Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

To w końcu, który? :) 226BW vs 2232BW, niestety nie bardzo mogę sobie oglądnąć obraz na nich, ale zakładam, że raczej wielkich różnic nie ma?

Witam,

Ja mam model 20" BW206 i obraz jest bardzo dobry po dvi jak i vga (xbox360). Bardzo ładne barwy czerń jak i biel ( w miarę równomierne podświetlenie na rogach ) smużenia praktycznie nie zauważam. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego LCD. Różnic pomiędzy tymi modelami praktycznie nie ma oprócz wyglądu zewnętrznego i ceną BW226 można kupić za 1030zł a model 2232BW 100zł drożej więc wybór należy do ciebie ;)

Edytowane przez Kolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Ostatnio wpadł na moje biurko 22 calowy hp w2207h. Wydaje się być w porządku (przeszklona matryca nie jest taka straszna jak to mówią :)). Jedyne co zauważam to jakby nierównomierne podświetlenie matrycy. Szczególnie widać to na czarnym tle.... Na białym tle jak sie mocno przyjrzeć to pod górną krawędzią jakby trochę ciemniej jest.

Wstawiam foto matrycy z czarnym tłem na którym wg mnie widać to nierównomierne podświetlenie. Jak ktoś będzie mieć ochotę to proszę o opinię czy to normalna sprawa czy nie.

Z góry dzięki

post-153527-1195504245_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co panowie wam powiem ,że k#$^$& idzie dostac przez te monitory, noż do %^^%#% jeszcze nigdy wybor monitora nie dostarczal tyle emocji co teraz, kiedys w dobie kwadraciakow jedyna zagwozdka co wybrac byla tylko wielkosc 14 czy 15 cali ? a moze 17? a teraz?? a to nierowne podswietlenie, a to jakis input lag a to cos piszczy a to smugi w grach a to 'niewidzialnosc' pod innym katem ja pierdziele mi juz nerwow brakuje bez kitu jeszcze tyle for nie przycztalem co teraz probujac kupic porzadny monitor ktory starczy chociaz na 5 lat ,wybieram monitor od ponad miesiaca i do dzisiaj nie wiem ktory wybrac ok troche off ale musialem sie wyżalic ;-) Gdyby tylko hp2007 mial dvi to bym go bral ale nie ma z kolei 2207 za drogi , caly czas sie zastanawiam nad SM2232BW lub LG226wtq-sf tylko caly czas jest malo panowie wpisow uzytkownikow tych monitorow ,ci ktorzy juz kupili mogliby sie pochwalic jak to wszystko wyglada w praktyce wtedy wybor bylby latwiejszy co brac a co omijac szerokim łukiem, ja jak kupie to na 99% odwale tu swoja recenzje ,dobra mam nadzieje ze to puszczą i ze za bardzo nie nabroilem o ile wogole na temat ,nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem Samsunga 2232BW, HP widzialem, prezentowal sie ladnie, ale jak zpobaczylem u kumpla, ktory kupil go przez internet, ze monitor jest nie do uzytku w sloneczny dzien i mocno oswietlonym pokoju - (trzeba bylo zarzucic koc na okno albo przygasic swiatla), to dalem sobie raz na zawsze spokoj z HP... zreszta ten moj znajomy, zaraz monitor zwrocil - mial na to 10 dni... co do nierownosci podwietlonej matrycy to standard w TNkach, na ta przypadlosc cierpia wszystkie modele roznych producentow... ogolnie obraz w samsungu jest niezwykly jak na matryce TN, mozna poczuc czern (nie czesto sie to zdarza w innych podobnych monitorach), mozna zobaczyc w koncu zero smuzenia, mozna nie przejmowac sie katami, ktore oczywscie nie sa zbyt szerokie jak w PVA ale na tyle do zaakceptowania ze sie tego bezposrednio nie czuje, w koncu cena samsunga jest naprawde niewygorowana, a HP jednak kosztuje.... jesli to kogos jeszcze przekona to samsung daje komplet kabli (d-sub i dvi) oraz szmatke do czyszczenia ekranu i obudowy :)

