Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety kąty widzenia w 2232BW to czysty marketingowy lep na muchy

pewnie zależy to od producenta matrycy, z tego co pamietam mozna go sprawdzić w menu serwisowym monitora. Może akurat widziałeś monitor z początku produkcji gdzie wstawiali słabsze matryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

http://www.lesnumeriques.com/duels.php?ty=...2=1708&ph=8

rowniez wyswietlanie obrazu tez ma chyba gorsze, zwroccie uwage na slowo socks

zeby to zobaczyc, wybierzcie z menu ,,rendu jeu, au mieux"

 

moze sie jakis znawca wypowie?:)

ja mialem przyjemnosc pracowac przy dwoch, a posiadam 2232BW i katy sa nieco lepsze po bokach od modelu 226BW, tylko nieco bo prawie nie zauwazalnie, byc moze to tez moje subiektywne odczucie, nie wiem tez jaka byla matryca w tym modelu 226BW ale obecny 2232BW swieci duzo lepiej... w tym tescie widac mocniej obrocona powierzchnie marycy w 2232BW niz w 226BW, odnosi sie wiec wrazenie ze katy sa gorsze niz w modelu obok... do tego rozne sa ustawienia luminacji matrcycy, kontrast i jasnosc itp., autor testu poza tym dowolnie ustawia sobie wg jakiejs wlasnej normy czy tez moze widzimisie poszczegolne ustawienia kolorow, ktore maja doporowadzic do ich rownowagi i przypominac jakis tam wzorocowy dla tego testu model CRT 22 cale iiyamy

Ogolnie jak wygladaja katy 2232BW moza zobaczyc jeszcze tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos juz ten monitor? http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/LG/...pelny,id,49179/ to chyba nastepny model tylko pytanie czym sie rozni od poprzednich tu http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?actTy...T&model=10# niewiele pisze ale cena jest nawet jak na komputronik niezla

sory dopiero doczytalem ze w ofercie pojawi sie dopiero w grudniu wiec napewno nikt go jeszcze nie ma tylko teraz jest pytanie czy stac sie pierwszym testerem hehe czy jednak lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> osławionego juz Samsunga 2232bw

Edytowane przez mnemonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj sie az tak. Co bys nie kupil i tak bedzie dobre. Zwlaszcza, ze nie wiemy jak jest z panelowa ruletka w 2232bw.

 

PS. Oni nie ustawiaja kolorow wedlug wlasnego widzimisie tylko mierza to kolorymetrem ;)

PS2. To samo mozna odpalic po angielsku wchodzac przez witryne digitalversus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem niedawno Samsunga 2232bw i dla mnie najwieksza wada tego modelu jest brak mozliwosci pochylenia ekranu do siebie. Kiedy monitor jest wyżej a my np z lozka ogladamy sobie film to obraz staje sie ciemny (jak to we wszystkich TN bywa) sposobem na to jest podlozenie czegos pod podstawke, jednak traci na tym design monitora ;)

 

Moim zdaniem nie warto wydawac kilka stowek wiecej za inny monitor na TN, roznice w TNach to w praktyce blyszczaca lub matowa matryca, poza tym kazdy ma do [gluteus maximus] katy a to najbardziej przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xantype

A mnie ciekawi ostatnio model Samsunga 226CW - został on wyposażony w najnowszej generacji lampy podświetlające z zimną katodą w technologi CCFL 97% z funkcją Wide Color Gamut, dysponujące ulepszonym materiałem fluorescencyjnym dającym możliwość reprodukcji szerokiej palety barw spektrum widzialnego... czy ktos moze juz nabyl to cudo i ma cos w tej materii do powiedzienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos juz ten monitor? http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/LG/...pelny,id,49179/ to chyba nastepny model tylko pytanie czym sie rozni od poprzednich tu http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?actTy...T&model=10# niewiele pisze ale cena jest nawet jak na komputronik niezla

sory dopiero doczytalem ze w ofercie pojawi sie dopiero w grudniu wiec napewno nikt go jeszcze nie ma tylko teraz jest pytanie czy stac sie pierwszym testerem hehe czy jednak lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> osławionego juz Samsunga 2232bw

