Skocz do zawartości
Kyle

Panoramy Lcd 22"

Rekomendowane odpowiedzi

BTW. Mam 2232BW i odkąd podłączyłem go pod DVI to nie mogę o nim złego słowa powiedzieć :) No może kąty nie są tak rewelacyjne, jak w CRT ;] (no ale nigdy nie będą...) Ale po analogu to imo porażka, szary wygląda trochę jak błękitny, kolory ciemne jakieś jasne się robią, biały żółknie, może to też kwestia ustawień ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich specow :)... planuje po nowym roku zakup panoramy w kwocie troszke ponad 1 tys do podlaczenia xboxa360(filmy,giery, etc)... doradzcie ktory z tych trzech (no chyba ze jeszcze jakies inne propozycje)... 1. Hewlett Packard Pavilion W2207H http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=9323 2. BenQ Monitor LCD G2400W 24'' http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C0220363 3. Samsung 22 SM 226BW http://www.proline.pl/shop.php?prodid=SAMSUNG+22+226BW... mam dylemat bo nie chce pozniej sie wkurzac ze kolory sa z [gluteus maximus] albo smuzenie tudziez jakies inne jaja... strasznie kusi ten benq full hd 24''... prosze o pomoc...

 

 

 

p.s nie sugerujcie sie cenami na stronach ktore podalem...

Edytowane przez SiZz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak włączyć kompa i przeczytać coś zabawnego ;)

 

Aby nie było nieścisłości to wyjaśnię - nie patrz na opisy/parametry podawane przez producenta w sposób dosłowny - trzeba je zawsze "przeinterpretować" - wiadomo że wyjątkiem są takie oczywistości jak np. podana rozdzielczość itp. ale kąty, czas reakcji, kontrast to tylko "identyfikatory" (i to nawet nie zawsze).

 

przykład: matryca TN 2 ms i matryca TN 5 ms

 

- to nie oznacza że jedna ma czas reakcji 2 ms a druga 5 ms tylko że model 5 ms nie ma dopalacza i jest minimalnie wolniejszy/jest bardziej wyczuwalne rozmycie w ruchu od modelu 2ms posiadającego dopalacz (warunek: jeśli na modelu dopalanym nie ma dużego przebicia)

 

To samo z tymi kątami ... można przyjąć że praktycznie w tych modelach są one identyczne.

No to mnie uspokoiłeś, bo "plastik" 2232BW jakoś do mnie nie przemawia natomiast w 226BW jest już lepiej (moim zdaniem). A skoro niczym innym się nie różnią i cena taka sama to mam możliwość chociaż powybrzydzać na temat obudowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie uspokoiłeś, bo "plastik" 2232BW jakoś do mnie nie przemawia natomiast w 226BW jest już lepiej (moim zdaniem). A skoro niczym innym się nie różnią i cena taka sama to mam możliwość chociaż powybrzydzać na temat obudowy ;)

Ale czy przypadkiem 2232 nie ma podświetlenia dającego szerszy color gamut ? ... kolory są bardziej nasycone ale z drugiej strony jak wyświetlasz obraz z gamutem 72% na wyświetlaczu 92%+ to barwy są nienaturalnie przesycone (a praktycznie wszystkie fotki są robione z ustawieniem 72%).

 

Sprawdziłem - gamut w 2232 BW jest też 72%

 

Widzę że 2232BW ma większego laga niż 226BW (dużo większego)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy przypadkiem 2232 nie ma podświetlenia dającego szerszy color gamut ? ... kolory są bardziej nasycone ale z drugiej strony jak wyświetlasz obraz z gamutem 72% na wyświetlaczu 92%+ to barwy są nienaturalnie przesycone (a praktycznie wszystkie fotki są robione z ustawieniem 72%).

 

Sprawdziłem - gamut w 2232 BW jest też 72%

 

Widzę że 2232BW ma większego laga niż 226BW (dużo większego)

No to się w końcu zdecydują są jednakowe czy też nie ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 226 BW to najlepszy wybór z tych 22" szrotków :P (czyt. ja nie kupiłbym żadnego z nich ale gdyby na świecie były tylko te modele to wybrał bym 226BW)

No w końcu coś ustaliliśmy ;) W takim wypadku biorę 226BW mi tam wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem szczęśliwym posiadaczem 226BW :D obraz bardzo mi sie podoba, jak na moje potrzeby jest zadowalający. Teraz przydały by sie jakieś profile ustawień kolorków...

