, wiec tez nie wchodzi w gre. Macac monitora nie bede wiec niech sobie trzeszczy.

 

Najbardziej obawiam sie pikseli wypalonych. Szlag by mnie trafil jakby mi jakis wywalil dup_sko na srodku. Do reszty sie mozna przyzwyczaic po 2 dniach.

Wydac moge z 1500zl ale chce monitor na pare lat, no chyba ze to sie teraz bedzie zmienialo jak procki, a nie jak z CRT. Mojego Flatrona mam z 4, 5, 6 ? lat. Sam nie pamietam

polecam LG 226 WA-WN, ma czarną ramkę, gwarancję na piksele 30 dni (mi nic nie wyskoczyło), monitor ma HDMI, solidnie wykonany, więcej o nim jest w innym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napster666 -

1. Monitor który podałeś nie za bardzo jesst gdzie kupić.

2. PolandMET pisał, że zależy mu na dobrej matrycy, więc oczywiste jest, że powinien wybrać co innego niż 22" gdyż TN to najgorszy typ matrycy a wzystkie 22'ki są właśnie oparte o TN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

wtedy dostaniesz zazwyczaj matryce CMO Samsunga. Ogólnie polecam te monitory, ponieważ do niedawna były niemal zawsze na dobrych matrychach, teraz trzeba uważać na monitory na TN.

Samsunga nie uświadczysz już, tylko CMO (MVA) albo AUO (TNkowa wersja WB).

Ze swojej strony w kwestii tych monitorów -miałem, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza kątami widzenia TN ma jeszcze inne wady. (...)

Czuję się jak w innej bajce :lol2: . Czy poza kątami TN ma wady??? Całą masę, to najtańsza i najsłabsza matryca pod każdym względem. Ma właściwie tylko dwie zalety: jest tania i jest szybka, innych zalet nie ma. Odwzorowanie barw (do kitu, szkoda gadać, chociażby wystarczy wspomnieć, że większość jest 6 bitowa i umie odwzorować tylko 262 tysiące barw, reszta jest symulowana), kąty (przy dużych monitorach TN to wręcz pomyłka, bo czasem kąty są tak złe, że siedząc centralnie przed monitorem to widać - krawędzie wyglądają inaczej niż środek), itp., itd.. Czyżby to był jakiś klub miłośników matryc TN??? :razz: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję się jak w innej bajce :lol2: . Czy poza kątami TN ma wady??? Całą masę, to najtańsza i najsłabsza matryca pod każdym względem. Ma właściwie tylko dwie zalety: jest tania i jest szybka, innych zalet nie ma. Odwzorowanie barw (do kitu, szkoda gadać, chociażby wystarczy wspomnieć, że większość jest 6 bitowa i umie odwzorować tylko 262 tysiące barw, reszta jest symulowana), kąty (przy dużych monitorach TN to wręcz pomyłka, bo czasem kąty są tak złe, że siedząc centralnie przed monitorem to widać - krawędzie wyglądają inaczej niż środek), itp., itd.. Czyżby to był jakiś klub miłośników matryc TN??? :razz: :wink:

Wiekszosci z nas (podejrzewam) nie stac na monitor na innej matrycy jak TN. Sam zamowilem NEC'a 225WXM bo wolalem zeby gry smigaly bez smuzenia (jeszcze przez pare dni bede uzywal Samsunga 193P+ na PVA oczywiscie, zdecydowanie nie polecam do gier FPP, ostro smuzy), no i wieksza przekatna tez sie liczy na + jak dla mnie :-P

Zawsze sa jeszcze matryce IPS, ale to juz nie jest tania sprawa, np. ponad 1600zl za 20" monitor :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosci z nas (podejrzewam) nie stac na monitor na innej matrycy jak TN. Sam zamowilem NEC'a 225WXM bo wolalem zeby gry smigaly bez smuzenia (jeszcze przez pare dni bede uzywal Samsunga 193P+ na PVA oczywiscie, zdecydowanie nie polecam do gier FPP, ostro smuzy), no i wieksza przekatna tez sie liczy na + jak dla mnie :-P

Zawsze sa jeszcze matryce IPS, ale to juz nie jest tania sprawa, np. ponad 1600zl za 20" monitor :mur:

Spoko, tylko źle mnie zrozumiałeś. PVA oczywiście są wolne i raczej kiepsko się nadają do gier (pośrednio filmów, tam też smużenie szkodzi), IPSy są drogie, to fakt. Ale chodzi mi o to, że ktoś wyżej próbuje wybrać monitor i pyta się o wady TN i kompletnie, ale to kompletnie wszyscy "przyznają się" tylko do słabych kątów. No sorry, ja rozumiem, że ktoś nie może wydać tyle ile by chciał na monitor i kupuje taki na jakiego go stać. Ale dywagacja w stylu: "ten to ma tylko 20", a chłopie będziesz bardziej zadowolony z 22", jest na TN, ale wiesz spoko, to tylko słabsze kąty, nawet nie zauważysz różnicy" są po prostu zbrodnią. Nie uważasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybe wymyslil chyba jakis idiota, wiec tez nie wchodzi w gre.