Edytowane przez xantype

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co panowie wam powiem ,że k#$^$& idzie dostac przez te monitory, noż do %^^%#% jeszcze nigdy wybor monitora nie dostarczal tyle emocji co teraz, kiedys w dobie kwadraciakow jedyna zagwozdka co wybrac byla tylko wielkosc 14 czy 15 cali ? a moze 17? a teraz?? a to nierowne podswietlenie, a to jakis input lag a to cos piszczy a to smugi w grach a to 'niewidzialnosc' pod innym katem ja pierdziele mi juz nerwow brakuje bez kitu jeszcze tyle for nie przycztalem co teraz probujac kupic porzadny monitor ktory starczy chociaz na 5 lat ,wybieram monitor od ponad miesiaca i do dzisiaj nie wiem ktory wybrac ok troche off ale musialem sie wyżalic ;-) Gdyby tylko hp2007 mial dvi to bym go bral ale nie ma z kolei 2207 za drogi , caly czas sie zastanawiam nad SM2232BW lub LG226wtq-sf tylko caly czas jest malo panowie wpisow uzytkownikow tych monitorow ,ci ktorzy juz kupili mogliby sie pochwalic jak to wszystko wyglada w praktyce wtedy wybor bylby latwiejszy co brac a co omijac szerokim łukiem, ja jak kupie to na 99% odwale tu swoja recenzje ,dobra mam nadzieje ze to puszczą i ze za bardzo nie nabroilem o ile wogole na temat ,nara

Oszczedziles mi sporo czasu i pisaniny bo mam identyczne odczucia, moja wierna stara Iiyama CRT powoli dogorywa a ja mam rozterke czy kupic panorame Samsung 226BW czy NEC 1970NX na ktory "od zawsze" sie ostrzylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszczedziles mi sporo czasu i pisaniny bo mam identyczne odczucia, moja wierna stara Iiyama CRT powoli dogorywa a ja mam rozterke czy kupic panorame Samsung 226BW czy NEC 1970NX na ktory "od zawsze" sie ostrzylem.

. . . z 22" bez szyby najcześciej wybieranym, z tego co czytam jest Samsung 2232BW. Z szybą HP W2207(btw to chyba jedyny z szybą). Sam nie mogę się zdecydować szczególnie że HP jest o ~300PLN droższy od Samsunga. Warto też wspomnieć o dostępnosci obu monitorów. U mnie np jest ciężko dostać HPeka "od ręki". . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego monitora 22'' do 1500pln. Przeglądam oferty, czytam fora, wiem że najgorszy rodzaj matrycy to TN tak wiec szukam czegoś nie na TNie i tu się okazuje ze prawie wszystkie monitory są na TN. Czy niema normalnych monitorów 22'' na PVA albo MVA czy co tam jeszcze. A może ja się mylę i TN jest dobre, bo jakoś ciężko mi uwierzyć ze producenci monitorów się sprzysięgli żeby nie produkować monitorów z dobrymi matrycami. Spisek jakiś normalnie. Polećcie mi jakieś modele monitorów z dobrymi matrycami, z dobrymi kątami widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu za pare tygodni bedzie 22" PVA Eizo za jedyne 600 euro :)

TN jest jak tanie wino, ktore jest dobre bo jest tanie ;)

Zreszta i tak by sie 22" na czyms lepszym nie zmiescily <1500 skoro 20" belinei kosztuje 1300+ a nec 20" na s-ips czasem mozna dostac od 1500.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o modelu Gateway 2275W http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=264461197 ?? W proline jest nawet za 939zł. Dużo ustępuje modelom samsunga??

Ja też właśnie mocno zastanawiam się nad tym modelem. I nie przeszkadza mi to że może być reburbished z USA. Miałem laptopa reburbished Sony VAIO z USA i był super. Za taką kasę to może być okazja. A sprzęt jest naprawiony fabrycznie. I na gwarancji .

Może warto skorzystać ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o modelu Gateway 2275W http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=264461197 ?? W proline jest nawet za 939zł. Dużo ustępuje modelom samsunga??