Hihi gratuluje zdecydowania, tak na zapamiętanie mantra przy zakupie Samsunga, sprawdzamy panel przy odbiorze, czy aby nie ma wad fizycznych i na matryce jak jest możliwość zerkamy wstępnie czy świeci cała jak powinna-pixele, zerkamy do service menu, gdzie można obadać czy S z Romanii, czy CMO ze Słowacji.

2232BW jest identyczne jak 226BW matrycowo, ktoś pytał o gamut, to tylko wersja 226CW, albo niedostępna w PL 2232GW.

Input lag jest w 2232BW nieco gorszy niż w 226BW, ale max. to 45ms, a to niezauważalne dla gracza, chyba ze masz szybsze impulsy do mózgu :lol: , albo jesteś jakimś mistrzem CSa i masz predykcje, bo ludzki mózg nie zareaguje w czasie mniejszym niż 47ms.

Z 24" paneli to tylko BenQ na panelu S-PVA to chyba najlepsza opcja, b. dobra kalibracja kolorów fabrycznie, świetny system podświetlenia, dopalacze dobrze dostrojone, znośny input lag, dobra cena, to dużo lepsza oferta od Samiego i Della. TNki na więcej niż 22" to nieporozumienie, kąty dają popalić.

Edytowane przez morgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hihi gratuluje zdecydowania, tak na zapamiętanie mantra przy zakupie Samsunga, sprawdzamy panel przy odbiorze, czy aby nie ma wad fizycznych i na matryce zerkamy wstępnie czy świeci cala jak powinna, jak sie da zerkamy do service menu, gdzie można obadać czy S z Romanii, czy CMO ze Słowacji.

2232BW jest identyczne jak 226BW matrycowo, ktoś pytał o gamut, to tylko wersja 226CW, albo niedostępna w PL 2232GW.

Input lag jest w 2232BW nieco gorszy niż w 226BW, ale max. to 45ms, a to niezauważalne dla gracza, chyba ze masz szybsze impulsy do mózgu :lol: , albo jesteś jakimś mistrzem CSa i masz predykcje, bo ludzki mózg nie zareaguje w czasie mniejszym niż 47ms.

Z 24" paneli to tylko BenQ na panelu S-PVA to chyba najlepsza opcja, b. dobra kalibracja kolorów fabrycznie, świetny system podświetlenia, dopalacze dobrze dostrojone, znośny input lag, dobra cena, to dużo lepsza oferta od Samiego i Della. TNki na więcej niż 22" to nieporozumienie, kąty dają popalić.

Taka uwaga ale skoro tak jest to czy czasem czasy reakcji sie nie sumuja ;) ?? Monitor pokaze Ci cos o 45ms pozniej a twoj mozg dopiero jak zobaczysz zareaguje na to z 47ms opoznieniem ;P ... Wiec lacznie wychodzi ze masz laga ponad 90ms :P doliczyc jeszcze ping ;P i juz ze 100ms bedzie ;) ... ale to tylko taka uwaga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Input lag jest w 2232BW nieco gorszy niż w 226BW, ale max. to 45ms, a to niezauważalne dla gracza, chyba ze masz szybsze impulsy do mózgu :lol: , albo jesteś jakimś mistrzem CSa i masz predykcje, bo ludzki mózg nie zareaguje w czasie mniejszym niż 47ms.

przetestuj sobie swój czas reakcji + czas reakcji sprzętu (myszki) i inputlag monitora! :

http://www.humanbenchmark.com/tests/reactiontime/index.php

mój najlepszy wynik znajduje się na liście i wynosi ~204ms na obecnym LCD, tylko jak zmienię na CRT to jestem w stanie zejść poniżej 180ms, na LCD nie ma szans, najlepsi na liście mają 110ms

dlatego 45ms to sporo, w praktyce to opóźnienie w 3 klatkach które uniemożliwia trafienie strzału tzw combo w UT2004

 

Ja nie wierze w wyniki testu IL samsunga 2232BW pokazane na francuskich stronach, czekam na jakieś potwierdzenie fotograficzne od innych użytkowników tego modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TN więcej niż panorama 19" to nieporozumienie :lol:

To w teorii, ale w praktyce 22" TN to hit zakupów i jest z konieczności do zaakceptowania.

