Skocz do zawartości
Jawor_

Płyty Główne | Core 2 Duo/extreme Ready

Rekomendowane odpowiedzi

ojejciu :lol: jakbys popatrzyl na inne mobo pod intela to bys wiedzial, ze tak w 99% plyta montuje sie chlodzenie nb :lol: a bloczki na te mocowania sa :lol:

Gadalem z Kyńkiem i mówił że nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

ojejciu :lol: jakbys popatrzyl na inne mobo pod intela to bys wiedzial, ze tak w 99% plyta montuje sie chlodzenie nb :lol: a bloczki na te mocowania sa :lol:

 

Nuie zupełnie - jak wejdziesz na stronę innovateka i obejrzysz mocowanie bloczku na mostek pod intela to odrazu zobaczysz że nawet innovatek nie będzie pasował... więc nie mów że 99% pod intela tak ma bo inaczej innovatek dla tego 1% bu nie robił specjalnego mocowania :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliscie to?? http://www.ocworkbench.com/ocwbcgi/newspro...153299256,90462,

Hmm zapowiada sie naprawde ciekawie :D

 

EDIT: Jakby sie link nie ladowal to zapraszam na forum

http://www.ocwforums.com/bbs/showthread.ph...6875#post386875

post-9454-1153489630_thumb.jpg

Edytowane przez Crusio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak myślę nad taniąpłytą narazie do PD 805 a w przyszłości(czyt. 3 miesiące później) do E6300. Waham się między Asrockiem 775Dual-VSTA a ConRoeXFire-eSATA2. Z tego co wyczytałem to obie mają problemy ze zrobieniem fsb pow. 300. Powiedzmy, że przeżyję, najwyżej później mobo wymienie. Którą z nich lepiej brać? Wymiana pamięci to grosze, grafę i tak kupię pod PCI.

Edytowane przez Puma[JFK]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='21 lip 2006, 22:31' post='2237514']

Hmm tak myślę nad taniąpłytą narazie do PD 805 a w przyszłości(czyt. 3 miesiące później) do E6300. Waham się między Asrockiem 775Dual-VSTA a ConRoeXFire-eSATA2. Z tego co wyczytałem to obie mają problemy ze zrobieniem fsb pow. 300. Powiedzmy, że przeżyję, najwyżej później mobo wymienie. Którą z nich lepiej brać? Wymiana pamięci to grosze, grafę i tak kupię pod PCI.

 

jak chcesz 805 to sie odezwij :)

 

Nie wiem czy znalazłem dobre miejsce - ale czy udało się komuś odpalić 4 kości 512 MB DDR2 na chipsetach intela na wyższej częstotliwośći niż 200 - 220 MHz?

 

opisz dokladnie ocb. ja pracowalem dluzszy czas na 4*512 720/750 4-3-4-12 na swoim sprzecie. i mimo zluzowania timingow z 4-3-4-3 w spi 1m czas poprawil sie z 32-32 na 30-31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venomo, nie zrozumieliśmy się - będę mieć grafę pod PCI a nie PCI-E :wink:

W nic nie gram to po co mi mocna grafa.. no może w przyszłości jakiś tani X800 najwyżej.

 

Na dzień dzisiejszy mam AGP i DDR. Chciałem tylko wiedzieć, która z tych płyt więcej wyciągnie, bo dla mnie SLI czy większa ilość ramu nie jest argumentem żeby dopłacić 50% ceny płyty. I tak to będzie przejściowa płyta, potem jak stanieją porządne płyty to kupie coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='22 lip 2006, 08:10' post='2237806']

Venomo, nie zrozumieliśmy się - będę mieć grafę pod PCI a nie PCI-E :wink:

W nic nie gram to po co mi mocna grafa.. no może w przyszłości jakiś tani X800 najwyżej.

 

Na dzień dzisiejszy mam AGP i DDR. Chciałem tylko wiedzieć, która z tych płyt więcej wyciągnie, bo dla mnie SLI czy większa ilość ramu nie jest argumentem żeby dopłacić 50% ceny płyty. I tak to będzie przejściowa płyta, potem jak stanieją porządne płyty to kupie coś lepszego.

ale masz dwa sloty pci to mozesz odpalic na takich grafach SLI :lol:

