Skocz do zawartości
piecia_k

Pentium 4 630 I Asus P5p800 Se

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jest to mój debiut na tym forum wiec mysle, że mnie zrozumiecie i zarazem pomożecie rozwiązać mój powazny problem

 

Problem został opisany w tym wątku na PCLab.pl na którym nikt nie potrafi mi pomóc

 

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=175530

 

Mam nadzieje że wy mi pomożecie rozwiązać ten problem

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram ustaw na asynchro, bo te Geile za wiele nie poleca. Ich timingi daj na 2.5-4-4-8, lub jak dadza rade na 2.5-3-3-6 i tak z 2.75V na nie i krec procka.

 

Zasilacz hmmm sprawdz na innym bo ten Chieftec do najlepszych nie nalezy. No i jesli mostek Ci sie grzeje to daj na niego nawiew jakis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram ustaw na asynchro, bo te Geile za wiele nie poleca. Ich timingi daj na 2.5-4-4-8, lub jak dadza rade na 2.5-3-3-6 i tak z 2.75V na nie i krec procka.

 

Zasilacz hmmm sprawdz na innym bo ten Chieftec do najlepszych nie nalezy. No i jesli mostek Ci sie grzeje to daj na niego nawiew jakis.

Np. chce podkrecić do 3.6Ghz czyli FSB wynosi 240 to ramy jak ustawić? do wyboru mam 533 500 400 320 266 i AUTO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem tak jak mówiłes i jak włącze SuperPI to po paru sekundach wyskakuje, że SuperPI wykonał nie prawidłową operacje :(

 

Ale czemu pamięci przy nie podkręconym kompie chodza stabilnie na ddr400 a jak podkrece procesor i obniże taktowanie pamięci to sie sypią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 21 11 1991

mam ta mobo, zrób vdroop, ramy pusc na 400 timitng 2.5-3-3-7 daj 2.8v i krec proca i daj jakis nawiew na mostka :D powinna polecieć fsb 280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 21 11 1991
to , kupujesz miekki ołówek, malujesz 2 nóżki w układzie miedzy ramem a procesorem wygląda on tak jak na załączonym linku i pozniej wszytsko smiga napiecia takie jak w biosie i prawie ze nie drgną :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to , kupujesz miekki ołówek, malujesz 2 nóżki w układzie miedzy ramem a procesorem wygląda on tak jak na załączonym linku i pozniej wszytsko smiga napiecia takie jak w biosie i prawie ze nie drgną :D

Czy to jest bezpieczne??, jak możesz to zapodaj dokładną fotke jak to wyglada na twojej (naszej) płycie i ktore nóżnki dokładnie zamalowac :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ta mobo, zrób vdroop, ramy pusc na 400 timitng 2.5-3-3-7 daj 2.8v i krec proca i daj jakis nawiew na mostka :D powinna polecieć fsb 280

Ramy na synchro i krecic proca :lol: I jak proc poleci na 280MHz FSB to sadzisz ze ram takze na tyle, czyli 560MHz efektywnie ?

 

Najpierw zobacz jakim kolega dysponuje sprzetem a potem wymyslaj ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 21 11 1991

nie o to mi chodziło, ramy wez na 400 bo jest to najkorzystniejszetak mi sie wydaje a fsb 280 max powinna poleciec ta mobo tez mi sie tak wydaje :D

Edit: ale ram juz fsb 280 nie poleci

Edytowane przez 21 11 1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 21 11 1991

daj mi dzielnik na 266, timiting 3-4-4-8 v2.8 i krec proca jak juz wykrecisz proca na maxa baw sie z pamieciami, ale wydaje mi sie ze winowajća sa napiecia na CPU włacz cpu-z zobacz v na luzie odpal spi albo cos innego i zobacz o ile spadnie v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Czyli winowajcą tego całego zamieszania są ramy tak??

