Skocz do zawartości
BNX

Wiatrak 120mm Jaki Najwydajniejszy Do 60 Zl ?

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co wiem to pileczka golfowa porusza się szybciej wlaśnie dzięki tym dziurkom - tworzy się dużo małych zawiroań zamiast jednego dużego i w efekcie powitrze stawia mniejszy opór - jak to się ma do tych łopatek nie wiem - trzeba by potestować identyczne modele z dziurkami i bez ..

 

podobnie jest też z modelem który z matematycznego pkt. widzenia powinien stawiac najpniejszy opór w wodzie - kształt zbliżony do łzy, a w praktyce wychodzi na to, że dokladny model delfina stawia ten opór mniejszy miedzy innymi dzięki falistym kształtom w okolicy pyska :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak btw. jakbym się tym zajmował to z pewnością nie poszedłbym na grubość łopatek czy ilość obrotów tylko rozmiary samych łopatek. 24cm wentylator czysto teoretycznie powinien mieć 2 razy większy przepływ przy takim samym poziomie głośności, późno jest nie chce mi się myślec, nie uwzgłedniajmy działań matematycznych ani tego, że przy większym wentylu silniczek musiałby się bardziej narobić..

 

koniec ot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 cm wentylator powinienen mieć teoretycznie 4 razy większy przepływ powietrza(powierzchnia jako kwadrat promienia) no i nie przy takim samym poziomie głosności, ale przy tych samych obrotach :wink:

 

No i gdzie w kompie zmieścisz wentyl 24 cm?

 

OT: Ten wentylator pobiera tyle prądu co mój procesor w stresie :lol:

Edytowane przez Puma[JFK]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...