Nie bardzi widze sens pakowania sie w niesprawdzony sprzet o ktorym nic nie slychac jak za podobna cene mozna miec Samsunga 223 bw tez bez dopalacza jak w tym gatewayu albo 226bw/2232bw za <1100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu przemyśleniach, dziesiątkach recenzji znalezionych w internecie, opiniach na forach i stronach sklepów zdecydowałem się na zakup 2232bw. Cena 289 EURO (link sklepu). Taniej nie znalazłem, pozatym nie bardzo mam czas by bawić się w wyszukiwaniu perełek w kwestiach jakość/cena, więc może jest coś co powinienem wiedzieć przed zakupem, ew. coś innego, moze jakiś Gateway właśnie? Cena do 400 EUR, i oczywiście nie chodzi by całą tą kwotę wydać, bo można w tej cenie kupić dobry panel i np. 2 giga ramu na dokładkę. Help.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedawno kupiłem SM223 BW i mam pewno pytanie. Zauważyłem, że górna część ekrany jest trochę ciemniejsza niż dolna, nie jest to duża różnica ale grając w FPS'y w ciemnym pomieszczeniu jednak czasami ją widać. Słyszałem o nierównym podświetlaniu ale dziwi mnie, że jest tak idealnie równomierne dół-jaśniejszy góra-ciemniejsza a po środku się równoważą. Zetknął się ktoś z czymś takim?

Poza tym jestem jednak zadowolony z zakupu, ale to mój pierwszy LCD więc nie mam jak porównać z innymi modelami. Uderzył mnie tylko wielki skok jasności obrazu w porównaniu z moim starym CRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie, że jest tak idealnie równomierne dół-jaśniejszy góra-ciemniejsza a po środku się równoważą. Zetknął się ktoś z czymś takim?

 

to wina małych kątów matrycy TN - TEN TYP TAK MA, na monitory TN trzeba patrzeć z poziomu górnej krawędzi ekranu wtedy obraz jest w miarę równomierny:

http://forum.hardware.fr/hfr/HardwarePerip...5_2.htm#t347356

 

ponadto im mniejsze ustawienie kontrastu tym gorsze kąty w pionie...

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

Żeczywiście zauważyłem że im niżej stoi monitor tym mniejsza jest różnica, ale za to obraz jest jaśniejszy. Patrząc z poziomu górnej krawędzi jest jak dla mnie trochę za jasny (np. w Obliwionie czy Far Cryu noc wygląda trochę zbyt jasno).

W ogóle to jakie ustawienia są generalnie najlepsze? Ja mam jasność i kontrast na 75 z włączonym Magic Color na Full. To dobre ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem kupic 2232bw, alee ten test mnie troche zniechecil.

jest tu porownanie do starszego brata 226bw, ktory teoretycznie powinien byc gorszy bo ma konty widzenia tylko 160/160.

na tych dwoch stronkach widzimy ze 226bw wypada lepiej jesli chodzi o konty, z boku i dolu.

 

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...2=1708&ph=8

 

 

 

rowniez wyswietlanie obrazu tez ma chyba gorsze, zwroccie uwage na slowo socks

zeby to zobaczyc, wybierzcie z menu ,,rendu jeu, au mieux"

 

moze sie jakis znawca wypowie?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...2=1708&ph=8

rowniez wyswietlanie obrazu tez ma chyba gorsze, zwroccie uwage na slowo socks

zeby to zobaczyc, wybierzcie z menu ,,rendu jeu, au mieux"

hmmmm, a nie prościej kliknąć w górnym-prawym rogu na ikonkę flagi Ameryki/Anglii i nie męczyć się z tym językiem ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem kupic 2232bw, alee ten test mnie troche zniechecil.

jest tu porownanie do starszego brata 226bw, ktory teoretycznie powinien byc gorszy bo ma konty widzenia tylko 160/160.

na tych dwoch stronkach widzimy ze 226bw wypada lepiej jesli chodzi o konty, z boku i dolu.

Niestety kąty widzenia w 2232BW to czysty marketingowy lep na muchy, oglądałem go niedawno w sklepie i stojący obok 226BW mu nie ustępował kątami od dołu :)

Czego to producent nie zrobi żeby sprzedać... jak tak dalej pójdzie to niedługo TN-ki przekroczą magiczną granicę kątów widzenia 180* :rolleyes:

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...