 

ja mysle ze duzej roznicy miedzy nimi nie bedzie, a skoro to plyta przejsciowa to mozna zaoszczezic troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='21 lip 2006, 20:31' post='2237514'] Hmm tak myślę nad taniąpłytą narazie do PD 805 a w przyszłości(czyt. 3 miesiące później) do E6300

ja tez, ale po premierze C. znowu maja byc obnizki, wiec chyba nie oplaca sie kupowac teraz niczego, absolutnie niczego... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisz dokladnie ocb. ja pracowalem dluzszy czas na 4*512 720/750 4-3-4-12 na swoim sprzecie. i mimo zluzowania timingow z 4-3-4-3 w spi 1m czas poprawil sie z 32-32 na 30-31

Osobiście mam i915 z 4 slotami DDR1 oraz 2 slotami DDR2 - jak obsadziłem 4 kości DDR1 to częstotliwość pamięci spadła mi do 166 MHz z 200 MHz. Sprawdziłęm więc jak się zachowują 4 kości DDR2 512 MB na płycie i975X - uruchomiłem zawiesił się system - obniżyłem dzielnik do DDR2-533 ponownie freez, dałem więcj DDR2-400 - działa - wniosek z tego taki, że na 4 kościach częstotliwość 266 MHz przy DDR2 nie była stabilna. Stąd moje pytanie - czy ja akurat miałem jakiegoś pecha czy jest to raczej znane.

 

Te same kości włożyłem do AMD AM2 i na 2T biegały coś koło 350 MHz (albo i więcej - już nie pamiętam dokładnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asrocki moglby miec lepsze biosy - tak 350 FSB zeby chociaz latały to na pierwsze plyty na "przeczekanie" idealne by byly :)

Kto wie, kto wie :) Np do mojego asrocka sa doperio tylko 2 biosy. Zanim kupie proca( 7-14 sierpień) powinny jeszcze jakieś wyjść.

Być moze uda się pocisnąc 350 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, kto wie :) Np do mojego asrocka sa doperio tylko 2 biosy. Zanim kupie proca( 7-14 sierpień) powinny jeszcze jakieś wyjść.

Być moze uda się pocisnąc 350 :-)

no ja wlasnie o tym asrocku myslalem i sie zastanawiam czy warto go kupic - 337 w znaku. DS3 jest za droga - 610 (apollo.pl) jak za plyte ktora nie ma NIC to za duzo chyba ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wlasnie o tym asrocku myslalem i sie zastanawiam czy warto go kupic - 337 w znaku. DS3 jest za droga - 610 (apollo.pl) jak za plyte ktora nie ma NIC to za duzo chyba ...

:blink: Ja zamówiłem we wtorek za 317 :D A teraz cena 325 - u mnie w kuj pom :) Haha, znów miałem fuksa. Tak jak z GR PRO. Dałem 193zł a za 4 dni były po 250 :)

 

Płytke polecam. Ale tak jak pisałem, sa problemy z blokami na n/b. I kondony nie wyglądają na solidne- jak by pijak je rozstawiał :lol2: Ale zobaczymy jak podłącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak jak pisałem, sa problemy z blokami na n/b.

 

i znow zaczynasz z tym blokiem wodnym :/

 

 

I kondony nie wyglądają na solidne- jak by pijak je rozstawiał :lol2: Ale zobaczymy jak podłącze.

 

na czyms trzeba oszczedzac, roznica w cenie z powietrza sie nie bierze wiec nie marudz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Ja zamówiłem we wtorek za 317 :D A teraz cena 325 - u mnie w kuj pom :) Haha, znów miałem fuksa. Tak jak z GR PRO. Dałem 193zł a za 4 dni były po 250 :)

 

Płytke polecam. Ale tak jak pisałem, sa problemy z blokami na n/b. I kondony nie wyglądają na solidne- jak by pijak je rozstawiał :lol2: Ale zobaczymy jak podłącze.

Przestan [ciach!]a pajacowac z tym blokiem na nb/sb. 400FSB a nawet 450MHz FSB na P5WD2 i tylko nawiew byl na radiator a Ty blok chcesz zakladac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestan [ciach!]a pajacowac z tym blokiem na nb/sb. 400FSB a nawet 450MHz FSB na P5WD2 i tylko nawiew byl na radiator a Ty blok chcesz zakladac.

No i?....

 

Mam taki kaprys...

 

i znow zaczynasz z tym blokiem wodnym :/

A co, ile ich jest? Kilka sztuk. Nie kazdy bedzie pasował. Więc nie mów że zaczynam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DS3 dobre opinie zbiera, na XS - 610zl - troche duzo w PL (USA 140$)

no właśnie ... wysokie fsb=mniejsza wydajność ...

Jeden kolo z XS potestował na def 266 ina 400 fsb Gigabyte i Asusa .. i na def GG szybsze na 400 Asus

Różnica @ 400fsb to ponad minuta w Pi 32M ... hmm

Linek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...