 

zapraszam:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=247253

oba modele wchodzą w grudniu, jak na razie testy są L227WT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam 2232Bw iiii może mi ktoś pomóc ustawić kolory :) ? Strasznie jasne są wszystkie, np. jasny żółty to praktycznie biały, ciemny żółty (taki jak allegro) to jasny żólty itp. jasność mam na 60, kontrast 75, magic bright custom, magic color na off

 

No i na razie mam podłączony monitor analogowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xantype

No i mam 2232Bw iiii może mi ktoś pomóc ustawić kolory :) ? Strasznie jasne są wszystkie, np. jasny żółty to praktycznie biały, ciemny żółty (taki jak allegro) to jasny żólty itp. jasność mam na 60, kontrast 75, magic bright custom, magic color na off

 

No i na razie mam podłączony monitor analogowo.

Ja swojego 2232BW ustawilem jasnosc = 15 a kontrast = 50, inaczej oczy wypala i kolory plowieja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu zmaganiach ze sklepem, który miał problem z dostarczeniem zamówionego przez internet towaru po 19, wybrałęm się do sklepów, tym razem tych "namacalnych". Na pierwszy rzut poszedł sklep dla idiotów a także jego brat Saturn, potem sieć Fnac i lokalny sklep komputerowy Burmex. Ceny wachały się w granicach 299 - do prawie 400 EURO. Naturalnie nikt nie przebije Belgii w "przebitkach cenowych", kupiłem na Allegro produkt kosztujący 15 zł a tutaj np. we fnacu kosztuje 44 EURO (chodzi o oryginalny kabel do nokii CA-53), przebitka ponad 1000 % :blink: dla przeciętnego polaka robiącego tam zakupy, ale nie o tym.

 

Po codziennych wyprawach do powyższych sklepów (wszystkie z pracy po drodze, koło domu) i przeczytaniu dziesiątek recenzji, a także dokładnemu przyjrzeniu się we wszystkich aspektach panelom tam stojącym zdecydowałem się na 226BW (made in romania). Po przyniesieniu lcd - ka do domu, rozpakowaniu go i podłączeniu wrażenie jego wielkości było niesamowite (po przesiadce z 17 stki crt). Zaskoczeniem również są bardzo dobre jak dla zwykłego smiertelnika i matrycę TN kąty widzenia, praktycznie nie mogę przybrać w pokoju pozycji tak by wyświetlany obraz stawał się nieczytelny (mały pokój). I tak też po około tygodniu użytkowania mogę powiedzieć jedno. Stara 17 - stka i wyświetlany przez nią obraz wygląda conajmniej śmiesznie, nowo zakupiony monitor nie wydaje mi się duży i aż boje się usiąść gdzieś przy jakimś mniejszym.

 

Co do jakości i design - u powiem jedno. Samsung naprawdę ma w tym przedziale cenowym czym się pochwalić, na półkach nie znalazłem nic lepszego jeśli chodzi o jakość/cena (a nie na odwrót) i to właśnie ta "matryca" świeci u mnie na biurku :) .

 

P.S. Ustawienia do długiej pracy to jak dla mnie po tygodniu testowania to 4 jasność , 8 kontrast i naturalnie MagicColor off, inaczej wypala spojówki, producenta matrycy nie miałem jeszcze czasu sprawdzać a z tyłu naturalnie już nie ma informacji.

 

Na koniec jeszcze fotka najnowszego zakupu :)

 

http://www.revideos.net/others/IMG_0960.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziala dzieki,

sprawdzalem ile monitor chodzil, i w sumie dalej nie wiem,

bo pokazalo mi sie panel on time 3h, monitor on time 3h, tu sie zgadza bo pare godzin go mam, natomiast martwi mnie slowo cycle i napis 51,

nie wiem czy znaczy to ze chodzil 51 godzin, czy byl wlaczany wylaczany 51 razy, moze ktos wie , lub jeszcze cos innego? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziala dzieki,

sprawdzalem ile monitor chodzil, i w sumie dalej nie wiem,

bo pokazalo mi sie panel on time 3h, monitor on time 3h, tu sie zgadza bo pare godzin go mam, natomiast martwi mnie slowo cycle i napis 51,

nie wiem czy znaczy to ze chodzil 51 godzin, czy byl wlaczany wylaczany 51 razy, moze ktos wie , lub jeszcze cos innego? :)

masz monitor, przetestuj :) sprawdź ile będzie bo następnej godzinie pracy, sprawdź czy licznik się zwiększa po wyłaczeniu/właczeniu :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chciałbym kupić monitor 22" do 1000zł.

