Skocz do zawartości
Jawor_

Płyty Główne | Core 2 Duo/extreme Ready

Rekomendowane odpowiedzi

Hanu ma racje.. calkiem inne ulozenie elementow jest na mobosach... a jak z o/c to nie wiadomo.. niech ktos kupi i wyprobuje :P

 

P5b mozna wyrwac za 560 zl :)

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wspac to znaczy dobrze? te 360-380? :lol:

 

Czy ten asus Asus P5B będzie lepszym wyborem od gigabyta? Szukam mobo do max. 600zł pod core duo.

no wiesz, zalezy jak bardzo chce sie krecic noi jakiego ma sie procka 6300 ma tylko mnoznik 7x wiec malo

wymnazajac latwo obliczy sie ze wychodzi max 2660, to to extreme to nie jest :/

przy e6600 bylo by juz inaczej ;)

 

ale asus to asus i moze mniej problemowy jest niz ten gigabyte, przydala by sie jego jakas konkretna recenzja

puki co do dobrego oc to w cenie do 600 zostaje DS3, czekamy na biostara

osobiscie tez licze na epoxa

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

epox dawno nie pokazał nic masakrującego - jego ostatni sukces to była 8RDA+ ... teraz nawet w sklepach rzadko widuje płyty tego producenta :/

 

Biostar może być fajnym wyborem :) czasami jednak przychodzą heretyczne myśli - może jednak ten gigashit taki zły nie jest... :/ ale DS3 Hmmm DS4 niewiele droższy a ma wiele więcej... ale z tego co poczytałem to DS4 jest bardziej kapryśny na pamięci niż DS3 :/ trochę to wszystko zagmatwane :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

epox dawno nie pokazał nic masakrującego - jego ostatni sukces to była 8RDA+ ... teraz nawet w sklepach rzadko widuje płyty tego producenta :/

 

Biostar może być fajnym wyborem :) czasami jednak przychodzą heretyczne myśli - może jednak ten gigashit taki zły nie jest... :/ ale DS3 Hmmm DS4 niewiele droższy a ma wiele więcej... ale z tego co poczytałem to DS4 jest bardziej kapryśny na pamięci niż DS3 :/ trochę to wszystko zagmatwane :P

Z moich obserwacji (bawilem sie DS3 i DS4) to jedna i druga tak samo jest kaprysna jezzeli chodzi o pamieci.

 

Sorki, dopiero teraz zmierzylem rozstaw otworów pod radiator na chiepsecie DS3, wynosi on 55mm.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie ma innej opcji jak

Core2 Duo E6300 + DS3/4 (zalezy ile zostanie kasy)

Kręcić to ja go nie musze, tylko czytałem ze po oc jest lepszy od fx60. To by mi wystarczyło :) Czy dam rade na ds3 albo 4 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pełny test najpopularniejszych płyt głównycvh pod c2d

 

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2797&p=14

 

oraz uaktualnienie porównania o nowe płyty w oparciu o test Abita

 

http://anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2799&p=6

Edytowane przez tester3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam płyte ga-965p - ds3 i mam z nia lekkie problemy. Mam pamieci ddr2 800 goodram pro 2x512mb. Miałem tagana 380w i nie mogłem podkrecic procka co udawało sie na asusie p5b. Zmieniłem zasilacz na chiefteca 620W i udało sie podkrecic, ale po paru dniach dziłaja standardowe ustawienia, czyli 1.86 E6300. Nastepny problem ustawienia pamieci na auto wykrywa normalnie czyli 5/5/5/15 tak samo jest w cpu-z i everescie. Gdy przełącze na manual i zmienie ustawienia 4/4/4/12 cpu-z i everest wykrywa mi pamieci na 3/4/4/9 testowałem juz twistery ddr2 800 i tak samo jest. Zmiana biosu na F2 F3 nic nie zmieniła. Jakieś sugestie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam płyte ga-965p - ds3 i mam z nia lekkie problemy. Mam pamieci ddr2 800 goodram pro 2x512mb. Miałem tagana 380w i nie mogłem podkrecic procka co udawało sie na asusie p5b. Zmieniłem zasilacz na chiefteca 620W i udało sie podkrecic, ale po paru dniach dziłaja standardowe ustawienia, czyli 1.86 E6300. Nastepny problem ustawienia pamieci na auto wykrywa normalnie czyli 5/5/5/15 tak samo jest w cpu-z i everescie. Gdy przełącze na manual i zmienie ustawienia 4/4/4/12 cpu-z i everest wykrywa mi pamieci na 3/4/4/9 testowałem juz twistery ddr2 800 i tak samo jest. Zmiana biosu na F2 F3 nic nie zmieniła. Jakieś sugestie??