 

przetestuj sobie swój czas reakcji + czas reakcji sprzętu (myszki) i inputlag monitora! :

http://www.humanbenchmark.com/tests/reactiontime/index.php

mój najlepszy wynik znajduje się na liście i wynosi ~204ms na obecnym LCD, tylko jak zmienię na CRT to jestem w stanie zejść poniżej 180ms, na LCD nie ma szans, najlepsi na liście mają 110ms

dlatego 45ms to sporo, w praktyce to opóźnienie w 3 klatkach które uniemożliwia trafienie strzału tzw combo w UT2004

 

Ja nie wierze w wyniki testu IL samsunga 2232BW pokazane na francuskich stronach, czekam na jakieś potwierdzenie fotograficzne od innych użytkowników tego modelu

Ja nie wierze w żadne testy, jeśli nie są zweryfikowane przez komisje badań naukowych do spraw gier :lol2: , ale pociesza mnie ten fakt, ze tak maja wszyscy gracze, albo jeszcze gorzej, to czym sie przejmujesz. Jeśli startujesz w turniejach ćwicz na porządnym kineskopie. :wink: Edytowane przez morgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w teorii, ale w praktyce 22" TN to hit zakupów i jest z konieczności do zaakceptowania.

W jakiej teorii ???? :lol:

 

W teorii to na TN powinno być cudownie ! W praktyce jest fatalnie ! Już nie raz pisałem że patrząc na wprost TN widzę odbarwienia jednolitych kolorów - porażka. Niebo na obrazach jest nieco ciemniejsze itp. przekłamania. O palecie nie wspominam. Oczywiście można starać się to zaakceptować (jak tandetny dźwięk na komputerowych zestawach 2.1-7.1) ... ale to jest delikatnie mówiąc bez sensu.

 

22" do grania dla amatora - OK ... może się mu podobać bo ma małe wymagania - OK ... ale nie pisz że 22" to >dobry< sprzęt lub TN jest do 22" >OK< bo to nie prawda ... pionowy gradient jednolitych barw widać już przy mniejszych modelach TN niż 22"

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje wymagania to 226BW jest OK. nie twierdze że jest to super sprzęt bo super to jest monitor eizo full hd 24" za 6k... osobiście uważam że dla takiego przeciętnego zjadacza chleba jak ja spokojnie wystarczy i nie sądze żeby ktoś wydajac 1000zł z kawałkiem oczekiwał cudu : ) chyba że ktoś ma oko ala' Kyle (Pozdrawiam) i widzi rożnice w pionowych gradientach jednolitych barw, cokolwiek to jest ; )

 

P.S W żadnym samsungu nie udalo mi sie odczytać typu matrycy przez menu servisowe. Ta informacja została po prostu usunięta podobnie jak z naklejki... ale mam model Made in Slovakia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba że ktoś ma oko ala' Kyle (Pozdrawiam) i widzi rożnice w pionowych gradientach jednolitych barw, cokolwiek to jest ; )

Chodzi o to że jak wyświetlisz np. kwadrat w jednym kolorze albo na stronie masz jednokolorowe tło to widać efekt gradientu (pionowego) nawet jak patrzysz idealnie na wprost co jest spowodowane słabą charakterystyką kątową (no słabymi kątami w pionie) :wink:

 

ps. też pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S W żadnym samsungu nie udalo mi sie odczytać typu matrycy przez menu servisowe.

info z hardware.fr:

Oznaczenie wersji w postaci np: M-ME22W0BAA-1002

 

 

gdzie koncówka:

# xAx-xxxx : dalle Samsung.

# xLx-xxxx : dalle AU Optronics.

# xDx-xxxx : dalle CMO.

# xIx-xxxx : dalle CPT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej teorii ???? :lol:

 

W teorii to na TN powinno być cudownie ! W praktyce jest fatalnie ! Już nie raz pisałem że patrząc na wprost TN widzę odbarwienia jednolitych kolorów - porażka. Niebo na obrazach jest nieco ciemniejsze itp. przekłamania. O palecie nie wspominam. Oczywiście można starać się to zaakceptować (jak tandetny dźwięk na komputerowych zestawach 2.1-7.1) ... ale to jest delikatnie mówiąc bez sensu.

