Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Troche OT, ale czy orientuje sie ktos jak przedstawia sie sprawa bad pixeli i reklamacja na podstawie ustawy i towaru niezgodnego z umowa ?

kupujac monitor teoretycznie powinienes wiedziec w jakiej klasie sie ona znajduje; jesli jest nowy i ma wiecej badow niz przewiduje norma to jak na moj gust mozesz sie powolac na odpowiednia ustawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grippem

Jaki producent ma najlepszą gwarancję na pixele? Sprzedawca w komputroniku mówił że Asus ma na 3 lata i to chociaz na 1 pixel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. zastanawiam sie nad takim rozwiazaniem. kupic monitor w sklepie internetowym. zaraz po przyjsciu odpalic i pomeczyc go troche. z tego co pamietam badpixele zazwyczaj wyskakuja na poczatku uzytkowania. mam wiec 10 dni na sprawdzenie matrycy. jesli cos wyskoczy, zwrocic bez podania przyczyny, jesli nie - oczywiste. troche kosztow dojdzie w zwiazku z kurierem, ale np w przypadku 2232bw przy jego cenie i tak wyjdzie korzystniej niz w przypadku lg wa-wn. w zasadzie roznica w cenie pozwoli na sprawdzenie kilku monitorow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. zastanawiam sie nad takim rozwiazaniem. kupic monitor w sklepie internetowym. zaraz po przyjsciu odpalic i pomeczyc go troche. z tego co pamietam badpixele zazwyczaj wyskakuja na poczatku uzytkowania. mam wiec 10 dni na sprawdzenie matrycy. jesli cos wyskoczy, zwrocic bez podania przyczyny, jesli nie - oczywiste. troche kosztow dojdzie w zwiazku z kurierem, ale

Ja tak zrobiłem polecam, przez pierwszy tydzień HPek chodził 24/7 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,bardzo podoba mi sie monitor Samsung SM 2232BW,ale dlaczego raz widze,że kąty ma 170 i 170,a raz 160,co jest prawdą?Monitorek świetny i do dostania już za 1050zł,chyba najlepsza panorama do 1200zł,prosze jeszcze posiadaczy o wypowiedzenie sie jak sprawuje sie w codziennej pracy,jak właśnie z kątami widzenia,no i w grach?Przy dynamicznych scenach nie smuży ?Filmy to mnie raczej mniej interesują bo na kompie oglądam mało filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grippem

Mam pytanie,bardzo podoba mi sie monitor Samsung SM 2232BW,ale dlaczego raz widze,że kąty ma 170 i 170,a raz 160,co jest prawdą?Monitorek świetny i do dostania już za 1050zł,chyba najlepsza panorama do 1200zł,prosze jeszcze posiadaczy o wypowiedzenie sie jak sprawuje sie w codziennej pracy,jak właśnie z kątami widzenia,no i w grach?Przy dynamicznych scenach nie smuży ?Filmy to mnie raczej mniej interesują bo na kompie oglądam mało filmów.

Tak samo ja chce monitor do gier. To co najbardziej mnie w tym 2232BW zniechęca to bardzo złe warunki gwarancji na badpixele. Oprócz tego Samsunga myślę jeszcze nad LG L225WS-SF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xantype

Tak samo ja chce monitor do gier. To co najbardziej mnie w tym 2232BW zniechęca to bardzo złe warunki gwarancji na badpixele. Oprócz tego Samsunga myślę jeszcze nad LG L225WS-SF.

Chyba obecnie nie ma nic lepszego niz Samsung 2232BW, ktory jest w dobrej cenie...

 

gwarancje na pixele okresla norma ISO 13406-2 i dotyczy wszystkich producentow, wiec nie wiem w czym samsunga mialby miec gorsza od np. Asusa czy HP, pomijam ze LG i Iiyama daja 30 dni na wymiane monitora, pozniej dotyczy ich rowniez ta sama norma ISO,

Edytowane przez xantype

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo ja chce monitor do gier. To co najbardziej mnie w tym 2232BW zniechęca to bardzo złe warunki gwarancji na badpixele. Oprócz tego Samsunga myślę jeszcze nad LG L225WS-SF.