tutaj masz temat o tych płytach

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=208114&st=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - tak czytam i czytam rozne opisy , testy plyt glownych pod Core2Duo i akos zaczynam miec metlik w glowie. A zaniedlugo bede skladam nowego kompa ( mzoe jeszcze w tym miesiacu)

Z posrod prezentowanych w necie plyt wybralem dwie :

- Asus P5B Deluxe WiFi

- Gigabyte GA-965P-DQ6

 

Powiedcie mi ktra z nich bedzie lepsza , stabilniejsza i niezawodna ? (napewno bede probowal wyciagnac ze swego prcka ile sia da)

 

Osadze nia niej Core2Duo 2.4Ghz , 2GB (2x1Gb )ramu , jakas karte graficzna (x1600 lub x1800 lub jakiegos geforca)

 

Powiedcie mi takze ile fazowe zasilanie ma plyta Asusa ?( bo jak wiadomo Gigabyte ten ma 12 fazowe) oraz jaki duzy wplyw na stabilnosc i nie zawodnosc ma wlasnie ilosc faz zasilania ( czy te ilosc faz Gigabyte nie jest przesadzone - czy moze lepiej gdy mniej faz ale bardziej dopracowane zasilanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci tego raczej nie powie, bo P5B chyba nikt tu nie ma....

Jak dowiadywalem sie w jednym ze sklepow ( Komputronik) to dosc juz sprzedali egzemlparzy Asusa

 

Skoro malo kto ma Asusa to mzoe Gigabyte ? jak to jest z tym Gigabyte (GA-965P-DQ6)? ( bo slyszalem takie opinie ze w plytach Gigabyte zawsze cos nie tak jest) jak ten model sie prezentuje z nowymi biosami ? ( co jest niedopracowane a co ma dobre strony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - tak czytam i czytam rozne opisy , testy plyt glownych pod Core2Duo i akos zaczynam miec metlik w glowie. A zaniedlugo bede skladam nowego kompa ( mzoe jeszcze w tym miesiacu)

Z posrod prezentowanych w necie plyt wybralem dwie :

- Asus P5B Deluxe WiFi

- Gigabyte GA-965P-DQ6

 

Osadze nia niej Core2Duo 2.4Ghz , 2GB (2x1Gb )ramu , jakas karte graficzna (x1600 lub x1800 lub jakiegos geforca)

Tez bede kupowal C2D 2,4Ghz i z tych dwoch plyt wybralem P5W DH :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też tak myślę co wybrać i widzę zę jedynym rozwiązaniem będzie zakupić tego Asrocka Xfire( bo tanio a coś tam zawsze wyciągnie przy o/c i potem zmienić na jakieś DFI. W tedy się sprzeda Asrocka i się dużo nie straci) lub poczakać chwilę na tego biostara.

 

Te Gigabyte'y chyba by mnie zdenerwowały chyba od razu jak być coś się waliło, albo by pamiątki nie chodziły.

 

P.S mówimy oczywiście o płycie do 600-650zł do te drogie są raczej lepsze

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o ASRock ConRoeXFire-eSATA2, bo mam zamiar go kupic ze wzgledu na cene... (w zamian kupie np. lepsza karte graficzna) Na razie nie mam zamiaru podkrecac procka, bo nie bedzie potrzeby. Dopiero jak gry zaczna zamulac albo cos... Czy ten asrock sie czesto psuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...