 

22" do grania dla amatora - OK ... może się mu podobać bo ma małe wymagania - OK ... ale nie pisz że 22" to >dobry< sprzęt lub TN jest do 22" >OK< bo to nie prawda ... pionowy gradient jednolitych barw widać już przy mniejszych modelach TN niż 22"

 

Jak na moje wymagania to 226BW jest OK. nie twierdze że jest to super sprzęt bo super to jest monitor eizo full hd 24" za 6k... osobiście uważam że dla takiego przeciętnego zjadacza chleba jak ja spokojnie wystarczy i nie sądze żeby ktoś wydajac 1000zł z kawałkiem oczekiwał cudu : ) chyba że ktoś ma oko ala' Kyle (Pozdrawiam) i widzi rożnice w pionowych gradientach jednolitych barw, cokolwiek to jest ; )

 

P.S W żadnym samsungu nie udalo mi sie odczytać typu matrycy przez menu servisowe. Ta informacja została po prostu usunięta podobnie jak z naklejki... ale mam model Made in Slovakia.

To proszę cię opracuj technologie, która będzie tania jak barszcz z uszkami i do tego bez wad, otóż pewnie cofnęlibyśmy sie do CRT.

Tu lista, jak panele 22" radzą sobie z kolorami(szkolne noty od najlepszej A do F), co ciekawe uwaga na panele C w 2232BW :-| :

http://www.behardware.com/articles/689-4/2...e-3rd-wave.html

Żabojady mają receptę na ten bug w 2232BW-C i dają link do profili kolorków, wyregulowane na porządnym kolorymetrze

http://img1.lesnumeriques.com/articles/410...DA-24112007.icc

Edytowane przez morgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle oczywiście wiem co to jest pionowy gradient tylko, tak żartowalem :) a tak btw. to chciałem Ci podziękować za ten temat i za wiedzę która sie z nami dzielisz. Myśle że wielu pomogła dokonać dobrego wyboru.

 

Gmfriend:

 

Samsung 226BW made in Slovakia i moje menu serviwose wyglada tak

 

Monitor On Time : 16Hr

Panel Ch. No. : 0

On. Time : 16Hr

Cycle : 141

 

Auto Auto : On

PixelShift : Off

Country : English

HDCP HotPlug : Off

HotPlug Time : 9

Scaler-MCU : Mstar

Version : M-ME22H0CAA-1002

Checksum : 6F39

 

Z tego co napisałeś wynika że mam matryce "S". Gdzieś czytalem że w Słowacji montuja wiekszość CMO... Każdy mowi co innego : ). Chyba najlepiej sie dowiem jak go rozkręce i sprawdzę organoleptycznie.

 

Wesołych świąt wszystkim ! i każdemu Eizo FlexScan HD2441W pod choinką !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proszę cię opracuj technologie, która będzie tania jak barszcz z uszkami i do tego bez wad

Od kiedy to naprawdę dobre urządzenia są tanie jak barszcz? ... może byś chciał aby jeszcze za darmo rozdawali :lol: ? DOBRY 19" CRT kosztował dawniej od ok. 2500 PLN (Diamondtron/Trinitron 110 khz+). Za 1350 PLN obecnie można kupić dobry ale mały monitor (17" EIZO S-PVA) lub duży ale .... powiedzmy dla mało wymagającego (22" TN) - wybór należy do kupującego. To samo jest ze sprzętem AUDIO.

 

ps. nie pisz więcej bez sensu

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

info z hardware.fr:

Oznaczenie wersji w postaci np: M-ME22W0BAA-1002

gdzie koncówka:

# xAx-xxxx : dalle Samsung.

# xLx-xxxx : dalle AU Optronics.

# xDx-xxxx : dalle CMO.

# xIx-xxxx : dalle CPT.

Mam kocowke BDA czyli matryca CMO, cieszyc sie czy raczej nie bardzo? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SM2232BW

 

Jesli juz takowy monitor kupimy, sa jakies programiki/aplikacje/cokolwiek, co poprawi jakosc kolorow? Jakies pomocnicze ustawienia, ktore moga nas ucieszyc??

 

Bo kupic monitor, podlaczyc go to nie sztuka. Najazniejsze jest ustawienie mazyny by wycisnac z niej co sie tylko da, tak sadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...