Myślę, że troszkę za mocno do tego podchodzisz, bo ja wtedy musiałbym powiedzieć, że ten ktoś jest geniuszem... Nie każdemu musi się podobać. Jeśli znalazłbym TN, która bez szyby ma kolory tego z szyba to wybrałbym tego bez szyby. Ale sama szyba nie jest jakaś strasznie zła. Nawet się przyzwyczajać nie musiałem. A poza tym trzeba to zoabczyć w domu, zresztą każdy ma inne warunki. Mnie osobiście nie przeszkadza, ale gdyby jej nie było to bym nie płakał. Za to mam ładniejsze kolory i dlatego ją wybrałem.

W praktyce z szybą jest tak, że jest, ale nie zwraca się na nią uwagi, o ile nie chce się tego robić. Jak zechcesz to bez problemu będziesz widział odbicie.

 

A osobiście po własnych poszukiwaniach zwróciłbym uwagę na LG WTQ, WA i HP. Ja wybrałem HP, bo miłem go pod dupą i widziałem jak świeci vs. 226BW i Iiyama i o ile Iiyama... pozostawię bez komentarza :), to wrażenia pomiędzy 226bw a w2207 były podobne do tych z wątku 226bw vs. LG WA/WTQ. Gdybym mógł zobaczyć LG na własne oczy w jakimś pobliskim sklepie...

 

A jeszcze zwrócę uwagę na jedną rzecz, że HP ma matrycę LG w większości przypadków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, tylko źle mnie zrozumiałeś. PVA oczywiście są wolne i raczej kiepsko się nadają do gier (pośrednio filmów, tam też smużenie szkodzi), IPSy są drogie, to fakt. Ale chodzi mi o to, że ktoś wyżej próbuje wybrać monitor i pyta się o wady TN i kompletnie, ale to kompletnie wszyscy "przyznają się" tylko do słabych kątów. No sorry, ja rozumiem, że ktoś nie może wydać tyle ile by chciał na monitor i kupuje taki na jakiego go stać. Ale dywagacja w stylu: "ten to ma tylko 20", a chłopie będziesz bardziej zadowolony z 22", jest na TN, ale wiesz spoko, to tylko słabsze kąty, nawet nie zauważysz różnicy" są po prostu zbrodnią. Nie uważasz?

Zgadzam sie, monitory LCD sa nadal na takim etapie ze "cos kosztem czegos". Na TN'kach kolory i katy rekompensuje nam szybkosc matrycy, a na PVA odwrotnie. Trzeba sobie zadac pytanie czy "jakosc" jest az tak wazna zeby brac IPS, PVA... Dla kogos kto nie gra wybor jest raczej jasny, gorzej jak ktos chce miec wszystko na raz... (jak tak mialem :-P , ale wybor juz padl :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac nie wiem czy bym zauwazyl roznice miedzu TN, PVA czy co tam jeszcze wymyslili. W sklepie przychodzisz, stoi 10 monitorow, kazdy inaczej wyswietla ten sam obraz, polowa jest nieostra, za ciemna albo za jasna i jak tu wybrac ?

Jak przywioze TN to i tak nie zobacze roznicy do PVA bo jej obok miec nie bede.

 

Wazne zeby rogi nie swiecily wieczorem oraz nie bylo bad pixeli. To jest wazne a nie odwzorowanie kolorow bo tego sie nie zobaczy, chyba ze bedziesz nosil co dwa dni inny monitor ze sklepu. Ja bede musial z 30km jechac do Bielska zeby miec wybor wiec chce przywiezc raz a dobrze dlatego bede szukal po modelu a nie ktory swieci lepiej :)

 

Choc gdybym nie musial to bym jeszcze rok czekal z tym monitorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jeśli dobrze zrozumiałem mam brać AL2416WAs - PVA z kątami 178/178?

Bo z powyższego (2223) postu PMichalak rozumiem, że są różne wersje tego samego monitora i trzeba sprawdzać poszczególne egzemplarze. Jeśli dobrze rozumiem, to jak coś takiego zweryfikować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, WAs ma bardzo dobra jakosc obrazu, Ws oraz W takze mają matryce nie-tn. Dokładnie matrycy nie zweryfikujesz ale ważne, żebyś nie brał TN a będzie dobrze [jak już pisałem poznasz po kątach 178x178 w specyfikacji].

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam inaczej...

Pracuję za niewiele więcej niż koszt tego monitora i nie chciałbym, żeby wyszło na to, że pożałowałem na powiedzmy droższego Samsunga czy iiyamę i kupiłem szrot. Aktualnie mam 173P+ i nigdy nie zauważyłem żadnego smużenia mimo, iż na papierze ma gorszy czas reakcji od Acera. Czy będzie on gorszy pod tym względem od 173P+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO pod względem czasów reakcji będzie lepszy, choć nie widzdiałem tego modelu Samsunga.

 

edit: Niektórzy piszą, że własnie ten samsung bardzo mocno smuzy, czyli sam widzisz, ze zalezy to tez od uzytkownika.

Edytowane przez PMichalak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze sa za 1700zl na allegro. Niezla cena jak za 24" ale nie uwazasz ze to przesada 24" monitor ? :) Mysle ze 22" i tak jest wielki. Jak z 17" przejde to doslownie sie zgubie na pulpicie. A jest czarna wersja moze ?

 

Ale widze ze 2216Was to TN jest niestety

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...