Skocz do zawartości
japa

Zmiana Procka Celeron M Na Pentium M

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Toshibe Sattelite L20 - 182 z Celeronem M 380. Chciałbym zmienić procesor na Pentium'a M.

1)Czy jest to możliwe?

2)Jakie ewentualnie modele Pentium'ów mógłbym zastosować? (np. P M 765??)

3)Czy jeśli mogę zamontować którego kolwiek Pentium'a M, to mógłbym go potem hardware'owo podkręcić, tzw. metodą drut moda? (Opis drut moda)

 

P.S.:

Temat tego forum to "Zmiana Procka Celeron M Na Pentium M" więc sądzę, że moje pytania są jak najbardziej na temat. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez żadnych problemów do tego modelu Toshiby (L20-181) wstawiłem Intel Pentium M Processor 740 i wszystko działało jak należy. Zmiana napięcia, mnożnika jest możliwa w 100%. Chipset płyty głównej obsługuje zarówno Celerona M jak i Pentium M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez żadnych problemów do tego modelu Toshiby (L20-181) wstawiłem Intel Pentium M Processor 740 i wszystko działało jak należy. Zmiana napięcia, mnożnika jest możliwa w 100%. Chipset płyty głównej obsługuje zarówno Celerona M jak i Pentium M.

THANKS, o taką odpowiedź mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3)Czy jeśli mogę zamontować którego kolwiek Pentium'a M, to mógłbym go potem hardware'owo podkręcić, tzw. metodą drut moda? (Opis drut moda)

 

musze cie troszke rozczarowac :cry:

 

"The safest bet would be to modify the 715 or the 725. Modifying the 735 or 745 is also possible, but increased voltage will most likely be necessary. A modified 755 or 765 will most likely be unstable, even with increased voltage"

 

http://www.laptoplogic.com/resources/detai...d=35&page=2

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wentylatora, to niestety mam ten sam proble co większośc z was.

Oprócz tego mam jeszcze kilka pytanek:

1) Jeśli zmienię procesor, i załóżmy że zrobię to tak, że nigdzie nie będzie śladu mojej "ingerencji", a kiedyś padnie np. karta muzyczna, i zamontuje spowrotem starego Celerona M i oddam Tosię do serwisu, to nie stracę gwarancji? (tzn. nie kapną się jakoś co robiłem?)

2) A jeśli zmienię pastę termo, to oni w serwisie to zauważą i stracę gwarancję?

(oczywiście cały czas zakładamy że oprócz ewentualnej zmiany odcienia pasty nie będzie innych widocznych śladów ingerencji np porysowanych śróbek)

3) Jeśli zamontuję Pentium M 765 i zastosuję pin - moda, to czy komputer będzie na tyle stbilny żeby uruchomić system i skorygować napięcie procka? (bo rozumiem że przeciwko pin - modowi z P M 765 przemawia tylko nieprawidłowe napięcie - tak zrozumiałem artykuł z czyjrgoś linku powyżej)

Proszę o odpowiedź na wszystkie pytania, i z góry dzięki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pewien problem. Oryginalna pasta pod procem jest jakaś szara, więc nie przypuszczam, że nie zauważą w serwisie zmiany. Ja u siebie wymieniłem pastę na Arctic Ceramique ale nie przyniosło to zmiany temperatury nawet o 1 stopień. Mam tylko nadzieję, że Toshiby nie są zbyt awaryjne i nie będę musiał korzystać z usług serwisu, czego zresztą wszystkim również życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japa czy moze przy okazji zabawy z wentylem sprawdzałes jakie jest min. napiecie do rozruchu wentyalatorka ?

 

Co do pasty, ja tez wymieniałem i rowniez nie zauwazylem wyraznych zmian w temp, tzn przez pierwsze kilka tyg. układ chodzenia szybciej zbijał temp. i wenty rzadziej sie właczał ale teraz jest juz w sumie jak przedtem.

 

Jesli zobacza inna paste to co z tego ? przeciez nie ma uszkodzen mechanicznych = nie ma podstaw do uniewaznienia gwarancji.

Obudowa nie ma zadnych plomb, reguamin gwar. nie mowi nic o rozkrecaniu tejze, wiec w czym problem ? ;) jesli zrobicie to porzadnie, to nie bedzie zadnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3) Jeśli zamontuję Pentium M 765 i zastosuję pin - moda, to czy komputer będzie na tyle stbilny żeby uruchomić system i skorygować napięcie procka? (bo rozumiem że przeciwko pin - modowi z P M 765 przemawia tylko nieprawidłowe napięcie - tak zrozumiałem artykuł z czyjrgoś linku powyżej)

"A modified 755 or 765 will most likely be unstable, even with increased voltage" --czyli w modelach 755 & 765 nawet podniesienie napiecia nie pomaga !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...