Dodam tylko że można kupić monitor w szanującym się sklepie a z takimi można się dogadać, ja gdy osobiście kupowałem mojego samsunga miałem jasno powiedziane że w ciągu tygodnia gdyby coś się stało włącznie z pojawieniem się bad pixeli, mogę zwrócić monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie , ale czy Samsung nie moze kurna ich mac zrobic wersji w srebrnej obudowie. Bo o ile w czarnej ramce jest spory wybor to w srebrnej/szarej juz tragedia, a teoretycznie sa to kolory o wiele bardziej przyjazne dla oczu (pisze teoretycznie bo nigdy nie siedzialem przed czarnym przez 10h non stop ;) )

 

W srebrnej z rzeczy godnych uwagi jest chyba tylko acer 2216wsd (jak tanie wino dobry bo tani ;) ) i LG 226WTQ - drozszy i gorszy od samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że można kupić monitor w szanującym się sklepie a z takimi można się dogadać, ja gdy osobiście kupowałem mojego samsunga miałem jasno powiedziane że w ciągu tygodnia gdyby coś się stało włącznie z pojawieniem się bad pixeli, mogę zwrócić monitor.

co to za sklep?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko chyba mozna zwrocic w przeciagu 10 dni sprzet pod warunkiem ze jest on w stanie nienaruszonym i nierozpakowanym, tak mi s ie wydaje?

Da się tak zrobić żeby nie poznali że był używany co to znaczy nierozpakowanym :blink: masz prawo oglądnąc co kupiłeś po to jest ten przepis przy zakupach w internecie żebys nie kupił kota w worku ( no chyba że od razu rozrywasz wszystkie woreczki to życzę powodzenia).

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupilem tego samsunga SM 2232 BW .

- w porownaniu do CRT ( tez samsung zjarala mi sei maska i obraz niewyrazny byl) to git kolory sa czarny jest nawet nawet, co to smuzenia to po bokach jest ale trzeba sie przygladac a w cs tak sie nie da :D . Jasnosc jest spoko tylko nie mozna regulowac kontrastu albo ja nie umiem :P No i de slynne lekkie poswiaty po bokach i na gorze ale to tez pikus bo jak leci film czy gra to nie zobaczymy tego. Pzrelaczniki do menu i jego zmiany sa malo widoczne co jest i zaleta i wada ale szybko sie przyzwyczailem i nie mam z tym problemu.

A samsunga poprzednio mialem sm 756 mb.

Moje odczucia sa jak najbardziej ok mam go od 4 dni i jestem bardzo zadowolony :D ( a jasnpsc tego niebieskiego kulka od wlacznika mozna regulowac :D )

POlecam go ja go kupilem w Bstoku za 1150 zl

 

Pozdrawiam ED

 

 

 

PS.

AA jeszcze moze ktos napisz e jak w nim rozpoznac matryce i jak wejsc do manu servisowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie tych monitorow z tej strony http://www.pixmania.com/pl/pl/740/256/xx/1...BV00058956.html , chodzi mi o L226WTQ ale jeden ma koncowke SF (999 zł) a drugi PF i kosztuje 1209 zł , o co kaman? i jeszcze co myslicie o tym pierwszym M228WA z wbudowanym tunerem TV chyba fajna sprawa miec od razu telewizorek wbudowany co myslicie ,chodzi mi jeszcze po glowie L226WA-WN a jesli to to samo co WTQ (bez HDMI) to po co przeplacac a jesli nie te to który z tych? http://www.pixmania.com/pl/pl/740/43/xx/10...BV00058956.html ; monitor bedzie glownie do grania (FPSy) cena do 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie tych monitorow z tej strony http://www.pixmania.com/pl/pl/740/256/xx/1...BV00058956.html , chodzi mi o L226WTQ ale jeden ma koncowke SF (999 zł) a drugi PF i kosztuje 1209 zł , o co kaman? i jeszcze co myslicie o tym pierwszym M228WA z wbudowanym tunerem TV chyba fajna sprawa miec od razu telewizorek wbudowany co myslicie ,chodzi mi jeszcze po glowie L226WA-WN a jesli to to samo co WTQ (bez HDMI) to po co przeplacac a jesli nie te to który z tych? http://www.pixmania.com/pl/pl/740/43/xx/10...BV00058956.html ; monitor bedzie glownie do grania (FPSy) cena do 1200

L226WTQ-sf stare DFC (3000:1)

L226WTQ-pf nowe DFC (5000:1)

ogólnie to te same monitory, s - silver, p- paarweise(czarny)

tuner chyba lepiej mieć osobno

do gier to dobrze wypada IIYAMA 22" ProLite E2201W-B1 (2 ms)

Edytowane przez EmillB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje zakup monitora 22". Z tego co przeczytalem natywna rozdzielczosc to 1680 x 1050. Byc moze takie pytanie juz padlo wczesniej gdzies ale niestety nie czytalem wszystkiego- jak wygladaja gry na takim monitorze?