Zrobił się spory wybór na rynku i nie wiem co wybrać. mur.gif

Zainteresował mnie taki: LINK, GWARANCJA

 

Ma niezłe parametry i dobrą gwarancje, o firmie słyszałem raczej dobre rzeczy.

Może wiecie coś na jego temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem w kropce...kupuje monitor na max 3 lata i nie wiem co wybrac

mysle o

1. 22" samsunga 226bw, ale loteria panelowa...

2. iiyama 2201W - ale podobo katy ma z [gluteus maximus], z tym ze do grania najlepsza(no lag, 2ms)

3. lub po prostu nec 20wgx2 pro, glare, tylko 20 cali, 300zl wiecej, ale dobry obraz po prostu w filmach i grach(w tych w ktore gram)

4. i nie wiem tez czy nie warto zerknac na belineę 22 b.display 4.1

 

a lg 227 to nikt tego jeszcze nie przetestowal wiec nie wiadomo co myslec

 

zalezy mi na braku lub minimalnym imput laga, oczywiscie jak najnizsze smuzenie tez wskazane. Jakby jeszcze jakos normalnie wyswietlal kolory byloby super.

W chwili obecnej mam 19CRT na diamontronie...i jak ogladam te lcd w sklepach to az mnie trzepie...ale musze przejsc na jedną z 22"

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. lub po prostu nec 20wgx2 pro, glare, tylko 20 cali, 300zl wiecej, ale dobry obraz po prostu w filmach i grach(w tych w ktore gram)

... po prostu to on w filmach dobry nie jest :evil:

 

Na prawdę gubi detale w cieniach/ciemnych scenach ... no chyba że masz włączony jakiś "auto dynamic" profil lub tym podobne kaszaniący już barwy doszczętnie.

 

Świetny do gier ? - TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem w kropce...kupuje monitor na max 3 lata i nie wiem co wybrac

mysle o

1. 22" samsunga 226bw, ale loteria panelowa...

2. iiyama 2201W - ale podobo katy ma z [gluteus maximus], z tym ze do grania najlepsza(no lag, 2ms)

3. lub po prostu nec 20wgx2 pro, glare, tylko 20 cali, 300zl wiecej, ale dobry obraz po prostu w filmach i grach(w tych w ktore gram)

4. i nie wiem tez czy nie warto zerknac na belineę 22 b.display 4.1

 

a lg 227 to nikt tego jeszcze nie przetestowal wiec nie wiadomo co myslec

 

zalezy mi na braku lub minimalnym imput laga, oczywiscie jak najnizsze smuzenie tez wskazane. Jakby jeszcze jakos normalnie wyswietlal kolory byloby super.

W chwili obecnej mam 19CRT na diamontronie...i jak ogladam te lcd w sklepach to az mnie trzepie...ale musze przejsc na jedną z 22"

pkt 2 masz zero laga, gware na bad pixel, matryce od samsunga 226, jedynie skalibrowac trzeba pozniej no i to niechlujne wykonanie monitora, ale kto na estetyke niewrazliwy moze brac. :wink: Edytowane przez morgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kupilem 226BW, nie mialem czasu sie duzo nim bawic ale moge od razu powiedziec ze podswietlenie przycisku power nie bije po oczach (ktos sie tym martwil)

Czy moze ktos podac linka lub jakies info jak rozkodowac numer seryjny zeby stwierdzic jakiego producenta mam matryce?

Uzywanie wszelkiej masci sidebar-ow nareszcie ma sens ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dylemat,w sumie to może nie tak teraz,ale chciałbym kupić LCD i potrzebuje go tylko do gier i netu,filmów na kompie nie oglądam.Dużo gram,ale sprzętu nie aktualizuje co chwile,żeby móc cały czas grać w wysokich rozdziałkach,więc pytam czy warto kupować panorame 22?Bo jak dam np: 1024 rozdziałke to może to już na takim monitorze nie ciekawie wyglądać...

To jak z tym jest?Może lepiej kupić zwykłe dobrą 19?

 

Aha,mam alergie na TN,nie chce nic na TN,no chyba,że mnie przekonacie mocnymi argumentami :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...