Albo procek to że jest z tej ,,dobrej,, rewizji to nie oznacza że będzie sie super kręcic ale nie zaszkodzi jak wymienisz te Geile bo do kręcenia to one raczej nie są :wink: dodatkowo proponuje zrobić jednak tego vdroopa

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 21 11 1991

patrz masz taki układ co dałem foto, zobacz jest on miedzy ramem a procem w lewym gornym rogu :D jesli go zobaczysz to zamaluj 3 i 4 nożke od gory mobo(tej od CPU) z prawej strony nozki

Edytowane przez 21 11 1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrz masz taki układ co dałem foto, zobacz jest on miedzy ramem a procem w lewym gornym rogu :D jesli go zobaczysz to zamaluj 3 i 4 nożke od gory mobo(tej od CPU) z prawej strony nozki

A to jest bezpieczne??, może sie coś stać złego??

 

Trzeba to zakleić jakąś taśmą klejącą zeby sie niewykruszyło??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 21 11 1991

raczej bezpieczne jak zamalujesz odpowiednie nożki to nic sie nie stanie nie trzeba nic zaklejac poprostu musisz nateperowac ołówek i musi byc miekki

 

EDIT: zobaczyłes te napiecia?

Edytowane przez 21 11 1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Lepiej zrob tego droop moda bo jeszcze ci sie coś z prockiem stanie a te wachania napięć to niestety częsta przypadłość asusów

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak... podkręciłem procesor na 3.6GHz i zapuściłem test(normal) pamięci Goldmemory i wyskakuje 1 błąd przy około 50%, dalej juz nie robiłem bo po co :( i chyba ten bład to przyczyna restartów/niestabilności, na defaultowych ustawieniach komputera nie ma żadnych błędów :)

 

Zapuszcze jeszcze Memtesta :]

 

Wiec po co robić vdroopa skoro on jest do procesora a winowajcą są pamięci... dobrze myśle??

 

Zasilacz wykluczam całkowicie jako winowajce :)

Edytowane przez piecia_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 21 11 1991

no tak tylko ze zwiekszy ci sie stabilnosc procesora bo napiecia beda stay a nie "hustały" sie jak na hustawce, co do pamieci daj jej na reklamacje bo błędami wypia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko ze zwiekszy ci sie stabilnosc procesora bo napiecia beda stay a nie "hustały" sie jak na hustawce, co do pamieci daj jej na reklamacje bo błędami wypia :D

No nad tym vdroopem sie zastanawiam ale mam stracha ze cos zepsuje :? a z pamięciami to troszke ciezko bedzie bo nie mam nic na zapasie żeby oddać na gwarancje... czyli to 100% wina pamięci tak??

 

Z ta gwarancja to nie wiem czy wypali skoro pamieci na defaultowych ustawieniach nie robią ani jednego błedu... az dziwne ze na nizszych zegarach robia błędy

Edytowane przez piecia_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vdroopa rób co to tylko maźniesz ołówkiem :-P inni maja gorzej..... i nie ma strachu jak by cos nie poszło to masz gware :) a kto zobaczy że coś tam mazałeś :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

echh kiedyś miałem 2x256 ddr kingston ktore chodziły na timmingach 2.0-2-2-6 :D :)

 

Jakie pamięci polecicie tzn. za rozsądną cene i takie co są dobre do o/c??, nie mowie ze maja byc te najlepsze za tysiaka...

 

Trzeba kogoś innego zawołac z innymi ramami niż geile i sprawdzić jak bedą sie spisywac :)

 

 

Jutro wpada kumpel z kostkami kingston 2x512 :), zobaczymy jak będzie na jego pamięciach :)

Edytowane przez piecia_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pamięci mają niebieski radiator?? jeśli tak mam identyczne :)

tak z taka naklejką hologramową :P

 

Jutro z nich zdejme radiatorki i zobacze co pisze na kościach :lol: , a jak na kumpla kingstonach bedzie to samo co na moich geilach to co wtedy zrobic??

 

Na pamięci daje nawet max jakie daje płyta czyli 2.85V, czy ciezko sie zdejmuje te radiatory i jak to zrobić??

Edytowane przez piecia_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...