Edytowane przez Dr No

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w MediaIdiotenMarketten;-) (Szczecin) popatrzec na monitorki "na żywo" , wybor na dzien dzisiejszy był spory interesowaly mnie glownie Sam2232bw i Lg wtq i co sie okazalo myslalem ze ten Sam wyglada super niestety na zywo juz nie robi takiego wrazenia jak na zdjeciach (imo of kors ) ; Oczywiscie monitorki wyswietlaly standardowe tapety hehe (z regat) ,no wiec jesli chodzi o obraz taki jaki czlowek widzi patrzac na monitorek z tapetą to najlepiej wypadl HPw2007v (999 zl) naprawde glebia kolorow szyba robi swoje ostry jakl zyleta i mocno kolorowy oczywiscie wiadomo ze (chyba) zaden monitor nie byl ustawiany dokladnie i podpinany byl jak lecial ;-) ale ten hp spodobal mi sie ,niestety jak patrzalem w googlach to nie ma DVi :-(. Stał tez na pólce Lg 20`(L204WS cena 899 zyla) i ten mi sie spodobal a to dlatego ze jakis dzieciak niechcacy poruszal mychą albo polozyl łape na klawirze wychodzac do windy i ukazal sie pulpit z ikonkami i jakies okienko o błedzie i tu wywalilem zonka :zonk: jak zobaczylem na te czcionki to taka pikseloza jak na amidze conajmniej nie wiem czy to sia da ustawic ale w porownaniu do CRTka to (ikony jak zyleta) to tu byla po prostu masakra ale wlasnie najlepiej wygladalo to na 20stkach dlatego zastanawiam sie czy zamiast 22 ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> 20stke np tą http://www.shift.sklep.pl/index.php?t=w&am...4971&idk=56 tym bardziej ze tu zamierzam sklecic sobie kompa ,swoja droga ten sklep ma slaby wybor monitorow ale to tak off, btw caly czas sie zastanawiam bo wolalbym kupic monitor akurat w normalnym sklepie niz internetowym a cena Sama 2232bw w MM=1169 troche sporo ale biore do łapy cos co widze a nie kota w kartonie, aha ta 20 wlasciwie wielkoscia nie odbiegala od 22 no i cena 899 tez robi swoje tylko nie wiem czy nie jest to juz stara matryca. W kazdym badz razie patrzac na monitorki to rzeczywiscie te z szyba maja swoj urok (nie wiem jak przy swietle dziennym) ale ta szyba naprawde daje wrazenie poglebienia kolorow Co jeszcze zanotowalem to ceny Sam223bw 999zl , 19stki:Lg L94ws i wt 799 zł; hp1907 899 zł; i ten Samsung 932Gw naprawde wywalony w kosmos wlasnie z ta szyba szkoda ze nie bylo 20` bo bym go lyknal ale cena 19stki juz sama mowi za siebie 1099 zł ale monitorek z wygladu wywalony w kosmos (ladniejszy od tego HPka) , jeszcze pare dni bede testowal (dzisiaj mialem malo czasu) i w koncu bede musial cos wybrac ,mam nadzieje ze cos wybiore w tym tygodniu musze miec kompa z monitorem ale wlasnie coraz bardziej czaje sie na 20stke jakby ktos takiego mial i rzucil pare zdan to chetnie skorzystam:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie glebia w hp tez oczarowala:) Mialem dylemat co kupic dla brata,stawialem na 22" od samsunga,ale coz,zobaczylem obraz hp i stwierdzilem ze to jest to.Nawet nie zwracalem uwagi na to,ze nie ma dvi,bo i tak dla mnie ladniej swiecil od samsunga i lg. Skonczylo sie tak,ze wyszedlem ze sklepu z dwoma:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pikseloza to zapewne byly gowniane ustawienie monitorow w MM pewnei poloczyli z 10-20 moniakow pod splitter i puscili jakas w miare uniwersalna rozdzialke.

 

A na mnie zkolei szybka zrobila zle wrazenie obraz lepszy , ale musialbym cale oswietlenie przemontowac w pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten mi sie spodobal a to dlatego ze jakis dzieciak niechcacy poruszal mychą albo polozyl łape na klawirze wychodzac do windy i ukazal sie pulpit z ikonkami i jakies okienko o błedzie i tu wywalilem zonka :zonk: jak zobaczylem na te czcionki to taka pikseloza jak na amidze conajmniej

mam nadzieje ze wiesz co to jest natywna rozdzielczość, w MM wszystko jest ustawione na 1024 albo 1280 a 20 22 panorama mają 1680x1050 więc obraz na nich jest porozciągany przeskalowany i pikseloza straszna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się tak zrobić żeby nie poznali że był używany co to znaczy nierozpakowanym :blink: masz prawo oglądnąc co kupiłeś po to jest ten przepis przy zakupach w internecie żebys nie kupił kota w worku ( no chyba że od razu rozrywasz wszystkie woreczki to życzę powodzenia).

zasada jest taka: dostajesz monitor, wypakowujesz i sobie sprawdzasz. normalnie mozesz na nim popracowac, potestowac itd, byle bys dostatczyl go do sklepu w 10dni od dnia wyslania go do ciebie. i tu kilka malych uwag. Nie rozawalac kartonow, woreczkow, folii i niczego innego, bo go nie przyjma. musi byc zapakowany tak jak byl zapakowany gdy go odbieralismy. wszystkie pudelka i folie maja byc w stanie nienaruszonym. i co do 10dni, to tak naprawde mamy 7dni. bo jak sklep wysle w poniedzialek,to juz wtedy zaczyna odliczac 10dni. mamy 1dzien straty na kurierze, my testujemy i musimy w miare szybko odeslac, zeby do 10dnia przesylka dotarla do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasada jest taka: dostajesz monitor, wypakowujesz i sobie sprawdzasz. normalnie mozesz na nim popracowac, potestowac itd, byle bys dostatczyl go do sklepu w 10dni od dnia wyslania go do ciebie. i tu kilka malych uwag. Nie rozawalac kartonow, woreczkow, folii i niczego innego, bo go nie przyjma. musi byc zapakowany tak jak byl zapakowany gdy go odbieralismy. wszystkie pudelka i folie maja byc w stanie nienaruszonym. i co do 10dni, to tak naprawde mamy 7dni. bo jak sklep wysle w poniedzialek,to juz wtedy zaczyna odliczac 10dni. mamy 1dzien straty na kurierze, my testujemy i musimy w miare szybko odeslac, zeby do 10dnia przesylka dotarla do sklepu.

i tu się mylisz

 

Art. 7. 1. Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni, ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

 

Art. 10. 1. Termin dziesięciodniowy, w którym konsument może odstąpić od umowy, liczy się od dnia wydania rzeczy, a gdy umowa dotyczy świadczenia usługi - od dnia jej zawarcia.

 

+ do tego przepisy Kodeksu cywilnego o liczeniu terminów. Czyli nie wliczamy dnia w którym nastąpiło zdarzenie powodujące rozpoczęcie biegu terminu (wydanie rzeczy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zakupiłem Samsung'a 2232BW. Dla mnie całkiem ok. Dziś zaczeło mnie zastanawiać jedno, może tego wcześniej nie słyszałem, nie wiem, a może dopiero pojawiło sie dzisiaj właśnie. Jeśli zmniejszam jasność na monitorze, z tyłu zaczyna dochodzić dzwięk, jakby cichutkie buczenie. Na poziomie około 50, jest praktycznie niesłyszalne, ale kiedy ustawiam np na tryb internet, gdzie jasność wynosi 8 słychać ten dzwięk. Czy to normalne? :) Czy ja sie czepiam? Czy któryś z użytkowników Samsunga, tego modelu zauważył coś podobnego?

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało sie ;} Kupuje w srode monitor. Ale dalej mam dylemat miedzy 2232bw a w2207h. Widzialem oba i faktyczenie HP ma duuuzo lepsze kolory i troche lepsze katy. Tylko cena 1070 Samsung 1300 HP to prawie 1/4 drozszy jest tylko czy warto ? Za to mozna 3gb ramu :} albo do grafy dolozyc... Ech dylematy ;/ A wy jakie zdanie macie? Co wziaść ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...